Gezondheid alle pijlers

Kan niet tegen TL-licht

18-09-2012 15:40 18 berichten
Nu ik weer aan het studeren ben zit ik heel vaak in lokalen met TL-licht. Ik word hier helemaal gek van. Ik zie wazig en krijg druk op mijn hoofd. Ook word ik er duizelig en flauw van waardoor ik me minder goed kan concentreren. Heeft iemand hier ervaring mee? En wat zou ik eraan kunnen doen?
Alle reacties Link kopieren
Zonnebril opzetten!
Alle reacties Link kopieren
Vraag het je huisarts...
Alle reacties Link kopieren
http://www.medischforum.nl/onderwerp/7233
quote:rara70 schreef op 18 september 2012 @ 15:44:

Zonnebril opzetten!Dit, of een bril met licht getnte glazen als je niet met een echte zonnebril wilt zitten.
Alle reacties Link kopieren
bij de tandarts hangt ook een tl bak, hoog frequentie noemt hij dat, als ik daar onder zit word ik duizelig en naar en krijg ik acuut last van mijn ogen, met zonnebril op gaat dat prima, heb er nu een met wat gelige glazen dat is helemaal prettig voor de ogen(een bril speciaal voor het autorijden noemen ze dat bij pearle)



tandarts vertelde dat sommige mensen die er gevoelig voor zijn zelfs een epileptische aanval erdoor kunnen krijgen.
Alle reacties Link kopieren
Het is inbeelding. Zolang jij denkt dat je er ziek van wordt, gebeurt dat ook.

Zodra je dat idee loslaat, stopt dat gevoel ook. Eigenlijk heel simpel maar wel lastig.
Alle reacties Link kopieren
quote:jo12345 schreef op 18 september 2012 @ 19:19:

Het is inbeelding. Zolang jij denkt dat je er ziek van wordt, gebeurt dat ook.

Zodra je dat idee loslaat, stopt dat gevoel ook. Eigenlijk heel simpel maar wel lastig.
Alle reacties Link kopieren
quote:rusko schreef op 18 september 2012 @ 15:40:

Nu ik weer aan het studeren ben zit ik heel vaak in lokalen met TL-licht. Ik word hier helemaal gek van. Ik zie wazig en krijg druk op mijn hoofd. Ook word ik er duizelig en flauw van waardoor ik me minder goed kan concentreren. Heeft iemand hier ervaring mee? En wat zou ik eraan kunnen doen? Ik krijg migraine van TL licht.
Heb je dit alleen op school en niet bijvoorbeeld in de trein? Of in een vliegtuig, of in een supermarkt?
Alle reacties Link kopieren
quote:ronniemitchel schreef op 18 september 2012 @ 19:21:

[...]





Jo12345 heeft gewoon gelijk hoor, ook al verstop jij je daarvoor.
Alle reacties Link kopieren
quote:rococo schreef op 18 september 2012 @ 19:23:

[...]





Jo12345 heeft gewoon gelijk hoor, ook al verstop jij je daarvoor.Tuurlijk, nog even en het is een mode ziekte.
Alle reacties Link kopieren
Lijkt me overigens goed nieuws voor TO, liever níet een ziekte hebben dan wel, toch?

Inbeelden lijkt echt, je ervaart het als een ziekte, maar het is in tegenstelling daartoe gewoon te corrigeren!
Alle reacties Link kopieren
Modeziekte, nou ja als je met 'mode' bedoelt dat het van en bepaalde periode is heb je gelijk, tenslotte zijn er niet al 100en jaren TL-lampen.
Hoeft niet zo te zijn Jo... Heb dit zelf ook gehad op de middelbare school. Waarschijnlijk is TO gevoelig voor de snelle knippering van TL buizen. Ik werd er destijds enorm moe van, en had een zwaar gevoel in mijn hoofd. Had dit al langer, en in de onderbouw kwam ik er achter dat het alleen was wanneer ik in een TL verlicht lokaal zat. Vooral wanneer het buiten wat donkerder was en er dus geen daglicht was om te compenseren.



TL licht knippert heel snel, meestal niet voor het oog waarneembaar. Dat wil echter niet zeggen dat de hersenen het niet waarnemen. Mensen die hier gevoelig voor zijn kunnen hier wat overprikkeld door raken.



TO: wat ik toen heb gedaan is zorgen dat ik genoeg daglicht 'binnen kreeg' met behulp van zo'n daglichtlamp. Verlichtte (haha, woordgrap) het wel een beetje, maar was geen wondermiddel. En tja, voor de rest weet ik het eigenlijk ook niet goed. Je bent er zo weerloos tegen he, want die lessen moet je toch volgen. Ik weet wel dat ik liever in een wat donkerdere ruimte zit dan in een ruimte met TL licht, dat kijkt toch rustiger (zolang het niet té donker wordt natuurlijk



Als je huisarts een beetje openminded is zou ik het zeker eens aankaarten. Dan hoop ik wel voor je dat je niet meteen verdovende middelen krijgt ofzo (maar dat is meer een persoonlijke afkeer).
Alle reacties Link kopieren
quote:rococo schreef op 18 september 2012 @ 19:27:

Modeziekte, nou ja als je met 'mode' bedoelt dat het van en bepaalde periode is heb je gelijk, tenslotte zijn er niet al 100en jaren TL-lampen.Ik krijg er migraine van of jij het nu tussen de oren vind zitten of niet, wat jij niet kent wil niet zeggen dat het niet bestaat!
Maar die TL buizen zitten dus overal. Is er niet iets anders aan de hand in dat leslokaal?
Alle reacties Link kopieren
Een vriend van mij had dat met een computerbeeldscherm. Dat was nog in de tijd voor die platte TFT-schermen, dus met de zogeheten CRT-schermen (met een enorme achterkant). Hij krijgt problemen als de frequentie ingesteld stond op 50 kHz. Toen hij het veranderde in 60 kHz was het probleem verholpen. Met de TFT-schermen behoorde het probleem voorgoed tot het verleden; daar heeft hij nooit last van gehad.



Mij valt het niet op. Alleen in geval van migraine kan ik niet goed tegen zon- en TL-licht (omdat dat fel wit licht is), wel tegen andere vormen van kunstlicht (want dat is wat gelig, en dus minder fel).
World of Warcraft: Legion

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven