hoeren, mannen kunnen niet zonder?

02-12-2013 20:03 1557 berichten
Alle reacties Link kopieren
In de Volkskrant staat vandaag een stuk van Fabian Schurgers waarin hij betoogt dat hoeren en hoerenlopers vooral niet gecriminaliseerd moeten worden omdat mannen niet zonder hoeren kunnen. (Dus hoerenlopen vooral niet strafbaar stellen) Dit door de kracht van het mannelijk libido ('als een vloedgolf of vuurstorm') en de behoefte aan menselijke warmte.



Dan denk ik: "Gebruik je handen en neem een kat!" En eerlijk gezegd dacht ik er ook nog bij: "Eikel!" Ik vond het een tenenkrommend stuk en had nogal moeite het serieus te nemen. (Naar de hoeren vanwege de drang je voort te planten? Serieus? Doen hoeren het tegenwoordig zonder condoom of andere voorbehoedsmiddelen?) Maar ik ben geen man. Dus wat weet ik van die vloedgolven van mannelijk libido?



Gelukkig komen er hier een heleboel mannen, al dan niet behept met die golven. Dus: is dat libido echt zo groot? En heb je dan werkelijk een vrouw nodig en kun je niet wat leuks doen met je handen? En heeft een spinnende kat op schoot die je nu en dan aait niet net zo'n kalmerende en rustig makende invloed als de aanraking van een vrouw (ook dit knip en plak ik uit de tekst van Fabian Schurgers)? Een konijn of hond mag ook hoor!
Morrigan Crow, net zo leuk als Harry Potter.
Ohja.
Alle reacties Link kopieren
Voor de volledigheid het hele verhaal:



Het criminaliseren van prostitutiebezoek, zoals in Frankrijk, is een heilloze en zelfs gevaarlijke weg, vindt Fabian Schurgers.





De laatste tijd zijn er in de krant een aantal artikelen verschenen over prostitutie in de samenleving, en manieren om dit in te dammen en misschien zelfs wel helemaal uit te bannen. Een van de argumenten is dat het niet thuishoort in een moderne en geciviliseerde maatschappij, dat het volledig berust op mensenhandel en onder alle omstandigheden mensonterend is.



Het Zweedse model wordt bepleit, waarin de klant strafbaar wordt gesteld en een hoge boete boven het hoofd hangt. Hoewel er genoeg tegengeluiden zijn te horen, van prostituees die het vak zelf verkozen hebben en eerder uit de praktijk redeneren dan vanuit de theorie, wil ik graag iets zeggen over de man in dit verhaal.



De man, zoals ikzelf er ook een ben. De man als biologisch wezen. Waarin geen natuurkracht sterker is, geen aandrang heftiger, dan zijn mannelijk libido. Dit is geen hol argument, dit is een kracht die ikzelf ervaar, een kracht als een vloedgolf of vuurstorm, die de strijd aangaat met alle beperkingen opgelegd door maatschappij en civilisatie.



Natuurkracht

Het is een natuurkracht, die moet worden gekanaliseerd, in goede banen geleid, binnen een relatie of het huwelijk. Maar in een maatschappij waarin steeds meer alleenstaanden komen, waarin steeds meer gescheiden wordt, is het een punt van zorg.



En dan komen prostituees in beeld. Het onderdrukken van het libido of het doodzwijgen ervan, het negeren van de mannelijke voortplantingsdrift, is in mijn ogen gevaarlijk en ongewenst.



Beschaving, cultuur, goede zeden, ze zijn uiteindelijk geen partij voor de rauwe oerkracht van de voortplantingsdrift. Ze kunnen haar een tijdje intomen, maar dan breekt ze alsnog door het oppervlak, en in een nog minder beschaafde vorm.



Prostituees zijn een goede uitlaatklep, in mijn ogen, ze voorzien in een behoefte. De mannelijke behoefte niet alleen aan voortplanten, maar ook gewoon het voelen van een vrouwenlichaam, de aanraking van een vrouw, die, kan ik uit ervaring zeggen, op mannen een kalmerende, rustig makende invloed heeft. De vuurstormen van het libido gaan liggen.





Prostitutie verbieden

Als prostitutie verboden wordt, als de klanten worden behandeld als criminelen, als hun diepstgevoelde behoefte tot iets misdadigs wordt gemaakt, als ze worden aangemerkt als verkrachters en misbruikers, dan zal dat tot grote problemen leiden.



Ik zou met de grootste nadruk willen oproepen om prostitutie niet te criminaliseren. De mannelijke klant is in veel gevallen al kwetsbaarder.



Hij heeft vaak geen relatie, geen vriendin, niemand die een arm om hem heen slaat of hem echt het gevoel geeft een man te zijn. Hij zoekt het buitenshuis, waar hij in veel gevallen ook niet trots op is.



Het criminaliseren van deze man, het beschouwen van zijn natuurlijke aandrang als iets misdadigs, iets abjects, zal hem alleen maar woedend maken, agressief en boos op de samenleving.



Prostitutie is iets van alle tijden. En daarvoor is een reden. Om onszelf in deze tijd als verlichter te beschouwen, beschaafder, is een grote misvatting in mijn ogen. Onze driften zijn niet geluwd, het mannelijk libido is nog steeds een enorme natuurkracht, die we in goede banen moeten leiden, eerder dan onderdrukken.



Regulering en toezicht

Ik zou pleiten voor regulering en toezicht. Laat de vrouwen zelf het heft in handen nemen, zoals in Utrecht al gebeurt, waar prostituees samen een coöperatie willen opzetten. Daar is iedereen bij gebaat. De vrouw die het beroep vrijwillig wil uitoefenen, de man die zijn driften kwijt kan, en de samenleving die de rust in haar gelederen kan bewaren.



Misschien is het soms niet wat we zouden willen zien of weten, maar in mijn ogen is prostitutie een onderdeel van elke beschaving, van elke cultuur en maatschappij, op elk werelddeel.



Het wordt tijd dat we dat onder ogen zien en accepteren.
Morrigan Crow, net zo leuk als Harry Potter.
Sommige mannen gaan af en toe naar de hoeren, so what?

Vrouwen hebben maandelijks last van hormonen, alsof dat zo gezellig is voor de omgeving! En dan heb ik het nog niet eens over rammelende eierstokken en tikkende klokken.
Alle reacties Link kopieren
Oh, ik ben bij natuurkracht gestopt met lezen. Vind dat zo'n pathetisch woord.
"I'm just an animal looking for a home and.... share the same space for a minute or two...”
Alle reacties Link kopieren
dus jij nam dat stuk WEL serieus?



wat denk je nou zelf? dat iedere man zo'n enorme drang tot voortplanten heeft, dat hij maar naar de hoeren gaat oid?



voortplanten en hoeren kan ik sowieso niet rijmen, en bij t idee alleen al krijg ik de grote griebels.. ik lig liever met mijn lieve vriendin in ons bedje hoor! en wat libido betreft, joh, al die cijfertjes en over hoevaak en hoeveel t eigenlijk zou moeten of niet, dat is toch iets van ieder stel zelf om in te vullen?
Alle reacties Link kopieren
:puke:
You know how I know? Because I reeaally think so!
Als prostitutie moet worden verboden, moeten al die zogenaamde 'high class escorts' dan ook op zoek naar ander werk? Hoe moeten ze dan hun studie betalen!



En de sekswerkers inde gezondheidszorg? Ik heb een groot respect voor deze dames die zich inzetten om gehandicapten ook iets van een seksleven te geven. Moet dat ook worden verboden?
Alle reacties Link kopieren
Ik heb verder trouwens geen moeite met prostitutie of prostitutie bezoek.



Wél met vrouwenhandel. Wat daar nou het beste tegen te doen is weet ik niet. Misschien het strafbaar stellen om gebruik te maken van prostituees die niet vrijwillig hun werk doen?



Lastig.
"I'm just an animal looking for a home and.... share the same space for a minute or two...”
Alle reacties Link kopieren
Haha, wat een onzin dat stuk :D
Vroeg het aan vriend. Antwoord: De hoeren kunnen niet zonder ons. Geen man, geen inkomen
Alle reacties Link kopieren
En wat een enorm heterocentrisch stuk trouwens.
"I'm just an animal looking for a home and.... share the same space for a minute or two...”
quote:malube schreef op 02 december 2013 @ 20:10:

Haha, wat een onzin dat stuk :DWaar is het oudste beroep dan op gebaseerd volgens jou? Jeuk aan de snikkel?
Alle reacties Link kopieren
quote:belle1971 schreef op 02 december 2013 @ 20:07:

dus jij nam dat stuk WEL serieus?

Tja, het is geen 1 april, daardoor neem ik maar aan dat Fabian Schurgers het meent.
Morrigan Crow, net zo leuk als Harry Potter.
Even serieus. Zonder hoeren zouden er mi meer verkrachtingen en mishandelingen zijn. Goed dat ze er zijn dus.
Alle reacties Link kopieren
Het ergerlijke aan het stuk is dat het dus niet de misstanden in de prostitutie op nr 1 zet. Nee, het gaat om het kwakje van Fabian dat er uit moet.
"I'm just an animal looking for a home and.... share the same space for a minute or two...”
Alle reacties Link kopieren
quote:AsoTut schreef op 02 december 2013 @ 20:13:

Even serieus. Zonder hoeren zouden er mi meer verkrachtingen en mishandelingen zijn. Goed dat ze er zijn dus.





Verkrachting gaat vaak om macht of iemand de baas zijn (en vaak is het een bekende).

Onzin om te denken dat prostituees dat tegen zouden gaan.
"I'm just an animal looking for a home and.... share the same space for a minute or two...”
Uiteraard.
Alle reacties Link kopieren
Daarbij zijn er ook heel wat verkrachtingen binnen de prostitutie als je denkt aan vrouwen die het niet vrijwillig doen. Zo'n verkrachting is wmb niet minder erg dan er eentje die er buiten plaats vind.
"I'm just an animal looking for a home and.... share the same space for a minute or two...”
Alle reacties Link kopieren
quote:AsoTut, 10 seconden geleden

Even serieus. Zonder hoeren zouden er mi meer verkrachtingen en mishandelingen zijn. Goed dat ze er zijn dus.Onzin. Al die meisjes en vrouwen die slachtoffer zijn van mensenhandel worden verkracht en mishandeld, door de slavenhandelaars en door de hoerenlopers. Het grootste deel doet dit helemaal niet vrijwillig, op een paar vrouwen na.
You know how I know? Because I reeaally think so!
Alle reacties Link kopieren
quote:kadanz schreef op maandag 02 december 2013 20:12 <blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div"><b><a href="malube in "hoeren, mannen kunnen niet zonder?"" class="messagelink">malube schreef op 02 december 2013 @ 20:10</a>:</b>

Haha, wat een onzin dat stuk :D</div></blockquote>Waar is het oudste beroep dan op gebaseerd volgens jou? Jeuk aan de snikkel? Ach, kom óp zeg. Mannen zijn geen neanderthalers zonder hersenen hoor (ookal kunnen ze zich wel zo voordoen af en toe ;) )
Even denken hoor... zouden de reaguurders va de vrouwelijke kunne on-topic kunnen blijven? Even denken hoor...
Alle reacties Link kopieren
quote:boebezoebe schreef op maandag 02 december 2013 20:14 Het ergerlijke aan het stuk is dat het dus niet de misstanden in de prostitutie op nr 1 zet en de misstanden daarbinnen. Nee, het gaat om het kwakje van Fabian dat er uit moet.Dat. Gatver.
Alle reacties Link kopieren
quote:malube schreef op 02 december 2013 @ 20:21:

[...]





Dat. Gatver.





Ja, echt hè?

Er worden mensen verhandeld als bezit en gedwongen een van de meest intieme dingen te doen met anderen.



En dan moeten we het over de arme drang van mannen hebben.

Vrijwillige prostitutie, ik vind het best, heb ik niks tegen, maar laten we nou niet doen alsof het allemaal een grote "Pretty Woman" verhaallijn is.
"I'm just an animal looking for a home and.... share the same space for a minute or two...”
Alle reacties Link kopieren
Ik heb in ieder geval totaal geen behoefde om naar de hoeren te gaan! en al zeker niet vanwege de drang me voort te planten haha!

Verder heb ik geen probleem mee als een ander naar de hoeren gaat moet iedereen zelf weten.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven