Werk & Studie alle pijlers

3 dagen proef, contract??

25-04-2014 15:15 15 berichten
Alle reacties Link kopieren
Onlangs heeft ons bedrijf een potentiële nieuwe medewerker op gesprek gehad. Omdat wij nogal gespecialiseerd werk verrichten willen wij, alvorens een contract aan te bieden, eerst bekijken hoe deze man functioneert op de werkvloer. Hier willen we 3 volledige werkdagen voor uittrekken en onder begeleiding van een van onze vaste medewerkers hem mee laten draaien. Omdat ik geen hr-achtergrond heb wil ik graag aan jullie voorleggen hoe wij dit het beste kunnen aanpakken.Wij willen natuurlijk dat hij zeker weet dat hij hiervoor betaald wordt en dat hij verzekerd is tijdens zijn werkzaamheden. Omdat ik vermoed dat het geven van een contract voor 3 dagen niet mogelijk is ben ik benieuwd naar eventuele andere opties. Alvast bedankt voor het meedenken.
Alle reacties Link kopieren
0 uren?
Geniet van elke dag!
Proeftijd?
Stagecontract?
Alle reacties Link kopieren
Interimcontracten bestaat dat niet in Nederland?
Alle reacties Link kopieren
ja, gewoon proeftijd. alleen even in de gaten houden dat een proeftijd straks alleen nog kan bij contracten langer dan 6 maanden.
En doooooor!
Alle reacties Link kopieren
En jullie hebben geen personeels zaken aanspreekpunt? Raar dat je deze vraag op Viva stelt i.p.v. aan een deskundige.
Alle reacties Link kopieren
Een bedrijf waarin niemand verstand heeft van HR zaken? Ik zou een externe adviseur aanspreken in dat geval. Je wilt het toch wel goed geregeld hebben neem ik aan.
Alle reacties Link kopieren
Wij hebben zeker een extern bureau die ons kan helpen maar mijn contactpersoon daar is er vandaag niet. Aangezien er hier een aantal forumleden zijn met verstand van zaken wilde ik kijken of ik hier al wat wijzer kon worden.
Alle reacties Link kopieren
Waarom geen proeftijd van een maand geven? Hoe goed kan je iemand beoordelen in 3 dgn. De eerste week bij een nieuwe werkgever is voornamelijk kennis vergaren.
Alle reacties Link kopieren
Stel je voordat je op advies van een van de Vivadames af gaat.



En de constructie schijnt niet te kunnen. Kun je toch beter wachten op je Hr consulent.?
Daar is de proeftijd voor bedoeld. Andere opties zijn via een uitzendbureau oid, maar daar zou ik niet aan beginnen. Gewoon een contract aanbieden met proeftijd, dat geeft je voldoende tijd om het te beoordelen. (3 dagen is veel te kort! Iemand kan wel bloednerveus zijn die eerste paar dagen en daardoor niet zo goed zijn als normaal). Wel doen voor 1 juli, want de wetgeving gaat waarschijnlijk veranderen.
Alle reacties Link kopieren
Raar dat dat op zo'n korte termijn moet dan, was dat niet eerder bekend?
Alle reacties Link kopieren
Ik zou de medewerker bij een payrol organisatie onderbrengen. Dan is hij volledig verzekerd en heb je er ook geen rompslomp aan als je toch afscheid wilt nemen.

Je kunt al voor een dag iemand op de payrol zetten en je kunt hem ook op ieder gewenst moment zelf een overeenkomst aanbieden.
Waarom krijgt die man niet gewoon een jaarcontract met een proeftijd van een maand? In die proeftijd kan hij ieder moment weggestuurd worden maar met het oog op meer zekerheid/een langere termijn is de kans dat hij zich makkelijker/vrijer/beter ontwikkelt in mijn ogen best groot. Ook lijkt het me motiverender werken dan drie proefdagen.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven