Werk & Studie alle pijlers

Afwijzing sollicitatie omdat...?

25-06-2014 13:12 43 berichten
Hallo allemaal,



Onlangs heb ik gesolliciteerd op een functie die perfect aansloot bij mijn cv. Ik voldeed aan alle eisen en zelfs nog meer dan dat (o.a. er werd een hbo of een academische opleiding gevraagd; ik heb allebei, meer ervaring dan vereist etc.. ).



Ik kreeg een standaard mailtje van hr dat ik helaas niet bij de kandidaten zat waar ze mee door willen gaan. Daarop heb ik contact met ze opgenomen omdat ik graag feedback wilde hebben voor de toekomst. Ik had ze zelf gebeld, maar de persoon die daar over ging was niet aanwezig dus die zou mij terug bellen. Nu heeft ze mij een mailtje gestuurd dat er honderden sollicitaties waren en dat mijn cv niet aansluit bij de functie eisen dus dat ik daar in het vervolg beter op zou moeten letten. Nu ben ik echt niet achterlijk en zou ik sowieso nooit solliciteren op iets waarvan ik denk dat ik er geen kans bij maak, maar hierbij kon ik toch echt op ieder puntje wel een 'check' zetten.



Nu voel ik me natuurlijk een beetje gefrustreerd, maar wat zouden jullie doen? Contact opnemen en aangeven welk punt bij mij dan mist? Of gewoon laten voor wat het is en er een klein beetje van uitgaan dat ze iets verzint?



Groetjes coco
Alle reacties Link kopieren
Dat is wel raar, misschien hebben ze per ongeluk jouw sollicitatie verward met die van een ander, of gedacht dat het voor een andere functie was? Ik zou daar wel opheldering over vragen!
Yeah but no but yeah but no.
Alle reacties Link kopieren
Ik zou denk ik ook nog een keer om opheldering vragen.

Lijkt erop dat je nu de afstandaard reactie op de standaardafwijzing hebt gekregen.

Zou proberen die mevrouw nog een keer aan de telefoon te krijgen.
Alle reacties Link kopieren
Ik voldoe ook vaak aan alle eisen, maar heb dan net die 5 jaar werkervaring niet ofzo. Of er zijn gewoon kandidaten met precies de goede opleiding (geen extra) en de werkervaring die ze zoeken. Dan was je brief niet doorslaggevend genoeg.



Blijkbaar is er geen match vanuit hun. Dat is jammer voor je, maar ik zou het zo laten.
Geniet van elke dag!
Alle reacties Link kopieren
Klinkt alsof ze niet toe willen geven dat ze er maar gewoon een paar uit de stapel gepakt hebben (op zich begrijpelijk met zulke aantallen sollicitanten) en nu de 'schuld' bij jou neer willen leggen waarom je niet uitgekozen bent. ik zou ook zeker om verdere opheldering/uitleg vragen.
Alle reacties Link kopieren
Als er zo veel sollicitanten waren dan zouden de mensen die bij de voorselectie betrokken waren niet zoveel verstand hebben van de functie. Het is mij ook een paar keer gebeurd dat mijn cv niet aandachtig genoeg werd gelezen door hr mensen. Ik gaf het beide keren aan en in beide gevallen kreeg ik gelijk. Ik zou dus zeker nog contact opnemen met dat bedrijf.
Dank voor jullie reacties. Ik heb nu een mailtje teruggestuurd (er wordt helaas steeds niet opgenomen, ze zijn erg slecht bereikbaar).
Alle reacties Link kopieren
kan ook zijn dat ze je te 'zwaar' vinden voor deze functie. Als in, beide opelidingen en meer dan vereiste werkervaring. Vaak is men bang dat je je gaat vervelen in die functie en snel weg zult gaan of dat je niet in het team past (als is hoger opgeleid, meer ervaring dan teamgenoten, kan zorgen voor onderlinge wrijving).
Wat ook nog kan, is dat je inderdaad paste op het profiel dat ze in eerste instantie zochten, maar dat de vacature wegens de hoeveelheid reacties is aangescherpt. Dat kan er voor zorgen dat je dan nu te licht of te zwaar bent voor de functie. Heb ik ook een aantal keer gehad.

Zou wel inderdaad nog even contact opnemen om te vragen wat er mist en of de vacature is aangepast, maar in geen geval met als doel om alsnog binnen te komen. Dat schrikt af als je alsnog gaat "bedelen" om een gesprek. Gewoon zeggen dat je accepteert en begrijpt dat ze een keuze hebben gemaakt, maar graag voor de toekomst wil weten welk punt dan mist.
Alle reacties Link kopieren
Je hebt meer werkervaring en opleiding dan gevraagd. Dus je voldoet niet aan het profiel. Want je bent 'dus' te duur of eigenwijs.



Werkgevers kunnen op dit moment echt alles maken en willen voor een duppie op de eerste rang...
...
quote:Mugske schreef op 25 juni 2014 @ 13:26:

kan ook zijn dat ze je te 'zwaar' vinden voor deze functie. Als in, beide opelidingen en meer dan vereiste werkervaring. Vaak is men bang dat je je gaat vervelen in die functie en snel weg zult gaan of dat je niet in het team past (als is hoger opgeleid, meer ervaring dan teamgenoten, kan zorgen voor onderlinge wrijving).Nee, zoveel ervaring heb ik helaas niet haha. Dit is het in dit geval sowieso niet, het was namelijk best een lastige functie (al zeg ik het zelf), dus dat zou iig heel raar zijn
Ik heb dat ook eens gehad, werd afgewezen met een standaard brief voor een functie bij een organisatie waar ik ooit (een goede) stage had gelopen, al 10 jaar ervaring mee had en al jaren met die specifieke doelgroep. Andere kandidaten sloten beter aan. Ik denk niet dat ze alle cv's echt bekijken.
quote:ankalida schreef op 25 juni 2014 @ 13:30:

Je hebt meer werkervaring en opleiding dan gevraagd. Dus je voldoet niet aan het profiel. Want je bent 'dus' te duur of eigenwijs.



Werkgevers kunnen op dit moment echt alles maken en willen voor een duppie op de eerste rang...Ik werk in de wetenschap als onderzoeker. Niet echt een vak waarin ze het zich kunnen permitteren om 'goedkopere' mensen aan te nemen zonder ervaring.
Alle reacties Link kopieren
poef
en me vriend die wilt ook nog wat zegge
Alle reacties Link kopieren
Een goede recruiter kan helder uitleggen op welke punten je niet voldoet. Ik krijg ook de indruk dat de selectie niet zorgvuldig is gegaan en als ze dat wel hebben gedaan, dan verwacht ik op z'n minst dat ze kunnen aangeven waarop jouw cv NIET aansloot op de functie.



Slecht bereikbare organisaties....brrr!
Alle reacties Link kopieren
Zo ben ik ook eens afgewezen..... inmiddels al ruim 4 jaar werkzaam bij dat bedrijf! Opheldering vragen dus!
Alle reacties Link kopieren
Ik vind het sowieso een bot antwoord dat ze je laat weten dat je voortaan beter op moet letten als je een sollicitatie stuurt. Dat is niet echt netjes. Ik zou er dus nogmaals naar vragen. Maar ga er maar vanuit dat je sowieso niet meer kans maakt bij zn bedrijf.



Overigens kan het best zijn dat je aan alle eisen voldoet, maar als dat niet duidelijk uit je cv blijkt, dan moet je je cv misschien iets anders opstellen. Het kan ondergesneeuwd worden in alle andere overige details. Het kan zijn dat het op een verkeerde plek staat. Kijk dus ook nog even kritisch naar je cv en brief. Wat staat er in waar ze NIET naar gevraagd hebben?
Alle reacties Link kopieren
quote:Coco87 schreef op 25 juni 2014 @ 13:26:

Dank voor jullie reacties. Ik heb nu een mailtje teruggestuurd (er wordt helaas steeds niet opgenomen, ze zijn erg slecht bereikbaar).zoeken ze een receptioniste??
quote:yoshe schreef op 25 juni 2014 @ 14:07:

Ik vind het sowieso een bot antwoord dat ze je laat weten dat je voortaan beter op moet letten als je een sollicitatie stuurt. Dat is niet echt netjes. Ik zou er dus nogmaals naar vragen. Maar ga er maar vanuit dat je sowieso niet meer kans maakt bij zn bedrijf.



Overigens kan het best zijn dat je aan alle eisen voldoet, maar als dat niet duidelijk uit je cv blijkt, dan moet je je cv misschien iets anders opstellen. Het kan ondergesneeuwd worden in alle andere overige details. Het kan zijn dat het op een verkeerde plek staat. Kijk dus ook nog even kritisch naar je cv en brief. Wat staat er in waar ze NIET naar gevraagd hebben?

Ik vond het ook echt een rare opmerking. Alsof ik niet eens kritisch ben op m'n eigen sollicitaties.



Ik ga sowieso nog wel goed naar m'n cv kijken inderdaad. Kan nooit kwaad. Ik ben benieuwd of ik nog iets terug hoor van ze.
quote:lilalinda schreef op 25 juni 2014 @ 14:14:

[...]



zoeken ze een receptioniste?? Haha ja, eentje met een academische opleiding want ze willen nu alleen het allerbeste ;)
Waarschijnlijk hebben er van de 300 reacties minstens 50 een passend CV. Jij hebt gewoon hun top 5 niet gehaald om wat voor reden dan ook. Wen er maar aan.
Alle reacties Link kopieren
Wat Elninjoo zegt: wen er maar aan.

Er wordt door zoveel mensen gereageerd, ze pikken er een paar uit, de rest heeft pech.

Je kunt wel gaan bellen maar dat levert toch niks op. Degene die je aan de telefoon krijgt gaat er vaak niet over.

Degene die je zou moeten spreken heeft geen tijd of zin.



Persoonlijk begrijp ik dat ook, alsof PZ tijd/zin heeft om 300 afgewezen sollicitanten te spreken......
summer is a state of mind
Alle reacties Link kopieren
quote:elninjoo schreef op 25 juni 2014 @ 14:23:

Waarschijnlijk hebben er van de 300 reacties minstens 50 een passend CV. Jij hebt gewoon hun top 5 niet gehaald om wat voor reden dan ook. Wen er maar aan.Dit en meestal moet je ook een brief mee sturen en misschien vonden ze een andere kandidaat gewoon sympathieker naar voren komen in de brief.
Alle reacties Link kopieren
Nou het zou me toch wel frustreren als je precies aan de functieeisen voldoet en er wordt gezegd dat je dat niet doet.



Zou ik zeker achteraan gaan... niet omdat het nog iets uithaalt, maar gewoon om lekker irritant te zijn
The most exciting, challenging and significant relationship is the one with yourself. And if you can find someone to love the you you love that’s fabulous
Diegene die de mail beantwoorde heeft echt geen zin om 300 CV's door te spitten en te kijken waarom TO niet bij de uitverkorenen behoort. Je krijgt gewoon 'n standaard afwijzing.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven