Hoe zeker van jezelf?

26-06-2014 19:06 29 berichten
Alle reacties Link kopieren
Zijn jullie zeker van jezelf? Vind je jezelf leuk? Heb je het idee dat anderen je wel of niet mogen? Waarom wel/niet? Of heb je ' sch**t aan?
Alle reacties Link kopieren
Wat vervelend hertenkind en badhanddoek. Jammer.

Het is inderdaad zo fijn als je jezelf kan accepteren. Ik denk dat dat wel de eerste weg er naar zelfverzekerdheid is.

Misschien een tip om elke dag te benoemen wat je goed deed, waar je trots op bent. En om 6 leuke/goede dingen van jezelf te benoemen.



Waarom is er weinig om te accepteren hertenkind? Is er niks leuk/goed/mooi/geweldig aan je? Zal toch zeker wel. Waar ben je goed in?



Coach op werk heeft mij eens gevraagd om thuis op fotos van mij te kijken. En dan te benoemen wat iemand anders die de foto's ziet zou denken/zeggen. Antwoord: een gezellig, spontane meid. Dat is een indruk en die bevalt mij gelukkig wel.

Maar ja ik ben ook vooral onzeker over wat mensen van mij vinden als ze mij al wat beter kennen. Op het werk in mijn team, goede discussies. Weet je, daar werken ook mensen die gewoon zo totaal anders zijn dan mij en daar meer hinder van ondervinden dan ik van hun. Ik kan beter met de verschillen omgaan. En dan krijg je wel eens een steek onder water of een sneer. Niet fijn. Dat trek ik mij dan aan en probeer me anders te gedragen, wat natuurlijk niet lukt wat ik ben nu eenmaal zo.
Alle reacties Link kopieren
Bedankt voor de tip Mabelle!

Ik vind het heel moeilijk om dingen op te noemen van mezelf waar ik trots op ben. Ten eerste omdat ik er gewoon echt niet zoveel weet en ten tweede omdat ik bang ben dat mensen het niet met mij eens zijn, en mij dan dus arrogant vinden.



Nu we het toch over onzeker zijn hebben wil ik een vraag stellen waar ik al een tijdje mee rondloop.

Na een lange relatie ben ik nu single en ook al ben ik nog niet toe aan een nieuwe relatie, ik denk er wel vaak over na en hoe dat zou gaan enzo. Ik ben bang dat mijn onzekerheid mij heel erg in de weg zit. Ik hoor vaak om me heen dat jongens/mannen (ik ben bijna 23) onzekere meisjes minder aantrekkelijk/leuk vinden, wat ik wel kan begrijpen. Maar, het is toch nog minder aantrekkelijk als iemand wel zeker van zichzelf is, terwijl die niks heeft om zeker over te zijn? Ugh, ik kan het niet echt goed verwoorden, maar ik zit hier heel erg mee. Ik wil wel zekerder zijn maar ik ben gewoon zo bang dat ik dan onterecht zeker ben van mijzelf, dan straal ik liever onzekerheid uit.
Jarenlang was ik onzeker, bang en een echt muurbloempje. Maar opeens was ik er klaar mee!!

Ik ben niet perfect, absoluut niet. Maar ik werk wel aan de punten die ik minder leuk vind. Bijvoorbeeld door me leuk te kleden, veel te sporten, mooie literatuur te lezen (dan voel ik me slim ). Ik ben lief voor mezelf en voor anderen. Dus niet perfect, maar wel goed genoeg. En ik houd me zo min mogelijk bezig met wat een ander zou kunnen denken. Ik weet van mijn naasten dat ze van mij houden, dat is voor mij voldoende.
rozehanddoek,je doet niets verkeerd.Doe je aan sport

of cursussen?Dat zijn goede gelegenheden om mensen te leren kennen en contacten op te bouwen.Ik doe aan vrijwilligerswerk en heb daar veel vrienden gemaakt.Zo druk had ik het nog nooit.Maar zou dat evtl.een optie voor je zijn?Wat zijn je hobbies verder?Bouw

het vooral rustig op!Verder:Niemand is volmaakt en ieder mens

heeft iets moois te bieden,zo ook jij.



hertenkind,wat naar dat jij je zo onzeker voelt!Je lijkt me een heel lief persoon.En zelf vind ik dat geen teken van arrogantie als jij jezelf leuk vind of jezelf accepteert zoals je bent.Dat straalt juist zelfverzekerdheid uit en daar is absoluut niets mis mee.Ik vind juist wel dat je verdiend om geaccepteerd te worden

zoals je bent.Er is echt niets mis met je.Wat je kunt doen is ieder

dag opschrijven wat goed aan jezelf vind of wat je goed gedaan hebt en zorg ervoor dat die lijst steeds groter wordt.Begin met kleine dingen!En al loopt het af en toe een dag minder soepel

probeer dan gewoon te denken:''Ik heb mijn best gedaan'' en niet ''ik heb het niet goed gedaan.''Want niemand is volmaakt.Dat kan je in kleine stappen leren.Je bent echt wel de moeite waard.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven