Reactie- en bugtopic nieuwe forum

29-10-2014 14:32 2766 berichten
Alle reacties Link kopieren
Beste forummers,



Zoals jullie zien is het forum in een geheel nieuw jasje gestoken. Aan de hand van jullie feedback van eerder dit jaar zijn we hard aan de slag gegaan om het forum te verbeteren.

De overzichtspagina is een stuk overzichtelijker geworden en ook nieuw is het overzicht van je persoonlijke topics, reacties en favorieten als je ingelogd bent.

We horen graag wat jullie vinden.



In dit topic kun je terecht met alles wat jullie van het vernieuwde VIVA-forum vinden.

Werkt er iets tóch nog niet helemaal optimaal óf vind je een bepaalde aanpassing juist te gek? Deel het met ons!





met vriendelijke groet,



Moderatorteam Viva





edit: Zouden jullie bij bugs willen vermelden of dit geldt voor mobiel, tablet of pc/laptop en met welke browser jullie forummen? Wij kunnen dan sneller dkingen doorgeven aan de TD







Veelvoorkomende vragen of problemen:



- linkjes maken werkt niet goed >>>>> opgelost

- niet iedereen blijft ingelogd > deels opgelost, maar we doen nog analyses om dit te verbeteren.

- te hoge belasting/ accu bij gebruik mobiele forum deels opgelost, maar we doen nog analyses om dit te verbeteren.

- avatars geanonimiseerde forummers blijven online zichtbaar deels opgelost

- linkjes naar afbeeldingen werken niet altijd deels opgelost, maar we doen nog analyses om dit te verbeteren.

- teksten verdwijnen soms achter toetsenbord deels opgelost, maar we doen nog analyses om dit te verbeteren.

- bij scrollen ontstaat er soms een zwabbereffect deels opgelost, maar we doen nog analyses om dit te verbeteren.

- geen melding bij ontvangst pb > staat op to-do lijst

- voorkeuren instellen werkt niet goed> werkt wel op pc, nog niet op mobiel en tablet. Wordt nog aan gewerkt! >>>> opgelost

- de optie om een linkje een andere naam te geven (dus bijvoorbeeld 'klik hier' in plaats van de link) werkt niet meer. opgelost

- cursief duidelijker ten opzichte van de gewone letter

- zoekfunctie werkt niet goed

- beeld verspringt bij het laden van grote reclames

- snelkoppeling iPhone opent niet in safari, maar in een onbekende browser

- er kan geen reactie bij de blogs worden gepost

- de blokjesaanduiding grijs/zwart werkt niet optimaal

- advertenties lopen over de tekst heen

- postings van na 18 november zijn voor sommigen niet terug te vinden

- smiley-icoontje zorgt ervoor dat een post gelijk geplaatst wordt

- verschil in aantal postings/tijd tussen actieve en nieuwe topiclijst

- favorieten instellen werkt niet opgelost

- link naar posting werkt niet goed op iPad en Windowssmartphone



Layoutklachten



- advertenties met hele grote stukken wit over alle pagina's heen, waardoor de helft niet kan worden gelezen of aangeklikt.

- bij het plaatsen van een reactie de optie om je bericht eerst te bekijken voor je hem plaatst.

- bij lange topictitels vallen de laatste letters over de naam van de topicopener in de lijsten nieuwe en actieve topics > staat op to-do lijst

- roodpaarse V-tje wazig door lage resolutie > staat op to-do lijst

- OP alleen op de eerste pagina bij mobiele site > Gaan we naar kijken

- mobiele site vraagt teveel data en trekt de batterij snel leeg > Gaan we naar kijken.

- geen verschil tussen OP en reacties > Staat op to-do lijst

- op de mobiele versie is niet te zien hoeveel pagina's een topic heeft en op welke pagina je je bevindt > Staat op to-do lijst

- de mogelijkheid terug om bij heel veel pagina’s aan te kunnen geven dat je naar een bepaalde pagina kunt, dus pijl veranderen in die mogelijkheid > staat op to-do lijst

- app terug (zie ook http://www.viva.nl/app/ ) > We gaan kijken of dit mogelijk is. Zodra hier meer duidelijkheid over is laten we het weten.

- letters zijn te klein bij de link 'naar beneden'

- paginanummers boven het reactieschermpje

- graag de knop ‘mijn laatste’ terug > Deze functie staat nu op de homepage, maar we gaan kijken of we de oude vorm kunnen herstellen.

- je kunt niet gelijk door naar een andere pijler vanuit een topic, je moet eerst terug naar forum >> opgelost via pijltje achter pijler naam binnen topic

- graag de mogelijkheid om zelf topics te blocken op de overzichtspagina > fgcolor=#f01111]Is een functionaliteit die we nu niet ondersteunen, maar we gaan de mogelijkheden uitzoeken.[/fgcolor]

- in de topiclijst staat alleen de forummer die als laatste heeft gereageerd, niet de TO > verschilt bij type device, we moesten keuzen maken omdat niet alles op een klein scherm past. Nemen we echt wel mee in de evaluatie van design later dit jaar.

- graag lijst met actieve topics rechts terug > staat standaard op home, maar we gaan kijken of we deze standaard onderaan de pagina kunnen laten tonen.
Alle reacties Link kopieren
quote:lux. schreef op 01 november 2014 @ 00:23:

Ah ik zie het. Ik zou 3 dingen doen, als ik jou was.



1. Chrome installeren, veel fijner dan ff

2. Adblock installeren, niet alleen voor vf maar voor irritante reclame op élke website en dan ben je die rottige ads voor youtubefilmpjes ook meteen kwijt

3. Kijken of je scherm er dan wel helemaal oppast en zo nee dan een tikje uitzoomen dan komt het vast goed!



Absoluut niet dat ik met Chrome ga werken.

Adblock kan ik proberen.

En als ik uitzoom kan ik het niet meer lezen denk ik (niet zulke goede ogen); dit is voor mij al niet bepaald groot.
Alle reacties Link kopieren
Ik plaats heel asociaal alleen even deze reactie zodat ik meteen op de laatste pagina terecht kom van dit topic.
Alle reacties Link kopieren
quote:Djessy schreef op 01 november 2014 @ 00:30:

[...]



Seriously? Ja echt, boeit me totaal niet en soms klik ik nog iets aan ook
Forum mobiel nu. Nog steeds geen mogelijkheid om naar pagina's in een topic te gaan.

Bij lijst met ( actieve en nieuwe) topics staat enkel naam van degene die als laatste heeft gereageerd. Je ziet geen naam vd TO staan.

Tijdstip bij topic duidt weer op oorspronkelijke bericht (ipv tijdstip van laatste reactie).
Alle reacties Link kopieren
Lieve mensen, ik geef het op...



Ik scroll me het ongans, baal er enorm van dat mijn overburen op het grote scherm kunnen meelezen, kan niet meer snel van pijler naar pijler, terugvinden van een topic of pijler is bijkans onmogelijk dus... (ik heb het mobiel forummen maar geheel opgegeven...)

I

k geef het op, 't was een goede tijd, maar als ik mezelf wil pijnigen dan liever op een zelf gekozen manier, ipv. een wanstaltig misvormd forum met een nerdy layout en waarin het ontwerp gespeend is van ieder inzicht qua gebruikersvriendelijkheid, nee, ik heb er geen goed woord voor over...



Dus ik werp de handdoek in de ring, HET GA JULLIE GOED!
Ik kan nog steeds geen foto's plaatsen, iPhone5, ik had verwacht dit wel te kunnen nu.



War is de verbetering dan? Miljoenen reclames, teveel scrollen, onoverzichtelijk en nog steeds geen plaatjes plakken :(
Alle reacties Link kopieren
Mods, het staat nog niet in de OP en daarom ben ik bang dat het ondergesneeuwd raakt, terwijl ik het wel heel belangrijk vindt:

De enorme toename dataverbruik en batterijverbruik bij de mobiele versie, door de vele gekleurde plaatjes (avatars) en minstens 4 stuks grote reclames op IEDERE pagina, vaak ook nog bewegend.
Ik heb geen wespentaille, ik heb een bijenrompje
Alle reacties Link kopieren
Adblock werkt niet op de mobiele site bij mij. Als iemand een beter idee heeft, graag!

Ik krijg bijna een hekel aan die arme Ugandese meisjes..



En nog iets: ik wil een overzicht van alle pijlers, nu zie ik er maar een paar en ik heb geen idee hoe ik de andere kan vinden.



Stuur die stagiere naar school terug en zet er iemand op die het wel kan, please?



Edit: en ja, dat datagebruik is ook een serieus issue!
Ja ja, nu weet ik het wel!
Ik geef her ook op, laat mijn Account anonimiseren, geen doen zo.
Eens met wat Himalaya zegt! Dot forum zuigt je accu leeg en dat is echt een nadeel.
Echt te bizar voor woorden, dat vitale functies als quoten niet zijn getest. Vivaitisch amateurisme is daarmee een nieuw pleonasme geworden. Bravo Viva, jullie zijn daarin boven jezelf uitgestegen, voorwaar een prestatie want het was altijd al Kwalitatief Uitermate Teleurstellend vóór deze truc.





Ik heb een tip voor Viva; huur eens wat professionals in, bij interesse via PB kan ik jullie daarover best wel adviseren
Alle reacties Link kopieren
quote:himalaya schreef op 01 november 2014 @ 06:48:

Mods, het staat nog niet in de OP en daarom ben ik bang dat het ondergesneeuwd raakt, terwijl ik het wel heel belangrijk vindt:

De enorme toename dataverbruik en batterijverbruik bij de mobiele versie, door de vele gekleurde plaatjes (avatars) en minstens 4 stuks grote reclames op IEDERE pagina, vaak ook nog bewegend.Dat komt omdat er geen mobiele versie is ..... je zit gewoon de desktop versie te bekijken vanaf mobiel. Mods willen jullie hier alsjeblieft naar kijken, het wordt voor ons allemaal anders echt onhaalbaar (en een enorm dure grap) om onderweg te forummen. En ik denk niet dat ik de enige ben die dat regelmatig deed...
Ik begin langzaam wel aan het forum te wennen.

Nadeel is idd dat het quoten via mobiel niet gaat en dat het forum de accu snel leegtrekt.
Alle reacties Link kopieren
Ik kan mobiel niet alle pijlers zien! Ik kom veel op kinderen maar dat is nu dus wel afgelopen aan gezien ik dus niet meer bij die pijler kan komen!!! Echt belachelijk dit!
Alle reacties Link kopieren
Vroeger als ik op een linkje klikte, opende de link altijd vanzelf in een nieuw tablad. Nu wordt de link in hetzelfde tablad geopend, waardoor je het topic kwijt bent. (je kunt dan natuurlijk vorige doen, maar dat vind ik zo omslachtig, zeker aangezien het eerst wel goed werkte)
Alle reacties Link kopieren
quote:himalaya schreef op 01 november 2014 @ 06:48:

Mods, het staat nog niet in de OP en daarom ben ik bang dat het ondergesneeuwd raakt, terwijl ik het wel heel belangrijk vindt:

De enorme toename dataverbruik en batterijverbruik bij de mobiele versie, door de vele gekleurde plaatjes (avatars) en minstens 4 stuks grote reclames op IEDERE pagina, vaak ook nog bewegend.

beste Himalaya,



Maak je geen zorgen, dit is echt onder de aandacht gebracht van de TD.



met vriendelijke groet,



Junior
Alle reacties Link kopieren
quote:Promethium schreef op 01 november 2014 @ 08:34:

Vroeger als ik op een linkje klikte, opende de link altijd vanzelf in een nieuw tablad. Nu wordt de link in hetzelfde tablad geopend, waardoor je het topic kwijt bent. (je kunt dan natuurlijk vorige doen, maar dat vind ik zo omslachtig, zeker aangezien het eerst wel goed werkte)staat in de lijst
Alle reacties Link kopieren
Goedemorgen!

Mag ik nog een verzoekje doen?

Ik ben echt heel blij met de lijstjes 'jouw laatste topics/racties/favorieten', 'nieuwe topics' en 'actieve topics' zo prominent op de forumstartpagina.



Als ik zo'n lijst aanklik en ik ga van daaruit naar een topic, dan kan ik alleen niet makkelijk terug naar die lijst.

Ik kan vanuit die topic wel makkelijk naar de pijler waar het topic onder valt (via de home > forum > etc knoppen boven en onderaan), maar dus niet in 1x weer naar de lijst 'actieve topics' of zo.



Ik dien daarom het verzoek in om onder en bovenaan de pagina in elk topic ook 3 knopjes te hebben voor bovengenoemde lijsten. Zou het navigeren een stuk fijner maken!
Wees altijd jezelf. Tenzij je een eenhoorn kan zijn. Wees dan een eenhoorn.
Alle reacties Link kopieren
quote:Bowie79 schreef op 01 november 2014 @ 08:19:

Ik kan mobiel niet alle pijlers zien! Ik kom veel op kinderen maar dat is nu dus wel afgelopen aan gezien ik dus niet meer bij die pijler kan komen!!! Echt belachelijk dit!





Beste Bowie79 en anderen die hier last van hebben,



Ik heb het in de lijst opgenomen. maar voor nu: als je klikt op forum start kom je op de overzichtspagina en kun je wel alle pijlers zien



met vriendelijke groet,



Junior
Alle reacties Link kopieren
En was deze al genoemd?



Je hebt nu op de forum-startpagina en alle pijlers rechts bovenaan een button met 'pijlers'. Als je die aanklikt krijg je een uitklapmenu met alle pijlers. Hartstikke handig.

Je kunt er alleen niet meer uit, als je besluit toch op de huidige pagina te blijven.

Niet als je ergens buiten dat menuutje klikt met je muis, niet met escape.

Als je eenmaal dat menuutje hebt geopend ben je dus verplicht ook echt een pijlericoontje aan te klikken.



Detail, maar toch.
Wees altijd jezelf. Tenzij je een eenhoorn kan zijn. Wees dan een eenhoorn.
@Promethium



Vroeger als ik op een linkje klikte, opende de link altijd vanzelf in een nieuw tablad. Nu wordt de link in hetzelfde tablad geopend, waardoor je het topic kwijt bent. (je kunt dan natuurlijk vorige doen, maar dat vind ik zo omslachtig, zeker aangezien het eerst wel goed werkte)



Houd Shift ingedrukt en klik dan met de muis op een link. Die pagina opent dan in een nieuw venster.
Ik zag net dat bij iemand die geanonimiseerd is, de naam wel veranderd is in anoniem328714731, maar dat de avatar is gebleven. Een avatar is bij de meesten zo herkenbaar, dat dit toch niet anonimiseren genoemd kan worden.
Alle reacties Link kopieren
@broedkippetje



Op de ipad klapt het menu in als je weer op dat zwartje blokje 'pijlers' klikt
Je bent zelf een theepot
Alle reacties Link kopieren
quote:SuzanneSuus schreef op 01 november 2014 @ 08:58:

@broedkippetje



Op de ipad klapt het menu in als je weer op dat zwartje blokje 'pijlers' klikt



Yep, dat doet het!

Dank je wel!

Moet je maar net even weten.
Wees altijd jezelf. Tenzij je een eenhoorn kan zijn. Wees dan een eenhoorn.
Alle reacties Link kopieren
Ik zie wel mensen quoten, maar het lukt mij dus niet. Ik krijg de quote wel in mijn reactiescherm, maar kan er dan zelf niets meer bij tikken. Ik forum via de laptop met IE.
~ I want to be shaken to my core, like the wild winds disrobe the trees ~

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven