Werk & Studie alle pijlers

Solliciteren na modellenwerk

15-10-2015 17:42 25 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik zou jullie graag mijn vraag voorleggen.

Van jongs af aan heb ik af en toe modellenwerk gedaan.

Om deze reden is het bijvoorbeeld wel eens voorgekomen dat er modellenfoto's van mij in zoekresultaten verschenen wanneer je op mijn naam zocht in google. Ook wel eens lingerie-foto's. Deze zijn nu weg. Ik heb een stuk of 5 keer gevraagd aan de fotograaf of hij mijn foto's of de associatie met mijn volledige naam wilde verwijderen. Fotografen hebben rechten op foto's dus ik moest dan maar hopen dat die persoon hiertoe bereid was. Maar er zijn nog wel andere foto's te vinden waar ik nu, jaren later, helemaal niet mee geassocieerd wil worden.



Ik heb net mijn masters afgerond en ambieer een leuke goede baan in de hulpverlening. In de 'modellenwereld' is het misschien leuk, zulke foto's online (al vind ik ze zelf helaas vaak niet eens mooi), maar met de gedachte aan werken in de gezondheidszorg maakt het op mijzelf een onprofessionele, niet wenselijke indruk. Ik 'ben' ook helemaal niet zoals ik daar sta afgebeeld (ik kan op zulke foto's bv heel onvriendelijk kijken, terwijl ik in de GZ juist vriendelijk over wil komen, om maar wat te noemen).



Nu zit ik er echt ontzettend mee dat mijn naam gekoppeld is aan modellenwerk en dit soort foto's elk moment weer kunnen opduiken wanneer iemand (werkgever/klant/patient) mij zou googlen. (Soms verschijnen er weer nieuwe, bijvoorbeeld, of duiken oude weer op). Ik lig hier echt wakker van. Vind het vreselijk dat ik er geen controle over heb. Natuurlijk had ik hier eerder over na moeten denken en bijvoorbeeld van begin af aan nergens mijn hele naam moeten laten gebruiken in die wereld. Helaas is het daar nu te laat voor. Niemand heeft me hier overigens voor gewaarschuwd (en ikzelf was toen ik jong was best naïef en dacht simpelweg niet echt over zulke dingen na...).



Nu ben ik dus net afgestudeerd en sta ik aan het begin van mijn carrière, en op het punt te solliciteren in de GZ. Maar kijk er enorm tegenop dat sommige van mijn 'modellenfoto's' dan ook weer gevonden gaan worden door recruiters. Zie het echt als een minpunt (en het is al zo lastig een baan te vinden!) Heb om die reden ook nog nooit een linkdin profiel aangemaakt. Ik krijg deze associatie met mijn naam en die zoekresultaten niet weg (al geprobeerd via webmaster en google). Als je mijn naam googled komt er zelfs automatisch 'model' achter te staan als trefwoord. Ik ben dit niet eens meer en wil iets heel anders zijn.



Ik overweeg nu sterk om te solliciteren onder mijn afgekorte, of tweede naam... en die dan maar aan te gaan houden in mijn professionele beroep bij het voorstellen en op plekken zoals op linkdin. Een grote stap vind ik, maar dan ben ik in ieder geval van deze stress af. Maar is het OK om jezelf onder een afgekorte/tweede naam te presenteren in een sollicitatiebrief/CV?



Mijn vraag is: wat vinden jullie van deze situatie, en wat zouden jullie doen?

Iemand tips, suggesties?

Solliciteren jullie altijd strikt onder jullie officiële naam?
Alle reacties Link kopieren
Ik zou idd je tweede of afgekorte naam gebruiken. Vervelend zeg! Wel 'fijn' om te lezen, weet ik dat ik hier dus goed op moet letten mocht dochter dit later willen.
Alle reacties Link kopieren
Lijkt me idd de beste oplossing.
.
Alle reacties Link kopieren
De EU heeft bij Google 'the right to be forgotten' bedongen. Kwestie van formuliertje invullen et voila.
You are not crazy, you are... colorful. Colorful in a way that might respond to medication.
Ik heb dat ook. Ook modellen werk. Veel gothic en emo shit 😁



Ik heb een andere naam aangenomen (mijn roepnaam/verkorte versie van naam) en achternaam man. Klaar.
Alle reacties Link kopieren
Het maakt ook nogal uit of je Julia de Vries heet, of Noëlla van Duystergasth tot Schoonhoven?



Als je op mijn naam zoekt kom je ook vanalles tegen dat niets met mij te maken heeft. Er zijn nu eenmaal meer hondjes die fikkie heten.
Anarchie is leuk, maar je blijft van mijn kaas af
Alle reacties Link kopieren
Idd moet dat volgens mij nu via google wel kunnen.



Als je mee afgekorte naam solliciteert zou ik wel ook met die naam ewn linkedin account starten, dan komen toekomstige werkgevers daar terecht en hoeven ze niet zelf verder te graven.
Alle reacties Link kopieren
quote:Yggdrasil- schreef op 15 oktober 2015 @ 17:59:

Ik heb dat ook. Ook modellen werk. Veel gothic en emo shit 😁



Ik heb een andere naam aangenomen (mijn roepnaam/verkorte versie van naam) en achternaam man. Klaar.Hoe werkt dat voor jou in de praktijk? Werd je al zo genoemd, of heb je iedereen je ook anders laten noemen vanaf toen. Of misschien heb je alleen voor de nieuwe mensen een nieuwe naam?
"Dus zie je iemand lopen Met rode ogen heel bedeesd Dan weet je, haar potje is pas vol geweest."
Alle reacties Link kopieren
quote:Yggdrasil- schreef op 15 oktober 2015 @ 17:59:

Ik heb dat ook. Ook modellen werk. Veel gothic en emo shit 😁



Ik heb een andere naam aangenomen (mijn roepnaam/verkorte versie van naam) en achternaam man. Klaar.Hoe is dit bij jou gegaan? Heb je dit officieel laten doen? Van één op andere moment...? Nieuwsgierig
Alle reacties Link kopieren
quote:handigmetgeld schreef op 15 oktober 2015 @ 18:01:

Het maakt ook nogal uit of je Julia de Vries heet, of Noëlla van Duystergasth tot Schoonhoven?



Als je op mijn naam zoekt kom je ook vanalles tegen dat niets met mij te maken heeft. Er zijn nu eenmaal meer hondjes die fikkie heten.Helaas lijk ik de enige te zijn die zo heet! En ik kan vervolgens ook moeilijk ontkennen dat ik het ben op die foto.. :(
Alle reacties Link kopieren
quote:shakenandstirred schreef op 15 oktober 2015 @ 17:53:

De EU heeft bij Google 'the right to be forgotten' bedongen. Kwestie van formuliertje invullen et voila.





Ben ik mee bezig geweest maar ik kan dan alleen een verzoek tot verwijderen van zoekresultaten als in 'links' indienen. Nergens kom ik daar bij 'afbeeldingen' (en daar gaat t mij juist om).

Ook hebben fotografen rechten jouw foto's te gebruiken wat het extra lastig maakt.
Alle reacties Link kopieren
Ik vind het een goed idee om onder je tweede of afgekorte naam te gaan solliciteren.

Mocht je aangenomen worden kan je dan altijd nog vertellen dat je roepnaam eigenlijk ... is.

Collega van mij heet officieel Herman, roepnaam Remco. Hoef je niet verder over uit te weiden dan en het voorkomt in het sollicitatietraject wel dat ze die foto's zien.



Je liegt dan niet, je buigt alleen de waarheid.

En daar is naar mijn mening niets mis mee als je aan het solliciteren bent.
Snel een vent scoren een optie?

En anders inderdaad je voornaam aanpassen.
Alle reacties Link kopieren
quote:Suze02 schreef op 15 oktober 2015 @ 18:29:

Snel een vent scoren een optie?

En anders inderdaad je voornaam aanpassen.Zelfs ook al over nagedacht maar dat gaat niet gebeuren op korte termijn helaas :P
Alle reacties Link kopieren
Niet te moeilijk denken. Plaatst een geschikte foto op je cv, dan is de kans dat mensen je googelen echt heel klein. Ik heb overigens ook modellenwerk gedaan maar nooit last gehad. Op mijn (bijzondere) naam krijg je ook erotische foto's van iemand anders maar ook daar is nooit iets over gezegd. Een andere naam aannemen vind ik echt een raar idee, maar ik zou zelf dan ook niet reageren op die naam waardoor je door de mand valt.
Van afbeeldingen kun je wel links doorsturen of bedoel je dat het om geschreven tekst moet gaan?

Als je de links van de afbeeldingen nodig hebt om ze te laten verwijderen zijn er 2 manieren:

- Je zoekt in google naar je afbeeldingen en dan klik je daarop en dan op de "Afbeelding bekijken" knop. Dan zie je in de adresbalk de link naar de afbeelding.

- Makkelijker is plaatje aanklikken en dan i.p.v. op "Afbeelding bekijken" rechts klikken op het plaatje en dan "Afbeeldings URL kopiëren" dan plakken in notepad,word of wat dan ook en de lijst met links naar google sturen.
Ik werd al vaak zo genoemd ( afkorting/koosnaampje, denk aan Charlotte-Lotte, Rosalie-roos, Evelien-Eef)

Later op nieuwe werk me ook zo voorgesteld (bij afgekorte versie van naam) en daar kennen ze me niet anders en ik ben volledig gewend aan die versie van mijn naam. Sommige vrienden, vooral die ik al heel lang ken, noemen me bij mijn volledige naam, net als man en ouders, de rest is allang gewend aan mij afgekorte versie of noemden mij sowieso uit zichzelf altijd al zo.
Alle reacties Link kopieren
Zijn het normale foto's of erotische foto's ofzo? Een tweede naam aannemen klinkt aantrekkelijk, maar dan ben je dus daar altijd 'Elisabeth' terwijl iedereen je als 'Petra' kent. Dat lijkt me best vreemd!
Alle reacties Link kopieren
Ik heb dit ook gehad, nadat ik een tijdje (heel lang geleden) een TV klus gedaan heb. Inmiddels ben ik getrouwd, en heb ik een andere achternaam, en komt de associatie mijn naam/TV niet meer boven. Wel op mijn meisjesnaam nog. Het staat overigens wel gewoon op mijn CV en af en toe is er weer iemand die zegt "hé, heb jij niet..." Ik verbloem het dus niet, maar solliciteer ook niet met mijn meisjesnaam.
Tip om je 2e naam te gebruiken lijkt mij een goede... En verander je kapsel drastisch. Zodat je niet meer op de foto's lijkt.
Als je binnen de gz gaat werken lijkt het Me eerlijk gezegd meer relevant tbv toekomstige cliënten.

Die googlen zich wat af. Ook ivm overdracht verschijnselen.

Werkgevers maakt geen bal uit denk ik. Waarom ben je niet trots op wat je hebt gedaan?

Een zeer irritante oud collega WILDE heel graag model zijn en als je haar googled zie je dus heel sneu 1 rare foto van een boekingskantoor voor 'aparte mensen' en een trits foto's van 1 fotoserie waarop ze heel nep allerlei emoties uitbeeldt.

Die vrouw heeft toch verschillende banen gevonden op hbo plus niveau.

Wat jij beschrijft klinkt als een 'carriere' en een leuke manier om geld te hebben verdiend.

Kan niet tegen je gebruikt worden alleen misschien niet handig met clientele.
Alle reacties Link kopieren
Ik zou toch vooral inzetten op het zo veel mogelijk verwijderen van je naam. Als je met patienten of cliënten gaat werken, stel je je toch voor met je naam, en dingen als Charlotte-Lotte etc, ontdekken ze snel genoeg. Als het echt rare foto's zijn, zou ik me daar meer zorgen over maken dan bij de sollicitatie.
Ik zou het eerder gewoon gebruiken als "troef".

Het is een bij-baan als een ander en het verdient vaak nog niet slecht ook.

Althans waarschijnlijk beter dan uren aan een kassa van een supermarkt te zitten.



Ik zou het dus gewoon bij je eigen naam houden ... Als mensen het willen te weten komen, dan zullen ze 't vroeg of laat te weten komen.

Als ze er naar zouden refereren tijdens sollicitaties kan je nog altijd duidelijk maken dat het leuk was als student, maar dat die tijd voorbij is.



(Natuurlijk kan je zo veel mogelijk foto's laten verwijderen. Maar vroeg of laat duikt er toch nog één of enkele ergens op.)



Een kennis heeft ook nog als model en figurante gewerkt.

Voor haar was het echt gewoon fun, amusement en een leuk bijbaantje dat haar hobby's en uitgaan betaalde.

Het waren af en toe licht pikante foto's, maar de fotografen vroegen haar toch maar elke keer ...

Zij ziet het dus helemaal niet als iets negatief of een stempel die ze meesleept.

Ze is nu deeltijds leerkracht en deeltijds therapeute.

Als haar leerlingen het ontdekken legt ze 't ook zo uit. Dat het een leuke studentenjob was.

(Ze wordt overigens nog altijd af en toe gevraagd. Maar de pikantere sessies laat ze nu wel passeren.)
Alle reacties Link kopieren
Tja, wat er in de laatste reactie ook staat. Je kunt ook direct zelf openkaart spelen, meldt dit modellenwerk op je cv en vertel/licht toe dat dit een bijbaan was, dat je dit niet meer doet. Als jij als eerste met de info komt, is de nieuwsgierigheid er vaak snel af. Komt in ieder geval anders over dan wanneer een werkgever/cliënt/wie dan ook zelf deze info vindt.
Alle reacties Link kopieren
Na modellenwerk kan je denk ik wel solliciteren als presentatrice of iets dergelijks.

Ik neem aan dat je te oud geworden bent voor modellenwerk en daarom op zoek bent naar iets anders ?
Niet geschoten is altijd mis

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven