Opmaken Co-Sleeper

13-07-2016 14:25 16 berichten
Alle reacties Link kopieren
Even een klein vraagje aan de moeders onder ons.

Ik ben nu 34w zwanger en wil morgen de laatste spulletjes halen voor het bedje van mijn kleine wondertje.

Nu heb ik alles voor zijn ledikantje alleen slaapt hij de komende periode eerst in de co-sleeper naast me.

Deze kan ik niet vastmaken aan mijn bed omdat ik een boxspring heb.

Hoe maak je deze op? Hetzelfde als een ledikant? Dus zeiltje, molton, matraslakentje en ledikantdeken en laken? Of slaapt hij beter in een slaapzakje met dit weer? Ook zit er een soort van spleet tussen matras en co-sleeper, hoe kan ik deze het beste opvullen zonder dat dit gevaarlijk kan zijn?



Bedankt!
Zoals de poes thuis miauwt, miauwt zij nergens.
Niet doen joh. Doet de kraamhulp in twee minuten, als je eenmaal bevallen bent. En anders vraag je het even tijdens de intake (ze doen het volgens mij allemaal anders namelijk).

Staat anders alleen maar stof te vangen de komende weken.
Alle reacties Link kopieren
Hallo!

Gefeliciteerd, leuk en spannend die voorbereidingen. Ons meisje sliep in het begin in een wiegje met een hoeslaken, laken en dekentje. Die kleintjes kunnen zich ook nog niet zo goed warm houden. Zij was alleen erg beweeglijk dat zij zich soms onder het dekentje uitgewoeld had. Vanaf dat moment zijn wij een slaapzakje gaan gebruiken. Let er dan wel op dat de gaten voor de armen en het hoofd niet te groot zijn zodat je kleine er niet in kan 'verdwijnen'. Wat betreft de spleet zou ik deze misschien opvullen met hydrofiel luiers? Ik weet niet hoe groot het is natuurlijk.. Geniet nog van de laatste weken en succes!
Alle reacties Link kopieren
Zeer waarschijnlijk gaat de kraamverzorgster je verbieden om dat zeiltje te gebruiken.
Alle reacties Link kopieren
Yes zeiltjes mogen niet meer. Ik had zelf via een YouTube tutorial het bedje kort opgemaakt, maakte de kraamzorg er een vissersbedje (ofzo, ga nu twijfelen aan de naam) van. Maak je dus niet druk.



En kun je de cosleeper vastmaken met tierips? Of lijmklemmen? Spanbanden?
Matrozenbedje ofzo heet dat toch?
Ik heb ook een cosleeper naast het bed, en die maak je inderdaad gewoon hetzelfde op. Al heb ik geen zeiltje. En dat is ook bijna niet nodig hoor. Mijn zoontje is nog niet zo gigantisch doorgelekt dat het nodig was geweest in ieder geval.



En ik heb een handdoek opgerold en aan de kant van de spijlen van de cosleeper gelegd. Het matrasje heb ik dus doorgeschoven naar ons bed toe, zodat er geen spleet is. Maar wij hebben geen boxspring en ik weet niet of dit bij jou dan wel goed aansluit.
Frizz, wat noem je dat leuk! Het is inderdaad zoals SallySpectra zegt een matrozenbedje.
Alle reacties Link kopieren
http://www.bed4baby.nl/cosleeper-boxspring





Bevestiging co-sleeper / aanschuifbedje aan een boxspring



U kunt de co-sleeper bevestigen met een (wit)nylon koord (verkrijgbaar bij o.a. bouwmarkten). U Heeft twee koorden nodig. De lengte is o.a. afhankelijk van de maat van uw boxspring. Gebruikelijk heeft u tussen de 6 à 8 meter nodig.



Stap 1: 

U bevestigd het lange koord/touw om uw boxspring en bevestig de twee uiteinde aan elkaar.



Stap 2: 

U maakt het korte koord vast aan de linkerkant van de boxspring. Dit kunt u doen aan de lattenbodem. Begeleidt hierna het touw onder het verlengstuk door en haal het korte koord door het lange koord om de boxspring.



Stap 3:

Begeleidt het koord naar de rechterkant van de boxspring en trek het geheel strak, totdat er geen ruimte meer is tussen uw boxspring en uw co-sleeper. Bevestigd het koord.





Bij ons zit het bedje gwn klem tussen muur en boxspring en ga het dus ook niet vastmaken
Alle reacties Link kopieren
quote:Marie89 schreef op 13 juli 2016 @ 14:49:

Frizz, wat noem je dat leuk! Het is inderdaad zoals SallySpectra zegt een matrozenbedje.Dat zeg ik!
Alle reacties Link kopieren
Oh super!!! Bedankt voor alle tips en felicitaties tot op zover. De spleet tussen matras van co-sleeper en boxspring is nihil. Maar ben gewoon bang dat hij er tussen rolt. Dat van die Hydrofiel luiers ga ik zeker proberen! Co-sleeper staat wel goed vast. Hebben we idd met t-rips aan de poten vast gemaakt en anti slip onder de pootjes.

Denk dat ik het opmaken dan lekker overlaat aan de kraamzorg. Maar wat lakentjes en hoesje om het matrasje is dus voldoende?
Zoals de poes thuis miauwt, miauwt zij nergens.
quote:Crazycatlady082016 schreef op 13 juli 2016 @ 15:16:

Oh super!!! Bedankt voor alle tips en felicitaties tot op zover. De spleet tussen matras van co-sleeper en boxspring is nihil. Maar ben gewoon bang dat hij er tussen rolt. Dat van die Hydrofiel luiers ga ik zeker proberen! Co-sleeper staat wel goed vast. Hebben we idd met t-rips aan de poten vast gemaakt en anti slip onder de pootjes.

Denk dat ik het opmaken dan lekker overlaat aan de kraamzorg. Maar wat lakentjes en hoesje om het matrasje is dus voldoende?Ja joh! Wat had je er allemaal nog aan toe willen voegen?
Alle reacties Link kopieren
Wat wij nog doen tegen het uitrollen, als ik het bedje opmaak dan is het dekentje altijd breder dan het matrasje. Ik vouw dan het lakentje en dekentje aan de kant van de kier onder het matrasje. Als ik baby dan in de co sleeper leg, dan stop ik aan de spijlen kant het dekentje in. En in de kier heb ik een dunne opgerolde handdoek.
Alle reacties Link kopieren
Hier: dikke katoenen molton, katoenen matras overtrek soms een hydrofiel voor onder hoofd en wollen dekentje (was een paar maanden terug). Handoeken gebruikt om de spleet te dichten. Dochter heeft last gehad van verborgen reflux en sliep bijna niet, dronk erg vaak en belande na 3 weken bij ons in bed .. Het kan dus anders lopen ;)



Ze is nu 4.5 maand en slaapt in haar eigen bedje, in een pyjama met een dekentje had het idee dat wij allebei slechter sliepen toen ze uiteindelijk in de cosleeper lag
Alle reacties Link kopieren
Ik had het voor de geboorte ook op gemaakt: molton, hoes, hydrofiel en lakentje + dekentje. Dochterlief heeft 6 dagen onder het lakentje + dekentje geslapen. Toen vond ik haar voor de derde nacht op rij er onder uit gewurmd boven in haar bed... Slaapzak aan gedaan en sindsdien geen dekentje meer in haar bed. Mocht je al iets in huis willen halen, bij de action hebben ze kleine slaapzakjes voor nog geen 4 euro ;)



Ik heb dus wel spijt van de drie dekentjes die ik heb gekocht (2 voor wagen/co-sleeper en 1 voor ledikant, zelfs minder dan op de lijstjes stond), gebruik ze amper.
Alle reacties Link kopieren
quote:gsleutel schreef op 13 juli 2016 @ 18:23:

Ik had het voor de geboorte ook op gemaakt: molton, hoes, hydrofiel en lakentje + dekentje. Dochterlief heeft 6 dagen onder het lakentje + dekentje geslapen. Toen vond ik haar voor de derde nacht op rij er onder uit gewurmd boven in haar bed... Slaapzak aan gedaan en sindsdien geen dekentje meer in haar bed. Mocht je al iets in huis willen halen, bij de action hebben ze kleine slaapzakjes voor nog geen 4 euro ;)



Ik heb dus wel spijt van de drie dekentjes die ik heb gekocht (2 voor wagen/co-sleeper en 1 voor ledikant, zelfs minder dan op de lijstjes stond), gebruik ze amper.dekentjes zijn later nog handig in de buggy. Mijn kinderen zijn nu 7 en 8 en bouwen nog steeds hutten van de dekentjes van de wieg Nooit weg dus...
Zonder oorzaak geen gevolg

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven