Verhuizen, maar waarheen?

12-08-2016 16:28 24 berichten
Alle reacties Link kopieren
-geknipt-

In dubio over waar te gaan wonen ivm woon-werkverkeer en afstand tot familie
Alle reacties Link kopieren
Gaat het om een filetraject? Of bijna nooit file?
Alle reacties Link kopieren
Ik rij 2x per week bijna anderhalf uur naar mijn werk (totaal dus 3 uur reistijd) en ik ken mensen die 4 x per week minimaal een uur tot 2,5 uur rijden. Kun je evt thuis werken?

Ik moet wel zeggen ik werk 24 uur waarvan 1 dag thuis.
Alle reacties Link kopieren
De middelbare school waar ik vroeger naartoe ging was zo'n 15 km fietsen. Na een paar maanden conditie opbouwen deed ik dit in 35/40 minuten en dat was prima te doen. Heb in ieder geval nooit naar de sportschool gehoeven en ik vond het prettig dat je daarbij gelijk even je hoofd leeg maakte. Bij jou is het natuurlijk de vraag of je kind ook naar díe middelbare school wil en of die school ook wel haar/zijn niveau aanbiedt.

Wat betreft je verhuisplannen zie ik door je A B en C's door de bomen het bos niet meer, maar daar heeft vast iemand anders tips voor.
Als het niet gaat zoals het moet, dan moet het maar zoals het gaat
Alle reacties Link kopieren
Ook over nagedacht wat er gaat gebeuren als jullie in de buurt van C wonen en vriend zijn baan verliest?



Ik zou het niet doen als ik jullie was.
Er zijn nog geen kinderen he? Dus de middelbare school is nog 13 jaar niet in zicht. Hoe groot is de kans dat je evt in die 13 jaar nog eens zult verhuizen, bijv vanwege werk? Waarom is C zelf geen optie, neem aan dat jullie zelf ook een middelbare school hebben bezocht daar?



Persoonlijk vind ik het een pre dat 1 van de ouders werkt in de plaats waar je woont. Ik zou kijken of jij werk kunt vinden in C, dan naar C verhuizen. Je vriend heeft dan maximaal een uur reistijd naar zijn werk.
45 minuten is toch prima te doen voor een spoednetwerk? Ik zou daarvoor niet die kant op gaan verhuizen als het jullie allebei zoveel extra reistijd oplevert. Bovendien gaan de kosten daarvan je ook niet in de koude kleren zitten, tenzij je fantastische reiskostenvergoeding krijgt.
Alle reacties Link kopieren
Er staat dagelijks file van de regio waar we in zoeken richting ons werk. vertragingen van 30 minuten is niet zeldzaam.



Ik zou thuis kunnen werken, maar dan maximaal 1 dag per week. Dan zou ik alsnog 4 dagen die afstand moeten maken. Tegen de tijd dat er kinderen komen zou ik natuurlijk minder kunnen werken, maar 32 uur is wel het minimum.



A is waar we wonen, B is waar ik werk, C is waar onze familie woont



Wat betreft als vriend zijn baan verliest, de reden dat het voor hem lastiger is om in die regio werk te zoeken is dat hij nog niet echt een stevig cv heeft opgebouwd en deze baan een kans uit duizenden was. Dit zelf opzeggen zou eeuwig zonde zijn. Wordt hij ontslagen kan hij vast wel werk in de buurt vinden, maar niet zo'n baan als hij nu heeft.
Alle reacties Link kopieren
Ik zou het niet doen.
Myrthe, wat verwacht je precies van je spoednetwerk en van dichtbij je familie wonen? Staat dat in verhouding tot de 20 uur reistijd die jullie samen minimaal per week hebben?
Alle reacties Link kopieren
Hoe herkenbaar ben je nou helemaal als je eens plaatsnamen noemt. Volgens mij denkt dat een stuk makkelijker mee dan abc-gedoe. Vind er weinig van te snappen zonder helder beeld bij de plaatsnamen.
Alle reacties Link kopieren
Serieus, denk je nú al na over een middelbare school terwijl je nog niet eens kinderen hebt?!



Ik zou mijn keuzes vooral baseren op nu en de nabije toekomst. Zelfs dan kan er nog van alles gebeuren. Dat met A, B en C is mij verder ook te ingewikkeld.
Alle reacties Link kopieren
Wij wonen zo. Werk van man is ongeveer uur rijden middelbare school op 17 km afstand. Dichtstbijzijnde hbo / uni is 1 1/2 met ov.



Meer dan prima te doen. Maar

Man heeft auto van de zaak dus kosten 0 (geen privé km )
Alle reacties Link kopieren
Spoed netwerk zit op een uur (familie )
Alle reacties Link kopieren
Overigens, de afstand woon-werk gaat veel vaker een rol spelen (voor jullie beiden dus zo'n 4 a 5 keer per week) dan de enkele keer dat je met spoed familie nodig hebt voor opvang van een ziek kind (gebeurt bij ons +/- eens per jaar).
Alle reacties Link kopieren
-geknipt-
Maar je weet toch helemaal nog niet welk niveau je eventuele kind gaat doen?
Nogmaals, waarom is C zelf geen optie? En dat jij daar dan ook werk zoekt?
een middelbare school moet er zijn? wat een rare eis
is er al wel een kind?
quote:Het-groepje schreef op 12 augustus 2016 @ 18:15:

Maar je weet toch helemaal nog niet welk niveau je eventuele kind gaat doen?



Je weet überhaupt niet of een kind krijgen wel lukt......



TO, je ouders willen niet 1x per week jullie kant op?



Als je dan echt perse wilt verhuizen die kant op zou ik ook gewoon in dat dorp gaan wonen. Anders heb je nog reistijd etc. etc naar je vrienden en familie.
Alle reacties Link kopieren
-geknipt-
Als je nu een vaste baan hebt zou ik die, in deze tijd, niet snel opzeggen. Elders begin je zeer waarschijnlijk weer met een jaarcontract en ik denk niet dat je nieuwe baas heel enthousiast zal zijn als je dan zwanger wordt. Mogelijk geen contractverlenging dan. Maar misschien kun je zo elders aan de slag en met vast contract dan speelt dit geen rol.



Zoveel extra reistijd zodat je ouders op kunnen passen lijkt mij niet lonen. Hoeveel extra reistijd ga je dan per week maken en weegt dat voor jullie op tegen de kosten van een extra dag kinderdagverblijf in plaats van de dag gratis oppas van opa en oma?



Hoe ga je het met opvang doen als je een uur reistijd hebt? Opvang heeft meestal beperkte openingstijden en gaan jullie het redden met wegbrengen en ophalen? Stel dat je in de file terechtkomt, wie kan kind dan ophalen?



Ik zou iets zoeken in de regio van a en b. Is ook fijn als de opvang belt dat je kind moet ophalen omdat het ziek is geworden. dan wil je echt geen uur rijden. Ik vraag mij ook af hoeveel zin je nog hebt in onverwachte bezoekjes aan vrienden als je circa vier dagen per week om zeven uur de deur uit gaat, kind naar opvang, uur naar je werk rijden, werken, kind ophalen bij opvang en om half zeven weer thuis komt en dan nog moet koken, eten, kind in bad en naar bed, etc.. Dan ben je blij als je naar bed kan.
Waarom wil je zo graag nu al verhuizen? Als je morgen zwanger wordt, hoeft je kind toch pas over 4,5 jaar naar een basisschool. Waarom nu al zo veel gedoe?

Wat versta je onder een spoednetwerk en wat verwacht je daar van? Is dat netwerk alleen goed genoeg om op het kind te passen als het ziek is en niet naar de opvang/school kan? Dan kun je altijd nog een taxi bestellen en je ouders naar jullie laten komen.



Ik zat zelf op 10 km fietsen van mijn middelbare school, voor het beeld boven de school, terwijl mijn bevriende klasgenoten 10 km onder de school woonden. Afspreken buiten school om was bijna geen optie zonder ouders die auto reden.

In de zomer is fietsen 'leuk', maar zodra de regen met bakken uit de lucht valt, je stevige tegen-/zijwind hebt of straten bevroren zijn, is 10 km ver.



Ik zou blijven wonen waar je zit of eventueel binnen deze stad verhuizen.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven