Zwanger en blaasontsteking.

26-08-2017 10:46 10 berichten
Alle reacties Link kopieren
Goedemorgen.

Ik kreeg vorige week ineens harde buiken, deze bleken na een kweek voort te komen uit een blaasontsteking. Ik kreeg nitrofurantoine. Dag later werd ik gebeld dat ik er mee moest stoppen omdat ik op het einde loop.
Ik kreeg amox/clavulaan. Na de eerste tablet werd ik al enorm misselijk en heb afgelopen 2 dagen bijna alleen maar op bed gelegen omdat ik zo naar was. Vanochtend stond ik op met pijn in mijn hele lijf. Gynaecoloog gebeld en die gaat overleggen of ik wel door moet gaan. Maar veel anders blijft er niet over denk ik. Aangezien ik bijna op het einde loop twijfel ik zelf überhaupt om door te gaan. ( uiteraard in overleg )Ik heb geen last van de blaasontsteking en start dan liever weer met een kuur na de bevalling. Ik weet dat blaasontsteking vroeggeboorte kan opwekken maar ja daar is in mijn situatie niet echt sprake van.
Iemand ook zoiets mee gemaakt? Buiten cranberry sap nog andere tips om nog last minute die blaasontsteking uit de weg te gaan?
Er is nergens bewezen dat cranberry sap effectief is tegen blaasontsteking.
Dan zou je waarschijnlijk nog meer hebben aan (liters) kamillethee.
Alle reacties Link kopieren
Niet behandelde blaasontsteking kan opstijgen en een nierbekkenontsteking veroorzaken, daar eordt je echt flink ziek van! Maar overleg met je arts wat het verstandigst is
Misschien even bellen en overleggen met je arts?
Verder heel veel drinken. Water en thee is het beste.
Alle reacties Link kopieren
Ja arts is al gebeld. Die belt hopelijk tussen de middag terug.
Alle reacties Link kopieren
Wat hierboven gezegd wordt: als je niet behandeld kan het doorslaan naar je nieren en dat is echt niet goed. Ik had het zelf ook bij mijn laatste zwangerschap een aantal keer en ook aan het eind. Helaas heeft zoon toen ook wat van die bacterien mee gekregen en een infectie opgelopen vlak voor/tijdens de bevalling. Ik zou dus zeker proberen te behandelen.
Alle reacties Link kopieren
Vitamine c tabletten kun je ook nemen, helpt bij mij vaak ook. Een teveel aan vitamine c plas je weer uit. ik neem altijd 2 of 3 per dag 1000 mg als ik last heb.
Don't cry, buy a bag and move on.
Alle reacties Link kopieren
O wat een vervelend situatie voor je zeg!
hier ook veel blaasontstekingen gehad tijdens de zwangerschappen. Wat ik wel geleerd heb, is dat ze echt je urine moeten kweken en niet alleen afgaan op t eerste stikkie (wel of geen witte bloedcellen in je urine). Bij mij zaten die er namelijk regelmatig, zonder dat er na een kweek sprake was van een blaasontsteking. Heeft me bij m'n tweede zwangerschap veel kuren gescheeld!
Maar ja, weet niet of dat nu nog van toepassing is op jou. Kweken kan niet meer als je al gestart bent met antibiotica.

ik zou de vitamine c in hoge dosis niet nemen eerlijk gezegd. volgens mij is dat nooit onderzocht in een zwangerscahp (en nee het is niet waarschijnlik dat het schadelijk is, maar ja, you never know...)

Heeft de arts je nog gebeld? Er zijn volgens mij nog wel andere opties hoor voor antibiotica... hoop dat je een oplossing vindt!
Alle reacties Link kopieren
Bedankt voor je bericht brianne. De blaasontsteking is idd ontdekt na kweek.
De eerste kuur nitrofurantoine ging heel goed, totaal geen bijwerkingen dus baalde wel dat ze mij de 2de dag belde dat ik moest stoppen.
Deze 2de kuur is gewoon troep, buiten het feit dat ik er ziek van ben baal ik ook gewoon dat ik last minute nog iets moet slikken. Daarop meer mijn gedachte kan ik in een week nierbekken ontwikkelen want anders start ik liever na de bevalling ergens mee ( moet nog hooguit een kleine 2 weken )

Maar goed, gynaecoloog gesproken, ik moet het nog 1 keer 24 uur aankijken en mrg belt hij weer.
Alle reacties Link kopieren
ja getsie wat balen zeg... ik snap je gevoel, zeker als je geen klachten hebt van de blaasontsteking, maar ja, dat maakt 'm in de zwangerschap ook zo gevaarlijk helaas. hopelijk gaat de komende 24u beter en kun je de kuur alsnog afmaken! sterkte hoor!

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven