Werk & Studie alle pijlers

Heeft er iemand ervaring met een duaal traject?

16-08-2026 17:23 8 berichten
Alle reacties Link kopieren Quote
Ik ben al enige tijd aan het nadenken over het maken van een switch. Ik wil dit graag middels een duaal traject doen.

Heeft er iemand dit traject doorlopen? Al dan niet met gezin en hoe is de combinatie van studeren en werken je vergaan? Hoe ging het sollicitatie proces en ben je nu werkzaam als (gezins/jongeren) consulent? Dank alvast voor alle reacties
Alle reacties Link kopieren Quote
Ik heb geen duaal traject gedaan, ik heb wel in deeltijd gestudeerd met een studielast van 20 uur per week en een baan van 36 uur in hetzelfde werkveld zonder gezin en een jaar lang mantelzorg voor zieke ouders.
Heb het 3 jaar gedaan en ik vond het loodzwaar.
Op mijn werkdagen had ik ook 2 uur reistijd per werkdag.
Tijdens die studie heb ik eigenlijk nergens tijd voor gehad als ik gewerkt had, gestudeerd had en alle andere klussen had gedaan.
In het jaar dat mijn ouders ziek waren, heb ik amper kunnen studeren (ook door de lange reistijd naar de ouders toe).
Na het afronden van deze opleiding heb ik in de jaren daarna nog regelmatig een opleiding van een paar maanden met een behoorlijke studielast gedaan en ik bleef het pittig vinden om naast een intensieve tijd zoveel tijd te moeten besteden aan studeren. Het kan wel, maar het vraagt motivatie en een goede realistische planning.
Alle reacties Link kopieren Quote
Door je verwoording in je OP lijkt het een beetje alsof je denkt dat een duaal traject specifiek is voor gezins/jongeren consulent, maar er zijn tig studies die je kunt doen op deze manier.
Ik heb een duale opleiding gedaan en vond dat zeer makkelijk. Maar het zal helemaal afhangen van hoe moeilijk de studie is, hoe makkelijk je zelf leert, hoe de studie is ingestoken qua studielast en hoeveel tijd je eraan kunt besteden. Moeilijk om dus iets van te zeggen.
Alle reacties Link kopieren Quote
Ik heb een duaal traject gedaan, alleen een andere opleiding. Ik vond het ideaal omdat ik in de praktijk leren fijner en effectiever vind. Had daarvoor een voltijd traject gedaan in een andere opleiding, maar heb duaal een stuk prettiger ervaren. Ik had wel al werkervaring, dus de combi leren en werken was nieuw, maar was wel gewend om 32 uur per week te werken.

Duale traject was zonder kind. Daarna een specialisatie gedaan met kind, dat ging goed. Maar hij was nog baby, dus kon veel doen tijdens zijn slaapjes.
Alle reacties Link kopieren Quote
Ik heb een master gedaan tussen twee baby's in en daarbij drie dagen blijven werken....

Ik vond mijn studie heel tof maar ik heb er heel wat weekenden voor moeten thuis blijven, bij het familieweekend in de bergen ook nog een paar uurtjes achter de laptop gezeten om deadlines te halen. Het vraagt veel discipline. Ik heb het als zeer intensief en verrijkend ervaren.
Alle reacties Link kopieren Quote
Luchtballon schreef:
16-08-2026 17:23
Ik ben al enige tijd aan het nadenken over het maken van een switch. Ik wil dit graag middels een duaal traject doen.

Heeft er iemand dit traject doorlopen? Al dan niet met gezin en hoe is de combinatie van studeren en werken je vergaan? Hoe ging het sollicitatie proces en ben je nu werkzaam als (gezins/jongeren) consulent? Dank alvast voor alle reacties
Geen persoonlijke ervaringen met duaal, maar wat bedoel je met gezins/jongeren consulent? Dat je bij/als een zorgaanbieder aan de slag met jongeren zelf of als consulent bij een gemeente?
Alle reacties Link kopieren Quote
Mijn collega is zo bij ons terecht gekomen. Zij heeft het werk als zwaar ervaren. Ze vond het studiewerk niet echt leuk (veel verslagen schrijven), maar de stap naar een nieuwe baan wel. Ze moest eerst als stagiaire beginnen, maar dat werd na een jaar overgezet naar betaald. Ze heeft 5 jaar bij ons gewerkt (zorgaanbieder dorpsgemeente) en begin 1 september met een nieuwe baan bij een grotere gemeente.
Alle reacties Link kopieren Quote
Jaren geleden gedaan toen de kinderen nog klein waren. Ik heb het alleen kunnen doen doordat mijn man pal achter me stond en hij in die jaren heel wat tandjes bij heeft gezet. Ik ben gaan partimen was ook mantelzorger en vond dat ik ook mijn vrijwilligerswerk niet kon stopzetten. Tro-pen-ja-ren. Het is gelukt, maar vraag niet hoe. Slapen en rust werden een luxe. Ik werd er in elk geval niet altijd blij van.
Egels kunnen momenteel moeilijk aan water komen. Help ze door een schoteltje met water op een beschut plekje neer te zetten, liefst met wat speciaal egelvoer (te koop in dierenwinkels). Voor insecten op een hogere plek een schoteltje water met steentjes.

Gebruikersavatar
Anonymous
Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn

Terug naar boven