Kat ineens heel ziek..wat te doen?

28-02-2010 14:06 466 berichten
Is dit acuut? Mijn kat van bijna 14 huppelde vrijdag overdag nog vrolijk rond, maar 'savonds werd ze ineens lusteloos en wilde ze niet eten. Sinsdien eet en drinkt ze helemaal niets meer en ligt ze continu nogal lusteloos op een plek te slapen.Als ze een keer opstaat loopt ze wat wankel. Ze heeft erge traanogen en het ziet er af en toe uit alsof ze wat moeite heeft met slikken.

Poes is dus duidelijk ziek. Ik ga morgen sowieso langs de DA maar ik vraag me af hoe ernstig het is en of ik nog wel een dag kan wachten?



Ze is 14 jaar lang kerngezond en heel erg actief geweest, nog nooit iets gehad, vind het echt zo naar om haar zo te zien...
Alle reacties Link kopieren
quote:iris1969 schreef op 01 maart 2010 @ 22:29:

@ Petra: dat lijkt inderdaad best veel op de kwalen van de kat van De Kenau. Koorts én misselijk.



Iedereen zegt daar dat die misselijkheid echt als eerste weg moet, dus ik ben echt perplex dat de DA hier gisteren niet al iets aan gedaan heeft d.m.v. een misselijkheidsremmende injectie.Inderdaad, dat snap ik ook echt niet. Dat zou zo ongeveer stap 1 moeten zijn. Ik zou morgen gewoon even de da bellen dat je graag primperid op wilt halen. 3 x daags 1/4 (10mg tablet) is over het algemeen de juiste dosering voor een kat. Kan natuurlijk wat afwijken afhankelijk van het gewicht.
Alle reacties Link kopieren
Ja daarom dacht ik ook gelijk aan het topic, dacht ik wacht eerst af of het een grasspriet is. Maar helaas.

Maar echt morgen bellen voor de primperid hoor, dat is echt stap 1. Verder moet de ab zijn werk gaan doen.
behalve de diarree heeft ze alle symptomen die hier beschreven worden..
Wat je volgens mij moet doen:

1. kat moet onder de bank vandaan, dus barikaderen die boel;

2. kat moet voor het kacheltje gezet worden ipv kans op onderkoeling;

3. check haar neus en is deze vol, maak hem leeg met een lauwwarm water en zoutmengel in een pipetje;

4. is ze niet meer suf, ga haar dan dwangvoeren. Steeds kleine beetje met het pipetje;

5. houdt ze het binnen doe dan ook de AD in het papje, zo niet wacht daarmee tot morgen;

6. ook als ze misselijk is blijven dwangvoeren, iets binnen is beter dan niets.



Hoe dwangvoeren: zet haar tussen je benen vast, trek haar kopje iets omhoog, zet het pipetke schuin tussen haar kaak aan de zijkant (daar is een opening), spuit een beetje naar binnen en herhaal dit, kijk goed of ze slikt en stimuleer het slikken door zachtjes met je vinger over haar keel te strijken.



Sterkte!
Alle reacties Link kopieren
quote:iris1969 schreef op 01 maart 2010 @ 22:36:

Wat je volgens mij moet doen:

1. kat moet onder de bank vandaan, dus barikaderen die boel;

2. kat moet voor het kacheltje gezet worden ipv kans op onderkoeling;

3. check haar neus en is deze vol, maak hem leeg met een lauwwarm water en zoutmengel in een pipetje;

4. is ze niet meer suf, ga haar dan dwangvoeren. Steeds kleine beetje met het pipetje;

5. houdt ze het binnen doe dan ook de AD in het papje, zo niet wacht daarmee tot morgen;

6. ook als ze misselijk is blijven dwangvoeren, iets binnen is beter dan niets.



Hoe dwangvoeren: zet haar tussen je benen vast, trek haar kopje iets omhoog, zet het pipetke schuin tussen haar kaak aan de zijkant (daar is een opening), spuit een beetje naar binnen en herhaal dit, kijk goed of ze slikt en stimuleer het slikken door zachtjes met je vinger over haar keel te strijken.



Sterkte!



Eens! En morgenochtend gelijk bellen om primperid op te halen tegen het braken.

30-45 minuten voor het eten een kwart pilletje geven, dat is vaak al voldoende.
overal lees ik vieze ogen en extreem lusteloos, dat waren-vooral in het begin- precies de opvallende symptomen.



Ik denk echt dat het weleens heel goed kan zijn dat ze dit virus onder de leden heeft. Ze zien er ook doodziek uit, dat heeft poes nu ook, vind het eng om te zien...ze lijkt wel versteend.
Bedankt voor de tips Iris. Ga morgen meteen DA bellen voor het anti braak middel ( waarom gaf hij dat sowieso niet meteen eigenlijk?) is het dan ook handig om te vertellen over het virus? Of is dat teveel zelfdokteren?
Even voor iedereen die nu deze klachten bij haar kat heeft: de dierenarts moet het volgende doen: een infuus bij uitdroging, een voedingssonde bij paar dagen geen eten, een misselijkheidsremmende injectie, een eetlustopwekkende injectie en een AB injectie geven.



Laat je niet afschepen met iets anders!
Alle reacties Link kopieren
Hoop dat ze snel opknapt!

Het heerst echt onwijs lijkt het, er zijn zoveel katten ziek op het forum. Elke keer weer nieuwe leden die met dezelfde vragen/symptomen komen.
Alle reacties Link kopieren
quote:DeKenau schreef op 01 maart 2010 @ 22:41:

Bedankt voor de tips Iris. Ga morgen meteen DA bellen voor het anti braak middel ( waarom gaf hij dat sowieso niet meteen eigenlijk?) is het dan ook handig om te vertellen over het virus? Of is dat teveel zelfdokteren?Gewoon zeggen dat je weet dat er een virus heerst en dat je graag primperid wil ophalen. Zou het niet eens vragen maar gewoon zeggen en dat melden dat je er zo aankomt.
quote:DeKenau schreef op 01 maart 2010 @ 22:39:

overal lees ik vieze ogen en extreem lusteloos, dat waren-vooral in het begin- precies de opvallende symptomen.



Ik denk echt dat het weleens heel goed kan zijn dat ze dit virus onder de leden heeft. Ze zien er ook doodziek uit, dat heeft poes nu ook, vind het eng om te zien...ze lijkt wel versteend.Dit is niet goed lieverd, stap op je fiets en ga naar de DA. Nu!!!!
Alle reacties Link kopieren
Heeft ze wel iets gedronken vandaag?



Heb je nog een andere da in de buurt? Moet eerlijk zeggen dat ik deze niet echt adequaat vindt handelen.
Mee eens Petra, sorry dat ik het zeg maar jouw dierenarts is een kluns!
ze ligt nu op de bank ipv eronder. Ik heb met naar neus voor het kacheltje gezet, ze lijkt nu iets bij te komen..
Alle reacties Link kopieren
Helaas is mijn vertrouwen in dierenarts af en toe gedaald tot onder nul... Zo had ik een keer een da aan de telefoon die mij verzekerde dat ik prima een hele paracetemol aan mijn kat kon geven.... (is dus zwaar giftig voor katten...)
Is ze nog versteend?
Alle reacties Link kopieren
quote:DeKenau schreef op 01 maart 2010 @ 22:48:

ze ligt nu op de bank ipv eronder. Ik heb met naar neus voor het kacheltje gezet, ze lijkt nu iets bij te komen..Fijn! Hopen dat het doorzet en dat ze vanavond nog wat wilt eten.
Dat kan namelijk op het begin van shock wijzen.....
Ik hou haar goed in de gaten en ga ondertussen even googelen naar een DA meer in de buurt.



Als ik dat rijtje zo lees van jou, Iris, over wat een DA volgens jou zou moeten doen...dan heeft die van mij idd niet echt goed gehandeld. Moet ook zeggen dat ik er vanaf het begin al niet helemaal gerust op was. Maar ja, ik nogal een controlfreak zijn als het op medici aankomt, dus daar weet ik het eigenlijk aan.
Wat is jouw achtergrond Petra? Je weet veel.
Alle reacties Link kopieren
quote:iris1969 schreef op 01 maart 2010 @ 22:50:

Wat is jouw achtergrond Petra? Je weet veel.Ik ben paraveterinair
quote:iris1969 schreef op 01 maart 2010 @ 22:49:

Dat kan namelijk op het begin van shock wijzen.....hoe zie je dat? ik vind haar nog steeds wel erg slap,ja. En een voor haar doen niet standaard houding. Ze ligt languit op haar buik. Voorpoten naar voren, kopje op borst/voorpoten, niet helemaal plat.
Alle reacties Link kopieren
En een enorme kattenliefhebster uiteraard. Had er 4, nu helaas nog 3. 3 weken geleden hebben we er helaas 1 in moeten laten slapen.
Alle reacties Link kopieren
Gewist. ,.

Het modereerbeleid van Viva-Sanoma is beneden elk peil.

\'Ach, en als ik wat minder wil internetten, dan zet ik gewoon een gewas in dat wat langzamer groeit!\'
quote:DeKenau schreef op 01 maart 2010 @ 22:52:

[...]





hoe zie je dat? ik vind haar nog steeds wel erg slap,ja. En een voor haar doen niet standaard houding. Ze ligt languit op haar buik. Voorpoten naar voren, kopje op borst/voorpoten, niet helemaal plat.Check eens of ze goed adem kan halen, het kan zijn dat haar neusje nog vol zit.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven