Vruchtwaterpunctie, ervaringen?

31-03-2010 10:03 154 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hi meiden,



Vandaag 13 weken zwanger en net de afspraak gekregen voor de vruchtwaterpunctie op 20 april.



Graag hoor ik jullie ervaringen. Heb jij een punctie gehad of sta je nog op het punt er een te ondergaan? Wat is jouw ervaring, positief of negatief. Hoe was de punctie en begeleiding? Hoe gingen jullie er als stel mee om en met de wachttijd? Hebben jullie vooraf gesproken wat acceptabel zou zijn en wat niet? Hoe ging je om met de uitslag?



Alvast ontzettend bedankt!



Liefs

Tjeempie
Alle reacties Link kopieren
Jeetje, tjeempie, wat zullen jullie gestressed hebben zeg.

Wel fijn dat je de baby nu goed voelt dat is wel geruststellend denk ik.



Geniet van het mooie weekend!
Alle reacties Link kopieren
Djees Tjeemp wat een stress... Maar wat fijn dat er niets aan de hand bleek. Wat duurt wachten lang he? Fijn dat jullie nog even op vakantie gaan. Lekker rustig aan doen!



Dat wat je schrijft over mk%. Dat werpt weer een ander licht op de zaak inderdaad. Nou ja, je weet, als het mis gaat toch nooit zeker of het gevolg van punctie is.



Maar goed, nog even geduld voor jou
Alle reacties Link kopieren
He Tjeempie, dat was even schrikken dan! Jeetje, en je denkt natuurlijk gelijk het ergste (zou ik wel doen iig!)



Fijn dat er niets aan de hand bleek, lekker genieten van je vakantie. Ondertussen duimen wij gewoon door!
Alle reacties Link kopieren
Tjeempie, hoe gaat het?

Je moest vandaag naar je gyn.



Wens je alvast een hele fijne vakantie!
Alle reacties Link kopieren
Hi meiden,



Vandaag naar de gyn geweest en die is dik tevreden. Baby beweegt goed, hartje klopt goed en een goede plens vruchtwater te zien. Ik heb een go voor mijn vakantie Maak mij nu na alle dubbelchecks een stuk minder zorgen. Nu nog de uitslag en dan mag ik hopelijk genieten van de rust van de rest van de zwangerschap



Jullie allemaal lief dat jullie duimen en aan mij denken

Ik ga aan jullie denken tijdens de vakantie en kocht ik wat horen, dan kom ik natuurlijk posten. Ook in Turkije hebben ze internet maar ben bang dat ze gaan wachten tot we terug zijn



dikke liefs
Alle reacties Link kopieren
Fijn dat je een go hebt voor je vakantie! Even lekker ontspannen, en dan na de vakantie een mooie uitslag! :-)
Alle reacties Link kopieren
Ga lekker genieten en probeer te ontspannen, wie weet krijg je hartstikke goed nieuws in Turkije!
Alle reacties Link kopieren
Tjeempie ben je alweer terug? Heb je het fijn gehad en heb je al een uitslag toevallig?
Alle reacties Link kopieren
Hi meiden,



Vanmorgen om 6 uur het huis ingerold na een heerlijke vakantie! Helaas nog geen uitslag! Morgen maar eens even bellen naar het ziekenhuis.



Maar nu eerst maar even opruimen



Happy mothersday!

Tjeemp
Alle reacties Link kopieren
Fijn dat je een goede vakantie hebt gehad.

Spannend hoor, het is wel heel lang wachten hoor voor jullie, je geduld wordt wel op de proef gesteld.
Alle reacties Link kopieren
Jaaaah we hebben een goede uitslag gekregen! En op de koop toe krijg ik een klein meisje (kan wat worden met drie grote broers!) Ik zit hier met een smile van oor tot oor
Alle reacties Link kopieren
Geweldig Tjeemp! Gefeliciteerd! Wat een geruststelling.
@Tjeempie: gefeliciteerd! Wat een opluchting. En leuk, een meisje tussen drie jongens. Zal wel een flinke haaibaai worden met drie grotere broers.
Alle reacties Link kopieren
Wauw tjeempie, wat een geweldig goed nieuws, ontzettend leuk voor jullie een kleine meid!

Ben erg blij voor jullie.



Zal gelijk mijn geheimpje ook delen.

ik ben dertien weken zwanger van een gezond jongetje. Heb een kleine twee weken terug vaginale vlokkentest gehad en vrijdag een goede uitslag! Natuurlijk hier ook veel blijdschap.



tjeempie geniet!!!!!
Alle reacties Link kopieren
Tjeemp wat fijn, gefeliciteerd!!! Heerlijk, een klein meisje... Vinden die drie grote broers vast ook fantastisch!
Alle reacties Link kopieren
Jaaaa! Tjeemp en Nelleke van harte met jullie mooie uitslagen! Super!
Alle reacties Link kopieren
Meiden, super bedankt voor jullie lieve felicitaties! En nelleke wat super dat je ook zwanger bent en dat alles goed zit! Onwijs gefeliciteeeerd! Houden wij de boel weer in balans met een klein jongetje en meisje



Ik heb vannacht echt voor geen meter geslapen. Lief had al dromen over een volwassen dochter en ik lag mee te hobbelen op zijn dromen. Gaaaap! Maar ik heb een giga glimlach op mijn gezicht. Ben zo onwijs blij met de positieve uitslag en het meisjescadeautje. Ben benieuwd wanneer het nieuws echt gaat landen
Alle reacties Link kopieren
Meisjes zijn zooooo leuk! Gefeliciteerd Tjeempie met de goede uitslag!!



Nelleke jij ook gefeliciteerd(en ja, jongetjes zijn ook leuk, en hangen iets meer aan mama!)



Ik kan't weten met én een jongen én een meisje.



Vaginale vlokkentest had ik dan weer nog nooit van gehoord, dus mocht het hier (ooit) zover zijn, moet ik me goed gaan verdiepen.
Alle reacties Link kopieren
Het gebeurd ook maar in vier ziekenhuizen in Nl omdat het moeilijk te leren is.

Ik ben in Arnhem geweest bij zeer ervaren gyn en dat was wel te merken ook, complimenten. Ik heb er niks van gevoeld, wel de dagen erna wat menstruatie achtige klachten, maar verder helemaal niks en heel snel de uitslag. Het kan ook vroeger dan een vlokkentest via de buikwand dus ook eerder de uitslag!!



Als je tegen de tijd dat "ooit" er is meer willen weten, vraag je maar!
Alle reacties Link kopieren
Hi meiden,



Inmiddels ga ik los op roze en andere dingen die ik normaal heeel eng vond



NJB zijn jullie al iets verder in jullie beslissing? Dank je wel voor de felicitaties!



Nelleke, gaat alles goed met je?
Alle reacties Link kopieren
Haha roze dingen, leuk hoor.

Ik ga nog nergens los op, heb natuurlijk ook al alles voor een manneke dat scheelt.

morgen controle gyn, vind het wel spannend hoor nog steeds.

Tjeempie heb jij binnenkort al 20 weken echo of heb je die al gehad of doe je hem niet?

Ik kijk daar nog wel naar uit met enige spanning moet ik zeggen.



Verder gaat alles goed hoor.

Heb nergens last van.
Alle reacties Link kopieren
Suze, wil toch even reageren op je tabel helemaal in het begin van de topic. Ben 37, kans op syndroom van down is dus volgens tabel 1 op 154. Nu, met de tripeltest, kwamen wij uit op 1 op 3068. We zijn toen op dat moment van gyneacoloog veranderd, hij stuurde ons onmiddellijk door voor een vwp. Die week heb stress gehad, onvoorstelbaar. We hebben zoveel moeite moeten doen om te kunnen zwanger blijven. We hebben een echo gehad (op ongeveer 18 weken) bij een specialiste met de beste apparatuur. Ons meisje is voorlopig heel gezond. Dus ik mocht mijn cijfer vermenigvuldigen met 2, dus 1 op 6136. We hebben dan overwogen om de vwp niet te doen. Helemaal uitsluiten kan je 't natuurlijk nooit.



Trouwens, er zijn al gezonde kindjes geaborteerd, na een slechte uitslag vwp. En er zijn vrouwen die met een uitslag van 1 op 10000 wel een mongooltje op de wereld hebben gebracht. Nu ja, ik vertrouw de testen nu wel, het zou anders niet systematisch worden toegepast.



Mijn zus is 35, moet één dezer bevallen, zij heeft zelfs besloten om niets, maar dan ook niets te ondernemen, geen nekplooimeting, geen tripeltest enz.. Vond ik straf hoor, maar begrijp haar keuze wel.



Nu wil ik als laatste Tjeempie feliciteren met de goede uitslag en het meisjeswonder in je buik. Geniet er van!
Alle reacties Link kopieren
Maar Drew dan heb je toch een hele goede uitslag en helemaal geen reden tot paniek lijkt me, al is er niks zeker natuurlijk, dat geld voor ons allemaal.
Alle reacties Link kopieren
kans van 1 op 3068 en dan vwp?



Mis ik iets? Dat is toch een heel goede 'score'? Daar krijg je in NL toch geen vwp mee? (tenzij je 36 of ouder bent en em wilt)
Alle reacties Link kopieren
Door mijn leeftijd moest ik het bijna doen van mijn gyneacoloog (bijna 38). Hij doet standaard geen tripeltest (was bij mijn vorige gynea gedaan) en stuurt onmiddellijk door voor vwp. Iemand die ik ken die ook 38 is, is ook standaard doorverwezen voor vwp, nooit tripeltest gebeurd.



En mijn vriend steeds: "we gaan dat doen hoor schat!" En ik een hele week argumenten aanhalen om het niet te doen, nou, heb hem kunnen overtuigen. :-)



TO had 1 op 750 kans of zo? Vind ik persoonlijk ook niet zo'n slechte uitslag, toch?

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven