de leukste buurtjes van Amsterdam

02-06-2010 11:16 74 berichten
Alle reacties Link kopieren
Een dik jaar geleden heb ik hier een soortgelijk topic geopend. Inmiddels ben ik van het zuiden naar Amsterdam verhuist en bevalt het me hier uitstekend! Nu zijn we op zoek naar een koopappartement en daarvoor moeten we eerst beslissen in welke buurt we willen gaan wonen.



Daarom nu ook mijn vraag: waar woon je / heb je gewoond en waarom is het daar zo leuk? Waar zou je absoluut niet willen wonen en waarom is dat?
Alle reacties Link kopieren
.
Alle reacties Link kopieren
.
Offtopic



@ Lindy: kraakverbod is er door! Yeuh!!
Alle reacties Link kopieren
.
Alle reacties Link kopieren
Geen specifieke no-go (no-live) zones binnen de ring?



Ik heb bijvoorbeeld gehoord dat de diamantbuurt niet zo aangenaam is.. veel overlast van drugs..?? Klopt dit, en zijn er meer van dit soort buurtjes?
+

LadyX, je kan toch zelf wel op de4 site van AT5 kijken waar de laatste tijd allemaaldingen zijn gebeurd?



Ik vind het wel makkelijk hoor, jij woont er, misschien is het een idee om dan ook in Amsterdam te lèven. Als je dit soort dingen allemaal niet weet....
Alle reacties Link kopieren
quote:lindy schreef op 02 juni 2010 @ 11:56:

Ligt eraan waar. Rivierenbuurt is dodelijk saai, bijvoorbeeld.Ligt eraan waar je woont. Als je tegen de Pijp aanzit valt het mee. Loop je zo naar de Albert Cuyp etc.
Alle reacties Link kopieren
quote:LadyX schreef op 02 juni 2010 @ 15:13:

Geen specifieke no-go (no-live) zones binnen de ring?



Ik heb bijvoorbeeld gehoord dat de diamantbuurt niet zo aangenaam is.. veel overlast van drugs..?? Klopt dit, en zijn er meer van dit soort buurtjes?



Het is niet zo'n beste buurt nee. Zelf ben ik ook niet zo'n fan van het gebied rond het Krugerplein in Oost en de Kinkerstraat.



Verder, tja, rondfietsen, de sfeer proeven. Wat ik niks vind, kan jij wel weer geweldig vinden.
Alle reacties Link kopieren
Hoi LadyX, wij hebben een aantal maanden geleden ook in deze situatie gezeten. Hoofddorppleinbuurt is inderdaad heel leuk maar voor drie ton krijg je toch niet veel bijzonders, vond ik. Volgens mij begint de buurt een beetje te populair te worden en dat zie je gelijk aan de prijzen.



Wij zijn uiteindelijk beland in Westerpark, leuk appartement (dubbele bovenwoning) met balkonnetje voor, balkon achter (op westen) en fantastisch dakterras (met dus de hele dag zon!), twee slaapkamers, totaal 80m2. Voor 3 ton kun je hier nog prima terecht, mits je goed zoekt. Mag ik je een tip geven? Kijk eens op sites van woningbouwverenigingen, bijvoorbeeld stadgenoot, ymere, eigen haard, die hebben bieden vaak oude huurhuizen te koop aan. Zo zijn wij ook aan onze woning gekomen (hij stond dus niet op Funda te koop, dat scheelt echt enorm qua doorlooptijden). De woning was heel basic opgeknapt, maar wel goed gedaan met behoud van originele details, dus we moesten er nog wel wat aan doen, maar nu wonen we echt in een paleisje.



En Westerpark is leuk wonen! Veel terrasjes en restaurantjes, leuke kleine buurtwinkeltjes, ov aan alle kanten maar toch rustig wonen. Er kleeft alleen een groot nadeel aan Westerpark, de wachttijd voor een parkeervergunning is 17 maanden.....Onze auto staat dus noodgedwongen ergens anders en we fietsen nu gewoon bijna alles.



Succes met zoeken!
Alle reacties Link kopieren
Neem een abonnement op het Parool en kijk veel AT5, dan leer je vanzelf de stad beter kennen. En fiets veel rond inderdaad.



Voor rustig wonen en al het bruisende op loopafstand zou ik aan de Raamgracht gaan wonen. Maar dat is nog minder betaalbaar dan de Plantage Middenlaan.
Alle reacties Link kopieren
http://www.funda.nl/koop/ ... 954113-roetersstraat-140/



Ik weet niet of je deze linke kan zien maar voor een vraagprijs van 325 heb je een heel mooi appartement in de Roetersstraat.

Is echt op 200 meter van Artis dus ook wel soort van Plantagebuurt...



Zelf zou ik voor geen prijs in de Plantagebuurt willen wonen.

Ik heb er altijd het "deportatie"gevoel. Al die mensen die er zijn weggehaald en bijeen zijn gepropt in de Hollandsche Schouwburg.

Die sfeer benauwd mij altijd. Ook al zie ik echt wel dat de wijk prachtig is!!!
Alle reacties Link kopieren
En nu ik toch lekker op Funda zit:

Wat dacht je van deze?



http://www.funda.nl/koop/ ... euwe-prinsengracht-82-ii/



Of deze?:

http://www.funda.nl/koop/ ... nieuwe-achtergracht-81-i/

(nieuw behangetje wel vereist!)



Wellicht deze?

http://www.funda.nl/koop/ ... we-prinsengracht-48-huis/



Wel klein maar AAN de Plantage Muidergracht

http://www.funda.nl/koop/ ... age-muidergracht-143-bel/



3 kamers:

http://www.funda.nl/koop/ ... ieuwe-prinsengracht-79-i/



Opknapper op de Plantage Kerklaan:

http://www.funda.nl/koop/ ... 7-plantage-kerklaan-43-c/



Om maar wat voorbeelden te geven.

Dus ook voor 3 ton kan je in de Plantage buurt wonen.
Alle reacties Link kopieren
quote:Sunny1 schreef op 02 juni 2010 @ 17:56:

[...]





Het is niet zo'n beste buurt nee. Zelf ben ik ook niet zo'n fan van het gebied rond het Krugerplein in Oost en de Kinkerstraat.



Verder, tja, rondfietsen, de sfeer proeven. Wat ik niks vind, kan jij wel weer geweldig vinden.Ik ook niet, maar rondom Het Oosterpark is heel leuk.
Ouwe tang, verveel je je soms? Zoek eens een andere hobby dan mensen op dit forum af te zeiken, graftak!
Neele, tijd niet gezien!!
Ik ben, zoals ik reeds vaak op het forum heb verkondigd, gek op De Pijp. Ik woon er nu bijna 6 jaar en ga voorlopig nog niet weg. Sterker nog, hebben onlangs een nieuw huis gekocht op loopafstand van de huidige woning. Helaas duurt het nog even voor we kunnen verhuizen.
Alle reacties Link kopieren
Ooohhh .. zit sari citra daar nog in de G. Dou?? Alleen al daarom zou ik in de pijp willen wonen!
Computer says nooooo
Hmm, Sari Citra?! Dat zegt me niets.



(Heb inmiddels gegoogled, erg he?)
Alle reacties Link kopieren
Heerlijk indonesisch eethuisje... ga ook even googelen
Computer says nooooo
Alle reacties Link kopieren
http://www.iens.nl/restaurant/5360/amsterdam-sari-citra





echt zoooooo lekker.

Niet vernederlandste smaak.
Computer says nooooo
Alle reacties Link kopieren
De Jordaan is bij mij favoriet. Maar om te wonen? Ik ben o.a. vanwege parkeerprobleem, hoge m² prijs, file vorming van en naar Amsterdam, grafiti op de muren, ruiten die sneuvelen, elke maand nieuwe fiets kopen , gevlucht. Al was het wel leuk wonen met de 9 straatjes om de hoek. En waar ik zat hadden we geen contact met buren, dat vond ik wat 'ongezellig'. Haha, nu woon ik in Gelderland



Ik sluit niet uit dat ik ooit terug ga, maar voor mij geen gracht/Jordaan meer.
Alle reacties Link kopieren
quote:muzzy schreef op 04 juni 2010 @ 19:11:

elke maand nieuwe fiets kopen Ik heb jaren in A'dam gewoond, maar gelukkig is er nog nooit een fiets van mij gejat.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb in verschillende wijken binnen de A10 gewoond en eigenlijk is het overal prettig. Elke buurt heeft zijn eigen (dorps)sfeertje. En je bent overal op loop- of fietsafstand van leuke café's en winkelstraten. Buiten de A10 probeer ik te vermijden, omdat ik de afstand tot het centrum dan wel erg groot vind worden. Je rijdt er dan niet zomaar meer even naartoe. Maar ik geloof graag dat er daar ook heel fijne woonbuurten zijn.
En zo is het toevallig ook nog eens een keer
Ik woon hier nu bijna 6 jaar en mijn fiets staat er gelukking nog altijd.
Alle reacties Link kopieren
Ik ben van 11 jaar wonen in de Jordaan naar de dodelijk saaie Rivierenbuurt (deel tegen Oud-Zuid aan)gegaan. Alleen de kotsende, tegen mijn voordeur aanpissende toeristen mis ik niet. Hier wordt ik dement van de zure gezichten van de geplooirokte Bugaboo-bestuursters ( heb er zelf ook een maar heb nog geen vriendinnen gemaakt ) Gisteren nog foto's beken van mijn oude huis en mis het erg.

Ach, het is eigenlijk zo persoonlijk. Met de fiets ben je overal binnen no-time in A'dam en in elke buurt zijn denk ik wel fijne en minder fijne stukjes.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven