Werk & Studie alle pijlers

baan te hoog gegrepen?

23-10-2010 16:35 15 berichten
Alle reacties Link kopieren
Een groot dilemma....

Afgelopen maand ben ik met een nieuwe baan begonnen. Na mijn opleiding heb ik wegens omstandigheden niet direct kunnen gaan werken. Van mijn werkgever krijg ik allerlei projecttaken, op communicatie- en motivatiegebied. Dit sluit wel goed aan bij mijn opleiding en ik dacht van tevoren ook dat ik dit aan zou kunnen, maar nu voel me ik steeds minder prettig tijdens mijn werk. Ik kan niet goed meekomen in overlegsituaties en vind de takan die ik krijg erg moeilijk. Hierdoor raak ik oververmoeid en sleep ik me elke dag weer naar mijn werk. Wat vinden jullie? Hiermee doorgaan en misschien overspannen raken, of ontslag nemen? Lastig is ook dat ik steeds meer verbonden raak met allerlei projecten, waardoor ik er lastig mee kan stoppen....
Alle reacties Link kopieren
Meteen ontslag nemen lijkt mij nou niet direct nodig. Maar misschien kun je het aankaarten bij je leidinggevende. Wellicht kun je wat begeleiding krijgen. Zie het niet meteen als gezichtsverlies, maar als een 'groeisituatie'. Je moet er wellicht nog in groeien.
Je bent net begonnen natuurlijk. Naast dat je de organisatie en zijn mensen moet leren kennen, moet je ook nog ervaring krijgen. Dat lukt denk ik niet in één maand.



Ik zou het niet direct opgeven.
Gebruik deze situatie om van alles te leren. En begin dan met het leren communiceren over dit probleem. Je werkgever kan geen rekening met je houden, als hij niet weet dat je het zwaar hebt en de taken moeilijk vindt. Dus vraag een gesprek aan en maak het kenbaar.
Alle reacties Link kopieren
Inderdaad, vooral ook aankaarten bij je leidinggevende of een collega die misschien wat kan helpen. Het is zonde te stoppen zonder eerst aan te geven dat het niet goed gaat.



Succes er mee in ieder geval, lijkt me een vervelende situatie.
Het is volstrekt normaal om in de eerste periode bij een nieuwe werkgever erg moe te zijn. Er komt enorm veel op je af en je moet alles nog leren. Geef het een half jaartje, als je je daarna nog steeds zo voelt dan wordt het tijd om iets ander te gaan zoeken.
Alle reacties Link kopieren
Oohh....ik (her)ken je gevoel ! In mijn vorige baan (HBO+ nivo) voelde ik mij precies zoals jij , ontzettend dom en langzaam van begrip en niet happy in mijn vel. Gelukkig kon ik daarover praten met degene, die mij inwerkte (het zg 'inwerkmaatje') en vond ik herkenning bij collega's die tegelijkertijd waren aangenomen voor dezelfde functie.



Al met al heeft het een klein half jaartje geduurd voordat ik echt het gevoel had dat ik wist waar ik over praatte en pas na 1 jaar voelde ik mij goed passend in die baan. Helaas kreeg ik door de economische crisis na 3x een jaarcontract geen vast contract meer .



Verleden jaar een andere baan gevonden en ondanks, dat deze in het verlengde lag van mijn vorige baan was het toch weer heel erg wennen. Pas na een maand of 3 ging ik dingen "echt" snappen en nu , 1,5 jaar later, voel ik mij een volwaardig gesprekspartner van collega's maar ook van externen.



Mijn advies : praat hierover met je directe leidinggevende en degene die je inwerkt. Als ik het goed begrijp werk je pas 3 weken in deze job ? Das echt heel erg kort om nu al dingen te verwachten. Gun jezelf ook echt de tijd en de energie om goed ingewerkt te raken ! Hierin heeft ook jouw leidinggevende een belangrijke rol !



Zet hem op !
Alle reacties Link kopieren
Eens met bovenstaande; iedereen moet wennen in een nieuwe functie, en dit kost tijd. Wel verstandig is een gesprekje met je leidinggevende. Misschien kun je een tijdje minder uren gaan werken, zodat je iets meer rust & tijd voor jezelf hebt?
Alle reacties Link kopieren
Wees aardig voor jezelf en gun jezelf de tijd om erin te groeien en vraag gerust hulp als het boven je hoofd groeit.
wees jezelf, er zijn genoeg anderen.
Alle reacties Link kopieren
Herkenbaar. Paar maanden geleden zat ik id zelfde situatie, alleen veranderde mijn functie ipv een andere baan. Ik heb zo'n drie maand nodig gehad om er in te groeien en dan kende ik het bedrijf al heel goed. Dat kost gewoon tijd. Neem het stapje vr stapje. Bedenk dat zij je hebben aangenomen met het vertrouwen dat je het kan, misschien helpt dat om op jezelf te vertrouwen.

Begrijp ik dat het je eerste baan is? Dan is het helemaal logisch dat je het nog even niet ziet. Maak het inderdaad bespreekbaar en geef jezelf de ruimte om te leren.

Geef het minimaal 6 mnd voordat je besluiten neemt vwb een andere baan zoeken.



Vind je ht werk en de organisatie an sich wel leuk?



Succes iig!
om te beginnen een hele dikke quote:dafje81 schreef op 23 oktober 2010 @ 16:35:

Een groot dilemma....

Afgelopen maand ben ik met een nieuwe baan begonnen.Is het je eerste "echte" baan?quote:Na mijn opleiding heb ik wegens omstandigheden niet direct kunnen gaan werken. Van mijn werkgever krijg ik allerlei projecttaken, op communicatie- en motivatiegebied. Dit sluit wel goed aan bij mijn opleiding en ik dacht van tevoren ook dat ik dit aan zou kunnen, maar nu voel me ik steeds minder prettig tijdens mijn werk. Ik kan niet goed meekomen in overlegsituaties en vind de takan die ik krijg erg moeilijk.Ik heb eigenlijk nooit anders meegemaakt dan dat nieuwe collega's dat hadden. Ik heb het zelf ook gehad trouwens. Weet je wat een belangrijk verschil is? Niet tussen mensen die het meteen kunnen en mensen die het niet meteen kunnen. Het grote verschil is tussen mensen die zich daarin kwetsbaar opstellen, vragen durven stellen, "dom" durven zijn, en mensen die dat niet kunnen of durven. De tweede groep denkt vaak dat het goed gaat, en dat de eerste groep een stelletje sneuje losers is. De werkelijkheid is dat de eerste groep goed bezig is.



Als je vragen durft te stellen, je dingen durft te laten uitleggen en niet rondstapt alsof je van jezelf eist dat je alles meteen maar moet kunnen en weten, dan maakt je dat een fijnere startende collega. En het maakt dat je sneller leert, en sneller een ervaren collega wordt.



quote:Hierdoor raak ik oververmoeid en sleep ik me elke dag weer naar mijn werk. Wat vinden jullie? Hiermee doorgaan en misschien overspannen raken, of ontslag nemen?Geen van beiden. Niet ontslag nemen, en niet overspannen raken. Accepteer dat de eerste periode vermoeiend is, en pas je privé-leven daar een tijdje op aan. Maar vooral: durf te vragen, durf fouten te maken, durf te falen, durf "dom" te zijn. Het zal jou een prettiger collega maken, en je zal merken dat je veel sneller leert hierdoor. En dat je je werk in de vingers gaat krijgen, en voor je het weet is overspannenheid helemaal uit beeld.quote:Lastig is ook dat ik steeds meer verbonden raak met allerlei projecten, waardoor ik er lastig mee kan stoppen....Vergeet dat stoppen nu even. Durf te leren. En vergeet niet dat je dit werk gewoon leuk vindt!
Alle reacties Link kopieren
naar je baas stappen en dit bespreken en laat je coachen of ga in supervisie
Alle reacties Link kopieren
Kijk eens naar je taken is het duidelijk wanneer jij en je werkgever tevreden zijn? Wanneer doe je het goed? maak hierover afspraken.

Zorg ervoor dat je projecten duidelijke projectplannen hebben en vooral meetbaar zijn (doelgroepen, doel van het project, wanneer ben je/jouw werkgever tevreden etc.)



"allerlei projecttaken, op communicatie- en motivatiegebied." Vooral motivatie-projecten zijn projecten die snel niet heel grijpbaar zijn (en ook niet zomaar in een weekje doelen te halen zijn), maak het dus meetbaar! Dan weet je zelf sneller of je het goed doet en dat helpt je echt om plezier in he werk te krijgen.

En als laatste......niet blijven proberen om een dood paard van zijn plaats te trekken.
Doe je het niet goed of denk je dat je het niet goed doet? Dat zijn twee heel verschillende dingen. Het is je eerste echte baan, bij iedere nieuwe baan weet je op een bepaald moment dat dit bakken vol energie kost. Je moet je taken leren beheersen, de organisatie en cultuur leren kennen. Dat hoort er echt allemaal bij, ook dat je prive-leven tijdelijk op een laag pitje staat. Over een paar maanden ben je meer ingewerkt en ziet het er al veel anders uit. Werken is echt anders dan studeren. Geef jezelf de tijd om erin te groeien en geef het aan bij degene die je begeleidt.

Succes!
Alle reacties Link kopieren
Ik heb in de situatie gezeten dat mijn functie nog niet beschreven was, terwijl ik er alwel in werkzaam was. Uiteindelijk is er een functiebeschrijving gemaakt en stonden er nieuwe taken in waarvan ik mij afvroeg of ik ze (vanwege mijn onzekerheid) wel aankon en het niveau had om het uit te voeren. Navenant de taken heb ik ook een hogere salarisschaal gekregen. Ik heb destijds heel duidelijk bij mijn leidinggevende aangegeven dat ik niet zo nodig een salarisschaal mét de moeilijkere taken erbij hoefde. We hebben afgesproken dat ik voor mijzelf zou bekijken of ik het werk leuk genoeg vond en het ook lukte om te taken op dat niveau uit te voeren. Inmiddels vind ik het erg leuk en krijg ik regelmatig de complimenten dat ik het goed doe.



Wanneer je eerlijk en open kunt zijn naar je leidinggevende zou ik het bespreekbaar maken. Niets is zo vervelend als je niet prettig voelen in je werk. Bedenk ook dat het nieuw voor je is en dat je moet groeien in je werk.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven