Gezondheid alle pijlers

traspireren in bed

24-10-2010 15:43 15 berichten
Alle reacties Link kopieren
hoi hoi



ik heb een vraagje hebben jullie ervaring met een partner of zelf die tijdens het slapen veel transprireerd. mijn partner doet dit vrij veel en ik zou oplossingen om die nog min mogelijk te maken,

het is vooral in de zomer super erg.

wat voor een beddegoed hebben jullie? of evt. andere tips?

thx
Alle reacties Link kopieren
Ai....de fouten in je OP doen me pijn aan mijn ogen



Maar goed, in antwoord op je vraag....Ik denk dat je partner het gewoon warm heeft. Aangezien je zegt dat het in de zomer meer is dan in de winter. Zorgt voor katoenen beddegoed en verschoon dat regelmatig. Slaap met een raampje open en zorg dat het niet te warm is op de slaapkamer. Je kan ook nog proberen of een ander soort dekbed misschien helpt. Welk dekbed hebben jullie nu?
Alle reacties Link kopieren
Wol en dons ventileert vrij goed. Het kan ook aan de pyjama liggen.
Voortaan hier oostenwind en alle ruimte aan bodemloze putten van pure slechtheid. Juli 2020

Uit bed gooien, dan heb je er helemaal geen last meer van!



Maar een iets vriendelijkere optie is idd ventileren, dekbed vervangen voor partner naar een lichtere minder warme bijvoorbeeld.
Alle reacties Link kopieren
Hebben jullie een tweepersoonsdekbed? Anders kun je die misschien omwisselen voor 2 eenpersoons zodat hij makkelijk een dunnere deken op kan doen.
Alle reacties Link kopieren
hmm sorry voor mijn spelfouten :oops:

(gek genoeg niet mijn beste vak op school vroeger)



hij heeft geen pyjama aan.

we hebben een dekbed van katoen (geen dubbele)

en in de zomer alleen een sprei van katoen

(hij ligt in de zomer op een badhanddoek omdat ik anders elke dag het hele bed mag verschonen en dat is wel erg veel werk)

verschoon het nu elke halve of hele week afhankelijk van hem.



o ja en ander probleem is dat ik het dus wel koud heb (vrij snel) en wil natuurlijk wel een beetje gezellig onder 1 deken liggen.



thx
Alle reacties Link kopieren
quote:sparkelgem schreef op 24 oktober 2010 @ 15:58:



o ja en ander probleem is dat ik het dus wel koud heb (vrij snel) en wil natuurlijk wel een beetje gezellig onder 1 deken liggen.

Nou ja, hier heb je volgens mij je probleem en oplossing in een zin beschreven.
Alle reacties Link kopieren
Misschien drinkt ie veel bier of andere alcoholische producten? Daar ga je soms ook meer van zweten.
Alle reacties Link kopieren
Misschien dat je op sweatguide.nl tips vindt?
Alle reacties Link kopieren
Als Hij zoveel zweet, waarom moet jij dan het bed verschonen? Laat 'm dat lekker zelf doen! En elke week je bed verschonen vind ik niet gek veel hoor.



Verder, op wat voor voor matras slaap je? Ik ben zelf een zweter, dus heb ik me er in verdiept. Binnenvering/pocketvering ventileert het beste, terwijl latex en van dat nasaschuim juist slecht ventileert. Verder moet je 's ochtends niet netjes je bed opdekken maar juist helemaal open gooien, zodat alles overdag goed kan drogen.

Succes ermee.
TO, in jullie geval gaat het dus gewon niet, lekker onder 1 deken liggen. Of jij krijgt het met een dun dekbed koud, of hij krijgt het onder een dikker dekbed snel te warm.



Ik zou dus toch kiezen voor 2 aparte dekbedden. Dan kun jij een dik dekbed naar jouw smaak nemen en hij een dun dekbed van goed ventilerend materiaal. Ik zou daarbij voor zijde kiezen omdat dit goed ventileert, huismijtvrij is (en dus hypoallergeen) en licht is.



Daarnaast moet je kiezen voor goed ventilerend beddegoed: katoen, katoen-satijn of percal. Synthetische overtrekken zijn voor je vriend uit den boze.



Als onderlaken kun je het beste ook voor katoen kiezen. Niet voor flanel of jersey, dat is warmer. En er is ook een nieuw soort materiaal dat geen water doorlaat maar wel goed ademt. Gewoon even naar vragen bij de beddenspeciaalzaak.



Qua matras moet je ook kiezen voor een goed ventilerend matras. En de tip van je beddegoed altijd open laten liggen is ook een goede.
Alle reacties Link kopieren
Mijn man transpireerde ook altijd heel erg 's nachts. Totdat we nieuwe matrassen kochten. We hadden iets synthetisch, schuim of zoiets, nu hebben we pocketvering en het zweten is totaal over. Af en toe komen we in hotels nog wel matrassen tegen waarop hij onmiddellijk weer transpireert
Alle reacties Link kopieren
Mijn vriend transpireert ook heel veel, niet alleen in bed maar bij de minste geringste inspanning al. We hebben al vanalles geprobeerd van een ander matras, schoon t-shirt, magnesium pillen etc etc. Uiteindelijk hebben we het gewoon geaccepteerd, aparte dekbedden, extra molton om het matras en zijn lakens maar iets vaker verschonen dan maar. 1 persoons is ook niet zo heel erg om vaak te wassen, dat is zo gebeurd. Voor de rest zijn we gestopt met roken tijd terug en sindsdien is het zweten ook al minder...
(hij ligt in de zomer op een badhanddoek omdat ik anders elke dag het hele bed mag verschonen en dat is wel erg veel werk)



Waarom zou jij dat bed verschonen? Je bent toch niet degene die het elke nacht vies maakt? Of heeft hij iets aan zijn handen, dat zou kunnen natuurlijk



Ik zou ook zoveel mogelijk katoen, ventilerende matrassen en aparte dekens adviseren. Een raampje open dus een koele slaapkamer. Verder voor hemzelf weinig alcohol, sowieso gezond eten. Misschien afvallen als hij te dik is, dat weet ik niet.
Alle reacties Link kopieren
quote:sparkelgem schreef op 24 oktober 2010 @ 15:58:



hij heeft geen pyjama aan.





Laat hem anders een t-shirt aandoen. Dat absorbeert.

En in de zomer een ventilator aan het plafond?

Twee aparte dekbedden, voor jou dik, voor hem dun.

Die handdoek is een goed idee.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven