hoe vind ik kittens?

05-02-2011 11:21 42 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik heb, sinds ik op mezelf woon, altijd poezen in huis gehad. Deze heb ik uit het asiel gehaald, omdat ik dieren een tweede kans gun. Het vinden van een poes die zich bij mij thuis zou voelen was niet gemakkelijk, gegeven mijn woon- en werkomstandigheden. Ik woon in een appartement waar de poezen niet naar buiten kunnen. Een (voormalig) zwervertje zal hierin niet gemakkelijk aarden. Daarnaast ben ik overdag weg voor mijn werk (4 dagen), dat maakt dat het diertje het moet kunnen verdragen om alleen te zijn. Derhalve heb ik twee poezen gehad als maatje van elkaar. En als ik thuis ben, staan de poezen op de eerste plek (en als het vanwege zaken als ziekte nodig is wijkt alles ook!).

Kort geleden heb ik mijn laatste poes moeten laten inslapen. Het is nu stil en leeg in huis. Ik wil eerst een paar weken wennen aan het verlies van de vorige twee zodat ik de volgende poezen niet tekort doe. Rond pasen heb ik verschillende dagen vrij en wil ik, als ik er dan aan toe ben, naar twee nieuwe poezen gaan kijken. Ik zit daarbij te denken aan kittens, gezien bovengenoemde. Ik vraag me alleen af hoe ik de zoektocht het beste aan kan pakken. Voor mij zou het fijn zijn als ik meer over de achtergrond van de poezen zou kunnen weten, omdat ik ook met regelmaat kleine kinderen over de vloer krijg.

Ideeën zijn welkom.
Alle reacties Link kopieren
Grrrrrrrrrrrrrr Ik moest een andere browser installeren om hier te kunnen reageren!

Ieder onderwerp wat ik aan klikte ging op blank.
“Don’t look back – you’re not going that way.”
Alle reacties Link kopieren
[url=http://www.mijnalbum.nl/index.php?m=upload&a=20]/url]
Alle reacties Link kopieren
Die link werkt niet Irini, je moet even op de foto in mijn album zelf klikken.

Als het goed is krijg je dan een nieuw venster met de foto.

De link die daarbij hoort kun je kopiëren en plakken in het veld wat je krijgt als je op het icoontje hier klikt.
“Don’t look back – you’re not going that way.”
Alle reacties Link kopieren
Straks komt er inderdaad weer een kitten-geboorte-golf... Wij hadden vroeger 2x per jaar kittens thuis. Om deze ''kwijt te raken'' zette we altijd een advertentie in de plaatselijke krant. We probeerde altijd de beste baasjes voor onze kittens te zoeken... hebben ook wel eens mensen afgewezen omdat hun bedoeling met de kittens een beetje dubieus was of omdat hun gedrag ons gewoon echt een naar gevoel gaf. Zijn zelfs wel eens bedreigd door een familie, zij zouden komen kijken naar 1 katje (was de laatste uit het nest die nog geen nieuw plekje had) en wilde het beestje toen meteen meenemen... ze waren 8 weken en mochten bij ons pas met 10 weken weg... wisten ze ook. De man pakte en katje en wilde vertrekken... zijn vrouw pakte een andere en wilde die ook meenemen, voor haar zus. Hadden ze aan de telefoon al gezegd maar wij hadden ook al gezegd dat we er nog maar 1 tje hadden die nog geen nieuw plekje in het vooruitzicht had. Uiteindelijk heeft mijn moeder hen verzocht weg te gaan... die man (150 kilo, tatoos, echte schreeuwer met bijpassende vrouw, even luidruchtige zoon van 15 en verwende dochter) werd helemaal boos. Dat was best eng.... ben nog altijd blij dat we toen hebben ''gevochten'' voor onze katjes.



Dus... nog even geduld en ik denk dat dan de briefjes in de supermarkt, berichtjes in de krant en plekjes bij het asiel snel vol zitten met kittens.
Alle reacties Link kopieren
Tsjonge Gsleutel, wat een akelig verhaal. Daar kan ik echt niet bij met mijn hoofd. Ik moet er niet aan denken wat een ramp het voor de kittens zou zijn geweest als het die mensen wel was gelukt hen mee te nemen. Zelfde als dat mensen een kitten/kat nemen en dan dumpen als het dier groot wordt, ze zelf met vakantie gaan of om wat voor andere idiote reden. Zo egoïstisch.



Tickel, het plaatsen van de foto's hier wil mij nog steeds niet lukken, maar heb op 'mijnalbum' (categorie 'dieren') foto's van Spook en Bliksem gezet voor evt. geïnteresseerden. Bedankt voor de tip, kende de site nog niet.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb 1 kat via kennissen (inmiddels overleden), 1 komt uit het asiel (als kitten) en 2 komen van de poes van mijn vriend . Ik vind het trouwens heel erg prettig dat ik de moederpoes ken en weet wat haar karakter is.

Ik heb ze allemaal als kitten genomen, maar zou nu in het asiel eerder voor een wat oudere kat gaan. Maar goed, dat is hopelijk pas over jaren aan de orde



Mijn vriend (we wonen dus niet samen) heeft 2 katten. Poes van mijn vriend is aan komen lopen en 1 van haar zoons heeft hij gehouden.
'I like to have powerful enemies. Makes me feel important.'
Alle reacties Link kopieren
Kittens NOOIT van Marktplaats halen of uit de dierenwinkel. Asiels hebben ook gewoon kittens. Ik heb mijn kat ervandaan toen hij 4 maanden was en destijds zaten er een stuk of 5 echte kleintjes. Straks in het voorjaar zitten er weer genoeg.
Alle reacties Link kopieren
Je kunt ook eens op een forum als kattenplaza kijken, daar zitten meerdere mensen die kittens uit het asiel opvangen / opvoeden. De kittens worden op die manier goed gesocialiseerd en het pleeggezin kan je veel vertellen over hun karakter. Bij zo'n pleeggezin hebben wij ook onze poesjes gehaald afgelopen zomer, ze zijn nu 8 maanden.



Iemand schreef trouwens dat je het beste uit verschillende nestjes kittens kunt nemen, ik heb juist gehoord dat zusjes/broertjes heel close kunnen zijn. Zo ook onze zusjes, die doen alles samen: spelen, slapen, eten, wassen.



Er zijn nu ook nog wel wat kittens van een maand of 4, maar met een maandje of twee zal het wel weer drukker worden met nieuwe kittens.



Veel plezier met kiezen!
Alle reacties Link kopieren
Als je nog een paar maand wacht zijn er meer nestjes.

Volgens mij worden ze vaak in april/mei geboren.
Alle reacties Link kopieren
Waarom zou marktplaats in godsnaam niet kunnen?

Ik heb mijn poezen ook van marktplaats.

Je gaat toch bij de mensen thuis langs dan zie je toch of het oke is of niet.



Briefjes bij de supermarkt of dierenwinkel is heel weinig nog maar. Marktplaats is the place to be of kattenplaza idd. Dan heb je ten minste veel keus in kleur of ras.
Alle reacties Link kopieren
Ik ben het niet eens met de stelling niet van marktplaats halen. Wat is het verschil met van de buurvrouw of uit de krant of briefje bij de supermarkt?

Je gaat toch altijd eerst kennismaken en kijken hoe ze eruit zien. En dan beslis je toch.

Wij krijgen binnenkort een katertje van dan 13 weken en daar wordt heel goed voor gezorgd, heeft dan zijn prikken ook al gehad. Het is dan geen gratis kitten, maar dat zijn die van het asiel ook niet.

We hebben ook honderden foto's en vele mailtjes met verhalen.

Dus als je zorgvuldig kiest kan marktplaats prima.
Alle reacties Link kopieren
quote:wondermeisje schreef op 05 februari 2011 @ 12:08:

Bij het asiel natuurlijk. Maar er zijn ook genoeg oudere koppeltjes die gewend zijn binnen te blijven, je hoeft mijns inziens echt niet perse kittens te hebben.



Helemaal mee eens.



Het valt me op dat veel mensen een voorkeur hebben voor een kitten. Ik snap dat nooit zo. Ok, ze zijn lief, schattig en klein, maar dat lieve, schattige en kleine is er ook binnen een half jaar van af. En oh, wat zitten er veel oude lieverds in het asiel.

Ik vind het dan ook altijd weer verwonderlijk om te lezen wat mensen voor smoezen redenen geven om toch te gaan voor een kitten.
Alle reacties Link kopieren
Waarom niet op Marktplaats? Omdat je dan die handel in stand houdt. Er is een zwaar overschot aan katten in asiels.
Alle reacties Link kopieren
Ik vind dit een goede site. Het zijn asieldieren.

http://www.ikzoekbaas.nl

Je kunt sorteren, sorteren, sorteren, totdat je precies de dieren hebt die je zoekt.
Als je niks aardigs te zeggen hebt, kun je ook je mond houden.
quote:8whitefeet schreef op 05 februari 2011 @ 19:26:



Iemand schreef trouwens dat je het beste uit verschillende nestjes kittens kunt nemen, ik heb juist gehoord dat zusjes/broertjes heel close kunnen zijn. Zo ook onze zusjes, die doen alles samen: spelen, slapen, eten, wassen.



Ze kunnen zeker close zijn, maar in de natuur gaan nestjes uit elkaar, dus als ze bij elkaar blijven is dat onnatuurlijk en kan het fout gaan. Vooral bij broertjes en zusjes.
quote:Margheritaa schreef op 05 februari 2011 @ 20:25:

Waarom zou marktplaats in godsnaam niet kunnen?

Ik heb mijn poezen ook van marktplaats.

Je gaat toch bij de mensen thuis langs dan zie je toch of het oke is of niet.



Briefjes bij de supermarkt of dierenwinkel is heel weinig nog maar. Marktplaats is the place to be of kattenplaza idd. Dan heb je ten minste veel keus in kleur of ras.Het zijn geen schoenen hoor, maar levende wezentjes. En een passend karakter is veel belangrijker dan de kleur of het ras.
Alle reacties Link kopieren
Raskatten hebben vaak een bepaald karakter wat bij het ras hoort. Dus als je een kat wil met een bepaald karakter is het soms juist wel logisch om voor een bepaald ras te gaan.



Ik heb trouwens al mijn katten om het uiterlijk gekozen. Ik wil bijvoorbeeld absoluut geen gevlekte kat. Die vind ik niet mooi dus waarom zou ik dan zo'n kat nemen? Ik wil een kat die ik mooi vind. Aan het karakter wen ik dan wel. Heb tot nu toe heel verschillende katten gehad en dat heeft ook weer zijn charmes.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven