Lijf & Lijn alle pijlers

hardlopen

17-06-2010 16:27 3102 berichten
Alle reacties Link kopieren
Van de allereerste opbouw tot voorbij de marathon. Ervaringen uitwisselen, elkaar motiveren en natuurlijk ook gezellig kletsen over alles wat met hardlopen te maken heeft.
Alle reacties Link kopieren
Max.. Weet niet of je het meegekregen hebt maar ik heb mijn enkelband van mijn rechter voet opgerekt gehad met waarschijnlijke een lichte scheur. Heb 5 dagen tape gehad en moet dus nu weer langzaam opbouwen. Doe braaf 2-3 x per dag verstevigende oefeningen.. Dinsdagavond weer naar de fysio.. Nog langs de ijscoman geweest?!



****



Eigenlijk best wel lekker gelopen. tussendoor mijn spieren opgrekt, voelt eigenlijk best lekker!



Heb de loopstukjes iets korter gemaakt. Het is uiteindelijk geworden 2L-2W 3L-1W x 6 .. 28 minuten gelopen en 3,8 km afgelegt.
Alle reacties Link kopieren
Max, heerlijk zo veel als jij kunt lopen! Leuk ook die 2 herten! Heb je ook altijd een camara bij tijdens het lopen?



Juudje, fijn dat je toch weer wat hebt kunnen lopen. Als je rustig aan doet gaat het waarschijnlijk over een tijdje alweer beter.



Oja, nog een tip van luc krotwaar. Sport om erbij te doen, Als je 4x of meer traint, 1x in de week fietsen, maar wel op een gewone fiets, zodat je beter rechtop zit net als bij het hardlopen. Daarna nog een stukje rennen om weer in de hardloopstand te komen. Maar volgens mij doen de meeste "moeders" hier wel vaker fietsen op een gewone fiets!



Mijn blaar zit bovenop, precies daar waar je schoen een stukje indeukt. Bij je tenen zeg maar. Links geen last van, maar rechts wel. Gevoeld aan de binnenkant, maar voelt allebei hetzelfde. Trouwens het meest schokkende vind ik dat het geen asics meer zijn. Wat ik in de winkel ook nog heb aangepast is k-swiss. Wist niet eens dat die ook hardloopschoenen hadden. Zaten wel een beetje vreemd, maar toch ook niet verkeerd.
Alle reacties Link kopieren
@ juudje: jeetje dta klinkt niet goed van die enkel maar fijn dat het nu beter lijkt te gaan en dat het rondje goed ging. Hoe snel wil je nu weer gaan opbouwen? Hahaha ja ik ben heeeel slecht geweest. heb snel toen ik terug kwam vanavond nog even kwark gehaald bij de supermarkt en toen aan de overkant bij de ijsboer een ijsje. Dat smikkelde ik op de kamer lekker op. Wel koud! Daarna gauw wat warm water edronken. Brrrrrrr.



@ lauwe: die blaar komt niet van sokken? gebruik je wel eens de blarenstick van compeed? super uitvinding! als ik met jackje loop (winter) of zoals nu met de belt en ik ben ergens anders dan in mijn normale gebiedje, dan neem ik altijd een kleine camera mee. is een licht ding, met GPS dus super leuk. ik maak ook altijd een verslag van bijzondere routes met de foto's erbij. Ik twijfel nog een beetje of ik die nou maar eens 'openbaar' ga maken, want de routes staan er ook bij. alleen is het wel erg herkenbaar dus dan moet ik iets veranderen aan de site



Heb vanavond nog een rondje gedaan was erg mooi en erg fijn. Niet meer te warm en gewoon lekker. Niet erg snel gerend zag ik maar gewoon op mijn gemakje. Het strand was een beetje zacht maar wel goed te doen. Was verrast dat de route naar het strand zo mooi was want op afstandmetenleek het net een gewone weg maar dat was gelukkig niet zo. Ik denk dat ik morgen maar niet meer ga lopen, heb er nu bijna 39 km op zitten gisteren en vandaag. Morgen rustdag denk ik en dan zaterdag een rondje en maandag fit voor Utrecht



@ baukje: veel plezier en goeie reis morgen!!!
Alle reacties Link kopieren
Lauwe.. Fiets hier regelmatig wat kmtertjes op mijn gewone fietsje! Misschien moet de schoen nog iets soepeler worden?



Max.. Ja, was echt balen betreft mijn enkel.. En op zachte ondergrond lopen mocht al helemaal niet.. Asfalt omdat het mooi vlak is en niet te belastend voor mijn enkel.En ik ga echt langzaam opbouwen. Bekijk per week hoe het voelt.. Liever te langzaam dan weer 4 weken uit de running. Had al zo'n vermoeden dat je de ijscoboer niet kon weerstaan.



*****



Hebben jullie allemaal een mooi horloge met GPS etc?? Ik moest van de fysio joggen op 7-8 km per uur maar mijn " lekkere looptempo" ligt rond de 10 km per uur. Vind het dus lastig om in te schatten hoe hard ik moet lopen.
Alle reacties Link kopieren
@ juudje; tsja, dat is lastig dan. ik kan me voorstellen dat een zachte ondergrond die vlak is, wel goed zou zijn maar waar vind je die. asfalt loopt vaak af aan één kant en kan ook voor problemen zorgen. wat een gedoe. hoop dat het lukt om nu langzaam op te bouwen en straks weer lekker mee te lopen!!! ik duim voor je. hahaha tsja die ijsboer. zag er prachtig uit allemaal een echte ijsboer met heel veel bijzondere smaken. ik koos amaretto, bailey's, choco en pure choco. erg lekker. ik ga nu uitchecken en mijn spullen in de auto proppen. dann beessie even laten wandelen, eten geven en op weg naar huis., vandaag maar niet meer lopen nu ja ik heb een garmin 405 heerlijk apparaat. heeft me steeds netjes thuis gebracht ook.
Alle reacties Link kopieren
Vanmorgen wilde ik 30 min. gaan lopen, het zijn er nog geen 20 geworden, het ging helemaal niet lekker. Morgen herkansing.



Geen gps hier, wil wel graag iets hebben om afstand te meten, ik loop nu alleen op tijd en gevoel, tenzij ik n rondje doe waar ik de afstand van weet.



Die smaken ijs had ik ook gekozen, mmm drank en chocola, yum!
Alle reacties Link kopieren
Max.. 4 bolletjes? Toe maar.. Voel me al schuldig na 2 bolletjes haha.. Goede terug reis gehad?



TIjgermeisje.. Wat ging er niet lekker dan?



*****



Mijn enkel voelt vandaag weer prima. Wel wat iritatie boven op mijn voet.. Kon het niet plaatsen. Komt door de druk van de birkenstocks bovenop mijn voet. ( heb die met een dubbele band en gesp. Was al bang voor nog een blessure..



Ga maandagmiddag weer lopen. Even wat daagjes rust. Heb ook een druk werk weekend.



Meiden die gaan lopen heel veel plezier..



Baukje.. Ben benieuwd naar je loopverslag!!
Alle reacties Link kopieren
Baukje, Weet niet waneer je gaat vertrekken, maar wil je vast veel sucses wensen.



Tijgermeisje, ik zet meestal eerst met afstandmeten.nl een route uit. Zodat ik weet wat ik ga doen. En hoe ver het is. Ook nu ik een gps heb, zet ik van te voren een ronde uit.



Compeed ga ik nog wel even halen. Vanmorgen niet gelopen, er was een lente aktiviteit op school. Dus lekker op het grasveld gelegen met de nieuwe runnersworld en af en toe kwam er een groepje kinderen voorbij. Druk paasweekend voor de boeg. Dus weet niet of ik nog veel tijd heb om te lopen, maar misschien een paar dagen rust voor mijn knie is misschien ook niet verkeerd.
Alle reacties Link kopieren
Oef, effe van me afschrijven. Ik heb net heerlijk gelopen in dit warme weer. Maar vlak bij huis, toen ik met mijn hoofd al meer in de koude douche zat dan op straat, zag ik een auto over het hoofd bij het over steken. Als reactie hierop sprong ik naar rechts waarbij ik bijna een fietsende moeder met baby omver liep. Hier ben ik enorm van geschrokken, het ging nog net goed, mede omdat de vader die erachter fietste 'kijk uit!' riep. Pffffffffffffffffffffffffiew.



Mensen, wees voorzichtig, ook met dit mooie weer.
Alle reacties Link kopieren
Zo, even bijschrijven hoor:



@lauwe40: Bedankt voor je welkom En je had het helemaal goed, ik ga inderdaad voor de halve marathon van Eindhoven. Hopelijk valt het allemaal mee met je knie, gaat het al weer beter met traplopen?



@juudje84: Het is inderdaad irritant als iemand zijn hond niet bij zich wil houden. Nu ben ik (meestal) niet bang voor honden, maar ik vind het ook altijd wel weer lekker als ik ze voorbij ben. Dat rent toch wat rustiger. Soms ben ik echt bang dat er eentje opeens voor mijn voeten springt en ik dan op de grond lig. Hoe gaat het nu met je voet?



@Chiki: Fijn dat de nieuwe loopgroep zo goed bevalt! Klinkt goed, dus ik zou zeggen: loop ze!



@tijgermeisje: Ik ben ook aardig langzaam op gaan bouwen. Op die manier bleef het ook vrij makkelijk om het vol te houden, en inmiddels zit het hardlopen al helemaal in mijn systeem. Succes met de 30minuten morgen!



@baukje: Heel veel succes (en natuurlijk ook plezier!) tijdens Texel. Ik neem mijn petje voor je af hoor. Hopelijk valt het allemaal mee met de warmte en gaat het lopen lekker, en kom je zo binnen binnen het tijdslemiet. Je vroeg laatst of ik in het zuiden woon, en dat klopt inderdaad. Vandaar dat Eindhoven ook een logische keuze is.



@max:: Het klinkt wel gezellig om te lezen hoe je met je hond loopt. Zo loop je toch nooit alleen. En ondertussen ook nog twee herten tegenkomen, daar kan geen ijs tegenop.



@Johnny: Pf.... ik kan me voorstellen dat je schrikt. Ik heb het gelukkig nog niet meegemaakt, maar wel met gewoon wandelen. Dat ik zo met mijn hoofd ergens anders ben, dat ik even iets helemaal over het hoofd had gezien. Daarna let je meteen overal weer op.



---



Ik mag dit weekend weer een rustige loop houden van de fysio, om te kijken hoe het gaat met mijn knie. Vanmiddag heb ik het bericht gekregen, maar omdat ik vandaag een wandeling had van 10km, leek het me niet verstandig om vandaag nog te gaan hardlopen. Ik heb er wel erg veel zin in, dus ik kan niet wachten tot ik mijn renschoenen weer aan kan trekken morgen.



Toch is het nog niet helemaal lekker, want mijn knie blijft (heel wisselend) toch nog wat zeuren. Dus voor dinsdag staat er weer een afspraak met de fysio gepland, waarin hij nog eens na gaat lopen wat er aan de hand kan zijn. Ik ben benieuwd of ik daar weer een stap verder mee kom.



Voor nu ben ik blij dat ik dit weekend weer mag gaan hardlopen, want dat heb ik wel gemist. Dat gaat in ieder geval weer de goede kant op.
Alle reacties Link kopieren
Ik sta op het punt te.vertrekken voor mijn crossloop wedstrijdje. Benieuwd hoe ik het eraf ga brengen met dit weer....
Alle reacties Link kopieren
Veel plezier & succes Chiki!



Vandaag 30 min. gelopen, excl. in- en uitlopen. Traag begonnen en op het eind steeds iets sneller, laatste meters sprint. Ging uitstekend, hoewel ik nog steeds die verrekte ( ) diepe bilspier voel! Snap dr nix van, het duurt nu al zo lang :/
Alle reacties Link kopieren
@ chiki: succes! zal aan je denken want het is warrum



@ baukje: je bent al weg maar ik denk aan je maandag en hoop dat je een gezellig weekend hebt!!



@ tijger: wat raar die spier. wel oppassen dat het niet erger wordt!



@ bloempje: lekker weer opbouwen, dat is fijn! hoop dat de knie zich goed houdt



@ johnny: dat is schrikken!



@ juudje: hahaha nou ja... grooooot lichaam he (lang) kunnen best 4 bolletjes in was erg lekker.



fijn weekend meiden. ik heb vanmorgen interval training gedaan als afwisseling met de loopjes in renesse (totaal 38 km in de 2 dagen) om weer ff wat snelheid erin te brengen. maandag dan naar utrecht voor een ukkemukke rondje. hahaha ben benieuwd met dit weer. streeftijd aangepast van 27.50 naar <30 dat leek me veilier. vanmorgen wel goeie tijden (12 en meer dan 12 km/u).
Alle reacties Link kopieren
Hallo allemaal, hier even snel een kort verslagje van mijn 10 km crossloop wedstrijdje afgelopen zaterdag.



Bloedheet in het bos, veel mul zand wat resulteerde in enorme stofwolken, verraderlijke bospaden met boomwortels en een flinke heuvel die we 2 keer moesten beklimmen. Al met al wel lekker gelopen, (mazzel als je goed tegen dit weer kunt). In de laatste kilometers kon ik nog even wat extra snelheid maken, helaas zag ik een boomwortel over het hoofd en maakte een enorme buikschuiver, wat resulteerde in 2 kapotte knieen en een beschadigde hand. Snel weer opgekrabbeld en uiteindelijk kunnen finishen in 52.53 uur. Redelijk tevreden met dit resultaat.



Vanmorgen met vriend er 12 km gelopen, douchen en de visite komt eraan...

Geen tijd om even persoonlijk te reageren op jullie maar een fijne dag allemaal!
Alle reacties Link kopieren
Chiki, helemaal vergeten dat je een loopje had. Maar ondanks je buikschuiver toch een goeie tijd! Zeker met dit weer! (ben benieuwd hoe het baukje afgaat met deze hitte)



Max, ook al klaar met je loopje waarschijnlijk? Geen last van de warmte gehad?



Tijgermeisje, hoe gaat het met je bilspier? Ergens mee verrekt ofzo!



Bloempje, heb je al geprobeerd om weer te lopen? en ging het met je knie?
Alle reacties Link kopieren
Lauwe ja tijdens n ietsje te gehaast uitgevoerde stretchsessie, inmiddels weken geleden, wat duurt dat volledige herstel irritant lang!



Op de hardloopscheurkalender staat bij vandaag een stukje over de 60 van Texel, zet m op Baukje!!
Alle reacties Link kopieren
Chiki wauw wat n goeie tijd op zo'n ruig terrein, en dat met een valpartij.

Das weer eens n ander aandenken dan n medaille, die 'eretekens' op handen en knieen. Goed schoonhouden maar
Alle reacties Link kopieren
Max nee erger wordt het niet, die plek middenin mn rechterbil, het trekt wel weg maar dat gaat blijkbaar tergend langzaam.
Alle reacties Link kopieren
@ chiki: wat knap van je! prima tijd zeker met die omstandigheden. hoe voelt het nu allemaal aan?



@ tijger: wat raar. hoop dat het snel helemaal weg trekt!



@ lauwe: ja ik ben alweer terug van wandelen met de hond ook we waren lekker met de trein gegaan, kwamen nog een aardige man tegen die vooral veel trainde en wat tips gaf over lopen in het algemeen. was wel leuk.



de sfeer in utrecht was - zeker door het mooi weer ook - erg leuk. heel anders dan rotterdam. echt gezellig, een soort festijn. in startvak ook gewoon lekker babbelen en onderweg veel mensen. wel een heel raar parcours met een keerpunt. dat had ik van te voren gezien en dat vond ik erg lastig. had voor deze keer nu de garmin met laps ingesteld en dat loopt lekker. ik zag al dat ik wéér te snel gestart was, probeerde het wat bij te sturen, maar na het keerpunt was ik erg veel snelheid kwijt en dat maakte ik jammer genoeg niet meer goed. kwam zo kwiek als een hoentje aan, had de laatste 500 meter toch even moeten versnellen voor het leuke. maar goed, lekker nergens last van dat is ook fijn. ik ga in leiden wel versnellen (proberen) want daar loop ik ook kort. de week dáárna de trappistenloop maar dat zie ik dan wel weer ben natuurlijk pas net een beetje aan snelheid aan het werken dus rustig aan dan breekt het lijntje niet,



het was leuk. de run ging lekkerder dan de kippenren van vorige week en na de 40 km (in 2 dagen) renesse en de warmte viel het me allemaal erg mee. voor herhaling vatbaar eigenlijk hahahaha die arme vriend van me ziet de lijst loopjes steeds langer worden... stakker maar het is wel zalig dat hij mee gaat echt gezellig. ik voel me alsmaar schuldiger dat hij in 1993 de marathon liep en ik het niet eens echt wist/me bewust was. pfffff
Alle reacties Link kopieren
Max das alweer veertien jaar geleden!! Water under the bridge ja toch

(schuldgevoel vind ik n nare hardnekkige energievreter, ik weet er helaas alles van)
Alle reacties Link kopieren
Max, ja begrijp wel een beetje waarom je daar een schuldgevoel over hebt. Zeker als hij nu gezellig overal mee naar toe gaat!

Ga jij ook de trapistenloop doen? Baukje ook toch. Kom ik als ik tijd heb wel even supporteren!!

De volgende dag loop ik amsterdam in het wheel of energy, vanmorgen hadden we bespreking en ineens stond richard bottram aan de tafel, was aan het wandelen met zijn dochter, meteen maar een groepsfoto gemaakt, hebben we dat vast gehad!

Wij hadden vanmorgen een estaffeteloop met een groepje van 5, 4 op de fiets en 1 rennend, en een ronde van 22 km. We hadden een tijd van 1.33.06. Gemiddeld tempo van 14.1 volgens mijn garmin. Dus was een goede interval training.



Charlar, waneer ging jij lopen in het wheel of energy of zij jullie al geweest?
Alle reacties Link kopieren
Hier even een ego berichtje want het was een lange reis naar huis vanuit texel. Ben nu nu nog even achter de computer aan het volstoppen met eten want ik heb vandaag gewoon twee maaltijden gemist kom ik achter.

Maar ik heb hem uitgelopen. Het was de 11de editie maar ik geloof dat er nog nooit zoveel uitvallers geweest zijn. Maar de omstandigheden waren ook erg zwaar. Mijn tijd van 6hr02 was goed voor een derde plaats bij de 40plus dames. Het ging eigenlijk perfect. En op dit moment nauwelijks naweeen. (maar dat kan ook door de euforie komen). Kom later nog met een uitgebreider verslag en dan lees ik hier ook even bij.
Alle reacties Link kopieren
Nog even snel de computer aangezet voordat ik naar bed ging, want was erg benieuwd!!



Baukje, geweldig gedaan We lezen morgen wel de rest
Alle reacties Link kopieren
@ baukje: geweldig gedaan. wat zal je een heerlijk gevoel hebben. hoop dat je vandaag ook helemaal fit bent na die enorme inspanning. knap gedaan!!
Alle reacties Link kopieren
@Baukje: Gefeliciteerd, wat een top prestatie!!! Van harte gefeliciteerd!



@Chiki: Dat klinkt als een zware tocht, zeker met de val die je nog gemaakt hebt vlak voor het einde. Maar ik kan me voorstellen dat je wel met een goed gevoel op je tijd terug kijkt!



@Tijger: last van je spier duurt wel lang, hopelijk gaat het de goede kant op!



@Max: je hebt een flinke lijst op het programma staan, en wat lekker dat je vriend steeds meegaat! Dat is nog eens een trouwe support. Ik moet zeggen dat mijn man toch wat minder enthousiast is. Ik ben bang dat ik hem mee moet sleuren, tijdens het eerste hardloopevenement waar ik aan mee doe



---



Ik heb zaterdag weer voor het eerst gelopen, lekker om weer bezig te gaan. Het was maar een kort loopje, van 35 minuten om te kijken of het ging. Het ging opzich goed, maar ik voelde wel dat mijn knie licht begon te vervelen.



Vanochtend ben ik terug naar de fysio geweest, omdat mijn andere knie ook af en toe (op dezelfde plek) last krijgt, ondanks de rust. Nu ben ik doorverwezen naar een podotherapeut, vanwege de (afwijkende) stand van mijn voeten. Daar kan ik gelukkig donderdag al terrecht, dus ik ben benieuwd wat daar uit komt.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven