Geld & Recht alle pijlers

huurcontract voor 1 jaar

15-05-2011 19:55 20 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo dames,



ik had een vraagje. Wij hebben een huurcontract afgesloten voor minimaal 1 jaar met onze verhuurder. Echter heeft de verhuurder de zaken mooier voorgespiegeld dan ze in werkelijkheid zijn. Hij komt niets maken, of brengt alleen het materiaal langs zodat mijn lief het zelf repareren kan. Ook is de huurprijs veel te hoog voor datgene dat we krijgen. We betalen ¤775-, voor een tussenwoning met 2 kleine slaapkamers. De huurprijs wisten we natuurlijk van te voren, maar op dat moment moesten we wel ivm mijn zwangerschap.



Nu vertelde een vriend van ons dat het helemaal niet meer mag om de verplichte huur periode in het contract te noemen. En dat we hier dus onderuit zouden kunnen komen. We zouden dit graag willen omdat we een woning aan het bouwen zijn en we een goedkoper (maar ook kleiner) tijdelijk appartement op het oog hebben.



Weet een van jullie misschien hoe dit in elkaar steekt ?



Alvast bedankt
Ik zou met een klein kind niet nog een extra keer willen verhuizen, je hebt al een ander huis op het oog/gekocht. Zit je tijd uit en bespaar jezelf 1 verhuizing.
Alle reacties Link kopieren
We willen nog een keer verhuizen omdat het ons ruim ¤265-, per maand zou schelen. Dat vind ik toch wel een groot verschil.



We slaan onze spullen voor een groot gedeelte op en zetten alleen het nodige in de tijdelijke woning neer. Zo hebben we minder werk als we weer om moeten huizen.
Om hoeveel maanden gaat het? Verhuizen kost ook (veel geld).
Alle reacties Link kopieren
De rechtshulpwinkel, het juridisch loket, de jurofoon, de huurderscommissie, steunpunt huurdersbelangen e.d., om zo maar een paar organisaties te noemen die hier waarschijnlijk wel meer van weten... Die kunnen je meteen helpen met een brief, mocht je iets aan deze situatie willen veranderen.
Het lijkt me toch dat je een opzegtermijn hebt en niet verplicht bent om dat huis voor een jaar te huren. Misschien kun je hier iets vinden.



http://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/huurwoning
Alle reacties Link kopieren
Die vriend die dat jullie vertelde heeft ongelijk. Een huurcontract voor bepaalde tijd betekent dat de huurders verplicht zijn het voor minimaal die tijd te huren.

Er wordt weleens gezegd dat een dergelijke bepaling ongeldig is, maar dan wordt bedoeld dat een huurcontract voor bepaalde tijd niet als een maximale huurtijd gezien mag worden, dus dat het de verhuurder niet het recht geeft de huur te beindigen na die tijd.

Nou moet ik zeggen dat ik het eens ben met Germanwings dat voor 265 euro per maand, voor een periode van minder dan een jaar, een verhuizing voor mij teveel moeite en geld zou kosten.
Alle reacties Link kopieren
Dat neemt trouwens niet weg dat een verhuurder zich wel aan zijn verplichtingen moet houden. Dus als er iets gerepareerd moet worden wat onder zijn verplichting valt zou ik het niet zelf gaan doen (tenzij het simpel is).
Alle reacties Link kopieren
het gaat om 9 maanden. Het verhuizen op zich zou ons niets kosten. Buiten wat benzine voor de werkbus van mijn schoonvader. Het appartement is gestoffeerd en fris gewit. Maar het zou ons ¤2000-, schelen en dat vind ik wel heel erg veel geld !



Ga morgen inderdaad eens langs de rechtswinkel om het na te vragen hoe het precies zit met dat contract.
Alle reacties Link kopieren
en vergis je ook niet in opslagtarieven...zeker als je wat grote spullen hebt die je goed wilt stallen...ben je ook zo die ¤265 p/m weer kwijt (via landelijke opslagbedrijven) viel mij althans vies tegen! en met een dreumes in een heel klein huis...valt mij ook vies tegen...gewoon je tijd uitzitten!
Je hebt je voor een jaar vast gelegd. Jammer dat er nu iets goedkopers voorbij komt, maar als je die optie open had willen houden dan had je geen jaarcontract moeten tekenen.



Verder is de verhuurder idd verplicht zaken te herstellen die binnen diens verantwoordelijkheid liggen.
Vaak zit je met 1 maand dubbele huur, tel daar bij op alle tijd en moeite die verhuizen kost.

Je hebt een klein kind, wil je echt 9 maanden op een inieminie appartementje gaan zitten?



Het moge duidelijk zijn, ik zou het niet doen.
Alle reacties Link kopieren
Op de website van de Huurcommissie kan je checken of je teveel huur betaalt. Ik meen gehoord te hebben dat je teveel betaalde huur kunt terugvorderen. (Maar pin me er niet op vast).
kun je niet de huurprijs omlaag krijgen via de huurcommissie? dan hoef je niet te verhuizen! de hele procedure kost wel flink wat tijd, maar uiteindelijk kun je een hoop geld terug krijgen.
dat is zo pademelon.
Alle reacties Link kopieren
quote:gelukkigmeisje schreef op 15 mei 2011 @ 20:13:

en vergis je ook niet in opslagtarieven...zeker als je wat grote spullen hebt die je goed wilt stallen...ben je ook zo die ¤265 p/m weer kwijt (via landelijke opslagbedrijven) viel mij althans vies tegen! en met een dreumes in een heel klein huis...valt mij ook vies tegen...gewoon je tijd uitzitten!



Opslag zou ons niets kosten. Mijn vader heeft een grote opslag bij zijn huis. Wij zouden daar alles in kunnen opslaan. En bij deze nieuwe woning is er 1 maand huur als borg. Maar dat zou dan gelijk blijven aangezien we voor deze woning 2 maanden borg hebben betaald en terugkrijgen.



Verder zou verhuizen in een weekje gepiept zijn. Van te voren alles inpakken. 2x naar de loods rijden en 1x naar de nieuwe woning. Dus al met al blijven we goedkoper uit.



Het was niet de bedoeling om iets anders tegen te komen. Maar op het moment dat we deze woning ingingen hadden we niet veel keuze. Ik was 7 maanden zwanger en we hadden door omstandigheden geen eigen woning. Trouwens niet door een huurschuld of dergelijk maar omdat we beide nog thuiswonend waren en mijn moeder het niets eens was met mijn zwangerschap en me midden in de nacht uit huis heeft gezet.



Maar nu we het zijn tegen gekomen is het wel een kans die ik graag zou willen nemen. Dus wilde ik graag weten of het een mogelijkheid was. Het appartement is kwa oppervlakte slechts 25m2 kleiner. Dus een slaapkamer minder. En we gaan de zomer is dus zullen we hoe dan ook niet veel thuis zijn. En ons kleintje slaapt nu ook bij ons op de kamer terwijl zijn kamer staat te verstoffen.
Alle reacties Link kopieren
Om je een ritje naar de rechtswinkel te besparen:

Artikel 271, boek 7 BW:

1.In afwijking van artikel 228 lid 1 eindigt een voor bepaalde tijd aangegane huur niet door het enkele verloop van de huurtijd; zij kan door elk van beide partijen worden opgezegd tegen een voor de betaling van de huurprijs overeengekomen dag, niet vallend voor het verstrijken van de bepaalde tijd.



een uitzondering hierop is natuurlijk als beide partijen het eens zijn met beeindiging.
Alle reacties Link kopieren
quote:gember999 schreef op 15 mei 2011 @ 20:21:

Om je een ritje naar de rechtswinkel te besparen:

Artikel 271, boek 7 BW:

1.In afwijking van artikel 228 lid 1 eindigt een voor bepaalde tijd aangegane huur niet door het enkele verloop van de huurtijd; zij kan door elk van beide partijen worden opgezegd tegen een voor de betaling van de huurprijs overeengekomen dag, niet vallend voor het verstrijken van de bepaalde tijd.



een uitzondering hierop is natuurlijk als beide partijen het eens zijn met beeindiging.



Dankjewel ! Dat is jammer dan. Helaas pindakaas zeg maar ;)

Misschien vinden we wel iemand die deze woning wilt overnemen, en anders zullen we gewoon hier blijven totdat ons nieuwe paleis afgebouwd is
Alle reacties Link kopieren
In ieder geval wel een fijn vooruitzicht dat jullie straks lekker je eigen huis hebben!
Alle reacties Link kopieren
quote:gember999 schreef op 15 mei 2011 @ 20:44:

In ieder geval wel een fijn vooruitzicht dat jullie straks lekker je eigen huis hebben!Dat is zeker heerlijk ! Kijken er echt naar uit, willen ook echt alles nieuw. En willen als het huis klaar is voor een 2e kindje gaan. Hebben dus mooie vooruitzichten

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven