Werk & Studie alle pijlers

Collega die ik aangesproken heb

28-01-2010 09:10 265 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hi,



Bij ons werkt een 19 jarig meisje. Ze is werkelijk bloedmooi en dat weet ze ook. Verder is het ook een hele fijne collega en ik ze heeft haar hart op de juiste plaats.

Natuurlijk gaat haar schoonheid niet voorbij aan mijn mannelijke collega's en die vinden elke vorm van aandacht van haar geweldig. Maar door haar leeftijd vind ík haar nogal naief. Ze is heel open, raakt je soms aan als je met haar praat, kijkt je altijd diep in de ogen met een glimlach, draagt vrij korte topjes, heeft een behoorlijke boezem en dat werkt verwarrend voor veel mannen.



Nu hadden we afgelopen weekend een bedrijfsfeest waar iedereen nogal dronken raakte en zij werkelijk bedolven werd onder de aandacht. Ze zal er zelf ook wel op kicken maar achter haar rug om worden de meest nare dingen gezegd, dat ze makkelijk is, een steekje los heeft enzovoort.



Ik zie dat ook wel maar ik zie ook een meisje dat een hart van goud heeft en toevallig gezegend is met een waanzinnig mooi uiterlijk.



Ik heb afgelopen maandag besloten om tegen haar te zeggen hoe haar collega's over haar denken en dat dat niet bevordelijk is voor haar carriere hier. Ik vond het gewoon zielig voor haar, want ze is er niet van bewust.



Ik zei tegen haar dat ze een super persoonlijkheid heeft maar dat ze met een paar kleine aanpassingen veel bullshit talk kan voorkomen. Zoals iemand niet aanraken tijdens een gesprek en minder lang in iemands ogen kijken. En dat haar uiterlijk ook in haar nadeel kan werken want veel mannen weten daar niet mee om te gaan.



Nu is ze extreem kortaf tegen me geworden en ik vraag me nu af: heb ik wel het juiste gedaan of ben ik een grens over gegaan en ging me dat geen bal aan? En was het wel het juiste om het zo direct te zeggen?
Alle reacties Link kopieren
Is dit serieus?
Alle reacties Link kopieren
Het is natuurlijk heel vervelend dat jij dit allemaal ziet gebeuren en je wilt haar graag beschermen.

Misschien denkt je collega dat je jaloers op haar bent?

Sta je boven dit meisje in de hierarchie, of ben je haar naaste collega? In het laatste geval had je het nl wellicht beter aan je meerdere kunnen overlaten om hier iets van te zeggen.



Het iemand aanraken tijdens het gesprek en in de ogen kijken komt waarschijnlijk voort uit haar natuur en jij hebt haar nu gevraagd zich niet langer natuurlijk (en sociaal!) te gedragen. Het kan natuurlijk dat dit helemaal verkeerd is begrepen en opgenomen.

Het komt nu eenmaal niet vaak voor dat mensen worden 'afgerekend' juist omdat ze zo mooi zijn.



Edit: als je inderdaad zo met de deur in huis bent gevallen zoals je het nu zegt ("luister, je hebt een mooie persoonlijkheid maar er wordt achter je rug om gepraat"), dan kan ik me toch voorstellen dat dit wat te direct is geweest. Hoe zou jij je voelen als iemand op die manier naar je toekwam?
Als jij 'n vrouw bent, dan zal ze wel denken dat jij het uit jaloezie zegt. Wat ook meestal zo is als je zogenaamd iets voor iemands bestwil zegt die zelf nergens last van heeft. Je moet je niet met zulke dingen bemoeien. Ze zal er ofwel op kicken en als het haar gaat vervelen zal ze haar gedrag zelf wel aanpassen. Ze is 19, geen 9!
Alle reacties Link kopieren
Bij je 2e zin gaan mijn nekharen al overeind staan. 'Ze is werkelijk bloedmooi en dat weet ze ook'. Wat wordt daar toch altijd mee bedoeld? Alsof het meteen al genoeg zegt over iemand.
Alle reacties Link kopieren
Verder vind ik dat jij niet hebt te zeggen hoe een ander zich behoord te gedragen. Het zijn trouwens de mannen in jouw verhaal die zich niet weten te gedragen door slecht te praten. Heb je hen al aangesproken?
Je schrijft dat ze naïef is. Hoe kom je tot die conclusie? Inderdaad sommige 19 jarigen zijn volwassen anderen juist niet.



Het kan dus zijn dat zij denkt dat jij:

- jaloers bent

- een oogje op haar hebt (zie in je profiel dat je een man bent)

- haar aanvalt



Anyways. we kunnen er wel hele theorieën over houden, maar dat lost het probleem niet op.

Ik zou je gedrag tegenover haar niet veranderen. Laat haar maar even, het is niet leuk om dit soort dingen te horen vooral niet van iemand die haar eigenlijk niet kent..



Trouwens dit soort opmerkingen kun je bij vrienden misschien wel doen, maar niet bij collega´s. Je kent elkaar namelijk alleen professioneel.
Hm. Twijfelgevalletje.
Alle reacties Link kopieren
Als je werkelijk uit 78 bent zou ik me snel richten op een dame van je eigen leeftijd. Aangezien je aangeeft dat je dit meisje naïef vindt. Niet zo gek, ze is pas 19!



Vraag ook de moderators je topic bij Relaties te zetten.



haha, ik dacht dat je een vent was die uit jaloezie over de kerels op zijn werk t meiske heeft aangesproken.



Anyway, als jij vindt dat je de moeder/vader rol op je moet nemen moet je dat vooral doen. Je weet nu het effect op een 19jarige
En ik moet zeggen dat ik het hoogst vreemd zou vinden als een mannelijke collega ( dus niet mijn leidinggevende oid) mij ging vertellen dat ik mensen niet moest aanraken en beter andere kleding kon dragen om te voorkomen dat het overige mannelijke personeel de controle over hun pik verliest zich asociaal gedraagt
Ongevraagd advies c.q. kritiek vinden mensen vaak niet zo leuk om te krijgen. Als je dankbaarheid had verwacht, heb je je vergist.
Misschien moeten de heren maar even aangesproken worden op hun gedrag ( ze is makkelijk????)
Alle reacties Link kopieren
Ik vind dat je het niet tactisch hebt aangepakt. Als zij met problemen bij jou was gekomen zou het anders zijn. Maar zo out of the blue zoiets zeggen; nee.

Daarbij, het is iets om aan leidinggevende over te laten. En als er geen dresscode is op jullie werk dan mag ze zich kleden hoe ze zelf wilt. Ach en als ze lelijk was geweest hadden ze daar weer over geroddeld. Dat hou je.
Als je tot je oren in de soep zit, zie je de gehaktballen pas naast je drijven.
Alle reacties Link kopieren
Blijkbaar heeft ze toch naar je geluisterd en is ze begonnen met haar gedrag veranderen...naar jou toe. Maar dat was dan waarschijnlijk weer net niet de bedoeling?



Daarnaast vind ik ook dat je je mannelijke collega's op hun gedrag had moeten aanspreken.
Alle reacties Link kopieren
Denk dat meisjes van 19 tegenwoordig niet meer zo naief zijn hoor, maar dat is mijn mening.



Verder niet zo handig aangepakt, maar nu zit je met de gebakken peren. Zou denk ik tegen haar zeggen dat ik het niet zo lullig heb bedoeld, maar haar wilde beschermen ofzo. En daarnaast zou dit een wijze les moeten zijn om je nooit meer met dit soort zaken te bemoeien, het is tenslotten niet jouw pakkie aan dat die mannen op haar geilen en dat zij het zover laat komen
Waar bemoeien jullie je toch mee, laat dat meisje lekker zijn wie ze is tering he...
Alle reacties Link kopieren
Hmm ja, ik begrijp jullie punt inderdaad wel.



Nee ik heb geen oogje op haar, integendeel zelfs, ze is veel te jong. Ze heeft iets kinderlijks over haar en voel me niet aangetrokken tot haar ondanks dat ze mooi is.



Ja inderdaad, waar bemoei ik me mee, dat is ook wel zo. Misschien ben ik diegene die naief is.



De reden waarom ik het zei is dat ze op het bedrijfsfeest tegen me begon van: waarom doen al mannen zo tegen me. Daar ben ik toen niet op in gegaan maar ik was in de veronderstelling dat zij niet bewust wat welk effect haar gedrag heeft en daarom had ik besloten om het tegen haar te zeggen.
Alle reacties Link kopieren
Waarschijnlijk is ze inderdaad niet zo naïef zoals Vlinder zegt.



Ik verwacht dat het 19 wicht denkt:



Hoepel op, ik heb al ouders die mij vertellen wat wel/niet te doen.



en/of



Heb je weer zo'n geilneef die het op de lieve tour probeert, en mij wil inpalmen "beschermen" (zodat hij daarna een move kan maken).



En afhankelijk van wat voor soort type je bent kan ze ook nog denken: iek, daar heb je zo'n gelovige die denkt dat ik een zondares ben en mij wil bekeren
Alle reacties Link kopieren
quote:Rik78 schreef op 28 januari 2010 @ 09:44:

Hmm ja, ik begrijp jullie punt inderdaad wel.



Nee ik heb geen oogje op haar, integendeel zelfs, ze is veel te jong. Ze heeft iets kinderlijks over haar en voel me niet aangetrokken tot haar ondanks dat ze mooi is.



Ja inderdaad, waar bemoei ik me mee, dat is ook wel zo. Misschien ben ik diegene die naief is.



De reden waarom ik het zei is dat ze op het bedrijfsfeest tegen me begon van: waarom doen al mannen zo tegen me. Daar ben ik toen niet op in gegaan maar ik was in de veronderstelling dat zij niet bewust wat welk effect haar gedrag heeft en daarom had ik besloten om het tegen haar te zeggen.Ze wilde gewoon weten waarom jij niet geïnteresseerd was... de sloerie
Alle reacties Link kopieren
Dat van die tieten boezem had je niet moeten zeggen ; indirect heb je laten weten dat je constant tegen die extra paar ogen aan hebt zitten loeren.
Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet.
Alle reacties Link kopieren
Waarom heb je die mannen niet op hun gedrag aangesproken?
Alle reacties Link kopieren
Wat bedoel je met 'ze weet dat ze mooi is'?
Alle reacties Link kopieren
Volgende keer kan je beter je collega's op hun gedrag aanspreken.
Alle reacties Link kopieren
Hanzie,



We praten over zo'n 100 mannen, daar is geen beginnen aan. Ik heb het wel tegen sommige collega's gezegd van: waarschijnlijk is ze zo helemaal niet.





En over die tieten, ze zet ze zo in de etalage, een blinde kan ze zelf zien, het is onmogelijk om ze te ontwijken.



Ik ben wel een meerdere in de hierarchie maar dan op een andere afdeling. Ik heb niks over haar te zeggen. Haar meerdere weet wel hoe andere collega's over haar denken maar die zegt er niks van. Misschien ook wijzer voor hem, hij kan zich een slechte relatie niet veroorloven en voor mij staat er relatief weinig op het spel. In het ergste geval spreekt ze niet meer met me en dat is dan jammer maar meer niet.
Alle reacties Link kopieren
Als ze haar tieten zo in de etalage zet dan vind ze het alleen maar prachtig al die aandacht. Want ik had toen ik 19 ook zo'n etalage en maakte daar ook regelmatig gebruik (misbruik) van en leek ook een onschuldig lief meisje.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven