Werk & Studie alle pijlers

Thuisblijfstudent

03-04-2013 10:46 17 berichten
Alle reacties Link kopieren




Sinds kort werk ik niet meer, met het doel me te storten op mijn studie (laatste loodjes he...).



Maar ik merk dat ik moeite heb met het vinden van een ritme. Toen ik werkte (onregelmatig, 10 a 30 uur per week) was dat het grootste deel van de week en als ik tijd over had ging ik nog ff snel studeren. Tot midden in de nacht vaak.



Nu dus niet meer. En ik moet een ritme vinden. Ik sta elke ochtend op als mijn vriend opstaat dus het slaapritme zit wel goed. Maar ik vroeg me af hoe andere studenten die niet werken hun dag indelen? Hoeveel uur per dag studeer je en wanneer dan en hoe deel je je pauzes in? Ik merk bij mezelf dat het heel erg het een of het ander is. of ik zit de hele dag te lummelen, of ik studeer te veel (te weinig pauze) en ben dan helemaal gebroken aan het einde van de dag.
Je moet je studie behandelen als een fulltime baan. Het is vervelend maar wel logisch dat je gebroken bent aan het einde van een studiedag. De tip is dat je niet thuis gaat zitten.



Als ik hard moet studeren maar ik heb geen college gaat het meestal als volgt.



08.00 Opstaan

09.15 Richting de Universiteitsbibliotheek

10.45 Koffiepauze

12.00 Pauze in het restaurant met vriendinnen die ook in de ub zijn

13.30 Terug naar boven aan de studie

15:30 Koffiepauze (eventueel eetafspraken met vriendinnen maken)

17:30 Naar huis



En als ik heel binnenkort een tentamen heb en nog veel meer moet ga ik vervolgens van 19:30 tot 23:00 nog weer naar de UB met tussendoor 1 of 2 koffiepauzes.
Alle reacties Link kopieren
Ik ging ook altijd naar school toe. Begon om 10 uur en ging om 16 uur naar huis.



Thuis kon ik me niet concentreren.
Alle reacties Link kopieren
Ik deed het vaak zo:

07:00 opstaan

07:30-10:00 leren

10:00-11:00 boodschappen doen, of even naar de markt

11:00-13:00 leren

13:00-14:00 lunchen

14:00-16:00 leren

16:00-16:30 koffie

16:30-18:30 leren
Alle reacties Link kopieren
Ephina bedankt voor je reactie! De UB zit ik idd ook veel maar daar een beetje hetzelfde probleem als thuis...of de halve dag forummen, of te veel doen. Jouw schema ziet er echt heel goed uit, ik denk dat ik de fout maak om te lange sessies te maken. Ik ga dan van 9 tot 13.00 studeren en dan weer van 14.00 tot 18.00 en dat is misschien ook wel gewoon te veel.
Alle reacties Link kopieren
.
Alle reacties Link kopieren
quote:Orzoo schreef op 03 april 2013 @ 11:01:

Ephina bedankt voor je reactie! De UB zit ik idd ook veel maar daar een beetje hetzelfde probleem als thuis...of de halve dag forummen, of te veel doen. Jouw schema ziet er echt heel goed uit, ik denk dat ik de fout maak om te lange sessies te maken. Ik ga dan van 9 tot 13.00 studeren en dan weer van 14.00 tot 18.00 en dat is misschien ook wel gewoon te veel.

Denk wel dat dat teveel is ja. Je brein heeft ook tijd nodig om wat je bestudeerd hebt te verwerken en op te slaan. Kan je beter per dag minder doen dan één dag te veel en de volgende dag niks.



Oh, en doelen stellen. Heel kleine doelen. Eigenlijk al niet eens wat je per dag wil doen, maar wat je per sessie (dus tot aan een pauze) gaat doen. Blijf daarbij realistisch! Je kunt beter laag inzetten dan te hoog. En dan is het belangrijk dat je dan ook tevreden bent met wat je gedaan hebt (ongeacht of dat meer of minder is dan je had gepland) zodat de motivatie blijft.
Alle reacties Link kopieren
Idd, ik had ook een What To Do list als ik ging studeren.

Elke keer als er wat af was vinkte ik dat af. Dan zie je visueel dat je wat hebt gedaan die dag. En pas een pauze inlassen als opdracht "dit" af was of als ik uittreksel "dat" goed had doorgenomen.
Alle reacties Link kopieren
Ik ging ook altijd naar de UB. Nu ben ik een stuk ouders dan jij vermoed ik en had ik geen computer/ ipad/ iphone of iets anders electronisch tot mijn beschikking (behalve het spelletje snake op mijn Nokia ) en kon ik ongeveer hetzelfde schema aanhouden als Ephina. De lunch was meestal korter en dan deden we 's middags 1 pauze extra. Ik sprak altijd af met medestudenten om het ritme te houden. Maar dat is dus mijn advies: afspreken met medestudenten (ook een soort dagprogramma) en vivaforum en spelletjes en dergelijke blokkeren/ vermijden. Gebruiken jullie nog boeken of alleen digitaal?
Alle reacties Link kopieren
Zo oud is snake nou ook weer niet toch? Dat heb ik ook nog gespeeld. Alleen zat ik toen wel op het VO idd.



Wij gebruiken een combi van boeken en digitale artikelen.
Maak dan voor jezelf een schema wanneer je die artikelen gebruikt en wanneer je die boeken gebruikt. Als je in je boeken zit gaat je laptop gewoon niet open.



En ga lekker zitten forummen in je pauze .
Alle reacties Link kopieren
Ik was (bij het schrijven van mijn scriptie, maar dat maakt verder niet veel uit) ook van plan om volgens zo'n dagschema te werken. Maar het lukte me niet. Ik bleek vooral vanaf 15.00 effectief te zijn tot laat in de avond. Kon dan veel meer stof verwerken dan bijv 's ochtends.

Op een gegeven moment ging ik 's ochtends dan maar andere dingen doen, boodschappen ofzo, want studeren was dan frustrerend.

Bieb of thuis maakte voor mij echt niet uit. Wat ik wel deed, was bijv zoekwerk in de bieb, dat kon ik dan wel weer 's ochtends doen. Ik maakte dan mega veel kopieen omdat ik het pas 's avonds echt goed tot me door kon laten dringen.



Nog steeds heb ik dat in mijn werk, als ik echt veel moet doen in korte tijd of me langere tijd moet kunnen concentreren ergens op, dan gaat dat laat in de middag of 's avonds het beste.



Dus als je van jezelf weet of je een ochtend of avond mens bent, stel je daar dan gewoon op in. Was voor mij meer bevredigend. Verder had ik iedere dag een vaste pauze, niet lang maar wel iets wat ik (toen) heel leuk vond, GTST, dan kon ik er daarna weer tegenaan.
Toen ik nog studeerde, was dit zo ongeveer mijn ritme:



5.00 opstaan, koffie drinken, ontbijt

5.30 studeren

10.30 pauze

11.00 studeren

13.00 lunch

13.30 iets huishoudelijks/administratiefs

14.30/15.00 me-time!



Soms zelfs al om 11.00 me-time Afhankelijk van de hoeveelheid werk die ik (nog) in het studeren/scriptie moest steken.
Hi Orzoo,



Als je de sessies niet te lang wil maken, dan kun je ook de pomodoro techniek gebruiken, zie hier: http://www.pomodorotechnique.com/ .

Door die techniek zit je niet uren achtereen, maar gun je jezelf regelmatig vijf minuten pauze en na een langere tijd een kwartier. Zo blijf je fris.



Er zijn allerlei apps verkrijgbaar om de techniek uit te voeren. Ik hoop dat je er wat aan hebt om je studie te 'fine-tunen'.



Groetjes Cheery
Alle reacties Link kopieren
Ik ging altijd naar de ub om te werken. Maar plande meestal 1 ochtend in de week thuis in soms de hele dag. Weekenden probeerde ik vrij te houden.



Qua ritme was het meestal:

8 uur opstaan

845 bus naar ub

915 - 1030 scriptie

Kwartiertje koffie

1045-12.30 scriptie

12.30-13.00 lunchen

1300-1500 scriptie

Kwartiertje koffie

15.15 - 1645 scriptie



Echt een beetje een werkdag van maken. Meestal zat ik samen met een vriendin waardoor we gewoon samen planden. Enige nadeel is dat je soms zo lekker bezig bent, als je dan ineens loffie gaat drinken is dat niet heel productief.
Maak het idd behapbaar. Toen ik aan mijn scriptie werkte was mijn dagindeling als volgt:



08:00 - 08:30 douchen en ontbijt

08:30 - 10:00 scriptie

10:00 - 10:30 ontspanning

10:30 - 12:00 scriptie

12:00 - 12:30 ontspanning met lunch

12:30 - 14:00 scriptie

14:00 - 14:30 ontspanning

14:30 - 16:00 scriptie



De rest van de dag / avond gaf ik mezelf vrij, en het gehele weekend ook. Per week besteedde ik dus ongeveer 30 uur aan mijn scriptie, en dat lijkt niet zoveel, maar door de indeling en de balans van inspanning - ontspanning waren het juist bijna allemaal zeer vruchtbare uren, waardoor ik veel werk verzette en vrij snel klaar was.
Alle reacties Link kopieren
Ben je nu al met je master bezig Orzoo?



Voor mij werkt het beter om iets later op te staan, later te beginnen en dan ook tot later door te gaan. Ben niet zo'n 9-to-5-er.



En indd naar de uni of de UB gaan om te studeren. En de computer uit laten! Telefoon niet voor je neerleggen, maar in je tas laten.



En ook gewoon een beetje hard zijn voor jezelf. Niet al tevreden zijn als je 4 uurtjes gestudeerd hebt op een dag, maar dan 's avonds de verloren tijd inhalen.
Liever elitair dan een pauper!

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven