Afscheidsritueel oude pc

03-08-2011 13:32 19 berichten
Mijn nieuwe laptop is binnen, en ik heb alle bestanden van mijn oude pc overgezet (middels internet/USB-sticks) naar mijn nieuwe laptop.



De oude computer is uit 2004 en dus praktisch afgeschreven. Inmiddels heb ik alle bestanden verwijderd, evenals de programma's. Nu wil ik graag weten:



- hoe formatteer ik de C-schijf? Hij zegt dat ik alle toepassingen moet sluiten die hem gebruiken, maar ik heb niks openstaan.



- wat moet ik nog meer doen om te zorgen dat niemand ooit mijn gegevens achterhaalt? Harde schijf eruit halen en slopen, zegt mijn vriend. Is dat echt de enige optie en zoja, waar zit die schijf?



- welke onderdelen van de computer kun je nog weggeven/gebruiken? Het beeldscherm sowieso wel denk ik, maar de computerkast, maak ik daar nog mensen blij mee? Hij is oud, maar kan prima dienst doen als eerste computer van kinderen ofzo. Zit ook een DVD/CD-brander op.



Alvast bedankt voor je hulp!
Alle reacties Link kopieren
Ik zou hem niet slopen als hij het nog gewoon doet. Je weet nooit of je hem nog eens nodig hebt. Wij hebben een oude pc draaien als backup server. Als hij niet in de weg staat, zou ik daarvoor gaan.
Hij staat eigenlijk wel een beetje in de weg, want ik woon nog in een studentenkamer. Ik wil hem dus eigenlijk weg hebben. Ook is hij te oud en te illegaal (leverancier destijds was vriendje van stiefvader, had er illegale windows op geknald) om nog vaak te gebruiken.



Ik wil hem dus graag zo compleet mogelijk weggeven aan een gezin, die hoeven dan alleen nog windows legaal aan te schaffen en dan kunnen ze aan de slag. Dat doet hij redelijk.



Er zit ook een extra opslagschijf in, kan je die er wel los uit laten halen als backup-schijf?
Alle reacties Link kopieren
Dat kan, dan hoef je ook niet te formatteren als je de harde schijven gewoon zelf houdt. Het is dan handig om een case ervoor te kopen. Daar doe je de schijf in en dan kan je het geheel op je laptop aansluiten om bestanden te backuppen.
Thanks! Heten ze gewoon 'case'?



En hoe sloop je ze eruit dan?
Gut ik dacht al helemaal aan kaarsjes, wijn, papiertjes die worden verbrand en een computer die doelbewust op de schroothoop wordt geflikkerd
Alle reacties Link kopieren
Idd Katrien, ik zou hem in de box zetten ofzo. Laatst was mijn laptop kapot en had ik 2 maanden geen oude pc (een vriendin was zo vriendelijk om haar laptop te geven) maar ik zou hem echt niet zo snel weg doen.



Wil je hem wel wegdoen, dan zou ik hem geheel gratis op MP zetten, zijn altijd mensen die geen pc kunnen betalen. Of bel de voedselbank, die zijn ook blij met spullen weet ik. Dan komt het vast bij iemand die er geen een heeft en niet kan betalen.
Als je tot over je oren in de soep zit, zie je de gehaktballen pas naast je drijven
Alle reacties Link kopieren
quote:elastiekje schreef op 03 augustus 2011 @ 13:47:

Gut ik dacht al helemaal aan kaarsjes, wijn, papiertjes die worden verbrand en een computer die doelbewust op de schroothoop wordt geflikkerd Zoiets dacht ik ook .
quote:Mylene_Valerie schreef op 03 augustus 2011 @ 13:48:

Idd Katrien, ik zou hem in de box zetten ofzo. Laatst was mijn laptop kapot en had ik 2 maanden geen oude pc (een vriendin was zo vriendelijk om haar laptop te geven) maar ik zou hem echt niet zo snel weg doen.



Wil je hem wel wegdoen, dan zou ik hem geheel gratis op MP zetten, zijn altijd mensen die geen pc kunnen betalen. Of bel de voedselbank, die zijn ook blij met spullen weet ik. Dan komt het vast bij iemand die er geen een heeft en niet kan betalen.Ja, was sowieso van plan er iemand 'blij' mee te maken en hem niet op de schroothoop te gooien... maar dan moet ik dus eerst wel zeker weten dat hij helemaal schoon is. Ik weet niet hoe ik de C: schijf kan sparen en toch alle gegevens kan formatteren. Want formatteren lukt dus niet...
Oja en ik krijg steeds meldingen dat ik illegale windows heb...dat wil ik er dan dus ook wel vanaf hebben. De nieuwe gebruiker zal toch legale windows moeten aanschaffen want dat ding maakt zichzelf onnoemlijk sloom, allemaal pesterijtjes van microsoft. (jaja, zal wel heel terecht zijn, maar toen ik eens legale windows wilde kopen kwam ik niet door dat microsoft-oerwoud heen, dus eigen schuld dikke bult).
quote:Mylene_Valerie schreef op 03 augustus 2011 @ 13:48:

Wil je hem wel wegdoen, dan zou ik hem geheel gratis op MP zetten, zijn altijd mensen die geen pc kunnen betalen. Of bel de voedselbank, die zijn ook blij met spullen weet ik. Dan komt het vast bij iemand die er geen een heeft en niet kan betalen.Ik ga eerst inderdaad de voedselbank bellen denk ik. Op MP liever niet, dan komen er ook handige harry's op af die het niet nodig hebben, maar eraan willen verdienen. Toen ik op de rommelmarkt stond kwamen die om 7 uur 's ochtends al lispelend vragen of ik nog elektronica had.
Alle reacties Link kopieren
quote:willemeen schreef op 03 augustus 2011 @ 13:46:

Thanks! Heten ze gewoon 'case'?



En hoe sloop je ze eruit dan?



Voor het eruit 'slopen' zou ik even hulp inroepen van een handige harrie(t).



En je kunt gewoon in de winkel vragen naar een hard drive case ja.
Ok dus dan moet ik die kast wel een keer naar de winkel toe slepen.



You might just be right :P



En de C-schijf formatteren, kan ik dat wel zelf? Hij zegt dat ik alle toepassingen moet sluiten maar dat heb ik gedaan! Of draait dat hele ding op de C-schijf en kan ik hem daarom niet formatteren?
Alle reacties Link kopieren
Ubuntu is een gratis alternatief voor Windows; werkt sneller en minder/geen kans op virussen.
Alle reacties Link kopieren
Formateren helpt overigens maar heel beperkt tegen het wegwerken van gevoelige informatie dus als het daarom gaat en niet om het weghalen van Windows dan moet je ook nog een fileshreder programma draaien ... even snel een voorbeeld daarvan: klik!
Ah, thanks allemaal!



Ik heb gemaild met vriend, die zegt dat C en D samen op de harddisk zitten, dus die wil ik dan samen in een case stoppen. Gaat hij me van t weekend mee helpen.



Maar die shredder gooi ik er wel even overheen, istie lekker schoon!
Alle reacties Link kopieren
Sloop de harddisk met een hamer, zodat je zeker weet dat je alle platters vernielt.



De harddisk: vaak staat er op het etiket dat je met de hdd te maken hebt, bijv. Western Digital IDE Hard Drive.

Wel even goed in de systeemkast kijken.
Alle reacties Link kopieren
Een hardeschijf uit een computer van 2004 heeft doorgaans weinig opslagcapaciteit. Een los kastje waar je hardeschijf in past is (voor een verouderde IDE aansluiting) ook niet erg goedkoop. Met vrij verkrijgbare tooltjes is gewiste data bij alleen formatteren eenvoudig terug te halen. Alleen overschrijven van de hardeschijf met willekeurige data is de oplossing, of met de hamer grondig kapotslaan natuurlijk. Een tooltje dat grondig wist zonder de hardeschijf stuk te maken is Darik's boot and nuke. Dit programma kun je downloaden en vervolgens branden op een cd. Met die cd start je de computer op om vervolgens de hardeschijf grondig te wissen zonder kans op dataherstel. De werkwijze is wel wat omslachtig, zonder wat kennis wellicht een redelijke drempel.
Alle reacties Link kopieren
Zie:

http://www.consumentenbond.nl/test/elek ... appenplan/

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven