Professionele video-editing-software

28-08-2011 13:05 20 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik heb op dit moment geen werkende versie van video-editing-software op mijn computer.



Ik heb een laptop HP Pavilion dv7. Op deze laptop draaide Windows Vista met een versie van Pinnacle Studio en heb ik daar met veel tevredenheid leuke DVD's gemaakt van de filmopnames van de vakanties in het verleden. Nu heb ik Windows 7 Ultimate. Er is een kans dat ik binnenkort een duurdere laptop koop, mogelijk 64-bits, 8 GB RAM en Windows 7 64.



Maar nu ben ik op zoek naar een professioneel video-editing-software. Ik heb gezien Pinnacle Studio 14 en 15, maar ook Avid Studio. Wie heeft ervaring met dit soort programma's? Waar kan ik programma's vergelijken (URLs)? En ook waar kan ik ervaringen en oordelen van (ervaren) filmers vinden?
World of Warcraft: Legion
Alle reacties Link kopieren
Ik vind zelf de Adobe serie fijn om mee te werken. Vooral omdat je alle formaten van de serie door elkaar kunt gebruiken, dus een photoshop-documentje in Premiere kunt gebruiken, bijvoorbeeld voor titel of dergelijks, en in After Effects kun je dan weer leuke foefjes uithalen.

Op je nieuwe laptop draait dit pakket zeker, wat je nu hebt weet ik niet, neem aan dat dat ook werkt.

Op de site van Adobe is van alles een proefversie te downloaden geloof ik.

Succes!
Ja hoor....Adobe! Het programma heet Premiere Hans.



Succes!
Alle reacties Link kopieren
Dat is dus Adobe Premiere Pro CS5.5.



Is er ook een oudere versie die op een 32-bits laptop draait?
World of Warcraft: Legion
Alle reacties Link kopieren
Hier wat info daarover Hans:

compatibiliteit 32 bits
Alle reacties Link kopieren
quote:Yavanna schreef op 29 augustus 2011 @ 06:54:

Hier wat info daarover Hans:

compatibiliteit 32 bitsDus als ik het goed begrijp bevat de DVD-ROM van CS5, zowel CS5 (64-bits) als CS4 (32-bits). Ik ga vanmiddag toch naar een van de computerwinkels en vraag hoe het precies zit. Ik kan de 32-bitsversie op mijn huidige laptop installeren, en de 64-bits op de volgende.
World of Warcraft: Legion
.
quote:nerd_ schreef op 29 augustus 2011 @ 17:43:

Je kan ook kijken wat je van Gimp vindtJe weet niet waar je het over hebt, daar kan je geen video mee editen....
.
.
Alle reacties Link kopieren
Mijn vriend is professioneel video editor, hij zegt dat je op windows het beste kunt werken met Premiere CS5.5 of Sonyvegas! Avid heeft een hoge learning curve, lastig om snel onder de knie te krijgen.. Hij werkt zelf voor zn werk graag met Final Cut Pro.



Succes!
Alle reacties Link kopieren
Maar Final Cut is alleen voor de mac, dus premiere zou de beste optie voor PC zijn.
.
Alle reacties Link kopieren
quote:Xander68 schreef op 29 augustus 2011 @ 21:49:

Je weet niet waar je het over hebt, daar kan je geen video mee editen....

Ik kon Gimp niet goed plaatsen. Ik las de beschrijving door maar ik zag niet die beschrijvingen die ik zag vroeger bij Pinnacle en recentelijk bij Premiere.



Ik heb eigenlijk een vergaand besluit genomen wat nogal wat geld gaat kosten: Ik koop waarschijnlijk vandaag (anders deze week) een nieuwe laptop die behalve 64-bits ook echte 3D heeft met een speciale bril erbij (in de winkel heb ik het uitgetest) en ik ga de trial versie van Premiere CS5.5 downloaden. Als me dat bevalt upgrade ik die versie naar een volledige versie als dat mogelijk is; anders verwijder ik die versie en installeer ik de volledige versie alsnog.



Die laptop kost ongeveer 1500 euro. Hij heeft 8 GB RAM heeft een echte 3D-videokaart met speciaal scherm en bril (die over mijn eigen bril past) dus het werkt als een 3D-bioscoop. Wat ik in de winkel heb gezien is indrukwekkend. Deze 3D-mogelijkheid ga ik gebruiken bij het spelen van World of Warcraft.
World of Warcraft: Legion
Alle reacties Link kopieren
Probeer eens Adobe Première Elements, is een stuk goedkoper. (maar ik weet niet of dat professioneel genoeg is voor je).
.
Alle reacties Link kopieren
Nerd,



Sorry, ik zal alsnog naar Gimp kijken, en naar Blender.



Ik heb nog een aantal keren gekeken naar mijn Excel-vraagbaaktopic, maar daar wordt vrijwel niet meer gereageerd. Ik kan het wel uppen, en dan kijken of er nog animo voor dat topic is.



Waarom is de nieuwste versie van Final Cut omstreden?
World of Warcraft: Legion
.
Alle reacties Link kopieren
VIDIGO
Alle reacties Link kopieren
Mijn keuze is uiteindelijk gevallen op Adobe Premiere Pro CS5.5.



Ik heb ook een andere laptop gekocht, een Sony VAIO. Het is een 64-bits laptop met 8 GB RAM. Het heeft een 3d-scherm en een speciale bril (3d in dit topic niet relevant).



Ik ben wat mee aan het prutsen gegaan, maar Premiere is zowel voor beginnelingen als voor ervaren gebruikers, gebruikersvriendelijk. Pinnacle lijkt er iets op, maar Premiere heeft veel meer mogelijkheden en minder beperkingen is mijn eerste indruk.



Ik heb trouwens ook wat problemen. Ik heb drie soorten opnames. De ene kwam van het cursusboek Classroom in a book, de tweede werd gemaakt met een Sharp DV-camcorder (met bandjes), de derde werd gemaakt met een Canon geheugencamcorder (opnames komen in zijn gigantische geheugen van 32 GB). De opnames van de Sharp resulteren in een Encode Failed-melding. De opnames uit het cursusboek (CD-ROM) en de opnames die gemaakt met de Canon, geven geen problemen. Ben nog aan het uitzoeken waar het verschil 'm in zit.
World of Warcraft: Legion

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven