Bakfeestje...

04-10-2011 20:50 41 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ojee! Zonet had ik het mijn dochter even over haar verjaardag volgende maand. Ze wordt 7 jaar en ik vroeg haar of ze al had bedacht wat ze met haar kinderfeestje wilde doen. Zonder aarzelen kwam het antwoord: "iets van een bakfeest ofzo, mam!"



Waar ik dus had gerekend op lekker buitenshuis, kinderen worden geëntertaind en ik hoef alleen op te letten of er iemand moet plassen, vrees ik dat ik thuis aan de slag moet!



Uiteraard heb ik via google al het een en ander gevonden, maar misschien dat hier nog mensen rondforummen met leuke ideeën. Dus... wie heeft er leuke tips om het bakfeestje van mijn dochter tot een succes te maken? Bedankt alvast!
Alle reacties Link kopieren
Ik ben niet heel creatief, maar kun je daar nou serieus niks mee bedenken?



Cupcakes maken bv. Of in groepjes een taart maken, waarbij jij de basis alvast voorbereid...
Alle reacties Link kopieren
Idd, cupcakes, pizza, quiches, koekjes, taart enz.
Als je tot over je oren in de soep zit, zie je de gehaktballen pas naast je drijven
Wat leuk, zou willen dat die van mij dat ook wil op die leeftijd.



Allemaal een koksmuts op. Eventueel eerst versieren met glittersteentjes ofzo (je hebt van die papieren mutsen.)

Cupcakes maken. Leuk versieren. Slagroom kloppen.

Dingen in de oven, even lekker wat drinken. Ondertussen een spelletje. Alle kinderen een leuk bakje waar ze van die cakes in kunnen doen voor thuis.



of kijk wat afleveringen van de taarten van Abel. Krijg je vast veel inspiratie.
Alle reacties Link kopieren
Leuk!

Heb nog nooit een bakfeestje gehouden maar het klinkt al zo gezellig. Als aanvulling op het bakken kan je ze misschien ook een koksmuts of een schort laten knutselen. Of placemats.
Of een leuke fruittaart. Laat je ze van te voren lekker fruit snijden. Tussendoor nog wat proeven ervan.



En je begint het feest natuurlijk ook nog met cadeautjes uitpakken enzo.
Alle reacties Link kopieren
Leuk, hebben wij ook als eens gedaan!

1. cupcakes versieren en opeten

2. kadootjes uitpakken

3. speurtocht waarbij ingredienten gewonnen kunnen worden bij de spelletjes (suikerklontjes stapelen, ei-race, snoep-uit-bloem-happen, boter-letters puzzelen)

4. koekjes bakken met de gewonnen spullen

5. gourmetten

6. naar huis met zelf-gebakken koekjes!

7. deeg uit de vloerbedekking krabben





Was hier een groot succes!
Iets met bladerdeeg doet het ook vaak goed. Dat het dan in de oven zo groot wordt, vindt mijn dochter geweldig. Versieren met slagroom en aarbeien, mmmmm Of juist hartig met een knakworstje.

Een plaatpizza. Versieren met tonijn en groenten. Maar dan heb je wel kans dat je het zelf moet opeten.



Als je het echt niet weet kan je bij de ah vaak van die kant en klaar pakketjes kopen. Met mini tompoucjes maken etc.
Alle reacties Link kopieren
Jorina, ik kan inderdaad wel wat lekkere baksels bedenken, maar het gaat me ook een beetje om de planning er omheen. Zoiets als Bubbelwijn dus post, de koksmutsen had ik gevonden, maar een leuk doosje voor het meenemen is alweer een goede tip! Misschien het doosje dan ook nog laten versieren, weer een half uurtje gevuld...



Ik zat zelf te denken aan die baksels gezamenlijk opeten, maar dat leek me met taart als start en hier en daar wat gesnoep misschien wat veel worden. Meegeven vind ik een goed plan!



MyleneValerie, ook bedankt!
Alle reacties Link kopieren
Waar woon je? Ik geef kinderworkshops cupcakes versieren bij mensen thuis



Maar bak gewoon lekker zelf de cupcakes, haal allerlei pareltjes, glitters e.d. in de bakwinkel en ga lekker los. VInden ze fantastisch!
Mijn dochter wordt over een half jaar 5, wat denken jullie, zou het dan ook al kunnen??

Vind het zelf zo leuk.
Alle reacties Link kopieren
Oh, intussen weer nieuwe reacties. Bedankt allemaal!



Bezzzz, bij jullie was het dus een succes? Gelukkig heb ik geen tapijt, hahaha. Hoe lang duurde jullie feestje?
Alle reacties Link kopieren
Bakken kan je ook uit huis doen. Genoeg workshops.
Alle reacties Link kopieren
Zou het trouwens wat zijn om er een soort high tea van te maken, of is dat te georganiseerd voor deze leeftijd?
Alle reacties Link kopieren
Blackdress, ik wil inderdaad eerst kijken hoe ver ik zelf kom. Uitwijken naar derden kan altijd nog als ik het niet meer zie zitten :-) Ik hou het in ieder geval in gedachten!
Bij de bakker hier in de buurt kan je ook kinderfeestjes doen. Geen idee of het leuk is, maar de moeite van het informeren misschien waard.
Alle reacties Link kopieren
quote:siep1234 schreef op 04 oktober 2011 @ 21:04:

Oh, intussen weer nieuwe reacties. Bedankt allemaal!



Bezzzz, bij jullie was het dus een succes? Gelukkig heb ik geen tapijt, hahaha. Hoe lang duurde jullie feestje?Ik had gepland van twee tot zes, maar het liep uit (met haasten tot half zeven). Ik had ook nog een dvd-tje achter de hand voor tijdens het klaarzetten van de gourmet-spullen. En ik had een grote oven zodat ik in twee lichtingen de koekjes af kon bakken (tien kinderen). De speurtocht was een goed idee, want dan kunnen ze zich even uitleven, even rennen.
Bij de banketbakker zou je een spuitzak botercreme kunnen bestellen, vanillesmaak. Dan cupcakes maken, toef botercreme erop en versieren maar. Er bestaan spuitbussen met kleurstof om de creme een kleurtje te geven. De hobbywinkel hier verkoopt heel veel semiprofessionele spullen.



Andere ideeen: goedkope witte schorten zelf versieren met textielstiften, lovertjes etc.



Blind proeven van ingredienten vinden kinderen ook altijd spannend.



Doosjes versieren is een leuk idee.



Voor elk kind het recept van de cupcakes uitprinten en lamineren om mee te geven.
Oh, en kijk of je een of twee mensen extra kunt vragen om te helpen als het je te druk lijkt. Zeker omdat je met een hete oven werkt, moet je alert kunnen blijven.
Alle reacties Link kopieren
Jeetje, ik word nu zelf helemaal enthousiast! Hahaha, goed idee van dochter dit :-D Leuk dat jullie allemaal zo meedenken!
Alle reacties Link kopieren
quote:maze schreef op 04 oktober 2011 @ 20:58:

Leuk!

Heb nog nooit een bakfeestje gehouden maar het klinkt al zo gezellig. Als aanvulling op het bakken kan je ze misschien ook een koksmuts of een schort laten knutselen. Of placemats.Idd, of wat goedkope mokken kopen bij xenos en watervaste stiften en ze die mokken laten bekliederen.
Als je tot over je oren in de soep zit, zie je de gehaktballen pas naast je drijven
Alle reacties Link kopieren
Leuk idee!



ik zou ook idd tijd overlaten om wat buiten te kunnen spelen, dus zoals Bezz al zei: een speurtocht oid



er is genoeg te vinden aan leuke versier spulletjes voor cupcakes. Xenos heeft ook van die bussen met suikerdingetjes in verschillende vormen en maten.
Alle reacties Link kopieren
Ik zou het bakken van bijv. cupcakes echt van te voren doen. Daar kunnen de kids toch weinig aan meehelpen.



Botercreme kun je makkelijk zelf maken, 250 gr. roomboter, 250 gr. poedersuiker, theelepel vanilleessence. 10 min. mixen, op tafel zetten, evt. kleuren in verschillende kleurtjes. Dot op het cakeje laten smeren en versieren met bloemetjes, pareltjes etc.
Alle reacties Link kopieren
volgens mij deden wij dit "vroeger" gewoon met plakken cake en dan versieren en opeten



altijd lekker en altijd kliederen, dus een groot succes
Alle reacties Link kopieren
Als je zelf geen bakheldin bent hebben ze bij pipoos kant en klare fondant en bakmix. Teringduur, maar misschien een optie.

Als je wel een bakheld bent: koop spuitzakken, meel, gist, eieren, bakvormen, slagroom, boter, smarties en alle glitterballetjes prinsessemeuk die je maar kunt vinden om te versieren.



Maak een groot werkblad van je tafel, leg alles vast klaar en ga taarten/cupcakes bakken met de kinderen en laat ze deze zelf versieren.

In de tussentijd als de taart in de oven staat kun je spelletjes doen, ze zelf hun taarten laten ontwerpen, het programma Cakeboss laten kijken ter inspiratie.



Zorg dat je taartdozen in huis hebt, zodat ze hun baksels mee kunnen nemen naar huis.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven