cakebodem

20-12-2011 16:29 12 berichten
Beetje laat met vragen, maar ik ben een cakebodem voor een taart aan het bakken. Ik gebruik een gewoon cakebeslag en een gewone springvorm. Nu heb ik alleen een combimagnetron en daar heb ik de cake net op 160 graden ingezet. Is deze temperatuur handig, en hoelang moet ik hem bakken? Hoop dat het goed komt!
Heb je het beslag zelf gemaakt of uit een kant en klaar pakje?

Uit een kant en klaar pakje: even uit de vuilnisbak vissen en op de achterkant kijken.

Zelfgemaakt: 150 , 40 minuten in de oven.

Maar geef me niet de schuld als hij mislukt, want ik heb geen idee hoe je je cakebeslag hebt gemaakt
anoniem_641e1c3626c45 wijzigde dit bericht op 20-12-2011 16:40
Reden: Even aan meneer Holtkamp gevraagd
% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
Ong een uur. Maar wel op tijd checken met sate prikker.
Het komt uit een pakje, en daar stond 160 op. Maar dat is bedoeld voor een gewone cake in een cakeblik en deze bak ik in een springvorm. Daardoor is hij dun en plat, geen idee of dat anders gebakken moet worden.....
Hoe lang moest ie in de oven? Ik zou dan een kwartier voor je hem uit de oven haalt even checken met een sateprikker en dat iedere 5 minuten herhalen. Ik gok dat je hem dan 10 minuten eerder uit de oven kunt halen. Ik zou de oven dan ook op 150 graden zet ipv 160.
Ik neem aan dat je alleen de oven van je combimagnetron aan hebt staan? En niet ook de magnetron? Want dan heb je na 10 minuten al een keiharde cakebodem.



Standaard cakebeslag van 200/250 gram zelfrijzend bakmeel, 150/200 gram boter, 3/4 eieren en 150/200 gram suiker heeft ongeveer een uur nodig op 180 graden. Ik check altijd gewoon of hij gaar is na een uurtje. En het wisselt hier wel hoe lang een cake nodig heeft want ik ben nooit zo nauwkeurig met de ingrediënten, doe dat gewoon op gevoel.
Hij is klaar en gaar... Er komt een kwarklaag op, en moet morgen klaar zijn. Kan dat dan vanavond al? En dan morgen versieren?
Dat zou je aan een andere taartenspecialist moeten vragen. Ik decoreer mijn taarten altijd het liefst de volgende dag. Dan is de cake afgekoeld en uitgehard. Dus als je het doet zou ik het pas rond een uurtje of 9 's avonds doen. Anders wordt die kwark volgend mij ook heel goor, als de taart niet goed is afgekoeld.
Alle reacties Link kopieren
Ik weet niet hoelaat je hem morgen nodig hebt? Want hij moet wel even opstijven in de koelkast natuurlijk! 's ochtends of vroeg in de middag zou ik hem vandaag maken en morgen laat middag of avond zou ik hem morgenochtend maken. Ik zou je bodem wel afsmeren met witte chocolade (of iets dergelijks) anders wordt je bodem heel nattig! Tip die ik ooit heb gehad op het vivaforum en werkt prima :D
Bedankt voor het meedenken, ik ga het vanavond laat doen, zo eerst witte chocolade kopen
Succes! Laat je nog even weten hoe de taart geworden is :-)
Doe ik, morgen een foto... Is voor een kinderkerstdiner, dus versieren doen we morgen samen....

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven