Geld & Recht alle pijlers

Eigen risico Eerstelijns psycholoog

09-06-2012 22:28 87 berichten
Alle reacties Link kopieren
Vandaag ontving ik van mijn vezekering een nota, en ik ben behoorlijk geschrokken van de hoogte er van. Maandag kan ik pas met de verzekering bellen, maar misschien weet iemand hier meer van hoe en wat.

Ik heb onlangs 3 gesprekken gehad met een Eerstelijns psycholoog. Verder dit jaar nog geen zorgkosten gemaakt, dus zat ik al snel aan mijn verplichte eigen risico van ¤ 220,-

Prima, dat weet je van te voren.

Ook had ik op de website van menzis gelezen dat er per consult een eigen bijdrage van ¤ 20,- wordt berekend. Dan zou ik, naar mijn idee, voor deze 3 gesprekken maximaal ¤ 280,- kwijt zijn.

Nu kreeg ik een rekening van maar liefst ¤ 420,- !

Daarvan is ¤ 220,- verplicht eigen risico en ¤ 200,- eigen bijdrage. Die eigen bijdrage rijmt niet met wat er op de website staat vermeld ( 20,- per consult).

Wie weet hoe dit zit?

Bovendien vind ik het gedeclareerde bedrag van ¤ 495,- wel erg veel voor 3 gesprekken ( 2 van een uur, 3 gesprek was afrondend en duurde iets meer dan een half uur maar er was wel een uur voor me gereserveerd), of is dat een normaal tarief ( ben er niet zo in thuis in de tarieven).

Wie kan me hier alvast wat duidelijkheid in verschaffen?
Alle reacties Link kopieren
Ioni dan zou betreffende psycholoog of de gemeente de kosten voor jou vriend op zich moeten nemen. Maar het kost je sowieso je eigen risico, daar is niks aan te doen.
Alle reacties Link kopieren
quote:frizzy schreef op 10 juni 2012 @ 11:43:

Ioni dan zou betreffende psycholoog of de gemeente de kosten voor jou vriend op zich moeten nemen. Maar het kost je sowieso je eigen risico, daar is niks aan te doen.



Betreffende psycholoog? Waarom zou die dat doen? Gemeente komt bij bijzondere bijstand wel eens tegemoet, maar niet alle gemeentes en ook niet altijd.

Voor 2012 geldt de eigenbijdrage van 200 euro nog wel. Voor 2013 is het in het huidige akkoord afgeschaft. Wel is er voor 2012 40miljoen euro beschikbaar. Er wordt nog onderhandeld hoe deze verdeeld gaat worden. Of over alle mensen die 2e links zorg krijgen, of voor d evenaren onder een bepaalde inkomensgrens. Volgens mij is daar nog geen besluit over genomen.



Maar de gemeente en betreffende psycholoog moeten niets, want het is niet hun verantwoordelijkheid.



Ioni kan er het best op rekenen dat ze 200 euro moet betalen als de behandeling wordt afgesloten, of als de ECB na 365 dagen moet worden verlengd. Dat is dus in 2013, dus mogelijk kan je er voor sparen. En als je geluk hebt wordt het bedrag lager dan 200 euro, dat kan.
Alle reacties Link kopieren
Ik denk zeker dat de psycholoog van mijn man het niet bij de gemeente of iets dergelijks gaat declareren.



Mijn man heeft het al twee keer bij de psycholoog nagevraagd en zij zegt steeds dat er, behalve het eigen risico, geen kosten aan verbonden zijn.



In de polis van de verzekering staat het niet zo duidelijk. De psycholoog is wel aangesloten bij onze verzekering.



Wel gek hoor al die tegenstrijdige verhalen. 200 Euro extra bovenop het eigen risico is voor ons heel erg veel....
Alle reacties Link kopieren
quote:juliaaana schreef op 10 juni 2012 @ 12:00:

[...]





Betreffende psycholoog? Waarom zou die dat doen?

Google leerde mij gisteren dat er GGZ-instellingen zijn die dat doen.
Alle reacties Link kopieren
Is het wel 2e lijns zorg Ioni?
Alle reacties Link kopieren
De psycholoog van mijn vriend gaat dat vast niet doen.



Ik heb nog even zitten googelen en vond dit.



http://www.nvvp.nl/tekst. ... tap1=nieuwsbrief&nb_id=21



We zullen dus in plaats van 220 eigen risico ook nog de 200 Euro moeten betalen vrees ik.



En dan hoop ik dat ze geen "aanpassingsstoornis" heeft gediagnostiseerd, want dan wordt er helemaal niets vergoed. Want feitelijk komt hij daar wel voor dat soort problemen. Dit heeft hij ook al nagevraagd, ze wist niet meer wat ze had gediagnostiseerd, stond in de papieren die ze niet bij zich had. Dat wordt bellen morgen!!



Het is trouwens absoluut zeker dat het tweedelijns is. Waarom hij daar gelijk terecht is gekomen is mij ook een vraag. Wij dachten dat het financieel gunstig zou zijn.



Toch wel stom dit allemaal. Hij heeft het de afgelopen twee keer echt nagevraagd. Ondertussen heeft hij er nog niet veel aan gehad, behalve dat hij zijn verhaal een beetje kwijt kan. Balen zeg.



Wel heel erg bedankt voor dit topic. Weten we in ieder geval weer beter wat ons financieel te wachten staat....
Alle reacties Link kopieren
quote:miss84 schreef op 10 juni 2012 @ 00:53:

Ik werk bij een zorgverzekeraar en het lijkt er op dat er 2e lijnszorg gedeclareerd is. Deze zorg wordt vergoed vanuit de basisverzekering en daardoor vallen deze kosten onder het eigen risico. (220 euro). Daarnaast is er per kalenderjaar (2012)een eigen bijdrage van 100 euro als je hulp krijgt tot 100 minuten. mocht je meer dan 100 minuten hulp krijgen dan is er een eigen bijdrage van maximaal 200 euro.



.Dus het kost (mij) dus toch 220 euro eigen risico en 100 of 200 euro eigen bijdrage? Ik neem aan dat ze dus sessies van meer of minder dan 100 minuten per keer bedoelen? Ik volg op dit moment een therapeutische cursus, van 2 uur per bijeenkomst. De individuele therapie volgt later dan nog (i.v.m. wachttijd). Ik ga dus maar uit van een eigen bijdrage van 200 euro, toch?
Alle reacties Link kopieren
Nee, niet per keer Mirjam, maar in totaal.
Alle reacties Link kopieren
quote:frizzy schreef op 10 juni 2012 @ 12:34:

[...]





Google leerde mij gisteren dat er GGZ-instellingen zijn die dat doen.



Klopt, een klein aantal (grote) GGZ-organisaties doen dat. Maar jij schreef de de psycholoog of gemeente het moest betalen.

En dat is niet correct, daar reageerde ik op.
Alle reacties Link kopieren
Je vriend weet toch wel welke diagnose hij heeft?



Aanpassingstoornis lijkt me niet dat de 2e lijn die voortgezet heeft zonder te overleggen, want dat kan men gewoonlijk niet betalen e dan krijgen ze er geen geld voor.





Om eerlijk te zijn is jullie beweegreden (en die hebben heel veel mensen) de reden waarom de eigen bijdrage in het keven geroepen is. Omdat het financieel gunstig gedacht wordt, maar het voor het collectief dus onbetaal wordt.
Alle reacties Link kopieren
quote:juliaaana schreef op 10 juni 2012 @ 12:40:

Nee, niet per keer Mirjam, maar in totaal.In totaal, per kalenderjaar? Daar gaat iedereen toch ver overheen, over die 100 minuten? In mijn geval; een telefonische intake (20 minuten), een intakegesprek (60 minuten), een adviesgesprek (20 minuten, maar er stond waarschijnlijk een uur voor gepland), dan de therapie zelf nog, binnenkort een medicatiegesprek van een uur, dan die cursus van 2 uur per keer. Ik reken dus op 220 euro eigen risico en 200 eigen bijdrage, toch?
Alle reacties Link kopieren
Ja, 200 minuten is heel erg weinig. Ga er maar vanuit dat je 200 euro moet betalen, dan kan het alleen maar meevallen
Alle reacties Link kopieren
420 euro dan toch totaal, Juliaaana?
Alle reacties Link kopieren
Als je de eigen risico niet ook al opmaakt door andere specialistische zorg, dan kostde GGZ-behandeling je inderdaad 420 euro.
Alle reacties Link kopieren
quote:juliaaana schreef op 10 juni 2012 @ 13:23:

Als je de eigen risico niet ook al opmaakt door andere specialistische zorg, dan kostde GGZ-behandeling je inderdaad 420 euro.Dus dan zou het kloppen, als het gaat om Tweedelijns zorg. Als het gaat om Eerstelijns zorg dan klopt het dus niet?
Alle reacties Link kopieren
De 220 eigen risico geldt voor alle zorg, zowel in de GGZ, als ook tn aanzien van lichamelijke gezondheid.



Hoe het precies voor de eerste lijn geldt weet ik niet, sorry.

Voor een POH-GGZ hoef je niet te betalen, maar een psycholoog wel. Maar ik weet niet hoeveel en per gesprek of na gesprek, dat moet je echt even bij je verzekering navragen.
Alle reacties Link kopieren
Ioni, kan het niet zo zijn dat je partner voor 01-01-2012 begonnen is en daarom die 200 euro extra niet hoeft te betalen?
Alle reacties Link kopieren
Nee, helaas is hij niet voor 1 januari 2012 begonnen. Hij is in maart begonnen en het is ook nog eens vanwege overspannenheid. Dinsdag heeft hij weer een afspraak. Hij gaat het in ieder geval afsluiten en dan toch weer voor de zekerheid vragen of het geen "aanpassingsstoornis" is. Dan blijft het bij die 420 Euro hopelijk. Flinke tegenvaller.
Alle reacties Link kopieren
quote:disneyfication schreef op 10 juni 2012 @ 17:43:

Ik ben zelf ook in behandeling bij tweede en derdelijns GGZ, maar zelfs m'n eigen risico heb ik nog niet moeten betalen (wel voor medicatie) Komt dan dan omdat ik begonnen ben voor 01-01-2012, toen nog geen 18 was en wegens crisis? Dus stel dat ik een nieuwe behandeling zou beginnen zonder crisis, zou ik ook die 420 gaan betalen? Als ik het goed begrijp wel hè?



Ioni, kan het niet zo zijn dat je partner voor 01-01-2012 begonnen is en daarom die 200 euro extra niet hoeft te betalen?Als jouw behandeling al liep voor ingang van 2012 geldt de nieuwe regeling pas als de totale behandeling langer dan een jaar duurt. Wanneer je de termijn van een jaar overschrijdt val binnen de huidige regels voor tweedelijns zorg.
Alle reacties Link kopieren
@juliaaaana: ik had nog even over je vraag heen gelezen. Maar de psychotherapeut heeft de "diagnose" niet met mijn man besproken. En hij is zelf begonnen of het toch een "aanpassingsstoornis" was omdat het niet vergoed wordt.

Toen zei ze dus dat ze haar papieren niet bij zich had. Morgen gaat hij er er weer naartoe en dan gaat hij het weer allemaal navragen.



Het lijkt wel een soort intake nog steeds van 7 gesprekken. Want ze wil ook "schematherapie" met hem doen. Maar nog steeds niet gestart......



Dit is de reden dat hij er mee wil stoppen. Hij schiet er eigenlijk niets mee op.



Hij is trouwens door de huisarts naar deze therapeut verwezen, wij wisten in eerste instantie niet eens dat het tweedelijns was, maar er werd ons verteld dat dat gunstiger zou zijn.
Alle reacties Link kopieren
quote:ioni schreef op 11 juni 2012 @ 08:27:

@juliaaaana: ik had nog even over je vraag heen gelezen. Maar de psychotherapeut heeft de "diagnose" niet met mijn man besproken. En hij is zelf begonnen of het toch een "aanpassingsstoornis" was omdat het niet vergoed wordt.

Toen zei ze dus dat ze haar papieren niet bij zich had. Morgen gaat hij er er weer naartoe en dan gaat hij het weer allemaal navragen.



Het lijkt wel een soort intake nog steeds van 7 gesprekken. Want ze wil ook "schematherapie" met hem doen. Maar nog steeds niet gestart......



Dit is de reden dat hij er mee wil stoppen. Hij schiet er eigenlijk niets mee op.



Hij is trouwens door de huisarts naar deze therapeut verwezen, wij wisten in eerste instantie niet eens dat het tweedelijns was, maar er werd ons verteld dat dat gunstiger zou zijn.



Mijn tekst verdwijnt steeds.....



Afijn, poging 3.

Bij schematherapie denk ik niet echt aan aanpassingsstoornis. Bovendien is schematherapie wel heel erg 2e of 3e lijns zorg.

Het wordt o.a. ingezet bij vermijdende persoonlijkheidsproblematiek. Dat hij dan na 7 keer wil stoppen is dan misschien wel veelzeggend



Wellicht kan hij beter de volgende keer beter zijn verwachtingen en wensen op tafel leggen en daarbij stilstaan, dan gelijk te willen stoppen. Dat kan immers altijd nog. Die 200 euro moet ie nou toch al betalen.

Bij schematherapie hoort overigens een heel uitgebreide voorbereiding.



En bovendien, persoonlijk zou ik er wel blij van worden als er zo zuiver met het diagnosticeren wordt omgegaan en er niet klatsboem een stoornis geplakt wordt. Maar dat is misschien heel persoonlijk hoor.
Alle reacties Link kopieren
quote:frizzy schreef op 10 juni 2012 @ 21:33:

[...]





Als jouw behandeling al liep voor ingang van 2012 geldt de nieuwe regeling pas als de totale behandeling langer dan een jaar duurt. Wanneer je de termijn van een jaar overschrijdt val binnen de huidige regels voor tweedelijns zorg.Ah, dat is duidelijk, thanks!
Alle reacties Link kopieren
@juliaaaana: oh, dan zou het dus eigenlijk allemaal wel kloppen. Maar wat is een vermijdende persoonlijkheidsproblematiek dan. Kan me er wel een beetje wat bij voorstellen als ik dat vermijdende letterlijk neem.



Vaak als er een probleem is, en dat is de laatste twee jaar nogal vaak het geval geweest, verbaasde ik me erover dat hij het probleem niet gewoon onder ogen ziet en er iets aan doet. Hij krijgt dan inderdaad een soort "afwezige / niet willende" blik in zijn ogen.



Of wordt er iets heel anders onder verstaan??



Zelf heeft hij in de therapie aangegeven "met teleurstellingen te willen leren omgaan".
Alle reacties Link kopieren
´´Het DSM-IV definieert de ontwijkende persoonlijkheidsstoornis als een aanhoudend patroon van sociale geremdheid, gevoelens van minderwaardigheid en een overgevoeligheid voor negatieve beoordeling. De stoornis uit zich in de vroege volwassenheid in verschillende situaties. De diagnose kan worden gesteld als sprake is van vier of meer van de volgende situaties:

De persoon vermijdt activiteiten waarbij veel persoonlijk contact optreedt uit angst voor kritiek, afkeuring of afwijzing.

De persoon heeft behoefte om met mensen om te gaan maar is hier door angstigheid moeilijk toe in staat tenzij hij/zij er zeker van is geaccepteerd te worden.

De persoon gaat intieme relaties uit de weg uit angst voor vernedering of om belachelijk gemaakt te worden.

De persoon is gepreoccupeerd met het idee in de sociale omgang kritiek te krijgen of afgewezen te worden.

De persoon is geremd in sociale contacten door het gevoel tekort te schieten.

De persoon ziet zichzelf als sociaal onbeholpen, onaantrekkelijk of inferieur.

De persoon is buitengewoon terughoudend om risico's te nemen of nieuwe activiteiten te ontplooien, omdat deze hem/haar in verlegenheid zouden kunnen brengen.´´
Alle reacties Link kopieren
Gisteren gebeld met Menzis, ze gaan het voor me uitzoeken en bellen me terug.

Vandaag, toch ongeduldig, gebeld met praktijk. Vertelt de assistente doodleuk dat er tweedelijns is gedeclareerd!!!

Hoe en waarom kon ze me geen antwoord op geven.

Lekker dan. En ik maar denken dat ik eerstelijns bezig ben...hoe kan zoiets nou?

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven