Geld & Recht alle pijlers

Maandboodschappen

04-07-2016 15:23 47 berichten
Hallo Viva-dames (en heren),



Jaren geleden heb ik een blauwe maandag maandboodschappen gedaan (dus één keer per maand boodschappen voor de gehele maand in huis halen). Dit was toentertijd echter niet zo'n succesverhaal, aangezien het gebrek aan vervoer (toen nog geen auto), een vriezer en opbergruimte niet echt praktisch waren (goh, wat raar nou dat het concept dan niet echt lekker van de grond wil komen ).



Echter is mijn interesse in dit idee herboren nu ik bovenstaande wel allemaal aan mogelijkheden heb. Mijn man en ik zijn een twee-persoons huishouden en we hebben de pest aan boodschappen doen. Plannen daarentegen vind ik dan weer geweldig en mijn man vindt alles best, dus die vindt het vooral interessant om eens te kijken of we het idee van maandboodschappen doen kunnen verwezenlijken.



Uiteraard heb ik het alwetende Google al geraadpleegd en alvast wat handige tips opgedaan. Maar ik vroeg mij af of er hier op het Viva-forum, waar men toch ook wel aardig alwetend is op sommige gebieden ( ), dames (en heren) aanwezig zijn die gebruik maken van deze methode.



Mijn plan ("ons" plan zou ik het nou ook weer niet willen noemen, mijn man hobbelt gewoon vrolijk mee en sleept de boodschappen ) is om voor aankomende maand eens een poging te wagen en mij daar deze maand op voor te bereiden.



Waar moet je op letten, hoe doen jullie dat met versproducten, hoeveel vriezerruimte gebruik je, waar sla je alles op (en hoe sla je het op)? Etcetera, etcetera.



Ik ben heel benieuwd!
quote:Blondie456 schreef op 04 juli 2016 @ 16:47:

Groenten uit de vriezer vind ik helemaal niet lekker. Hoe doe je dat dan met vleeswaren voor op brood? Ook in de vriezer?



Vleeswaren is in de koelkast. Had ik al geschreven en ik vind diepvries groente goed te eten, maar dat is mijn mening en smaak.

Ik moet het doen van een klein butget maandelijks, dus dan is een vriezer handig.
quote:Mietrot schreef op 04 juli 2016 @ 16:43:

[...]





Na 25 dagen is de keuze eerder beperkt uit nog 5 à 6 gerechten (want de vorige 24 zijn al op).

Waarbij ik meestal toch écht net meer zin heb in iets anders. Dat niet in huis is.

Oh maar zo gaat het hier ook. Ik koop voor 7 dagen in. Omdat ik meermaals per week hetzelfde eet, zijn dat ongeveer 4 of 5 gerechten. En als ik halverwege de week zit, kan het dus zomaar zijn dat ik er nog 2 over heb. Of als er producten met een zeer beperkte houdbaarheidsdatum bij zitten, kan het ook zomaar zijn dat ik uberhaupt geen keuze heb.

Ik denk dat je dat 'eind van de periode' probleem met elke planning hebt, tenzij je dagelijks / om de dag naar de supermarkt gaat. Maar dat wil TO juist absoluut niet.
quote:Woldertje schreef op 04 juli 2016 @ 16:48:

Veel dingen blijven toch geen maand goed? Een bloemkool bijvoorbeeld??



Als je dat dan als eerste opmaakt, wat eet je dan later die maand?Je hebt vers ingevroren bloemkoolroosjes.
Fricandeau en rosbief blijven nog geen week goed.
Alle reacties Link kopieren
Lijkt me saai. Waar moet je dan die andere zeven keer heen als je alles al hebt?



Is net zoiets als één keer vrijen voor de hele maand.
En als het vuur gedoofd is komen er wolven
Ik zie een hoop goede tips voorbij komen. Die app ga ik eens even bekijken.



Het is ook meer dat wij beiden gewoon geen zin hebben om elke week boodschappen te doen. We hechten weinig waarde aan verse groenten, dus eten uit de vriezer of blik/pot. Vlees komt ook vaak uit de vriezer.



Nog afgezien van dat we minder naar de supermarkt willen, zijn we ook benieuwd of deze methode het eventueel goedkoper kan maken.



Wij doen veelal bij budget-supermarkten boodschappen, dus bezorgen wordt wat lastig. Maar goed, voor twee personen krijgen we een maand aan boodschappen wel in de auto.



Ik zie dat veel mensen het geen goed idee vinden. Dat kan uiteraard. Ik weet ook niet hoe ik het ga vinden, maar ja, als je het niet probeert...



Voor de mensen die het wel op deze manier doen, fijn dat jullie ook reageren (fijn dat iedereen reageer natuurlijk, de voor- en nadelen afwegen is altijd handig)! Ik ben op wat ideeën gekomen, zoals zelf dus "kant-en-klare" groentezakjes maken en dan vanuit de vriezer zo de pan in.



Ik hou jullie uiteraard op de hoogte van hoe dit plan zich ontwikkelt!
Alle reacties Link kopieren
Op veel schepen gebeurd dit, want vaker aan boord brengen kost gewoon heel veel geld.

Wat lang goed te blijven is/zijn qua groente en fruit zijn diverse koolsoorten etc. etc.

En weten te combineren, van bepaalde basisboodschappen verschillende gerechten kunnen maken.
Ik ben niet stuntelig, hooguit beetje onhandig.
Alle reacties Link kopieren
Je hebt per maand nodig, uitgaand van 250 gr groente per persoon per dag: 15x 500 gr = 7,5 kg diepvriesgroenten en 15 potten groente.



Blikken tomaten; die kan je ook als groente rekenen (pastasaus), ook uien zijn groenten.
En als het vuur gedoofd is komen er wolven
quote:kwartje schreef op 04 juli 2016 @ 17:02:

[...]



Je hebt vers ingevroren bloemkoolroosjes.Lijkt mij niks. Ik wil graag verse groentes. Of uit een potje, maar niet uit de diepvries.
Het scheelt denk ik al aanzienlijk dat wij weinig om vers geven. Diepvries is ook prima. Alleen fruit willen we wel vers, maar goed, daar zouden we natuurlijk een uitzondering op kunnen maken en even snel op weg van werk naar huis kopen.
Alle reacties Link kopieren
Ik ben opgegroeid op het platteland. Weinig (dure) winkels in de buurt maar wel zelf een grote tuin. Daardoor gewend aan vooruit te denken en een basisvoorraad te hebben. Nu woon ik in een stad maar ik heb nog steeds een voorraad. Ideaal met een gezin en onregelmatig werk. Eerst hield ik de voorraad bij op papier, nu met de al eerder genoemde app. 1x per maand loop ik alles na. Is een kwartiertje werk. Dan plaats ik een bestelling bij Appie en laat het thuisbezorgen. Inclusief het opruimen (en gelijk op datum sorteren) ben ik nu veel minder tijd kwijt dan met 1x boodschappen doen. Ik heb een ruime keukenkast, een (inbouw) voorraadkast, meterkast en een vriezer met 6 laden. Hoewel ik in het dagelijkse leven best een chaoot ben is dat strak georganiseerd. Keukenkast is voor kruiden en producten voor dagelijks gebruik. Voorraadkast voor pasta, rijst, bloem, meel, blikken en potten, gezeefde tomaten, augurken, wat limonade en sap, vuilniszakken, kattenvoer/grit, toiletpapier en andere artikelen enz. Diepvries: 1 la is voor brood. 1 la is voor vlees (alles in portieverpakkinge voor 2 of 3 personen). 1 la voor groenten (kilozakken). 1 la voor vis, fruit en ijs. 1 kleine la voor patat en snacks en 1 la voor (zelfgemaakte) maaltijden zoals soep, spaghettisaus, chili en stoofvlees. Wekelijks haal ik (seizoensgebonden) verse groenten en fruit en/of aanbiedingen. Brood wordt aangevuld als het bijna op is. Verder heb ik grote keus uit de nodige kruiden ed.

We kunnen een paar weken vooruit als het nodig is. Ik ben daar vaak heel blij mee geweest. Denk dan aan veel werk, zieken(huisopnames), krappe maand. Onverwachte eters enz.
"Geef me de moed om te veranderen wat ik kan veranderen. Geef me de wijsheid om te accepteren wat ik niet kan veranderen. Geef me het inzicht om het verschil tussen beide te zien” – Reinhold Niebuhr
quote:Woldertje schreef op 04 juli 2016 @ 18:37:

[...]





Lijkt mij niks. Ik wil graag verse groentes. Of uit een potje, maar niet uit de diepvries.

Dat kan natuurlijk, dat dat jouw voorkeur heeft.

Maar diepvriesgroenten zijn qua voedingswaarde even vers als uit een potje of uit het vers schap. (Eventueel kan in het potje ook nog wat extra zout zitten, dan is de diepvriesgroente zelfs wat gezonder)



Ik eet ongeveer even vaak verse groente, als groente uit zo'n diepvrieszak. Nou ben ik geen fijnproever, maar ik heb oprecht geen voorkeur.
Ik doe een keer per maand boodschappen voor een gezin van 4.

Dan neem ik dus alle houdbare dingen mee, zoals potjes/blik, afbakstokbrood, beschuit, kruiden, ranja, houdbare melk, snoep, koek, chips, diepvriesprodukten, toiletartikelen, wc-papier

En ook vlees, wat ik dan thuis eventueel in porties verpakt voor het in de vriezer gaat.

Groente deels diepvries, deels potjes, en ik vries ook vaak zelf nog een bamipakket en verse roerbakgroenten en soepgroenten in.

Ik heb een beetje brood in de vriezer.

We eten veel fruit, dus ik haal 2-3 keer per week nog wat fruit bij, op de fiets, met een boodschappentas, even snel de winkel in zonder kar.

Eventueel nog wat uit een aanbieding en brood. Verder weinig zuivel, weinig vleeswaren



Ik heb 2 lijsten op mijn computer, eentje met de aanwezige voorraad, per kast/lade en een boodschappenlijst per winkel, min of meer op indeling van de winkel.

Voordat ik boodschappen ga doen print ik de lijsten uit en loop eerst de voorraad die ik nog in huis heb na.



Ik heb een trapkelder, 4 keukenkastjes, 2 grote manden (voor chips, koffie, ontbijtgranen) een amerikaanse koelkast in de keuken en een extra diepvries in de schuur.
Alle reacties Link kopieren
Wauw Paling, jij bent georganiseerd zeg!



.

quote:Blondie456 schreef op 04 juli 2016 @ 17:06:

Fricandeau en rosbief blijven nog geen week goed.



Vriezer.



Ben gek op rosbief maar bederft snel, als het bij de slager in de aanbieding is haal ik wat en doe dan per twee plakjes in folie invriezen, zo kan ik elke keer wat pakken.



Ik ben echt blij met de vriezer, tot nu toe kan ik alles invriezen, alleen kliekjes pastagerechten vind ik geen succes.

Zelfs taart vries ik nu in als het moet Paar maanden terug bij de bakker slagroomtaart met laag marsepein gehaald voor verjaardag partner, helaas kwam er wat vervelends tussen dus taart in de vriezer gemikt en twee weken later eruit gehaald, verwachtten een kleffe bedoening maar dat was absoluut niet zo.
Alle reacties Link kopieren
Ik vind de meeste groenten uit pot/blik niet te eten dus voor mij geen optie. Daarbij gebruiken wij ook te veel fruitsoorten die geen maand goed blijven. Ik doe zo'n iedere twee weken boodschappen Oftewel ik laat ze bezorgen door appie.

Dingen als appel, sinaasappel, meloen en druif blijven lang goed en worden als laatste gegeten. Aan het einde van de twee weken eten we dingen als spaghetti uit de vriezer, chilli of diepvries als spinazie en tuinbonen.

Daarbij heb je voor een maand wel héél veel diepvriesruimte nodig hoor Denk alleen maar eens aan het brood.

Een hele maand zou niets zijn.
quote:kwartje schreef op 04 juli 2016 @ 16:33:

Ik zou adviseren om online te shoppen als je er toch zo'n hekel aan hebt.

En wat veel mensen niet gebruiken, maarik wel ideaal vind, zijn de favoriete bij ah.nl

Ik heb favorieten genaamd 'elke week' en 'elke maand'. Eenmalig een product daaraan toevoegen en vanaf dan kun je in 1x alles toevoegen aan je mandje.

Daarnaast ook favorieten als 'alleen als het in de bonus is', en ingredienten van gerechten die ik veel maak.

Ik ben niet ervaren met het per maand boodschappen doen, ze bezorgen hier wekelijks. Maar voor iemand die zo'n hekel heeft aan de boodschappen, lijkt bovenstaande mij wel fijn.



Oh en verder zijn die kilo zakken diepvriesgroenten ook goed te pruimen.



Wat handig, ik had geen idee dat je op die manier lijstjes kon maken bij AH.



Ik ga even meelezen, want ik vind het idee van maandboodschappen wel aantrekkelijk klinken. Ik zou dan alleen wel vers brood, vleeswaren en fruit tussendoor kopen. Wat me deed afvragen: kan je vleeswaren invriezen en blijft het dan ook nog lekker? Edit: ja dus lees ik net. Ik had geen idee.
Alle reacties Link kopieren
quote:Woldertje schreef op 04 juli 2016 @ 16:48:

Veel dingen blijven toch geen maand goed? Een bloemkool bijvoorbeeld??



Als je dat dan als eerste opmaakt, wat eet je dan later die maand?Ja hoor een bloemkool met het groen er aan blijft echt wel een week of drie goed. Mits in de ijskast natuurlijk.

Hier eerst de ene helft en de week er op de andere helft.

Als de bloemkolen klein zijn ga ik wel eens voor een zak schoongemaakte en dan alleen voor zoon. In zo'n zak zit precies één portie (350 gr)
Alle reacties Link kopieren
quote:Woldertje schreef op 04 juli 2016 @ 18:37:

[...]





Lijkt mij niks. Ik wil graag verse groentes. Of uit een potje, maar niet uit de diepvries.Ik vind diepvries beter te eten dan die soppige zooi uit een potje eigenlijk.
In een potje zit ook nog extra rotzooi om het zo lang mogelijk te bewaren. En verse groente, wie zegt dat dat zo vers van het land komt, kan zo rustig al een paar dagen in de winkel of magazijn liggen. Dan echt niet vers.

Wat ik handig vind van diepvries er zit geen rotzooi if extra suiker in zoals bij potjes. Als diabeet zijnde heb je meestal niet veel aan als er staat koolhydraten waarvan suikers.
Alle reacties Link kopieren
Ik doe ook regelmatig voor een langere periode boodschappen. Ik maak altijd naast het boodschappenlijstje een briefje met 3 extra lijstjes. Op dat briefje staan Kort, Diepvries en Lang.

Onder Kort gooi ik maximaal 7 gerechten, dat is dus alles waar versproducten in zitten die binnen een week opgaan.

Onder Diepvries zet ik alles wat in de vriezer moet. Vrij kleine vriezer, dus dat mag ook niet teveel zijn. Bij een grote vriezer heb je dit probleem natuurlijk niet.

Onder Lang zet ik dan alle gerechten die ook na 7 dagen nog gegeten kunnen worden, groentes die lang meegaan of diepvries/pot.

Vlees en vis vries ik in porties in. Verder maak ik ook bij vlees en vis wat meer gebruik van lang houdbare opties. Zo heb je bijv. bij sommige winkels vacuüm braadworsten die buiten de koeling zelfs een paar maanden houdbaar zijn.

Bij zuivel kies ik voor lang houdbare melk, zowel vriend als ik drinken het niet 'puur', het is alleen voor de aardappelpuree en pannenkoeken e.d. Yoghurt gaat (ongeopend!) langer mee dan op het pak staat. Kaas gaat ook hier geraspt in de vriezer, een vers blok gaat gewoon lang mee.

Broodbeleg is ook prima op lange termijn uit te zoeken. De eerste week eten we het vleeswaar wat snel bederft, maar daarna is er nog genoeg keuze. Roomkaas, zuivelspread, leverpastei, sandwichspread, volledig ingepakte kookworsten etc. zijn ongeopend allemaal erg lang houdbaar (qua hartig beleg dan).

Wat ik ook wel doe is teveel van bepaalde gerechten koken en de rest invriezen, eten we dat later in de maand nog een keer. Ook soepen (ofwel uit blik, ofwel zelfgemaakt en ingevroren) houden het prima tot later in de maand uit. Afbakbroodjes in plastic gaan ook lang mee.

Met een beetje creativiteit blijft er een heleboel keuze over!
Alle reacties Link kopieren
quote:Mietrot schreef op 04 juli 2016 @ 16:43:

[...]

Na 25 dagen is de keuze eerder beperkt uit nog 5 à 6 gerechten (want de vorige 24 zijn al op).

Waarbij ik meestal toch écht net meer zin heb in iets anders. Dat niet in huis is.Voor mij is het juist een groot voordeel om niet steeds opnieuw te kiezen. Uit mezelf heb ik niet zo snel behoefte aan elke dag iets anders en dan kan ik makkelijk 3 dagen achter elkaar pasta maken. Dan is het veel verstandiger om jezelf geen keuze te geven
[quote]LaVidaPura schreef op 06 juli 2016 @ 10:55:

Wauw Paling, jij bent georganiseerd zeg!



.



Dankje! Maar het is wel grotendeels zelfbescherming hoor. Dit kost me een flinke ochtend per maand en een paar keer per week 10 minuutjes. Als ik zonder organisatie boodschappen doe loop ik als een kip zonder kop door de winkel en heb 12 pakken macaroni in de kast staan en 5 punten brie in de koelkast liggen.



Als je eenmaal een printbare lijst hebt gaat het eigenlijk makkelijk en zonder al te veel nadenken

De lijst maken is wel wat werk, en soms werk ik de lijst wel weer bij.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven