Geld & Recht alle pijlers

opzegtermijn werkgever

25-08-2010 08:35 33 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo allemaal,



prettig bericht voor mijn partner: tijdelijk contract omgezet naar een vast contract. In dezelfde brief bevestigt de werkgever een nieuwe opzegtermijn: 2 maanden voor partner en 2 maanden voor werkgever. en dan zoe iets als" we gaan er vanuit dat u accoord bent als u niet binnen 8 dagen reageert".



Bij mij een alarmbel: het is toch zo dat wettelijk gezien werkgever een dubbele opzegtermijn heeft tov de werknemer? En zou dit dan niet uiteindelijk betekenen dan er effectief wordt terug gevallen o de "standaard" 1 maand opzegtermijn voor werknemer?



Wat is dan verstandig? Nu een bericht sturen dat we dat dat de situatie is en bevestigen? Of juist laten lopen nu en pas bij en eventuele ontslag er iets van zeggen? Want uiteindelijk is het natuurlijk is een 1 maands opzegtermijn voor partner wel lekker....



Wie weet hier iets van?
Alle reacties Link kopieren
Overigens staat er vaak in een CAO dat de wettelijke bepalingen v.w.b. een opzegtermijn van toepassing zijn.

TO wat staat er precies over in de CAO?
Eens met TD en oneens met Butterfly. Als ik de CAO naar wettelijke bepalingen wordt verwezen, dan is uiteraard wel weer de wet van toepassing.
Alle reacties Link kopieren
@ butterfly: moet nog checken...
Alle reacties Link kopieren
Als de CAO een zorg-CAO is (en daar zijn er een aantal van), wordt er in de meeste gevallen inderdaad afgeweken van de wettelijke regels tav afwijkende opzegtermijnen.
Alle reacties Link kopieren
interessant: de CAO zegt het volgende:



"De opzegtermijn voor zowel de werknemer als de werkgever bedraagt twee maanden dan wel twee periodes, tenzij op grond van de wet door de werkgever een langere opzegtermijn in acht dient te worden genomen. De opzegtermijn gaat in op de eerste dag van de kalendermaand, dan wel van de periode, volgend op de opzegging."
@Ketsara

Dan is het dus 2 maanden voor beide partijen, tenzij iemand al zo lang werkzaam is dat er op grond van de wettelijke bepalingen door werkgever een langere termijn in acht moet worden genomen.
Alle reacties Link kopieren
In concreto dus vanaf een dienstverband van 10 jaar, dan geldt wettelijk dat werkgever 3 maanden in acht dient te nemen.
Alle reacties Link kopieren
Butterfly, wat een onzin zeg. Als de wet aangeeft dat er bij CAO mag worden afgeweken dan gaat de wet dus niet voor wat er in de CAO bepaald is (mits binnen de grenzen van de wet gebleven voor zover die zijn aangegeven.

En laat bij opzegtermijnen in de wet nou net bepaald zijn dat je er bij CAO van af kunt wijken.



Eens met Nummerzoveel v.w.b. de uitleg van de CAO. Dat wat er in de arbeidsovereenkomst staat klopt dus wel.

Zodra je partner langer dan 10 jaar in dienst is (voorgaande contracten zonder tussenpoos van 3 maanden of korter meegeteld) gaat de langere termijn van de wet voor de werkgever gelden.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven