Geld & Recht alle pijlers

Ziek aan einde contract: aanbod aangrijpen?

12-06-2011 17:49 35 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo,

Graag jullie advies over de volgende situatie. Ik heb momenteel een goede baan met een bijpassend salaris. Er is veel vraag naar mensen met mijn opleiding. Sinds ruim een half jaar ben ik ziek. Ik heb inspanningsgebonden klachten die snel optreden. Achter mijn buro voel ik me heel wat, maar als ik ga lopen/bewegen heb ik gauw klachten die mijn werk ernstig belemmeren. Ik werk nu ca 70 % van de contracturen op therapeutisch basis met een aangepast (dus verlaagd) werktempo. Daarnaast ben ik vrijgesteld van bereikbaarheidsdienst. Bij aanstelling heb ik een jaarcontract gekregen (met de intentie van omzetten naar een vast contract na een jaar) wat binnenkort afloopt. Er lopen nog behandelingen in het ziekenhuis en het resultaat kan zijn dat ik me over 1-2 maanden weer goed voel en waarschijnlijk jaren geen last meer heb, maar de behandeling kan ook geen effect hebben of herhaald moeten worden. Of ik op termijn dus weer 100 % arbeidsgeschikt ben, is nu nog niet bekend. Mijn huidige werkgever heeft aangegeven dat hij me een nieuw contract aan wil bieden, met een aangepaste functie, aangepaste (dus minder) uren en minder uurloon. Ik vraag me nu erg af wat wijsheid is. Ik ben enerzijds hartstikke blij dat mijn werkgever nog verder wil met mij, anderzijds ben ik hoofdkostwinner en vrees ik dat ik erg veel salaris in zal moeten leveren. Misschien nog wel meer dan de 70 % van het laatstverdiende loon, wat ik via de ziektewetuitkering van het UWV zou krijgen.

Ik zou het fijn vinden als jullie vanuit werk of ervaring zaken aan kunnen dragen waar ik op moet letten, wat is nu belangrijk: aan het werk blijven of juist waken voor een grote salarisdaling? Doe ik er goed aan om een tijdelijk contract aan te gaan of moet ik een vast contract met 2 handen aangrijpen?

Groeten, Mirdespir
ahahah you didn't say the magic word
Alle reacties Link kopieren
Wat is de no-riskpolis?



Met een no-riskpolis krijgt u als werknemer een Ziektewet-uitkering van UWV als u uitvalt door ziekte binnen vijf jaar nadat u bij uw werkgever in dienst kwam. Dat betekent dat uw werkgever de loonkosten bij ziekte voor een groot deel niet zelf hoeft te betalen. De werkgever of werknemer hoeft de no-riskpolis niet aan te vragen. De polis geldt automatisch vanaf het moment dat de werknemer in dienst komt. Er zijn een aantal voorwaarden waaraan een nieuwe werknemer moet voldoen als hij bij zijn werkgever in dienst komt om in aanmerking te komen voor een no-riskpolis. U moet als werknemer aan één van de volgende voorwaarden voldoen:



U krijgt een WAO- of WIA-uitkering.

U krijgt een Wajong- of WAZ-uitkering.

U heeft een WSW-indicatie.

U had vóór 1 januari 2006 de status van arbeidsgehandicapte en heeft die nog steeds.

UWV heeft verklaard dat u een belemmering heeft gehad bij het volgen van onderwijs.

U bent via de gemeente bij een werkgever in dienst gekomen en u bent langer dan twee jaar ziek is geweest.

UWV heeft uw aanvraag WIA afgewezen. En in de afwijzingsbrief staat dat u bij een nieuw dienstverband gebruik mag maken van de no-riskpolis.

Heeft u een Wajong-uitkering (gehad) of heeft u een WSW-indicatie en wordt u ziek? Dan geldt de no-riskpolis zolang u werkt. Verlenging aanvragen is dan ook niet nodig.



Als er aansluitend op de Ziektewet-uitkering een WIA-uitkering volgt, dan hoeft uw werkgever geen hogere premie voor de WGA-uitkering (Werkhervatting gedeeltelijk arbeidsgeschikten) te betalen.



Gevonden op de site van de UWV. Volgens mij kom ik er niet voor in aanmerking.



De rest van de dag ga ik met mijn kindertjes op stap. Lees vanavond weer.
ahahah you didn't say the magic word
Alle reacties Link kopieren
pauline65, als haar werkgever het contract niet verlengd gaat zij verder met het uwv, zij kan dan al na 1 jaar gekeurd worden heb ik zelf ook gehad. Mijn contract werd per 1 oktober niet verlengd en per 1 januari was ik al 80-100% afgekeurd.

Vanaf dan kan je een no-risk polis aanvragen en uwv komt daar dan ook wel mee.

Voor haar geldt geen 2 jaar omdat ze simpelweg geen vast dienstverband heeft.
Alle reacties Link kopieren
mirdespir, wat daar staat van 2006 klopt ook niet helemaal,

Ik ben 12 feb 2007 de ziektewet in gegaan, per 1 november 2007 naar uwv en febr 2008 had ik al een no-risk polis en wia uitkering.
Alle reacties Link kopieren
Hoi Julymoon1,

klopt het dat dan dat het bij jou zo gegaan is, omdat al duidelijk was dat jij binnen twee jaar niet voldoende hersteld zou zijn om aan het werk te gaan?

Is het zo dat ik geen recht zou hebben op 2 jaar ziektewetuitkering (vanaf dag van ziekmelding), omdat ik geen vast dienstverband zou hebben? Dat wist ik niet.

Die no-risk-polis hou ik in mijn achterhoofd, wie weet welke kant het op gaat.
ahahah you didn't say the magic word
Alle reacties Link kopieren
quote:mirdespir schreef op 13 juni 2011 @ 09:38:

[...]

Heb jij dan nog tips, Pauline 65?



Ik zou altijd uitgaan van feiten, dus beginnen met op een rij zetten wat deeltijdfunctie je gaat opleveren (bedenk ook dat het netto-loon minder achteruit zal gaan dan het brutoloon); daarnaast levert die functie je zekerheid op (en een baas die begrip heeft voor je klachten, wat een zeker niet te onderschatten factor is).

Daarnaast de WW-situatie: hoeveel is een WW-uitkering en hoe lang heb je daar recht op. En bedenk hierbij dat het sowieso altijd makkelijker is vanuit een baan te solliciteren dan uit de WW, laat staan als je ziek bent (geweest) en je dus feitelijk zou moeten gaan reïntegreren vanuit de WW.



Omdat je zelf aaangeeft dat het best kan zijn dat je over 3 maanden totaal klachtenvrij bent, vind ik de weg van de no-risk polis tricky.

Sowieso lijkt het me niet verstandig om iets te besluiten op basis van anticiperen op het feit dat je misschien volledig afgekeurd zult worden.



Ik kan natuurlijk niet in jouw portemonnee kijken en weet ook niet wat het ziektebeeld is; maar de deeltijdfunctie accepteren geeft in elk geval 'rust'. Terwijl in alle andere gevallen je te maken krijgt met (keurings)artsen en medewerkers van UWV, die (helaas) soms de meest onbegrijpelijke beslissingen nemen. Zeker met ziekte kun je dat soort stress erbij missen als kiespijn.



Succes en sterkte!!
Alle reacties Link kopieren
Misschien kun je het aanbod aannemen en erbij schriftelijk bevestigd krijgen dat je je oude functie en salaris terug krijgt als je per die en die datum weer gezond bent?

Geen idee of dat kan, heb er verder geen verstand van.
TO, je bent nu ziek. Als jij op moment van eindiging van je huidige contract nog steeds ziek bent, dient je werkgever je ziek uit dienst te melden bij het UWV. Als hij dit niet doen, moet je dit direct zelf doen. Je hebt dan recht op ziektewet, die max. 2 jaar doorloopt. Na die 2 jaar word je gekeurd en krijg je WIA of niet. Krijg je geen WIA, dan gaat na die 2 jaar pas je WW lopen. In de ZW soupeer je dus niet al je WW op; deze schuift gewoon als het ware op.



Je kan ook niet ziek uit dienst worden gemeld, het nieuwe contract aanvaarden, en voor de restant uren WW aanvragen. Je loopt dan wel het risico dat je - als je huidige klachten niet 100% weggaan - je nooit meer voor de ziekte die je nu hebt in de WIA terecht kan komen, omdat op het moment dat je in de toekomst weer in het traject van 2 jaar ZW en daarna WIA keuring terecht zou komen je klachten zich al eerder hebben voor gedaan, en dat een afwijzingsgrond voor de WIA kan zijn. Bedenk dus goed dat wat je nu besluit behoorlijke gevolgen kan hebben voor je toekomst als je klachten onverhoopt niet weg gaan.



Ik zou je adviseren om direct met een jurist gespecialiseerd in arbeidsrecht en werknemersverzekeringen om de tafel te gaan zitten om alles duidelijk te krijgen.
Alle reacties Link kopieren
Hallo,

Branwen, oei, dat klinkt weer een stuk minder relaxt. Opletten dus. Morgen ga ik met mijn baas praten en ik weet niet wat hij voor gaat stellen. Ik vrees dat hij ook geen idee heeft van alle mogelijke consequenties.

Een jurist vragen dus. Net al even gegoogled. Die kun je blijkbaar makkelijk even bellen, als ik de advertenties mag geloven. Ik zal een voorstel van mijn baas voorleggen aan een deskundige.

Groeten Mir
ahahah you didn't say the magic word
Heel verstandig. Succes en beterschap!
Alle reacties Link kopieren
Branwen, dankjewel.



Update: gesprek met baas gehad.

Hij wil een nieuw jaarcontract aanbieden voor ca 20 u (dat zijn de uren die ik nu therapeutisch werk). Uurloon blijft hetzelfde. Vrijstelling van bereikbaarheidsdienst en werkzaamheden die geen grotere fysieke inspanning vragen. Als het beter met mij gaat, mogelijkheid tot uitbreiden naar 28 u.

Ik ga met deze info maar eens een rondje bellen (UWV, P&O, jurist). Ben benieuwd wat dat oplevert.
ahahah you didn't say the magic word

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven