Gezondheid alle pijlers

Aften augh!

19-07-2015 19:51 45 berichten
Ik heb regelmatig last van aften. Echt een middeltje ertegen heb ik niet gevonden. Aanstippen met Pyralvex verdooft de boel wel even, maar het gaat er niet sneller van weg.



Iemand nog tips om aften te voorkomen of sneller weg te laten gaan?



Ik heb zelf in elk geval ontdekt dat het bij mij heel erg getriggerd wordt door jus d'orange; altijd als ik een aft krijg dan heb ik dat vlak ervoor gedronken.
Alle reacties Link kopieren
Is het geen vitaminegebrek?. Vitamine b extra slikken kan soms ook helpen.
Only dead fish go with the flow
Aften krijg je volgens mij door een tekort aan vitamine c. Puur citroensap wil ook wel helpen. Prikt als de neten, maar dan heb je ook wat😊
Alle reacties Link kopieren
Dat aften veroorzaakt worden door vitaminengebrek is niet bewezen, vaak heeft het iets te maken met stoten of kleine wondjes. Maar de preciese oorzaak is medisch nog niet aangetoond ondanks veel onderzoek.



TO gebruik Zendium sensitive (de rode) tandpasta om je tanden mee te poetsen, en als je aften hebt kun je hiervan af en toe een klodder van de pasta zonder naspoelen erop doen. Dan zijn ze zo weg! Ik kreeg deze tip van mijn tandarts en ben haar er altijd dankbaar voor, heb er bijna geen last meer van.
Het kan zijn dat je een soort allergische reactie krijgt van sinasappels.

Ik gebruik vaak Kamillosan oplossing als spoelmiddel. Een paar druppeltjes in een theekopje lauw water is genoeg. Het zorgt ervoor dat de pijn in je mond wat minder wordt.
Spoelen met heet water waar zout in opgelost is.
Alle reacties Link kopieren
Ik krijg heel veel last van aften na het eten van fruit. Mijn hele mond kapot, onderkant van de tong wordt dik waardoor praten moeilijk gaat. Ik eet nu negen maand geen fruit meer en na twee maand merkte ik al verschil. Ik mis het wel, maar als ik zwicht voor het eten van fruit is het weer mis.
quote:isa89 schreef op 19 juli 2015 @ 20:01:

Ik krijg heel veel last van aften na het eten van fruit. Mijn hele mond kapot, onderkant van de tong wordt dik waardoor praten moeilijk gaat. Ik eet nu negen maand geen fruit meer en na twee maand merkte ik al verschil. Ik mis het wel, maar als ik zwicht voor het eten van fruit is het weer mis.Wat bijzonder. Ik heb dat weer met het eten van nootjes ( walnoten bv , niet de noten met een zoet of krokant laagje) alles voelt dan ruw en gaat een beetje stuk. Irriteert enorm.
Idem hier na het eten van bepaald eten (fruit, noten, chokolade). Geen tip, alleen dat bij mij het vermijden de oplossing is.
quote:rastan schreef op 19 juli 2015 @ 19:58:

Dat aften veroorzaakt worden door vitaminengebrek is niet bewezen, vaak heeft het iets te maken met stoten of kleine wondjes. Maar de preciese oorzaak is medisch nog niet aangetoond ondanks veel onderzoek.



TO gebruik Zendium sensitive (de rode) tandpasta om je tanden mee te poetsen, en als je aften hebt kun je hiervan af en toe een klodder van de pasta zonder naspoelen erop doen. Dan zijn ze zo weg! Ik kreeg deze tip van mijn tandarts en ben haar er altijd dankbaar voor, heb er bijna geen last meer van.

Ook met hormonen, slechte weerstand en vooral stress



http://www.huidinfo.nl/aften.html
Ik heb er nu twee, zo pijnlijk



Ben nooit ziek dus weerstand kan t niet zijn bij mij!
Even een gek vraagje. Ik heb momenteel niet echt iets in huis tegen de aften, maar ik heb wel dentinox, dit is verdovend spul tegen pijn bij doorkomende tandjes. Zou ik dat erop kunnen doen??
Hier hielp een vitamine b12 injectie heel goed. Ik zou die dentinox ook serieus overwegen. Doet zo' n pijn dat je alles wil proberen.
quote:onipaa schreef op 19 juli 2015 @ 20:40:

Ik heb er nu twee, zo pijnlijk



Ben nooit ziek dus weerstand kan t niet zijn bij mij!natuurlijk wel. Je hebt toch aften? dat is ook een ziekte.
Alle reacties Link kopieren
Ja hoor dat kan prima
quote:sabbaticalmeds schreef op 19 juli 2015 @ 20:47:

[...]



natuurlijk wel. Je hebt toch aften? dat is ook een ziekte.
Mijn tandarts adviseerde om met (nat) theezakje van kamille langs de aft te wrijven. Ik heb wel het idee dat de aft hierdoor sneller weggaat. Blauwe of zwarte bessensap werkt ook goed (wel met 100% bessen nemen). Meestal drink ik een hele fles en ben er dan binnen een paar dagen vanaf... terwijl het normaal wel zeker een week duurt voordat aften bij mij genezen zijn.



Ik heb er ook zeer regelmatig last van (bij mij heeft het met weerstand te maken), maar nog geen wondertip gevonden.
quote:Bumba1985 schreef op 19 juli 2015 @ 20:42:

Even een gek vraagje. Ik heb momenteel niet echt iets in huis tegen de aften, maar ik heb wel dentinox, dit is verdovend spul tegen pijn bij doorkomende tandjes. Zou ik dat erop kunnen doen?? En veel kauwen op een bijtring
Alle reacties Link kopieren
De laatste keer dat ik er heel veel last van had heb ik mijn mond gespoeld met wodka, winkels waren dicht en ik had niks anders in huis. Het verdoofde de pijn iets langer dan pyralvex doet, maar een echt wondermiddel is het natuurlijk niet.
Alle reacties Link kopieren
Vroeger kreeg ik van mijn moeder een klein beetje cognac erop. Dat hielp goed.
Alle reacties Link kopieren
Zodra ik last heb van aften schakel ik over op Zendium tandpasta, op aanraden van mijn huisarts. Werkt voor mij als een trein! (En kennelijk voor meer mensen, ze claimen zelfs dat het klinisch bewezen is dat het helpt tegen aften).
Alle reacties Link kopieren
Je eet wel goed, ook vlees? Is goed voor je weerstand. Heb je al een multivitaminentablet geprobeerd? Iets desinfecterends?
En als het vuur gedoofd is komen er wolven
Alle reacties Link kopieren
Afte - Wikipedia
En als het vuur gedoofd is komen er wolven
Alle reacties Link kopieren
Ik heb ze mijn hele zwangerschap niet gehad. Nu ben ik bevallen en tadaa, ze zijn terug. Hormonen lijken dus wel een rol te spelen, of is het de vermoeidheid? Ik slik multivitamine, eet fruit en groente, dus vitamine gebrek lijkt me stug.

Ik poets dagelijks met Zendium (de tandarts raadde mij niet de rode, maar juist de blauwe aan.)

Schijnt dat andere tandpasta echt niet goed is bij aften. Als ik een aft heb doe ik er wel zeer regelmatig wat tandpasta op. Dat verdooft tijdelijk. Evenals spoelen met zoutwater. Ik lijk ze o.a. te krijgen van tomaat en ananas.

Momenteel probeer ik de tip uit of het helpt om regelmatig bosbessenjam te eten. Ook tuinkers vond ik in het verleden wel prettig en zou moeten helpen. Een paracetamol kun je ook gerust pakken, dat vergeet ik nog wel eens, maar is wel heel prettig als het echt flink nare aften zijn.
Ik heb inderdaad tijdens mijn zwangerschap er ook totaal geen last van gehad, en toen dronk ik toch ook best veel sinaasappelsap. Misschien inderdaad hormonen in combinatie met sinaasappels... Ik ga het nog beter in de gaten houden. Als het klopt dan zou voor mij de oplossing zijn om alleen in de eerste helft van mijn cyclus sinaasappels te eten / drinken. (Ik ben nogal verslaafd aan jus d'orange... helemaal niet meer nemen zou ik echt jammer vinden, zeker gezien ik er niet altijd last van aften door krijg)

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven