Gezondheid alle pijlers

Bang voor kanker

10-02-2017 20:20 36 berichten
Alle reacties Link kopieren
Een keer in de zoveel tijd komt de angst om erg ziek te zijn weer boven, en dan met name de angst voor kanker.



Ik loop nu al een tijd met klachten waarvoor ik doorgestuurd ben naar een specialist. Hij heeft op basis van mijn klachten bloed laten afnemen en maandag krijg ik een MRI.



Een maand geleden heb ik vanwege dezelfde klachten een echo gehad van mijn bovenbuik, daar waren geen bijzonderheden op te zien.

Een half jaar geleden heb ik een CT scan van mijn longen en bovenbuik gehad, geen bijzonderheden op te zien.



En toch ben ik bang dat ik tijdens de uitslag van de MRI slecht nieuws krijg.

En het lukt me niet goed om te relativeren op het moment en Google me suf (ik weet het, niet slim!).



Want tja, de CT scan is al een half jaar geleden, wie weet wat er veranderd is.

En de echoscopist maakte de echo wel zo ontzettend snel, hoe kan hij het nu goed gezien hebben. Wie weet ziet hij wel iets over het hoofd.



Jullie lezen het, ik heb wat relativeringsvermogen van jullie nodig om de tijd door te komen.

Kunnen jullie me helpen?
Alle reacties Link kopieren
Het enige advies wat ik je op dit moment zou kunnen geven, is wat er eigenlijk al is gezegd.

Vooral niet opzoeken op Google. Daar kan je van een onschuldige hoofdpijn ineens een hersentumor hebben.

Ik heb hetzelfde gehad. Als ik ergens last van had, zocht ik dat meteen op.

Zit nu in een revalidatietraject, en dus ook bij een psycholoog.

We hebben samen uitgezocht waar het vandaan komt, en het dwangmatig zoeken is helemaal weg

Ik hoop dat je wat aan het advies hebt!!

Heel veel sterkte met de MRI, en de uitslag!
Alle reacties Link kopieren
quote:peecee schreef op 10 februari 2017 @ 20:25:

Wat een aanstellerij zeg......ga naar een psychiater.Wat een onzin zeg. Beter zeg jij niks meer.
Geen.
Alle reacties Link kopieren
Als het kanker is, dan is het vroeg genoeg om bang te worden als je de diagnose hebt. Al snap ik heel goed dat je nu angstig bent. Het klinkt ook als een realistische angst. Maak het jezelf niet moeilijker dan het al is. Stop in ieder geval met googlen op kanker. Google liever op de andere opties. Of op ontspanningsoefeningen.



Je verandert niets met je angst. Dus probeer het toch een beetje los te laten.

Probeer het stap voor stap te doen. Eerst de MRI, daarna zie je wel verder.



Veel sterkte, ik weet hoe je je voelt.
quote:peecee schreef op 10 februari 2017 @ 20:25:

Wat een aanstellerij zeg......ga naar een psychiater.Aanstellerij? Ik vind je niet erg meelevend en behoorlijk koort door de bocht. Zulk soort reacties heeft To niets aan.
Alle reacties Link kopieren
Dus als de dokter zegt dat het ook kanker kan zijn en je schiet in paniek, dan heb je een angststoornis? Nou, dat is gelukkig niet veel te kort door de bocht.
Eenhoorn,wat vervelend voor je dat je zo bang bent om ziek te worden! Kan me uiteraard goed voorstellen dat je bang bent voor kanker. Ik zou met iemand over je angsten gaan praten en ook stoppen met googelen. Je hebt inderdaad veel energie erin gestoken om jezelf bang te maken. Nu moet je evenveel energie erin steken om van je angsten af te komen d.m.v. hulp. Sterkte!
Alle reacties Link kopieren
Tja, eenderde van de mensen gaat nu eenmaal aan kanker dood, de andere eenderde aan hart- en vaatziekten en de laatste eenderde aan allerlei andere oorzaken.

De kans dat je ooit kanker krijgt is gewoon heel groot. Dood ga je toch eens, zou gewoon zorgen dat de tijd die je er wel bent leuk is.
Ab imo pectore
Alle reacties Link kopieren
quote:eenhoornn schreef op 10 februari 2017 @ 21:21:

[...]





De arts heeft benoemd dat kanker 1 van de opties is.

Kanker is altijd één van de opties. Gelukkig is het heel regelmatig gewoon iets anders.



Een kind van vrienden heeft een stuk bot dat niet goed groeit. Een optie was kanker, maar gelukkig bleek het ´alleen maar´ een vergroeiing te zijn (wat overigens later nog best onhandig kan blijken te zijn, maar dat terzijde).



Mijn schoonmoeder kwam vorig jaar totaal overstuur bij ons aan want ze had waarschijnlijk darmkanker. Leuk, die standaard onderzoeken. Gelukkig bleek het alleen maar te gaan om een rare kronkel in de darmen (die daar al 52 jaar zit, dat heeft ze te danken aan mijn man, die een 12ponder was toen ie geboren werd).



En twee vriendinnen hadden knobbeltjes in hun borst, waarschijnlijk borstkanker. Bij de één ontstoken lymfeklieren, bij de ander kalkspatten.



Google op een verstopte neus en kanker is een optie. Google op pijn in je linkerbil en kanker is een optie. Kanker is gewoon altijd een optie. Maar ik las ooit dat mensen met kanker doorgaans extreem fit zijn, gek genoeg. Dus bij alles wat ik zelf heb en wat vermoeidheid oplevert denk ik al gauw; dan is het in elk geval geen kanker. En dat blijkt te kloppen, ik heb gewoon PHPD. En daar kan ik vast heel oud mee worden.
De tand des tijds kan een antieke kast nou juist nét dat karakter geven. Zonde om over te schilderen. Avena.
Alle reacties Link kopieren
Nou, de MRI is achter de rug. Nu nog 8 dagen wachten op de uitslag.

Hopelijk niet al eerder een telefoontje, want dat zal geen goed nieuws zijn.



Iedereen nog bedankt voor jullie reacties, ik voel me voor nu wat rustiger.
Fijn dat de MRI achter de rug is. Fijn ook dat je wat rustiger bent nu. Hopelijk krijg je goed nieuws!



En tot die tijd is het goed om je te realiseren dat je zenuwen en angst heel normaal zijn in dit soort omstandigheden. Mijn ervaring is dat als je gewoon accepteert dat de angst en de zenuwen erbij horen, ze vanzelf minder op de voorgrond komen te staan.
Alle reacties Link kopieren
Ik ga het proberen Beeldig, bedankt!

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven