Gezondheid alle pijlers

Niet zwanger, toch opgezette buik?

19-08-2009 15:05 13 berichten
Alle reacties Link kopieren
Dames,



Ik zit met een erg naar gevoel in mijn maag, misschien kunnen jullie me helpen.



Ik ben twee maanden geleden op vakantie geweest en heb daar de pil normaal geslikt. Een aantal keer last gehad van buikloop, maar daarvoor extra pil in genomen. Wel seks gehad. Na de terugkomst van mijn vakantie, bijna tot niet ongesteld geworden. Schrok mij rot, was bang om onverwacht zwanger te zijn. Verschillende testen gedaan met tussenpozen van een week, maar allen negatief. Maand daarop werd ik wel ongesteld, maar wel minder dan normaal. (3 dg ipv 5). Daarna toch nog test gedaan en deze was weer negatief. (inmiddels al 4 testen). Toen naar de huisarts gegaan en het probleem voorgelegd. Leek hem omwaarschijnlijk dat ik zwanger zou zijn. Heeft wel onderzoeken gedaan, maar kon niets ontdekken in mijn buik wat opgezet was oid. Volgens hem kon ik een zwangerschap uitsluiten. Nu zit het mij toch nog niet lekker en heb inmiddels weer een test gedaan. Weer negatief. Ben nu inmiddels 2 maanden verder, maar heb nog steeds het angst gevoel. Ben ook veel moe en uitgeteld. Ergens zegt het mij dat ik het niet kan zijn, anderzijds heb ik nog steeds het idee en gevoel dat mijn buik echt een flik stuk opgezetter en dikker is, ook onderaan. Weet niet wat ik nu nog moet doen... jullie ervaringen of advies?
Heb je al een bloedonderzoek gehad? Zo niet; ff aanvragen bij huisarts?
Alle reacties Link kopieren
Nee, niet gehad. Maar hij vindt dat ook niet nodig en sluit het uit. Een volgende stap zou een echoscopisch onderzoek zijn om te kijken of er niet wat anders in mijn buik is wat verveelt.
Nou, eerst dat echoscopisch onderzoek dan maar? Dan kun je in elk geval een zwangerschap uitsluiten.
Alle reacties Link kopieren
Precies. En ik zou toch aandringen bij je huisarts op verder onderzoek, te beginnen met bloedonderzoek (want dat is vrij eenvoudig). Misschien heb je wel een virus/parasiet/noem het maar op opgelopen op vakantie waar je nu nog last van hebt.



Nu zou ik er namelijk niet meer vanuit gaan dat het van een zwangerschap zou kunnen komen. Dat is al zo vaak uitgesloten...
Alle reacties Link kopieren
Volgens mij is het niet de bedoeling dat je na buikloop te hebben gehad, een extra pil slikt. Lees de handleiding van je pil eens door. Meestal moet je gewoon door blijven slikken en een aanvullende anti-conceptie gebruiken (lees: condooms).



Dan hoef je je ook niet druk te maken of je al dan niet zwanger zou kunnen zijn.



Maar dat dus voor de volgende keer, nu gewoon blijven aandringen bij je huisarts.
Alle reacties Link kopieren
Misschien een beetje raar ideetje, maar is het niet zo dat je sinds die tijd ineens erg veel let op je buik en daarom ziet dat je buik een beetje bol is? (wat hij in feite altijd al was maar wat je nooit is opgevallen?)
Alle reacties Link kopieren
Weet niet wat je vakantiebestemming is geweest...



Maar misschien heb je last van wormen? Klinkt onwijs smerig (is het ergens ook) maar een vriendin van me kwam ook bijna 'zwanger' terug van een vakantie...en zij had dus wat fijns opgelopen in het buitenland. Is je stoelgang veranderd?



Als je zeker weet dat je niet zwanger bent zou ik er een wormenkuurtje tegenaan gooien. Kwaad kan het niet.
Alle reacties Link kopieren
Kun je dat zo kopen of via doktersrecept?
Alle reacties Link kopieren
Apotheek, maar je moet wel zeker weten dat je niet zwanger bent.
Alle reacties Link kopieren
Bij mij heet dat een bierbuik.
Geen bijzonderheden
Alle reacties Link kopieren
Hi All,



Nou, een bierbuik is het zeker niet. Heb last van een opgezet/opgeblazen gevoel. Buik is echt toegenomen in omvang en rest van mn lichaam niet, ook niet in gewicht!
Alle reacties Link kopieren
Hi All,



Vandaag wederom naar de huisarts geweest. Kreeg een vervangende arts. Obv mijn klachten denkt hij aan prikkelbare darm. Omdat dit mijn gevoel niet verminderd en niet geheel gerust stelt, heb ik een verwijsbrief gekregen voor een echo van de onderbuik in het ziekenhuis. Wel fijn, dan kan ik eea zeker te weten uitsluiten. Jullie nog ervaringen met dit soort klachten/prikkelbare darm/echo onderzoek?

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven