Gezondheid alle pijlers

poeppraatje

08-12-2006 21:39 322 berichten
Alle reacties Link kopieren
ranzige titel hè!:?

Het is ook een ranzig verhaal maar zit er toch wel een beetje mee. Ik heb sinds een week (of iets meer) slijm (en soms een beetje bloed) bij de ontlasting en mijn ontlastingspatroon is veranderd (had voorheen wel moeite om te gaan, ga nu meerdere keren per dag). Buikpijn heb ik niet, al voelt het soms wat vreemd aan van binnen. Soms erge aandrang wat dan na een klein vlokkerig flatsje over is. Ook soms alleen wat slijmverlies op het toilet.Kortom, raar. Vandaag naar de huisarts geweest en er is een potje met poep naar het laboratorium. Als daar niets uitkomt zullen ze met een darmonderzoek de boel van binnen moeten gaan bekijken (ieks :o).

Ik merk dat het me nu toch meer dwars zit dan ik in eerste instantie dacht en wil graag weten of er mensen zijn die dit herkennen?

Ik probeer me geen zorgen te maken maar vind het moeilijk.
Alle reacties Link kopieren
Hoi Bentetje,



Je verhaal komt me bekend voor. Ik heb dezelfde klachten. Bij mij is het in 2003 begonnen. Ik heb toen een darmonderzoek gehad en daar kwam uit dat het een ontsteking van het slijmvlies van de dunne darm is. De klachten zijn toen met medicijnen overgegaan. Sinds afgelopen augustus heb ik weer:( dezelfde klachten. Heb weer dezelfde medicijnen gekregen maar die sloegen helaas niet aan. Vorige week ben ik naar een internist geweest en hij wil een darmonderzoek doen. Ook word mijn bloed, urine en ontlasting onderzocht. Even afwachten dus,



Ik hoop dat je snel de uitslag krijgt en dat het meevalt.



Groetjes
Alle reacties Link kopieren
hoi puck, wat vervelend dat je het nu opnieuw hebt, en nog vervelender dat nu de medicijnen niet helpen! Hopelijk voel je je gauw weer beter en komt de internist met iets dat wel helpt. Hoe kwamen ze erachter dat het om een infectie ging? Was dat door laboratoriumonderzoek, of door zo`n darmonderzoek?

pfffff, stom hoe zoiets je gedahcten kan beheersen. Man schrok gisteren nogal , ging er volledig van uit dat het wel niets zou zijn. Misschien is dat ook wel zo, maar dat er verder onderzoek moets komen had hij geloof ik al niet gedacht.
Alle reacties Link kopieren
sorry niet goed gelezen.... is dat erg vervelend zo`n onderzoek? Lijkt me niet echt prettig met zo`n slang naar binnen.....
Alle reacties Link kopieren
Goed dat je in ieder geval naar de dokter gegaan bent ermee. Dan weet je in ieder geval dat er naar gekeken wordt en dat er onderzoek komt.



Ik heb zelf ook darmklachten, maar van andere aard en symptomen dan waar hier sprake van is. Bij mij is het vooralsnog ook absoluut niet aan de orde dat er verder onderzoek gedaan wordt.



Ik ken echter wel een aantal mensen in mijn omgeving die wel darmonderzoeken ondergaan hebben middels het inbrengen van zo'n ding. Het schijnt niet zo heel prettig te zijn en bij sommige mensen zelfs overgeven op te wekken. Dus wat dat betreft niet zo heel fijn, maar men kan dan wel goed zien wat er in de darmen gaande is. En dat is uiteindelijk het belangrijkste. Bovendien, zodra dat slangetje er weer uit is, hebben mensen dacht ik daar verder daarna niet echt last meer van of in ieder geval niet lang.



Heel veel succes met de onderzoeken. Ik hoop dat het allemaal heel erg meevalt voor je.
Alle reacties Link kopieren
dank je, dat hoop ik ook .

Vervelend dat er voor jou verder niets gedaan wordt, of worden er wel andere dingen gedaan, maar niet die onderzoeken? Overgeven lijkt me meer als ze met een slang je keel doorgaan (om je maag te bekijken ofzo), bij mij zullen ze in een ander gaatje beginnen :P. Zal het niet?
Alle reacties Link kopieren
Hoi,



Ze zijn er door het darmonderzoek achter gekomen. Ik zag er toen wel erg tegen op maar ik vond het achteraf meevallen. Het is even vervelend maar ik vond het niet heel zeer doen. Het beheerst idd je gedachten. Ik heb er vrij lang mee gelopen voor dat ik naar de huisarts ben gegaan. Dacht dat het vanzelf wel weer over ging. Struisvogel politiek. Ben wel blij dat ze nu verdere onderzoeken gaan doen. Dan weet ik in elk geval wat het is.

Hopelijk krijg je gauw bericht...
Alle reacties Link kopieren
ik ben niet zo struisvogelig, had juist snel het gevoel dat ik hier iets mee moest... Ben benieuwd of ze bij jou nu iets kunnen vinden, ik hoop het maar voor je, anders lijkt het me zo ellendig.

Ik zie niet eens zo tegen evt pijn op eerlijk gezegd, het lijkt me wel genant  en vooral erg vervelend. Bovendien moet je maar afwachten of en wat ze zien.
Alle reacties Link kopieren
up
Alle reacties Link kopieren
Ik ben nu ook niet meer struisvogelig hoor. Heb nu gelijk weer met de huisarts contact opgenomen. Je vraagt je toch af of het niet wat anders kan zijn. Het vervelende van het darmonderzoek is idd dat je het genant vind dat je daar met je broek naar beneden ligt. Maar goed aan de andere kant zijn die artsen wel wat gewend...  Weet je al wanneer je de uitslag krijgt? Ik hoop voor je dat het mee valt.
Alle reacties Link kopieren
ik ga dinsdag bellen of er al iets bekend is, zo ja dan vraag ik de huisarts mij terug te bellen (hebben we zo afgesproken) om dan door te nemen hoe verder. Hoorde van mijn vriendin dat haar moeder zo`n soort onderzoek gehad heeft en dat die er goed naar van werd, kreeg ook een roesje, weet jij daar wat van?

Ik betrap me er regelmnatig op dat ik aan het nadenken ben in termen, wat nou als het echt fout is. Dat is niet slim natuurlijk en probeer ik gauw weer weg te wimpelen, maar toch.

Maak jij je veel zorgen dat er iets ernstigs aan de hand is?
Bentetje, het is logisch dat je je zorgen maakt, maar als ik je klachten zo lees is de kans dat het iets van een ontsteking is echt heel veel groter dan dat het iets kwaadaardigs is. Niet gelijk van het ergste uitgaan!
Alle reacties Link kopieren
doe ik ook niet, maar tòch schiet het af en tioe door mijn hoofd, stom hè!

 Is dat zo joh? Ik hoor namelijk al;tijd dat als je ontlastingspatroon veranderd (check), slijmverlies (check) of bloedverlies (halve check) je alert moet zijn.

Wat voor klachten zou het dan om gaan in het geval van een tumor ofzo?
Even vooropgesteld dat we hier op het forum natuurlijk geen diagnoses kunnen stellen, en niet kunnen uitsluiten dat het wel een tumor is, maar van moeizaam gaan naar meerdere keren op een dag in iets meer dan een week tijd, een wat 'vreemd' gevoel van binnen, zowel bloed als slijm, dan denk ik echt eerder aan een ontsteking(sziekte) dan aan een tumor.

Het verraderlijke van een tumor is juist dat er zo vaak juist nauwelijks of geen klachten zijn, totdat mensen gaan afvallen, moe worden en ja, misschien was er ook iets anders geworden aan die ontlasting in de loop van de tijd.
Alle reacties Link kopieren
Hoi,



Ik heb precies dezelfde darmklachten gehad. Idd slijmerige ontlasting met bloed erbij. Veel aandrang en meerdere malen per dag naar het toilet.



Bij mij kwam dit door een endometriosecyste die in mijn darm was gegroeid. Tijdens mijn menstruatie ging deze cyste opzwellen en bloeden waardoor er haarscheurtjes in de darm ontstonden en er dus bloed bij de ontlasting zat. Dat slijm kwam geloof ik doordat er te weinig doorgang nog was in de darm.

Ik ben er 6 weken geleden aan geopereerd (20 cm darm verwijderd) en ik bleek nog geen 1/2 cm ruimte meer in de darm te hebben.



Heb jij normaal gesproken problemen met toiletbezoek? Obstipatie, buikkrampen, veel valse aandrang ed. En heb je rond je menstruatie meer last?



Darmonderzoek valt in principe best mee, als je een roesje krijgt. Dat kun je gewoon vragen, het heet Dormicum en je wordt er lekker slaperig van. Ik heb zo weinig tot niks van het onderzoek meegekregen.

Vraag sowieso even wat je moet nemen als voorbereiding. Je krijgt vooraf namelijk een laxerend dieet. Laat je iig geen clean prep aanpraten. Dat is echt vreselijk smerig spul.



In ieder geval succes en ik hoop voor je dat je snel duidelijkheid krijgt.



Liefs,

Majo
Alle reacties Link kopieren
Zooooo, ik ben blij dat ik dit topic lees! Ik heb al zo'n twee maanden last van verschillende buikklachten (kramp, pijn, onaangenaam gerommel in mijn buik, enzovoort), behoorlijke vermoeidheid (zo'n 10 uur per nacht slapen en dan nog moe zijn), andere stoelgang en afvallen zonder dat ik daar mijn best voor hoef te doen. Sinds een week heb ik ook last van slijm bij mijn ontlasting. Dacht eigenlijk dat voorgaande gewoon kwam door behoorlijke drukte, maar ik ga vanmiddag geliik de huisarts bellen. En hypochonder als ik ben, maak ik me nu stiekem ook wel een beetje ongerust.

Waar ik alleen wel een beetje mee zit: ik vind het een beetje gegant om met mijn huisarts over mijn ontlasting en dergelijke te praten. Ik weet dat het heel kinderachtig is, maar toch. Hadden jullie daar ook last van?
Alle reacties Link kopieren
En gegant moet natuurlijk genant zijn... :$
Alle reacties Link kopieren
Mijn moeder heeft 2 weken geleden ook een darmonderzoek gehad en zij kreeg wel een roesje en heeft er niks van gevoeld maar dat was een ander onderzoek dan wat ik heb gehad. Volgens mij heb ik 3 jaar geleden een endoscopie gehad en ik krijg nu een iets ander onderzoek. Ik krijg nu volgens mij ook geen roesje. Bij dit onderzoek blazen ze lucht naar binnen zodat ze de dikke darm kunnen bekijken. Ik zie wel. Probeer me niet al te zenuwachtig te maken. Ik was deze keer ook behoorlijk ongerust dat het misschien ook wat anders kon zijn. Ik heb ook op internet zitten zoeken maar daar schiet je helemaal niets mee op. Je leest alleen maar dingen die je niet weten wil dus dat doe ik maar niet meer. Ik wacht het onderzoek maar af. Heb vandaag al wel bloed laten prikken en potjes ontlasting en urine langs gebracht. Ben benieuwd of daar wat uit komt.

Fijn dat je morgen de uitslag krijgt. Dan weet je waar je aan toe bent. Ik hoop nogmaals dat het meevalt.
Alle reacties Link kopieren
Hoi Puck,



Het onderzoek wat jij krijgt heet volgens mij X-colon.



Hier wordt idd lucht in je darmen gepompt en bariumpap en dan worden er foto's gemaakt. Je krijgt idd geen roesje, omdat je in allemaal houdingen moet gaan liggen. Volgens mij duurt het onderzoek ongeveer een half uurtje.



Vraag wel van tevoren Buscopan voor tijdens het onderzoek. Dit is een middel tegen buikkrampen, want daar krijg je wel last van, zeker als je gevoelige darmen hebt.

Vraag voor na het onderzoek een licht laxerend middel, want van de bariumpap kun je obstipatie krijgen en dat is niet zo fijn.



De een geeft de voorkeur aan de X-colon boven de colonscopie, maar ikzelf vond de colonscopie (inwendig onderzoek) prettiger. Maar goed, ik had natuurlijk wel een roesje.



Probeer er idd blanco ingegaan, iedereen ervaart het anders. Ik heb het afgelopen jaar helaas veel rotonderzoeken gehad en juist die blanco-mentaliteit heeft me erdoorheen geholpen. Je kunt je heel druk maken voor een onderzoek, maar voor je het weet is het voorbij en je moet het toch laten doen. Voor hetzelfde geld zeg je na afloop, was het dit nou!



Succes!



Liefs,

Majo
Alle reacties Link kopieren
Majo, ik kan beamen wat jij zegt. Hoe meer je er naartoe gaat met een idee van "het is over een paar uur weer voorbij", hoe beter je je voelt. Als je een roesje krijgt ben je er maar half bij, dan gaat het extra snel, en daarna slaap je gewoon lekker.

Ik heb zelf al een aantal sigmoido- en coloscopieen gehad (and live to tell! ;)). Probeer het gewoon te ondergaan en er even aan toe te geven.



Er zijn trouwens heel wat mogelijkheden hoor, die klachten geven, de kans dat het kwaadaardig is is niet zo groot.



Wil je wel heel veel sterkte wensen, de onzekerheid is vervelend. Zet 'm op!
Alle reacties Link kopieren
:@ Dit is echt de vierde keer al dat ik een bericht probeer te plaatsen en weer is mijn tekst weg!



Bedankt voor jullie opbeurende woorden. Ik heb nog even nagekeken hoe het onderzoek heet:sigmoidoscopie. Probeer er ook blanco naar toe te gaan. Ik vond de endoscopie toen meevallen en hoop dat het nu weer mee valt. Wat me wel tegen valt is dat ik vanaf de dag ervoor(tweede kerstdag) 13.00 tot de volgende dag 16.00 niets mag eten. Ik moet dan phosphoral innemen en mag verder alleen water en heldere vloeistoffen hebben. Bij het vorige onderzoek moest ik een uur van te voren aanwezig zijn en kreeg ik een klysma. Zal wel verschillend per onderzoek zijn. Nou ja, het zal er wel goed om gaan.



Bentetje, heb je de uitslag al?



Groetjes Puck
Alle reacties Link kopieren
Hoi Puck,



Doe voorzichtig met die Phosporal. Veel mensen hebben er een goede ervaring mee (vergeleken met Clean-prep), maar ik ben er flink ziek van geweest. Hou je dus heel goed aan het dieet en probeer zo min mogelijk te eten die dag, ook voor 13.00.





Veel succes en ik hoop dat je toch nog een prettige kerst hebt.



Liefs,

Majo
Alle reacties Link kopieren
Hoi,



Ik herken veel in je verhaal, had vanmorgen diarree, met echt behoorlijk wat bloed .... ben nu echt in alle staten!

Heb vanmiddag al de weekendarts gebeld, maar die zegt dat er vooralsnog geen reden is voor paniek, maar ik het wel in de gaten moet houden HELP!!!

Ik ga ook altijd van het ergste uit, want als ik nu terugdenk heb ik al vanaf de vakantie (augustus) een ander ontlastingspatroon, het is wat plakkeriger (sorry) en ook een andere kleur.

Ga maandag wel meteen even langs mijn huisarts...

Wel fijn om te zien die geruststellende reacties van jullie!

Nou, ik ga weer even verder stressen...



Groetjes, Mick
Alle reacties Link kopieren
Hallo dames,



Ik heb Bentetje net gesproken. Ze ligt in het ziekenhuis. Ze zal van de week proberen in te loggen vanaf haar ziekenhuisbed om jullie even verder bij te praten.



groet,

Meave
Alle reacties Link kopieren
Neem morgenochtend dan meteen een steriel potje poep mee, Micky. Kan dan naar het lab voor een kweek.



Stop met stressen trouwens, daar gaat het niet van over. :P



Succes!

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven