Gezondheid alle pijlers

Reisziekte

22-07-2020 19:03 24 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik heb ontzettend last van wagenziekte.
In de stad nergens last van maar op de snelweg is het een ellende. Zodra we een kilometer rijden moet ik al overgeven.
Iemand tips? Primatour al geprobeerd watje in oor ook. Helpt niks jammer genoeg. Weet dat het ook deels tussen mijn oren zit. Als we ergens heen gaan maak ik me een dag van te voren al druk.
Alle reacties Link kopieren
Sea-bands al geprobeerd? bij mijn dochter werkt het
Don't cry, buy a bag and move on.
Sea-bands helpen bij mijn zoon ook.
Alle reacties Link kopieren
En die van de Hema voor 5 euro zijn hetzelfde als die van de etos voor 15. Had even gegoogeld. Als kind er nooit last van gehad. En nu ben ik 40 en sinds 5 jaar extreem last van.
Reispilletjes werken prima bij mijn (oudere) kinderen
Alle reacties Link kopieren
Ik heb het precies omgekeerd, op de snelweg gaat het goed maar in de stad drama. Beste oplossing voor mij is zelf rijden of anders voorin zitten. Komt het toch eens voor dat ik achterin moet zitten dan zit ik rechtop en hou ik mijn hoofd rechtop en constant in dezelfde houding. Vroeger was ik altijd geneigd om op zoek te gaan naar een houding om minder misselijk te zijn en door het bewegen van mijn hoofd werd dat juist nog erger. Gaat hierbij vooral om omhoog en omlaag kijken, iets met je evenwichtsorgaan geloof ik. En altijd een raampje op een klein kiertje.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb ook last van wagenziekte.
Mij helpt het om niet met een lege maag in de auto te stappen. Naar buiten (in de verte) blijven kijken. Je telefoon in je zak houden. Ook geen tijdschrift of boek lezen.

Het hangt ook van de chauffeur af. Ik word kotsmisselijk als de bestuurder snel optrekt, snel accellereert en bochten krap neemt.
Alle reacties Link kopieren
Ik ben alleen wagenziek wanneer we van een berg naar beneden gaan. Ik rij zelf want dat scheelt een hoop. Je moet iets gegeten hebben maar niet te veel. Niet lezen helpt ook goed, dus ook geen telefoon. En het raam open voor frisse lucht. Pauzes nemen helpt ook, weer even frisse lucht.
Alle reacties Link kopieren
Bij mij hielpen wagenziekte pilletjes en muziek luisteren met oordopjes in of koptelefoon op. Niet heel gezellig voor de mede passagiers of de chauffeur. Maar goed, dat is acuut stoppen omdat ik er uit moest ook niet 😅
Zelf rijden?
Alle reacties Link kopieren
Cinnerazine werkt zowel bij mij als mijn kinderen. En je wordt er niet suf van.
Zonder oorzaak geen gevolg
Ik heb ook vreselijk last van wagenziekte, luchtziekte, zeeziekte. Alle bovenstaande tips helpen tot op zekere hoogte maar dat kan niet altijd. Reistabletten van de drogist werken niet bij mij. Ik ben heel blij dat ik ooit in het buitenland (Maleisië, maar daarna ook in Thailand, USA, Spanje) pillen met de werkzame stof dimenhydrinaat heb gevonden. Werkt fantastisch. Ik heb het alleen in NL niet kunnen vinden (maar nu ik snel kijk is het online wel te koop?), ik koop het altijd elders. Je wordt er overigens wel slaperig van, je kunt er niet zelf mee rijden.
Alle reacties Link kopieren
Zelf rijden is het enige wat mij echt helpt.
Alle reacties Link kopieren
polkat schreef:
22-07-2020 19:47
Cinnerazine werkt zowel bij mij als mijn kinderen. En je wordt er niet suf van.
Hier ook en ze smaken niet zo smerig als primatour. Ik neem ook altijd zoute crackertjes mee. En misschien helpt zo'n ding onder je auto, zeker als het aan snelwegen lijkt te liggen. Even opgezocht, een rubberen strip tegen statische electriciteit
Alle reacties Link kopieren
Overigens heb ik bij de apotheek zakjes met absorptie materiaal gekocht. Neemt geur op zodat je het zakje zonder al teveel stank kunt weggooien. Maakt het makkelijker om het maar gewoon te laten gaan, ik vind de stank namelijk het ergst.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb hier als kind zo veel last van gehad. Bij mij hielpen die wagenziektepilletjes van de Kruidvat als een tierelier, maar ik sliep vervolgens wel de hele reis. Wat ook helpt is voorin zitten, raam open (sowieso die schuifjes open doen waar de frisse lucht uit komt), naar voren kijken en actief iedere bocht registreren en meebewegen met je lichaam, de airco aanzetten (beetje koud helpt) en wat in je maag hebben. Als ik merk dat ik begin te gapen zet ik snel een raampje open, dan ben ik het meestal voor.
Alle reacties Link kopieren
Bedankt voor de tips. Zal die sea bands halen. En eens kijken voor die strip
Als het kan, dan zelf rijden.

Als het niet kan dan een oordopje in doen. Als je linkshandig bent - in je rechte oor, als je rechtshandig bent - in je linke oor. Kan ook in allebei de oren, maar dan hoor je minder goed ;-) . Bij mij helpt het overal: in de stad, op de snelweg, in de bergen, op zee.

Je wordt ziek omdat je evenwichtsorgaan neemt iets anders waar (in het Engels: perceive), dan je ogen. Je evenwichtsorgaan krijgt de informatie dat je berweegt, (je lichaam beweegt samen met de auto), maar je ogen zien de beweging niet. Je hersenen kunnen niet omgaan met deze situatie. Het matcht iets niet. Zij denken dat door een infectie je lichaam minder goed functioneert. Via/door overgeven probeert je lichaam deze infectie weg te krijgen. Het oordopje blokeert je evenwichtsorgaan (dat in je binnenoor ligt).

Als je zelf rijdt (en als je de horizon ziet) dan zien je ogen de beweging.
Alle reacties Link kopieren
eefje677 schreef:
22-07-2020 20:28
Ik heb ook vreselijk last van wagenziekte, luchtziekte, zeeziekte. Alle bovenstaande tips helpen tot op zekere hoogte maar dat kan niet altijd. Reistabletten van de drogist werken niet bij mij. Ik ben heel blij dat ik ooit in het buitenland (Maleisië, maar daarna ook in Thailand, USA, Spanje) pillen met de werkzame stof dimenhydrinaat heb gevonden. Werkt fantastisch. Ik heb het alleen in NL niet kunnen vinden (maar nu ik snel kijk is het online wel te koop?), ik koop het altijd elders. Je wordt er overigens wel slaperig van, je kunt er niet zelf mee rijden.
Dimenhydrinaat heb ik in de VS wel eens bij de drogist op een vliegveld gekocht onder de merknaam Dramamine. Voor de terugvlucht met storm. Hielp goed en werd er slaperig van.
Is dat in NL bij de drogist te koop?
Alle reacties Link kopieren
Andere pillen proberen dan primatour. Daar werden mijn zus en ik vroeger op zich al misselijk van.
.
Alle reacties Link kopieren
Ik slik op doktersadvies al drie dagen van tevoren cinnarizine zodat ik een bloedspiegel opbouw en op de reis zelf primatour.
"Boring conversation anyway"
Alle reacties Link kopieren
Helaas geen tips maar ik heb er sinds een paar jaar ook ontzettend last van, voorheen nooit. In de auto eigenlijk nooit maar zet me op een boot of in een vliegtuig en de kans dat het mis gaat, is groot. Als ik me zo beroerd voel, moet iedereen me met rust laten. Afleiding en geluiden maken me extra misselijk. En waar een ander op een boot met zeeziekte juist naar buiten wil/moet kijken en de horizon in de gaten houdt, lig ik liefst met m’n ogen dicht met m’n hoofd op tafel. Primatour heb ik wel geprobeerd maar het helpt niet en ook de pillen an sich maken me al beroerd.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb het ook heel erg op de boot, in het vliegtuig en achterin de auto. Ik slik gembercapsules vanaf een dag voor de reis en in combinatie met standaard reisziektepillen helpt me dat genoeg gelukkig. Een volle maag scheelt ook nog.
Zelf rijden is hier de oplossing. Ik rijd dus zoveel mogelijk zelf, maar dan moet je wel kunnen en willen rijden natuurlijk.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven