Gezondheid alle pijlers

Stuitje gebroken tijdens bevalling: wat helpt?

06-01-2013 22:56 19 berichten
Alle reacties Link kopieren
Goeieavond allen,



TIjdens de bevalling van mijn kindje, nu 7 maanden geleden, heb ik aan het einde vd bevalling mijn stuitje gebroken. Ik wist niet dat dat ook bij de risico's van een bevalling hoorde maar dus toch. Sindsdien heb ik elke dag pijn, de ene dag meer dan de andere dag en slik ik paracetamol. Echt veel rust nemen lukt met een baby natuurlijk ook niet en ik wil zo graag van de pijn af. Volgens artsen is er weinig tot niets aan te doen. Maar misschien hebben jullie ervaring hiermee en tips of zo voor mij, want na 7 maanden wil ik er heel graag van af!



Alvast bedankt, groeten Natalie
Alle reacties Link kopieren
Ja hier herkenning. Mijn stuitje was niet gebroken, maar wel zeer zwaar gekneusd. Ik weet niet of je er blij van wordt, maar het duurde 1,5 jaar bij mij voor de pijn helemaal weg was. Je kunt zo'n ring aanschaffen om op te gaan zitten.



Vervelend voor je en veel sterkte. Ik hoop dat het bij jou sneller gedaan is. En gefeliciteerd ook nog natuurlijk!
Ik ben hier al sinds 2003, maar dat schijnt Viva niet te kunnen weergeven
Volgens mij is er idd weinig aan te doen en kan je hier de rest van je leven wel last van houden. Ik ben ooit met snowboarden op mijn stuitje gevallen (heel hard, kon me echt 10 minuten niet bewegen) en daar heb ik soms nog last van. Bijvoorbeeld als ik lang in dezelfde houding zit op een zachte ondergrond zoals het bed.
Alle reacties Link kopieren
http://www.grabbits.nl/artikel/help_mij ... s_gebroken
Ik ben hier al sinds 2003, maar dat schijnt Viva niet te kunnen weergeven
Alle reacties Link kopieren
quote:Ivetje schreef op 06 januari 2013 @ 22:59:

Volgens mij is er idd weinig aan te doen en kan je hier de rest van je leven wel last van houden. Ik ben ooit met snowboarden op mijn stuitje gevallen (heel hard, kon me echt 10 minuten niet bewegen) en daar heb ik soms nog last van. Bijvoorbeeld als ik lang in dezelfde houding zit op een zachte ondergrond zoals het bed.Ja dat heb ik ook nog steeds. En mijn zoon wordt morgen 10.
Ik ben hier al sinds 2003, maar dat schijnt Viva niet te kunnen weergeven
Alle reacties Link kopieren
Oh, wat vervelend! Geduld, dat is het enige. Veel geduld. Sorry, echt heel vervelend. Ik heb het als kind gehad. Heeft ruim een jaar geduurd.
Ruil hem in voor een ED! Veilig en warm. Dat is wat je nodig hebt!
Alle reacties Link kopieren
een vriendin van me had ook haar stuitje gebroken tijdens de bevalling en zij is geopereerd na enkele maanden.dus je kunt het beste naar de dokter gaan.
het leven is als n neus,haal eruit wat erin zit.
Hier is het ook al een jaar of 5 geleden gebeurt. Elke dag pijn neemt wel af, maar nooit meer last ervan hebben gaat em niet worden denk ik.
Alle reacties Link kopieren
Op de eerste plaats van harte gefeliciteerd met de geboorte van je baby.



Ik heb jaren geleden mijn stuitje op drie plekken gebroken.

Dat kan niet in de gips hé ,dus kun je er niet veel aan doen.

Ik heb toen wel een jaar op een ring gezeten,omdat ik niet normaal kon zitten. En heb er zeker nog 2 jaar veel last van gehad en af en toe nog.

Ik wens je veel sterkte want het doet ongelofelijk veel pijn.
Alle reacties Link kopieren
he bah wat rot. Sterkte ermee want inderdaad is het alleen de tijd die alle wonden heelt en dus ook pijn weg neemt verder niets. Ik ben ooit eens in mijn schoolperiode met mijn fiets uit gegleden toen ik m op school in de fietsen kelder wilde zetten. Ze hadden de trap niet gestrooid en flatsj daar lag ik. Ik kon dus echt een hele dag niet zitten en voordat ik er echt minder last van had was ik echt een half jaar verder ofzo, maar inderdaad zo af en toe dan voel ik het nog vooral als ik grieperig ben of lang in een verkeerde houding heb gezeten
Alle reacties Link kopieren
Ik hoorde toevallig laatst dat een collega van een vriendin ook tijdens de bevalling stuitje gebroken had. Ook jaren ermee rondlopen, altijd pijn. Uiteindelijk is haar stuitje verwijderd. Schijnt te kunnen, maar de operatie werd alleen in Duitsland gedaan. (wij wonen vlakbij de grens) Hier in Nederland doen ze dat geloof ik niet. Ze is nu van haar pijn af. Ze heeft wel een speciale stoel op haar werk begreep ik. Dus mocht echt niks helpen, dan weet je dat het stuitje er wel uit kan evt. Veel sterkte ermee!
Alle reacties Link kopieren
Sorry, als zwanger/kinder noob moet ik het vragen;

Hoe kun je je stuitje breken tijdens een bevalling?

Het gebeurt blijkbaar heel vaak en dit is echt de eerste keer dat ik dit lees. Ben echt benieuwd.
Liebling, omdat tijdens de bevalling het hoofdje van je kind langs je stuitje moet. Met alle gevolgen van dien, soms.



Ik heb ruim een jaar echt last gehad van mijn stuitje. Kon niet lang op harde stoelen zitten. Nu (3,5 jaar later) speelt het een enkele keer nog eens op. Niks mee gedaan trouwens.



Familielid heeft op een gladde dag haar stuitje gebroken bij een val. Zij is bij een osteopaat geweest en ze zegt dat het heeft geholpen. Ik zou zelf nooit naar zo'n alternatief genezer gaan, maar wie weet helpt het jou?
Alle reacties Link kopieren
Bedankt

Weer iets geleerd. Lijkt me een zeer pijnlijke ervaring. Succes met het herstel!
Alle reacties Link kopieren
Ik ben 10 jaar geleden enorm gevallen, lang last van mijn stuitje gehad. Ik wist hoelang dit kon duren, nooit bedacht er iets aan te doen ofzo



Het is wel goed te voelen en onderuit zitten op een harde stoel gaat niet



Voor iets een foto moeten laten maken in dat gebied en was het duidelijk: stuitje is toenertijd gebroken en staat raar.

(vaginale bevalling zit er niet meer in)



Mijn pijn was na een jaar weg, daarna dus alleen bij het zitten op een harde stoel.



Evt kun je je stuitje laten verwijderen. Ik weet niet wat de resultaten daarvan zijn.
Je bent zelf een theepot
Hm, nu ik dit topic lees vraag ik me toch wat af: ik ben als kind ooit keihard gevallen op ijs, ook op mijn stuitje. Weet nog dat dat ongelofelijk pijn deed en dat het 'lang' duurde voor het helemaal over was (of dat 'lang' een paar dagen of een paar weken of maanden was, weet ik niet meer. Voor een kind duurt alles al snel 'lang').



Een jaar of 9 later werd ik ineens helemaal stijf aan mijn onderrug: kon niet meer goed bukken, zitten op een stoel deed ongelofelijk zeer (straalde uit naar mijn billen, benen etc.) maar lang staan of liggen was eveneens niet zo fijn. Wist van gekkigheid niet meer hoe te zitten tijdens colleges enzo.



Ben een zooltje in mijn schoen gaan dragen (heb beenlengteverschil, dus dacht misschien helpt t) en heb mensendieck therapie gehad (oefeningen, maar die deed ik maar nauwelijks). Uiteindelijk na een paar maanden ging het gelukkig weer beter (voornamelijk door het zooltje dus denk ik).

Maar sindsdien kan ik niet lang op dingen als bijv. een kruk zonder leuningen en rugsteun zitten. Harde stoelen enz vind ik ook echt niet fijn (zitjes in de Veolia treinen bijv.). Mijn rug blijft een zwakke plek.



Laatste maanden heb ik nu weer last van een 'pijn' in mijn rechterbeen (als ik -lang- zit). Ook krijg ik dus snel last van mijn rug (zowel bovenrug als zitvlak/ onderrug beetje) als ik lang zit of sta.

Ik heb die stijfheid van tien jaar geleden -en de last van mijn onderrug enz bij het zitten op harde oppervlakken- altijd toegeschreven aan mijn beenlengteverschil (0,5 cm) en aan mijn scheve rug (denk door dat beenlengteverschil) en misschien slechte houding, maar misschien dat die val op mijn stuitje 8/9 jaar eerder er ook wel mee te maken had/ heeft?
Alle reacties Link kopieren
GC, een osteopaat is geen alternatief genezer toch?. Is een fysio met verdere specialisatie.
Nee hoor. In principe kan iedereen zich osteopaat noemen, het beroep is niet beschermd. Het is dus geen fysio (kan wel, maar meestal niet). Verder is de werking nooit wetenschappelijk aangetoont.
Alle reacties Link kopieren
Iedereen bedankt voor de reacties. Ik merk dat als ik fysiek veel rust, dat de pijn minder is. Maar rust met een baby is een giga-uitdaging, oftewel: redelijk onhaalbaar. Een operatie vind ik nu wat ver gaan maar ik ga wel de oesteopaat proberen.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven