Gezondheid alle pijlers

Zo'n vreselijk rugpijn..weet niet wat te doen..

02-06-2010 22:53 27 berichten
Alle reacties Link kopieren
Sinds jaren heb ik al last van mijn rug..dan is het een tijd weg, dan komt het weer. Voor jaren terug al eens fysio gehad, met weinig resultaat. Dus laat maar zitten.

Het gaat om de bovenrug tussen de schouder bladen, wat uitstraalt naar mijn schouders, en naar de nek en hoofd. Dus veel hoofdpijn. Ben soms duizelig, maar ook knap misselijk omdat het zo'n pijn doet.

Ben hier doodmoe van, en kost veel energie.



Wat ook het geval is, dat het super gevoeig is. Als ik mijn partner vraag mij even te masseren, en hij komt in de buurt rond die plek, zit ik tegen het plafond, niet omdat het dan zeer doet, maar omdat het super gevoelig is..



Sinds vorig jaar is het steeds erger aan het worden.

Wederom huisarts, wederom fysio die de boel manipuleerde, maar behaalde wederom weinig resultaat.

Nu wil de fysio oefeningen met mij gaan doen..maar heb niet het idee dat dat helpt(ben al een tijdje hiermee bezig)



Voor een paar weken terug foto's laten maken, mijn bekken zijn ietwat in-stabiel. Maar de bovenrug toont een lichte bobbel(vergroeiing) aan..



Voor een paar weken terug weer naar huisarts, die stelde de pijnpoli voor..Maar dat vind ik niet voldoende..Dan word ik volgegooid met antidepressivsa en wat al niet meer. Dus pak je de symptomen aan en de oorzaak niet. Toch?



Vandaag weer naar huisarts..de plaatsvervangende..die wil mij valium geven..

Ik wil die rommel niet..ik wil graag dat er iets aan gedaan wordt.

Zij stelde evt cesar therapie voor..maar of dat hept??



Heeft 1 van jullie tips/advies, want ik word hier echt niet vrolijker van. Heb echt veel pijn..

Paracetamol hept weinig, en pijnstillers als ibuprofen mag ik eigenijk niet..



Gr v Joomla..
Alle reacties Link kopieren
Wat vervelend voor je. Misschien kan Pilates iets voor je betekenen.



http://www.rugpijnweg.nl/

http://www.rugpijnweg.nl/pilates-voor-uw-rug.html

http://newage.rubriek.nl/spiritueel/pilates_vragen.php



Je wel goed laten informeren en een ervaren instructeur zoeken als je er iets mee wilt gaan doen.
Alle reacties Link kopieren
Een goede acupuncturist (aangesloten bij officiele verenigingen) weet er ook wel raad mee.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb exact dezelfde klachten. Ik heb veel baat bij manuele therapie, gecombineerd met wat oefeningen om de boel los te houden. Als pijnstiller neem ik paracetamol zetpillen, die helpen soms redelijk. Het is echt kl*te ik weet er alles van helaas. Gelukkig helpt de therapie soms goed. Maar ik heb zeker 4 van de 7 dagen in de week hoofdpijn.
Chiropractor of osteopaat kunnen veel voor je betekenen denk ik. Zelf ga ik daar ook naar toe, en ik weet dat veel forummers tegen een osteo zijn. Maar het is fantastisch! Zoek een goede, zoals la esencia in Beuningen. Ik weet niet waar je vandaan komt? Zelf heb ik ook de rugcheck van dr. Wolff laten doen, dat hielp al heel erg om de probleemgebieden aan te duiden.
Alle reacties Link kopieren
Pfff rugpijn is zo vermoeiend!

Door mijn scoliose ook veel last van gehad, maar door Mensendieck goed mee om leren gaan.

Als ik nu pijn heb weet ik wat ik moet doen om het draaglijk te maken.

Misschien is Mensendieck wel wat voor jou?
Alle reacties Link kopieren
heb je ervaring met de pijnpoli of zijn dit je gedachtens
Alle reacties Link kopieren
Ik heb nu 14 jaar last van een vastzittende rug. Vooral tussen de schouderbladen en mijn onderrug. Medisch is er niets te vinden, behalve dat ik een beetje scheef sta.

Ik heb sinds een jaar steunzolen en die hebben de rugpijn iets verlicht.

Om mijn rug los te maken ging ik eerst om de 2 a 3 maanden even naar de fysio om gekraakt te worden. Dat is erg lekker, maar geen permanente oplossing. Sinds 2 jaar ga ik daarnaast naar de sportmasseur en laat me door haar ook intapen met medical tape. Die tape ondersteund de spieren.



Nu ik zwanger ben, mag ik niet meer gekraakt worden. Waar alle oude fysiotherapeuten mij naar de sportschool stuurden, zei de laatste fysio dat ik misschien eens moest gaan zwemmen. En dat werkt heel erg goed om dat deel tussen mijn schouderbladen los te maken en te houden! (en het werkt ook nog eens voor mijn onderrug!)



Succes met het zoeken naar een oplossing die voor jou werkt!
Alle reacties Link kopieren
Rugpijn is ontzettend energie slurpend!



Ik vraag me af waarom je denkt dat ze je op de pijnpoli alleen maar vol gooien met anti depressiva?

Ik heb jarenlang met ernstige onderrugklachten rondgelopen. Alle mogelijke onderzoeken gehad en therapieën geprobeerd, maar iedere keer met weinig resultaat. Uiteindelijk ben ik op de pijnpoli terechtgekomen. Daar werden me in eerste instantie injecties aangeboden. Ik weet zo niet meer wat, is echt jaren geleden. Omdat ik heel heftig op de injecties reageerde, 3 dagen zware griepverschijnselen en maar een week pijnvrij in plaats van een maand, werd hier direct mee gestopt. Ik ben toen doorverwezen naar een revalidatiecentrum. Ik vond dit best heftig, hoorde daar voor mijn gevoel als begin twintiger niet thuis, maar het is de beste beslissing ooit geweest. Ik ben daar zowel psychisch al lichamelijk uitgebreid onderzocht, waarna er een programma opgesteld werd. In mijn geval is er hard gewerkt aan een stuk acceptatie, en het leren omgaan met mijn klachten. Ik ben nu bijna 15 jaar verder, en de aanpassingen die ik in mijn leven heb moeten maken zijn zo'n onderdeel van mijn leven geworden dat ik me er eigenlijk niet eens meer bewust van ben. Mijn rug zal altijd een erg zwakke plek blijven, maar dankzij de therapie in het revalidatiecentrum heb ik geen 7 dagen, 24 uur per dag pijn meer!
Alle reacties Link kopieren
Thanx voor julie reactie's



Ik denk dat ik misschien bepaalde spieren ook sterker moet maken..dus pilates zal zo gek nog niet zijn..



Osteopaat heb ik ook al aangedacht..en wat andere forummers ervan vinden boeit mij niet..Vaak krijg je toch al het halve forum over je heen hier..



Ik woon in drenthe/Groningen..



Maansa..dat zijn ook mijn gedachte's..zo eerlijk ben ik ook wel.

Maar huisarts heeft ook uitgelegd hoe het werkt. En ik wil echt eerst zonder medicatie proberen..althans..zonder die medicatie..
De antidepressiva die je via de pijnpoli zou kunnen krijgen (er zijn ook veel andere mogelijkheden), zijn niet bedoeld om je minder depressief te laten worden. Maar ze werken goed tegen neuropathische pijn oftewel zenuwpijn. De dosis voor neuropathische pijn van deze antidepressiva is ook een heel stuk lager dan bij depressiviteit.



Ga in ieder geval naar de pijnpoli en kijk na gesprekken en onderzoeken wat je wel en niet wil
Alle reacties Link kopieren
Mensendieck kan heel goed werken omdat je dan spiergroepen veel sterker maakt.
Alle reacties Link kopieren
Ik snap dat je liever geen medicatie gebruikt, maar even de pijn onderbreken kan ook heel prettig werken, omdat je je spieren de mogelijkheid geeft om te ontspannen.



Ik zou dus gaan voor de Valium (is spierontspanner) gecombineerd met Tramadol 50mg 4daags. (via huisarts, maar gezien jouw geschiedenis zal je dat wel krijgen) Gebruikt dat 2 weken en bedenk een plan hoe je dit probleem aan gaat pakken.



Misschien is medisch sporten ook wel iets voor je, onder begeleiding je spieren opbouwen.
Alle reacties Link kopieren
De pijnpoli in Hoogeveen staat goed bekend.
Alle reacties Link kopieren
Mijn ervaringen met de pijnpoli zijn heel goed, er werd bij mij op multidisiplinair niveau naar me gekeken, dat houdt in door meerdere soorten artsen, bijv.: neuroloog, anesthesioloog, medisch psycholoog en evt, anderen.

Hierdoor werdt er op een breed vlak naar het probleem gekeken.

Weliswaar ben ik helaas niet van de pijn af {geen rugpijn}, ze hebben me toch kunnen helpen.

Als je hier vragen over hebt stel ze gerust.

Ben vanmiddag weer terug.
Alle reacties Link kopieren
Mijn vriend heeft/had ook veel last van zijn rug. Hij doet nu krachtieffeningen onderbegeleiding van de fysiotherapeut. Het duurde idd even voor dat hij er baad bij had maar nu is hij eigenlijk van al zijn klachten af.
Alle reacties Link kopieren
hoi hoi

jeetje, erg vervelend die rugpijn, en inderdaad, niet iets om vrolijk van te worden. ik heb dit zelf ook heel lang gehad, (en nog soms). liep ook bij fysio, en ik heb 2x een mri scan gehad ook. En het zat bij mij oko in mijn bovenrug tussen schouderbladen wat uitstraalde naar mijn hoofd, en heb toen zelfs tramadol gehad, tegen de pijn, maar dat was niet de oplossing. Toen zei de fysio dat ik moest gaan hardlopen, ben dit langzaamaan op gaan bouwen, en het hielp een beetje, niet altijd. Maar toen ben ik sinds een tijd terug, gaan bodypumpen, en sinds ik dat doe, heb ik bijna geen pijn meer in mijn bovenrug. Dit is een sport met gewichten, wat je rug sterker maakt en ook goede houding. En ik kan je zeggen, het is ideaaal!!!! De klachten verminderen, slaap beter snachts, en heb bijna niet tot geen pijn meer. Ik kan het je echt aanraden. zoek maar op op bodypump, staat ook bij dat het goed is voor je rug, en osteoporose (botontkalking, en voor stevige botten, vaak komen vergroeiingen in rug hier ook door)

SUc6 in ieder geval.
Alle reacties Link kopieren
En ik bedenk net dat we ook een nieuwe matras en kussens hebben gekocht. Dit scheelt ook.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb ook veel rugklachten, met pijn in nek en schouders en dus ook koppijn :-S. Ook had ik een scheef bekken. Gister naar de osteopaat geweest en het heeft geholpen. Het doet nog wel een beetje pijn maar dat komt ook door de spieren die overbelast zijn omdat ik verkeerd liep door de scheef staande heup. Dus ja dat is wel logisch!!



Ik zou dus echt naar de Osteopaat gaan.
Alle reacties Link kopieren
Hardopen is geen optie..is te explosief, en ik vind het vreselijk, en lijkt voor mij geen optie..



Ik doe al 10jaar aan bodypump. Dat heb ik moeten stoppen, omdat dat de klachten verergeren.

Na een half jaar gestopt te zijn, ben ik weer begonnen, maar de klachten werden toen weer erger.



Al jarenlang doe ik ook RPM/spinning, hier ervaar ik geen last. In combinatie met krachttraining. Wat dat betreft zit ik wel goed.



Ook heb ik een mountainbike, maar daar ben ik ook even meegstopt, omdt de houding op de fiets zeer belastend is.



Ik begrijp dat valium voor even de kantjes afhalen wat pijn betreft.

Toch wil ik eerst andere opties gaan proberen.



Misschien toch pijnpoli eens proberen..Hoogeveen zal ik eens naar informeren..



Maar het is echt shit..vandaag gaat het iets beter. Warmte doet ook goed..dus lekker met de rug in de zon..
Alle reacties Link kopieren
Accupuntuur, een hele goede heeft bij mij heeel veel pijn weggekregen
Alle reacties Link kopieren
Hier ook iemand met al heel lang rugpijn

alles geprobeerd, van nieuwe matrassen tot naaldjes

artsen blijven gissen, ik ga vandaag onder de scan bij de rugpoli in Velp

huisarts heeft daarvoor toestemming gegeven

ook ik deed bodypump, maar daar kreeg ik rugklachten van ben er dus mee gestopt

succes ermee
Alle reacties Link kopieren
Aleens naar een orthopeed geweest, gespecialiseerd in rugproblemen?
Computer says nooooo
Alle reacties Link kopieren
quote:TheEmpress schreef op 03 juni 2010 @ 08:07:

Ik snap dat je liever geen medicatie gebruikt, maar even de pijn onderbreken kan ook heel prettig werken, omdat je je spieren de mogelijkheid geeft om te ontspannen.



Ik zou dus gaan voor de Valium (is spierontspanner) gecombineerd met Tramadol 50mg 4daags. (via huisarts, maar gezien jouw geschiedenis zal je dat wel krijgen) Gebruikt dat 2 weken en bedenk een plan hoe je dit probleem aan gaat pakken.



Misschien is medisch sporten ook wel iets voor je, onder begeleiding je spieren opbouwen.Tramadol is echt heavy stuff. Ik gebruik het zelf ook af en toe als mijn pijn te veel wordt maar zeker geen 4 per dag, hooguit 1. Je reactievermogen gaat er anders aan. Ik heb trouwens een vastzittend S.I. gewricht (bekken) met uitstraling in mijn been.
Alle reacties Link kopieren
Ben inmiddels ervaringsdeskundig op het gebied van de pijnpoli. En die zijn alleen maar positief. Al heel lang had ik hele heftige pijnklachten wat door heel wat artsen al als psychisch was afgedaan. Toen ik bij de pijnpoli kwam had ik het idee dat ik voor het eerst serieus genomen werd. Ik heb een hele tijd morfine gebruikt, en heb injecties gehad, rf blokkades ( met stroom) en nu heb ik een neurostimulator, een apparaatje wat stroompjes afgeeft in het pijngebied. Gelukkig lijkt het erop dat dat voor mij de oplossing is.Het is dus zeker niet zo dat ze alleen maar antidepresieva voorschrijven. Ik zou het zeker een keer proberen als ik jou was. Succes en sterkte.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven