Hoe om te gaan met kleinkinderen?

24-09-2019 08:57 393 berichten
Willen jullie met mij meedenken met het volgende? Sinds 5 jaar ben ik stiefoma van 2 kleinkinderen. Twee jongens. Ik ken mijn stiefdochter al vanaf haar 1e jaar en we hebben een hele goede band. Sinds 6 jaar heeft ze een relatie met een Poolse man en samen hebben ze twee kinderen. Ze wonen niet dicht in de buurt dus eigenlijk zien we ze niet vaak. Mijn man en ik hebben beiden een fulltime baan en mijn stiefdochter heeft ook een drukke baan. Nu is het volgende het geval. Mijn man en ik hebben pas ons droomhuis gekocht. We hebben lang gespaard en hard gewerkt om dit te kunnen doen. Nu was mijn stiefdochter met de 2 jongens laatst op bezoek en het was een ramp.

De jongens vernielde van alles (trokken plantjes uit de tuin, hebben tegen de wc muur geplast, spuugden snoepjes gewoon op de grond uit, ze hebben een broodje met pasta op een witte muur gesmeerd. Omdat we nog meer bezoek hadden hadden we geen tijd om de hele tijd de kinderen in de gaten te houden. Mijn stiefdochter heeft geen moment rustig kunnen zitten. Na die tijd kon ik wel huilen hoe mijn huis eruit zag. Naast dit gedrag waren ze beiden ongelooflijk brutaal en luisterden totaal niet.

Mijn stiefdochter corrigeert ze constant dus daar ligt het niet aan. Als zij gemakzuchtig was geweest was het voor mij duidelijk geweest. Als ze zich niet kunnen gedragen dan nodig ik ze voorlopig niet meer uit. Maar dat was niet het geval, mijn stiefdochter baalde ontzettend van het gedrag. Ze gaf ook duidelijk aan dat wij ze gewoon mogen/kunnen corrigeren en daar bemoeit ze zich dan ook niet mee. Maar ondertussen braken ze wel ons mooie huis af en waren we gebroken na die paar uurtjes. Kortom, dit wil ik niet nog een keer. Het is ons huis en we zijn er zuinig op. En dan heb ik het echt niet over een ongelukje of iets dergelijks. Ik weet gewoon niet hoe ik dit moet aanpakken. Hebben jullie een advies?
Alle reacties Link kopieren
Ze niet meer thuis uitnodigen.
Alle reacties Link kopieren
Pas terug lagen komen als ze zich wel kunnen gedragen.
Bij haar thuis afspreken?

Of naar zo een kinderparadijs gaan? Kinderen kunnen lekker rommelen en jullie aan de koffie.
De jongens aanspreken:" als jullie je niet gedragen is dit de laatste keer dat je in ons huis bent". En dat ook volhouden.
Alle reacties Link kopieren
Daar zou ik ook van balen... Niet uitnodigen betekent ook je stiefdochter nog minder zien, dus dat wil je vast niet. Zorg voor speelgoed voor ze, dat ze -onder jullie toezicht- kunnen doen. Als ze zich niet vervelen, halen ze minder kattekwaad uit (tenminste, dat werkt bij mijn kinderen).
Alle reacties Link kopieren
Je stiefdochter geeft jullie heel duidelijk ook de toestemming om gewoon te corrigeren. En vreemde(re) ogen dwingen soms wat meer dus wellicht luisteren ze beter naar jou.

Misschien een volgende keer ergens anders afspreken, bijvoorbeeld in een speeltuin (geen Ballorig, dan zie je ze helemaal niet meer) zodat je je geen zorgen hoeft te maken over je spullen en je huis.

Is je stiefdochter bij het corrigeren nog te zachtaardig wellicht?
Of leren ze fout gedrag van papa of van vriendjes of elders?
Alle reacties Link kopieren
Ik snap niet zo goed wat het ermee te maken heeft dat ze een Poolse man heeft. Denk je dat dit in Polen normaal gedrag is?

On topic, ik zou niet eens bij mensen op bezoek gaan als mijn kinderen zich zo zouden gedragen, ook niet bij familie. Hoe gedragen ze zich normaal als ze ergens anders zijn?
SjakS schreef:
24-09-2019 09:07
Bij haar thuis afspreken?

Of naar zo een kinderparadijs gaan? Kinderen kunnen lekker rommelen en jullie aan de koffie.

Lekker rommelen zou TO bij haar thuis ook prima vinden denk ik. Dit is gewoon wangedrag. Je moet kleinkinderen toch in huis kunnen hebben zonder dit soort toestanden?
Alle reacties Link kopieren
Gewoon je kleinkinderen zelf corrigeren. Het is jouw huis, jouw regels.
Zijn ze nou helemaal achterlijk.
Ja maar toch ken ik best wat jongetjes die dit gedrag laten zien. Ik denk niet dat het ok is, maar ik heb gewoon geen zin om me daar mee bezig te houden. Dus sprak ik altijd elders af of bij hen thuis.
Alle reacties Link kopieren
Misschien een domme suggestie: Ga eens in gesprek met je stiefdochter.

Geef aan dat je laatst best geschrokken bent van de chaos, en dat je er daarom tegenop ziet. Niet oordelen, hou het bij jezelf en bespreek hoe jullie dat kunnen voorkomen.
Alle reacties Link kopieren
lilalinda schreef:
24-09-2019 09:20
Gewoon je kleinkinderen zelf corrigeren. Het is jouw huis, jouw regels.
Zijn ze nou helemaal achterlijk.
+1 en ik had ze buiten gezet. Zo van ga hier maar staan en blijven staan tot je je kan gedragen.
Ik zou eerst eens een gesprek met je stiefdochter gaan voeren over het abnormale gedrag van haar kinderen.
patchouli_ schreef:
24-09-2019 09:21
Misschien een domme suggestie: Ga eens in gesprek met je stiefdochter.

Geef aan dat je laatst best geschrokken bent van de chaos, en dat je er daarom tegenop ziet. Niet oordelen, hou het bij jezelf en bespreek hoe jullie dat kunnen voorkomen.
Dit dus :-D
Alle reacties Link kopieren
Hoe oud zijn deze kinderen, 5 en...? Hoe ging dat dan in jullie vorige huis?

Ik zou voorlopig ook buiten de deur (of bij hen thuis) afspreken. Daarnaast zou ik gaan investeren in je relatie met dr kinderen. Je zegt dat je een goede relatie hebt met je stiefdochter maar ik lees nergens dat je het ook leuk vindt om oma te zijn. En hoewel vreemde ogen misschien (soms) dwingen zou ik liever een leuke band met de kinderen opbouwen zodat ze van daaruit respect hebben voor jou en je spullen.

Als ik kijk naar feestjes/bezoekjes bij mijn (schoon)ouders thuis dan zijn (waren) de oma's erg gericht op de kleinkinderen. Niet omdat ze bang zijn dat ze de boel slopen, maar omdat ze het oprecht leuk vinden om hen te zien. Dus mogen de kinderen helpen in de keuken, is er een speelhoekje, worden ze door oma extra verwend met lekkers, dat soort dingen. Er is een band tussen de grootouders en kleinkinderen en de kleinkinderen weten heel goed wat wel of niet mag bij opa en oma. Maar zoiets moet je leren, dat moet je opbouwen. Kan het zijn dat het een aandacht ding was van de kinderen? Heeft stiefdochter wel vaker moeite met hun gedrag of was het echt alleen nu bij jullie?

De voorbeelden die je geeft kunnen trouwens ook (bijna) allemaal gewoon peuter gedrag/ongelukjes zijn. Soms is het een kwestie van interpretatie (niet voor niks dat ouders in die fase meer in hun eigen huis blijven en zeggen 'voorlopig geen nieuwe bank aan te schaffen').

Wat de nationaliteit van de schoonzoon er verder mee te maken heeft is mij ook een raadsel.
Alle reacties Link kopieren
Jouw huis, jouw regels.

Mijn kind laat bij opa en oma thuis ook wel eens ongewenst gedrag zien. Maar daar zijn opa en oma heel duidelijk in: nee! Duidelijk regels, duidelijke consequenties.
Je stiefdochter heeft al aangegeven dat je ze gewoon mag corrigeren. Gewoon doen dus.

Verveelden ze zich misschien? Is er geen speeltuintje in de buurt waar ze heen kunnen? Of iets anders waar ze zich mee bezig kunnen houden? Mijn kind wordt ook vervelend als hij zich verveelt of wanneer hij vindt dat hij te weinig aandacht krijgt.
Alle reacties Link kopieren
patchouli_ schreef:
24-09-2019 09:21
Misschien een domme suggestie: Ga eens in gesprek met je stiefdochter.

Geef aan dat je laatst best geschrokken bent van de chaos, en dat je er daarom tegenop ziet. Niet oordelen, hou het bij jezelf en bespreek hoe jullie dat kunnen voorkomen.
Dit.

Vooral omdat stiefdochter het gedrag van haar kinderen ook niet normaal vindt.
Dus er is vast wel te praten over hoe het anders zou kunnen.
When arguing with a fool, first make sure the other isn't doing the same thing.

David Dunning
Alle reacties Link kopieren
sowieso had ik ze even bij de arm gepakt en heel vriendelijk gezegd dat we dat soort dingen niet doen in mijn huis, of dochter dat nu wel of niet goed zou vinden. Zijn ze nu helemaal mal zeg! Per ongeluk pasta op de muur smeren ?? Dat is baldadig ..


En praat er met je dochter over.
Alle reacties Link kopieren
waren er meer kinderen? of was het een 'grote-mensen-feestje'? Ze hebben zich wellicht kapot verveeld? (niet dat het dan wel mag hoor)
Maar misschien is dan de combinatie niet geweldig en kun je voortaan de kleinkinderen beter apart uitnodigen, als er geen anderen zijn, zodat oma ook tijd voor ze heeft
Alle reacties Link kopieren
O en corrigeren is niet perse opvoeden..

Als je 100.000 keer stop hou op zegt wil niet zeggen dat je je kind daarmee opvoed of dat hij/zij ook naar je zal luisteren
Alle reacties Link kopieren
Tja dat je stiefdochter de kinderen corrigeert bij jullie wil helaas nog niet zeggen dat ze dat thuis ook doet en ergens krijg ik het idee dat dat hier het geval kan zijn. Anders zouden de kinderen wel beter luisteren.

Wellicht iets om eens een gesprek over te beginnen? Of ze het opvoeden moeilijk vindt, hoe jij dat gedaan hebt etc. (Stief)moeder tot dochter gesprek.
Er zijn genoeg zaken waar ik even niet uit kom waarvoor ik dan mijn moeder bel voor advies hoe dit op te lossen en hoe zij dat dan deed!

Daarnaast voorlopig gewoon bij hen langs gaan. En mochten ze weer langskomen dan corrigeren en consequenties stellen. Dus niet alleen zeggen “dat mag niet” maar maak een emmertje sop en laat ze samen met jullie de pasta van de muur schrobben. Dat is leren. Als ik dit doe dan gebeurt er dat. Met vijf ben je oud genoeg hiervoor.
Leg uit dat opa en oma heel blij zijn met hun nieuwe huis en dat ze heel verdrietig worden als ze het zo vies maken.
Zelfde met de plantjes in de tuin. Zet ze er samen weer in. Leg uit welk plantje wat is en leg uit waarom dat opa en oma het zo mooi vinden plantjes in de tuin te hebben. En dat plantjes dood gaan als je ze uit de grind trekt.
Op de een of andere manier hebben ze niet geleerd respect te hebben voor andermans eigendommen en de natuur en daar kun je niet vroeg genoeg mee beginnen dat recht te zetten.
En dat daar dan ander bezoek bij is lekker maling aan hebben, die schenken dan maar zelf een kopje koffie in.
Je stiefdochter hield haar kinderen de hele tijd in de gaten en toch werden er plantjes uit de tuin getrokken en pasta op de muren gesmeerd? Dat kan ik moeilijk geloven. Hoe ging het in jullie vorige huis, of bij hen zelf thuis?

Ik zou gewoon eens met je stiefdochter praten. Hoe het de volgende keer anders kan.
Alle reacties Link kopieren
Is er iets waar ze wél aan mogen komen in het huis? Iets speciaal voor kinderen?

Want kinderen loslaten in een museum/etalage is natuurlijk vragen om moeilijkheden.
En nee, het is niet normaal om iets tegen de muren te smeren, slopen of expres vies maken. Maar het klinkt als aandacht vragen op de peuter-manier: vervelend doen.

Koop een bak duplo/lego. Koop klei en zet ze met een tafelkleed aan de tafel.
Geef ze de mogelijkheid om 'vies' te doen, maar binnen grenzen en wees daar duidelijk in. Volgende keer wordt er anders niet met klei gespeeld.
Maak een hoekje in de tuin waar ze met een modderkeukentje mogen spelen, zoiets.

Of als jouw huis echt belangrijker is dan een band met je kleinkinderen (noem ze asjeblieft geen stiefkleinkinderen, want die kindjes weten niet beter of jullie zijn opa&oma. Ze hoeven geen bloedband aan te tonen toch voordat ze welkom zijn??) dan moet je vooral jouw huis nooit meer openstellen.
Alle reacties Link kopieren
is de vader van de kinderen in beeld??

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven