Lijf & Lijn alle pijlers

Start 2 Run - deel 5

30-11-2011 11:20 1922 berichten
Alle reacties Link kopieren
Weer een nieuw deel van start to run. Deel 4 had alweer 3000 berichtjes dus hier gaan we weer verder.



Start to run bestaat uit 2 series. Met behulp van een programma op je mp3-speler ren je in 10 weken naar de 5 of de 10 km. Elke week loop je 3 lessen.



Heb je zin om te beginnen, ben je net begonnen of al een tijd bezig? Schrijf dan gezellig met ons mee!



Vorige delen:

Start 2 run deel 1

Start 2 run deel 2

Start 2 Run, deel 4



Download voor je mp3:

Gratis:

http://cid-2302ab90659afe4e.office.live ... ments.aspx

Betaald, maar wel snel en makkelijk: 5 en 10 km



Schema's op papier:

schema's Evy



Om je loopjes te plannen en te meten:

afstandmeten

mapmyrun

runningmap



Rek en strekoefeningen:

atletiekunie

youtube

Aikidostretching

Runinfo.nl

Stretchoefeningen



Knerpknieen, scheurschenen, hobbelheupen, oftewel: blessures:

Blessurewijzer

Blessures





Tabel: rennen met Evy

NaamSerieWeekLeslian5 km11



Tabel: rennen zonder Evy

NaamDoeltempo of km's nuMaxultra M feb 15langste duurloop 57 kmDitaMother15 km januari



Extra tabel voor de kilometermeisjes

NaamDoel 2015mrt2015Max3.000 km17 km 740 km fabienne kmkm kmmother750 km7 km133 kmdita km km km



Doelen 2015

Max: 2015: LDR 120 km (mei)

Mother: 8 februari polderloop, 15 km, 8 maart 2e HM.
Alle reacties Link kopieren
@Lian08: Van harte met de geboorte van je zoon!



@Max09: Alvast heel veel succes morgen!



Hier van de week nog lekker gelopen. Vandaag alweer mijn derde training achter de rug (aflevering 10 van start to run). Gaat nog steeds super. En het weer was ook erg lekker om te lopen. Tien graden is toch fijner dan temperaturen onder het vriespunt.
Alle reacties Link kopieren
@ tickae: niet gestart vandaag. Sterker nog: helemaal niet lopen vandaag. De eerste keer in de jaren dat ik loop. Niks aan te doen. Fijn dat het bij jou zo lekker gaat!



Over ziek zijn en hardlopen schreef ik een artikeltje op http://bit.ly/Xtwoah
Alle reacties Link kopieren
He Max, beterschap!!
Alle reacties Link kopieren
Heel veel beterschap Max!
Alle reacties Link kopieren
Beterschap Max!



Ik heb vandaag een poging tot lopen gedaan, maar het ging voor geen meter (nou ja ± 800 meter). Ik kreeg scherpe steken in mijn linker knie . Ik ben maar gestopt en terug naar huis gaan wandelen. Met wandelen voel ik niks, maar met hardlopen wel. Ik ga maar even rusten en woensdag een nieuwe poging wagen.
Niet mijn demissionaire demissionaire regering en ik hoor niet meer bij het zogenaamde volk.
Alle reacties Link kopieren
Oei Sun, pas op hoor, niet forceren!!!!



Ik heb nieuws! Mijn man en ik zijn al een tijdje aan het denken over een hond, en vanavond zijn we wezen kijken bij een nestje labradors... en ja hoor, verkocht!!! A.s. zondag kunnen wij onze bruine labradorpup ophalen, een reutje! Echt leuk!!
Alle reacties Link kopieren
Wat leuk sokkie! Hoe gaat hij heten?

Ik ga zeker niet forceren hoor. Mijn man had laatst ook steken in zijn knie en dat was na een week weer goed. Ik doe voorzichtig. Maar met gewoon lopen en fietsen heb ik geen problemen vandaag.
Niet mijn demissionaire demissionaire regering en ik hoor niet meer bij het zogenaamde volk.
Alle reacties Link kopieren
@Sun: Hij gaat Bo heten. Mooi dat je geen last had vandaag!



Net voor het eten een lekkere ronde gedaan, sinds lange tijd meer dan 10 km, ging erg goed en nog beter, geen last van de lies!



Dec 32 km - Totaal 2012 467 km
Alle reacties Link kopieren
@ sokkie: he gaaf! Is dat jullie eerste hondje? Waar komt ie vandaan? Da's wel snel zeg, nu kijken en zondag ophalen. Zijn jullie veel thuis eigenlijk dat je een hond kunt nemen? Mijn waf is weer helemaal goed, oortjes weer OK. Ze is ook helemaal UK proof, vaccinaties weer en alle pillen die verplicht zijn boekje in orde etc.



Ik heb gisteren weer een rondje gelopen. Heel rustig aan, ben op zich wel beter geloof ik maar toch... Morgen een rondje voordat we vertrekken. Jammer dat die 21 km ronde nou uit het schema is gevallen echt vervelend. Hahaha en een enorme dip natuurlijk straks in het maandtotaal. Nou ja, weer rustig voorwaarts zullen we maar zeggen. Ik hoop komend weekend al lekker in de UK te kunnen lopen dus dat zal wel leuk zijn.



Ik ga maar even verder met inpakken :-)
Alle reacties Link kopieren
@Max: he ja jammer van je 21 km, maar gezondheid staat voorop he!! Vind je het snel, zondag al ophalen? Hoorde in mijn omgeving juist verbazing dat we hem niet gelijk hadden meegenomen! We zijn er al weken/maanden mee bezig. En we zijn altijd thuis, wonen op het bedrijf, beestje gaat met ons naar huis en met ons naar het bedrijf. Dat komt dus helemaal goed!! En vanaf zondag 2 weken heel rustig, dus even alle tijd voor onze gezinsuitbreiding! Eerste hondje samen inderdaad, vroeger wel allebei met honden opgevoed. Succes met inpakken!!
Alle reacties Link kopieren
@ sokkie: gaaf, ben benieuwd naar de foto's! Neeeeee ik weet niet beter dan dat je eerst de ouders gaat bekijken of in ieder geval de moeder en bij fokkers gaat kijken. Dan komt er een keer een nestje en als het klikt ga je kiezen en meegenieten van het opgroeien van de pup :-) Maar het verschilt natuurlijk per ras en ook per aanbod. Als er veel nesten zijn is het misschien makkelijker. Hoewel ik voor mijn border collie ook tig fokkers ben afgereden om te kijken hoe ze de pups socialiseerden, hoe de dieren eruit zagen en wat ik er verder van vond :-) Spannend is het zo net voor kerst! Leuk. post je foto's als je hem hebt?
Alle reacties Link kopieren
Ja, zal ik doen!!!
Alle reacties Link kopieren
Ik heb gisteren weer gelopen, een rustig rondje van bijna 7 km.

Hoewel ik bij het lopen steeds nadacht over wat ik allemaal voelde ging het goed. Wel een opluchting hoor.

dec 22,9 km, 2012 459,4 km)
Niet mijn demissionaire demissionaire regering en ik hoor niet meer bij het zogenaamde volk.
Alle reacties Link kopieren
Heeft iemand van jullie wel eens een bloedblaar gehad?
I do not stop when I am tired, I stop when I am done
Alle reacties Link kopieren
quote:Mother2009 schreef op 21 december 2012 @ 19:15:

Heeft iemand van jullie wel eens een bloedblaar gehad?Blarenpleister erop en geen enkel probleem meer met lopen.
Alle reacties Link kopieren
@Baukje ok dank je. Kan je een bloedblaar van verkeerde hardloopschoenen krijgen?
I do not stop when I am tired, I stop when I am done
Alle reacties Link kopieren
quote:Mother2009 schreef op 21 december 2012 @ 19:30:

@Baukje ok dank je. Kan je een bloedblaar van verkeerde hardloopschoenen krijgen?Vaak is het een redelijk versleten sok, een sok die dubbel zit of soms zelfs wel eens iets in de schoen of zelfs onder het zooltje wat de elende veroorzaakt. Op welke plaats zit de bloedbaar? Ik heb zelf antipronerende schoenen en schuif mijn schoenen altijd door van wedstrijd- weg naar bosschoen. En met name in het laatste stadium gaat de slijtage van de binnenzool snel door nattigheid ed. om die reden heb ik wel eens blaren gelopen door een versleten binnen zootje. Wat op zich natuurlijk prima te vervangen is. Maar dat bedenk ik dan pas naar aanleiding van zo'n blaar.
Alle reacties Link kopieren
@Baukje, dank voor je antwoord, ik heb 2 paar hardloopschoenen. Ik loop daarmee over het strand en door de bossen en idd. stap ik wel eens in een plas met water, schoenen worden zeiknat ik denk dat dat het is.



Antipronerende schoenen ga ik even op google kijken.



De bloedblaar zit aan mijn rechtervoet aan de linkerkant van mijn grote teen.
I do not stop when I am tired, I stop when I am done
Alle reacties Link kopieren
Vergat er nog bij te vertellen , als het door dat antipronatiblokje icm versleten zoojte komt dan zit de blaar bij mij in de holling van de voet aan de binnenkant ter hoogte van het blokje.



Zo bij teen zou het goed door wat wrijving door zand of zo kunnen komen. Of misschien toch nog stoten van je tenen tegen de voorkant. Ik heb vaak last van blauwe teennagels en loslatende nagels bij wedstrijden over lange afstanden en dan met name op een wat ruiger terrein. Soms heb ik daarbij dan ook blaren op de teentoppen. Volgens mijn schoenverkoper ga ik dan klauwen in mijn schoenen. Maar het bruggetje wat hij daarvoor toen onder het inlegzooltje heeft gemaakt heeft destijds niet geholpen.

Ben na de nodig ellende wel mijn voeten beter gaan behandelen en de huid steviger gemaakt door ze regelmatig in te smeren met voetencreme van gehwol. Sindsdien lijkt het beter te gaan. Maar ik moet er wel bijzeggen dat ik de laatste tijd ook hoofdzakelijk wegwedstrijden heb gedaan en gewoon trainingen ook niet lange trainingen geven bij mij in het algemeen problemen. (behalve dus bij het zooltjes en sokken problematiek).
Alle reacties Link kopieren
Hallo allemaal,



Ben ik ook weer na een aantal dagen ziek te zijn geweest :(



@ Max09: Goed te horen dat jij (ook) weer beter bent. Ben je al vertrokken?



@Sokkie: Gefeliciteerd met de gezinsuitbreiding



Hier afgelopen maandag nog gelopen en wat last van een pees/pezen aan de binnen-onderkant van mijn knie. Gisteren na het ziek zijn voor het eerst weer gaan lopen en expres minder lang en rustiger gelopen. Nu geen last meer van mijn knie op die plaats, maar van een van de pezen in mijn knieholte. Vanochtend weer nergens last van, dus het lijkt allemaal wel mee te vallen.



Een kennis van me met veel loopervaring maakt zich er in ieder geval nog geen zorgen over en zegt dat ik het in de gaten moet houden en goed met stretchen (wat ik al doe). Morgen ochtend mag ik mijn zooltjes op gaan halen en wellicht doet dat al iets. Morgen avond ga ik weer lopen en als ik weer last heb, dan wederom een kortere training inlassen.



Ik baal er wel van dat ik nu door ziekte en knie van mijn schema af moet wijken, maar het is niet anders.
Alle reacties Link kopieren
Ik wil wel een foto plaatsen van mijn pup, maar dan moet ik een url invoeren??! Hoe moet dat dan?
Alle reacties Link kopieren
-
anoniem_58101 wijzigde dit bericht op 24-12-2012 16:09
Reden: Verkeerde topic
% gewijzigd
Life is like a pipe and I\'m a tiny penny rolling up the walls inside
Alle reacties Link kopieren
@Sokkie: www.urldiejewil. Maar dan zonder de spaties.



Met wandelen inmiddels geen last van mijn knie meer. Met lopen nog wel. Dat verdwijnt telkens snel na het lopen. Ik denk dat ik daarom maar gewoon doortrain.



Iemand nog tips? Betreft een pees onder mijn knie.
Alle reacties Link kopieren
Hmm, maar dan moet ik de foto eerst op internet zetten ofzo?



Tickae, wees voorzichtig met je pezen!! Rustig aan doen!
Alle reacties Link kopieren
Hee, ik zie dat hij niet alles meegepakt heeft in mijn vorige post. Moet zijn:



[ url] url die je wil [/ url]



Ja, weet dat ik rustig aan moet doen. Maar weet niet zo goed hoe. Ben al omgekleed en ga zo lopen en zie wel hoe het gaat. Desnoods kap ik weer eerder af, net als eergisteren.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven