Mijn vriend leert Nederlands

09-01-2013 15:39 41 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik wist niet zo goed, waar ik dit moest neerzetten, dus dan maar bij overig.

Ik heb een Oostenrijkse vriend (daar woon ik ook) en we waren afgelopen week samen in NL. Daar heeft hij zijn beperkte Nederlands aardig uitgebreid.

Hij verstaat bijna alles en kan zelf ook aardige zinnen maken, zoals:

Dat weet jij beter dan ik

Je hebt je oorstoppertjes nog in (oorbellen bedoelde hij)



Hij heeft het natuurlijk ook makkelijk, als hij hald NLs/half Duits praat, is het al bijna helemaal NLs en begrijpt iedereen hem. Bovendien kan hij vaak gewoon iets probeten en meestal klopt het, of is hel heel grappig.



Omdat ik het zo leuk vind dat hij een beetje NLs leert wil ik hem graag helpen. Hij wil niet echt studeren in een les boek of een cursus doen, hij wil gewoon leuk met taal bezig zijn. Volgens mij kan dat ook wel, omdat hij nogal een talenknobbel heeft en Duits en NLs nogal dicht bij elkaar liggen.



Weten jullie misschien nog leuke NLse series, die niet te moeilijk zijn? Of misschien zijn er zelfs wel boeken die hij kan lezen.
Alles van Annie M.G. Schmidt. Ik heb zelf mijn woordenschat heel erg uitgebreid door soaps te kijken toen ik in het buitenland woonde. Alles is erg uitvergroot en dus makkelijk te volgen.
Journaal lijkt me nogal saai...

Voor mij is series kijken de beste manier geweest om mijn engelse woordenschat uit te breiden. Een serie werkt ook beter dan 'n film omdat je went aan de stemmen.
Alle reacties Link kopieren
Ik kan me voorstellen dat je niet altijd zin hebt in kinderboeken (ook al zijn dat wel de beste boeken om mee te beginnen).

Misschien een idee om een boek in het nederlands lezen dat je al kent. Ik weet dat dat smokkelen is maar mij heeft het heel erg geholpen.

Ik vond het vooral fijn om al te weten waar het verhaal over ging zodat je niet elke keer het woordenboek erbij hoeft te pakken terwijl je toch heel veel nieuwe woorden leert.

Leuk trouwens dat je vriend ook Nederlands wil leren!
Alle reacties Link kopieren
quote:elninjoo schreef op 09 januari 2013 @ 16:32:

Kun je geen schotel nemen met Nederlandse zenders?

Wij hebben sowieso geen TV, ik kijk alles via uitzendinggemist



Goeie Nederlandstalige series vind ik Overspel, Vuurzee, Oud Geld, de Erfenis, Gooische Vrouwen, Flikken Maastricht, Westenwind.

Vlaams: Vermist, Windkracht 10, Dubbelleven, de Rodenburgs

Bedankt! Ga even kijken welke leuk zijn!



Een lesboek wil hij niet aan, hij wil meer leren door te doen. hij heeft wel een lesboek, maar ik denk niet dat hij het veel gaat gebruiken, misschien voor de grammatica.



Het moet ook wel een beetje leuk blijven. Hij hoeft niet perse Nederlands te leren, het zou wel heel leuk zijn, maar het is niet noodzakelijk. wij praten altijd Duits en met mijn vrienden en familie Engels, soms Duits en soms Nederlands, net wat voor iedereen het handigst is.
Een Nederlandse serie waar je ook NL subtitles bij hebt is helemaal ideaal, als je 't dan niet goed verstaat heb je altijd de tekst er nog bij.
Alle reacties Link kopieren
quote:nephthys schreef op 09 januari 2013 @ 15:49:

[...]





Verder vind ik Asterix & Obelix ook heel leuk voor beginners, en daar kan hij eventueel ook de duitstalige versie naast leggen.



Ja dat is echt een aanrader. Ik heb ze voor Frans leren gebruikt, leuk en gelijk all goed te doen.

Donald duck zou misschien ook iets kunnen zijn.
Eccoci qua, a guardare le nuvole su un tappeto di fragole
Alle reacties Link kopieren
Jaa, de Donald Duck is leuk. :-)



En anders een nederlandse film downloaden met engelse/nederlandse subtitelingen er onder.
Alle reacties Link kopieren
Annie MG Schmidt is ook een heel goed idee en Donald Duck ook! Bedankt voor alle goeie tips!

Alleen Nederlandse ondertiteling is denk ik wel genoeg, lezen gaat best goed.
Alle reacties Link kopieren
Ik werk met kinderen van 10 tot 13 jaar die net nieuw zijn in Nederland en heb het één en ander geprobeerd.



Alfred Jodocus Kwak viel erg in de smaak, al waren de thema's soms iets te volwassen na aflevering 4 ofzo.

Het is dan officieel voor kinderen, misschien is het leuk om jeugdsentiment te delen? En als je het eens terugkijkt, merk je dat er thema's worden behandeld die nu niet meer in kinderseries te vinden zijn (tweede wereldoorlog, apartheid in Zuid-Afrika, etc.)



In deze serie (alle afleveringen op youtube te vinden!) wordt erg duidelijk gearticuleerd. Aanrader!
Als je alles van tevoren weet, ga je liggen voordat je valt.
Alle reacties Link kopieren
Alfred J. Kwak kent mijn vriend in het Duits, maar te volwassen is juist goed, wij zijn volwassenen. En ik vind A. J. Kwak ook nog leuk. Het werkt denkt ik het beste als we samen iets kijken.
Een vriend van me (een Ozzie) heeft Nederlands geleerd door het lezen van kinderboeken en taalspelletjes op internet. In het begin hoorde ik hem vaak oefenen (aap, boom, mies, etc ). Hij heeft het redelijk snel onder de knie gekregen. Nu jaren later woont hij alweer ongeveer 6 jaar down under. Een tijdje geleden heb ik hem opgezocht en hij kan nog steeds Nederlands. Niet meer zo goed natuurlijk, maar hij verstaat alles!



Zelf heb ik een jaar in het buitenland gewoond. Ik heb vooral de taal geleerd door veel TV te kijken, vaak met woordenboek in de aanslag. En films met engelse ondertiteling. Dit had ik vrij snel onder de knie!
Alle reacties Link kopieren
quote:pompedom schreef op 09 januari 2013 @ 17:44:

Alfred J. Kwak kent mijn vriend in het Duits, maar te volwassen is juist goed, wij zijn volwassenen. En ik vind A. J. Kwak ook nog leuk. Het werkt denkt ik het beste als we samen iets kijken.





Ah, misschien is dat dan leuk om te kijken!

De articulatie is zeer goed (dat kan je aan Herman van Veen wel overlaten)

Veel plezier
Als je alles van tevoren weet, ga je liggen voordat je valt.
Columns lezen! Dat deed mijn vriend toen hij Nederlands aan het leren was. Favoriet waren Remco Campert, Martin Bril, Sylvia Witteman en Peter van Straaten.
Alle reacties Link kopieren
Mijn lerares Spaans zei: Strips en sprookjes heb je niet zoveel aan: Helemaal niet belangrijk in het spaans wat de woorden voor everzwijnen (asterix) en wolf en roodkapje zijn.

Maar je hebt "makkelijk lezen "boeken. Gewone litteratuur, maar dan herschreven in wat kortere zinnen en uitdrukkingen. Vraag er eens naar bij de bieb
De waarheid is dat iedereen zomaar wat probeert
Alles van Annie M.G. Schmidt!
dit forum.. krijgt hij er gratis spellingslessen bij

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven