Betweterige vriendin

17-06-2011 18:29 38 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo,

Na me al een paar keer aardig geïriteerd te hebben besloot ik deze kwestie hier op het forum neer te leggen.

Het volgende is er aan de hand :



Ik heb nu zo'n drie jaar een vriendin, ik ken haar al langer, zij zat bij mij op school.

Maar pas toen zij een relatie kreeg met een goede vriend van mijn vriend gingen wij ook meer met elkaar om.



In het begin kon ik het heel goed met haar vinden en zaten we ook aardig op één lijn.

Haar vriend is niet altijd de makkelijkste en ook die van mij kon nog weleens moeilijk zijn.

We snapten elkaar precies en we gingen heel veel met elkaar om.



Alleen de laatste paar maanden komt het steeds vaker voor dat ik het liefst na een uurtje met haar te zijn geweest ook zo snel mogelijk weer wegga.

De laatste tijd heb ik echt het gevoel dat ze alles beter denkt te weten, en regelmatig maakt ze ook echt opmerkingen die ik nou niet echt kan waarderen.



Zo komt het nogal eens voor dat ze over haar andere vriendinnen iets te zeuren heeft en dit dan met mij bespreekt, terwijl ze ondertussen wel vrolijke en leuke sms'jes naar diegene stuurt.

Of wanneer ik eens een opmerking maak over iemand zoals laatst toen zij weer over iemand aan het praten was dat ze haar nogal appart vind. En toen ik vertelde dat zij idd een tijdje terug nogal overdreven slijmerig deed tegenover mijn vriend, reageerde mijn vriendin meteen met : Ja maar kom op, dat is nou eenmaal 'lisa' daar bedoeld ze verder niets mee.



Ook doet zij gewoon leuk met de ex van mijn broer die mij een tijd lang heel erg lastig heeft gevallen en rare dingen heeft lopen roepen over mij.

Als ze bij mij is heeft ze vanalles over haar te zeggen maar het is nu al een paar keer voorgekomen dat mijn vriendin gewoon een "drankje" ergens deed met iemand en dat de ex van mijn broer er ook heenkwam om wat te drinken samen met haar.

Mijn vriendin zegt hierop dat ze die ex niet vertrouwd en daarom zo leuk doet omdat ze haar liever niet tegen zich heeft.



Nu heb ik sinds een maandje een hond en in het begin vond mijn vriendin het heel leuk.

En nu het leuke er voor haar blijkbaar af is zit ze continu opmerkingen te maken dat ze hem zo irritant vind.

Ze heeft ook steeds iets op te merken hoe ik met mijn hond omga en roept dingen als wat een k*thond hij irriteerd me echt.

Als hij een andere hond hoort blaffen blaft hij even en begint ze gelijk te roepen naar mijn hond dat die echt stil moet zijn en dat ze het irritant vind.

Ze let op alles en ze roept oom steeds dat die niet moet proberen op haar tapijt te plassen want dan word ze gek, en dat die van haar bank af moet blijven. Terwijl ik dit allemaal al niet toelaat en ieder half uurtje even een rondje loop met hem zodat die zijn behoefte kan doen.

Het steekt me best wel dat ze zo reageerd want ik ben zelf heel gek met mijn hond en als zij hem dan een kutbeest noemt vind ik dit niet leuk, en zit ik ook niet echt op mijn gemak bij haar.



Bij mij thuis doet ze het overigens ook gewoon, continu op hem letten en steeds vertellen dat hij echt moet leren zindelijk te worden, en te luistere . Terwijl ik hier al druk mee bezig ben.



En weet je er zijn nog veel meer dingen die mij enorm doen irriteren aan haar maar mijn OP is nu al heel lang zie ik dus ik laat het hierbij.



Ik weet alleen echt niet wat ik hier nu mee aan moet.

Zij smst mij wel elke dag wat ik doen ga en of ik iets wil afspreken maar ik heb er de laatste tijd gewoon echt geen zin meer in omdat ik weet dat ik me na een tijdje alweer helemaal opvreet van binnen.

Wat kan ik nu het beste doen?

Ik spreek al minder af maar zelfs dan irriteer ik me aan haar, en na zo'n afspraak zit ik s'avonds ook echt thuis tegen mijn vriend te vertellen wat ze nou weer allemaal had te zeuren & hij snapt ook niet dat ik nog met haar omga.

Maar ja ik ken haar al best een tijd en in het begin was ze niet zo en ik wil ook niet zomaar een vriendschap opgeven.



Wat zouden jullie in mijn situatie doen ?



Ps : sorry voor de lange OP ik forum mobiel dus er kunnen eventuele spelfouten in zitten.

In ieder geval bedankt voor het lezen en de eventuele reacties
Alle reacties Link kopieren
Mijn advies zou zijn even een beetje afstand te nemen en het contact op een iets lager pitje te zetten. En kijk dan hoe jij je daarbij voelt. Hoe goed je het ooit ook samen kon vinden, iedereen ontwikkelt zich verder en soms groei je een beetje uit elkaar.

Mij komt ze over als iemand die graag aandacht heeft.
Ze is toch helemaal niet betweterig? Gewoon vervelend lijkt me.



Je hebt een aantal opties denk ik:

1. Ronduit zeggen dat je het contact met haar niet leuk vindt.

2. Contact op een laag pitje zetten (ik kan niet, etc)

3. Alle contact verbreken

4. Niets doen en blijven zeuren tegen je vriend/het forum.
Alle reacties Link kopieren
Ik vind je een beetje een zeur, en waarom zou je bevriend met haar willen zijn als ze zo "naar" is!!
Never look down on anybody, unless you're helping them Up.
Alle reacties Link kopieren
Ik zou het aankaarten. Mocht ik me daarna nog steeds storen aan haar, dan zou ik de vriendschap afbouwen.

O en ik ben geen dierenvriend, maar ik zou nooit tegen een hondeneigenaar zeggen dat ik de hond een k*tbeest vind. Vind dat ze je daarmee onnodig en doelbewust kwetst.
Jouw definitie van betweter klopt volgens mij niet helemaal, of je gebruikt gewoon niet de juiste voorbeelden.
Alle reacties Link kopieren
Nee dat betweterige zit in andere voorbeelden die ik eigenlijk wilde noemen maar de OP was al zo lang dus heb die niet genoemd.

Alleen denkt ze echt dat ze alles beter weet/kan en laat mij dit ook vaak weten.

Zoals met de manier hoe ik mijn hond opvoed, en hoe ik omga met dingen als ruzie met vriend en dergelijke.

En captain_obvious sorry als dit gezien word als dat ik zeur maar ik vroeg me gewoon af wat andere in mijn situatie zouden doen en of ik er wel goed aan zou doen om hierdoor onze vriendschap te laten gaan.

Sorry als het een beetje zeurderig overkomt
Alle reacties Link kopieren
waarom wil je nog vriendinnen met haar zijn?
Waarom plemp je dit hier neer? Als de vriendschap je enigszins dierbaar is, vertel je het háár. Dan kunnen jullie samen een oplossing zoeken. Of de vriendschap afbreken..
Alle reacties Link kopieren
Je doet me aan iemand denken....







Alle reacties Link kopieren
God, is jouw vriendin mijn buurvrouw, spitting image.



Vertel dit haar!



(als ze het aanneemt, ws stuurt ze het gesprek zo dat het lijkt alsof zij niks verkeerds doet en jij diegene met een probleem bent)
Alle reacties Link kopieren
quote:perseph0ne wrote on 17 June 2011 @ 19:02:

Waarom plemp je dit hier neer? Als de vriendschap je enigszins dierbaar is, vertel je het háár. Dan kunnen jullie samen een oplossing zoeken. Of de vriendschap afbreken..



Juist.

Wat mij betreft was je al vriendin-af geweest als je je issues met mij vooraf zou bespreken met iedereen behalve...
Alle reacties Link kopieren
In eerste instantie ging ik nog met haar om doordat onze vrienden ook goede vrienden met elkaar waren.

Maar sinds kort is haar relatie over dus ik weet eigenlijk ook niet waarom ik hier in blijf hangen.
Alle reacties Link kopieren
Haha Bloesem hoe dat?

Kom ik echt zo dom over nu
quote:Cassas schreef op 17 juni 2011 @ 19:11:

In eerste instantie ging ik nog met haar om doordat onze vrienden ook goede vrienden met elkaar waren.

Maar sinds kort is haar relatie over dus ik weet eigenlijk ook niet waarom ik hier in blijf hangen.

Nou klaar dan toch?

Je hoeft dr niet meer. Je bent ook via je vent niet meer aan haar gelinkt. Weg er mee. Overigens niet zonder uitleg! Dat is simpelweg onbeschoft.



Mijn advies: Bel haar, spreek af, vertel wat je dwars zit en dat je er geen zin meer in hebt.
Alle reacties Link kopieren
betweterig is iets anders, je hebt trouwens nogal noten op je zang, vriendin mag niet omgaan met zus van ex, vriendin moet hondje leuk vinden etc
Alle reacties Link kopieren
hoe oud zijn jullie? 12?
Alle reacties Link kopieren
vriendin hoeft hondje niet leuk te vinden,maar moet wel haar mond tegen hondje houden, zeker in het huis van TO en hondje
Alle reacties Link kopieren
vriendinnen mogen zeggen wat ze willen, waar dan ook. als je je irriteerT aan een ander ligt de oorzaak bij jezelf
Met dergelijke vriendinnen heb je geen vijanden meer nodig, wat een wicht. Die vriendschap zo snel mogelijk afbreken dus.
Alle reacties Link kopieren
Nee idd ze hoeft mijn hond niet leuk te vinden.

Maar ik vind het nogal bot dat ze het dan een kuthond noemt en mij vervolgens wilt vertellen hoe ik wel of niet met hem om moet gaan, en wat ik allemaal wel niet goed doe in de opvoeding van hem.



Ik heb ook weleens nadat zij een opmerking maakte over de hond of iets anders, gezegt dat ik het een beetje jammer van haar vind hoe zij reageerd maar dit lijkt geen effect te hebben.

Maar goed , ik denk dat ik het dan toch maar duidelijk moet uit leggen aan haar, kijken wat zij hier mee doet
Alle reacties Link kopieren
Waarom zeg je haar niet dat je geen energie wil steken in een vriendschap met iemand die jou niet in je waarde laat en doelbewust kwetst?
“Don’t look back – you’re not going that way.”
Alle reacties Link kopieren
Ja meds dat mag ook, zeggen wat je vind.

Maar ik vind het raar, je zegt toch ook niet tegen iemand dat je haar kind een rotkind vind.

Dat vind ik nogal onnodig.
quote:Cassas schreef op 17 juni 2011 @ 19:30:

Ja meds dat mag ook, zeggen wat je vind.

Maar ik vind het raar, je zegt toch ook niet tegen iemand dat je haar kind een rotkind vind.

Dat vind ik nogal onnodig.Het is ook onnodig en bovendien kwetsend. Volgens mij is ze je een beetje aan het provoceren met al haar opmerkingen.
Alle reacties Link kopieren
Hoi Cassas! Geen energie meer in deze "vriendschap" steken! Wanneer een van mijn vriendinnen mijn behaarde dochter een k*thond noemt, dan kan ze wat mij betreft vertrekken. Ze hoeven niet van honden te houden maar wel respecteren dat ik gek met mijn hond ben. Overigens klinkt ze in jouw verhaal behoorlijk schijnheilig... Ik zou zeggen, volg het advies van je vriend op. Sterkte ermee!

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven