wanneer begin je met het slikken van de pil?

20-10-2008 21:33 26 berichten
de titel zegt het al.

Maar soms krijg ik het idee, dat alle vrouwen allang de pil slikken voordat ze uberhaupt een relatie hebben. Dus hoeven ze zich ook nergens druk over te maken.



Mijn cyclus is zeer regelmatig en heb een beginnende relatie(anderhalve maand) we hebben nog niet gevreeën,maar dat gebeurt binnen afzienbare tijd dan doen we het gewoon met condoom.



Moet ik nu al de pil gaan slikken? Stel dat de relatie niet goed gaat verlopen, dan zit ik met de pil(terwijl ik die dan nergens voor zou slikken)



Moet ik voor de pil naar de huisarts? Of kan ik ook gewoon bellen voor een recept?



Pff best wel ingewikkeld allemaal...(maar snap al wel hoe je de pil moet slikken dat dan weer wel hé)
Alle reacties Link kopieren
Ja, ik zou zeker beginnen met de pil. Dubbel veilig, stel dat het condoom scheurt of je in het heetst van de strijd er even niet aan denkt. Je kunt, in het geval dat het toch niet goed gaat met de relatie, altijd weer stoppen met de pil!
Alle reacties Link kopieren
Je moet ff langs de huisarts voor een recept voor de pil. Wanneer je relatie onverhoopt stuk loopt kan je zonder gevolgen gewoon stoppen met de pil. En zoals Wen zegt is het beter om dubbel safe te zijn.

Ik weet eigenlijk niet of je ook in 95 geboren ben gezien je nick, maar ik weet niet hoe makkelijk de huisarts dan de pil geeft, gezien je menstruatie enzo. Nou ja kwestie van vragen dan.
anoniem_65946 wijzigde dit bericht op 20-10-2008 21:43
Reden: aanvulling ivm. leeftijd
% gewijzigd
Ze bestaan, het is moeilijk te verstaan. Je wilt het niet horen, toch ben je samen met een geest geboren. In je zit een geest die leeft, die je soms moeilijkheden geeft. Eigenlijk is een geest heel fijn, anders zou je toch nooit geboren zijn?
Alle reacties Link kopieren
Op het moment dat je de pil achterop je tong voelt en de allesomvattende drang voelt om te slikken.......



Dan ongeveer..... ;)
Alle reacties Link kopieren
Wil je het als je aan de pil bent ook zonder condoom vrijen? Dan moet je namelijk even een dubbele afspraak bij de huisarts maken, ook voor een soa test!

Ik moet zeggen dat als je de pil wel slikt, en je erg veel zin hebt, er geen condooms bij de hand zijn, je wel makkelijker kan kiezen voor onveilige seks. Denk wel om de soa's!



Zou je als de relatie wel slaagt ook aan de pil willen? Want dan zou je kunnen beginnen. Beter dubbel veilig dan straks met een gescheurd condoom zitten!
Alle reacties Link kopieren
Maar eh, Joukje, alle gekheid op een stokje, wat fijn voor je dat het eindelijk wat is geworden met je vriend!!

(ik heb het topic 'verliefd op beste vriend' een tijdje gevolgd en het duuuuuuuuuuuuuuuude en het duuuuuuuuuuuuuuuuurde maar....)



Geniet ervan!
anoniem_57117 wijzigde dit bericht op 20-10-2008 21:44
Reden: gevolgd is met een deee
% gewijzigd
Alle reacties Link kopieren
Ah, Joukje! Wat leuk om te lezen dat het nog steeds goed met jullie gaat!



En ja, idd, gewoon beginnen met de pil, je kunt er ook weer gewoon mee stoppen mocht het niet meer nodig zijn. Dan maak je gewoon de strip af, en dan begin je niet meer aan een nieuwe.



Even langs de HA en het is geregeld! Eerste keer moet je langs gaan, dan bespreekt hij even welke pil er voor je geschikt is, daarna kun je gewoon bij de apotheek nieuwe halen.
...
Alle reacties Link kopieren
Ow ben jij dat! Wat leuk, leuk, leuk om te lezen dat jullie toch een stel geworden zijn.
Ze bestaan, het is moeilijk te verstaan. Je wilt het niet horen, toch ben je samen met een geest geboren. In je zit een geest die leeft, die je soms moeilijkheden geeft. Eigenlijk is een geest heel fijn, anders zou je toch nooit geboren zijn?
Alle reacties Link kopieren
gewoon de hele reutemeteut doen, pil, soa test en veel plezier!!!
ja ik ben het....



twijfelmuts 1e klas,zoals ik me voel op het forum nu.



Maar okay, stoppen kan dus gewoon door de strip af te maken. En dan niet meer te beginnen.

Zat er al een tijdje over na te denken(zoals ik dus met wel meer dingen doe ) om te beginnen, maar ben dus nu aan het nadenken over wanneer ik helemaal veilig zou zijn,dus denk dat ik dan toch maar eens moet gaan beginnen.



Moet er nu in ieder geval nog niet aan denken om het met pil te doen en zonder condoom.. schijnt een lekboeltje te kunnen worden... dus dat is wel teveel van het goede ineens.



Soa-test: we zijn allebei elkaars eerste.



95, mijn huisnummer



Ga morgen proberen de huisarts te bereiken, heb nu een paar dagen vrij en tijd om te gaan.
Ik was al jaren aan de pil voordat ik seks had. Voor mij was 't juist 'n middel om van die kutongesteldheid af te raken. Althans, toen om 't regelmatiger/minder pijnlijk te maken, nu slik ik 'm inmiddels gewoon nonstop door en ben ik helemaal van dat gezeik vanaf.
Alle reacties Link kopieren
Ik vind het echt helemaal geweldig voor je Joukje! Geniet ervan! Maak gewoon een afspraak bij je HA, hij of zij verteld je er alles over.



Succes!
...
Alle reacties Link kopieren
quote:Joukje95 schreef op 20 oktober 2008 @ 22:01:



95, mijn huisnummer En toch ook het nummer van je kentekenplaat? Wat een toeval maar wel lekker makkelijk te onthouden.
ja xana klopt.. was pure toeval(maar wel komisch)
Alle reacties Link kopieren
Je moet de pil een maand slikken voordat ie werkt, vertelt je huisarts vast allemaal wel.

En ik zou er gewoon aan beginnen, zeker als je een vriendje hebt. Wat als je eenmaal begint met seks, zou het kunnen zijn dat je in het heetst van de strijd 'geen tijd' hebt voor een condoom, en aan kindjes ben je vast nog niet toe...

En je weet ook precies wanneer je ongesteld bent, ook wel fijn!

Dus; even de dokter bellen voor een afspraak!
Alle reacties Link kopieren
- Je gaat naar de huisarts en zegt: "Ik wil aan de pil."

- Hij/zij schrijft er 1 voor. (Persoonlijk vind ik Microgynon30 erg fijn.)

- Je haalt ze op bij de apotheek (meestal een voorrraadje voor een aantal maanden).

- Je leest de bijsluiter.

- Op de eerste dag van je menstruatie begin je met slikken. Dan ben je meteen veilig.

- Mocht de voorgeschreven pil niet bevallen, bijvoorbeeld omdat je doorbraakbloedingen krijgt, dan ga je weer terug naar de huisarts voor een andere pil.

- Als je pilsoort goed bevalt en je wilt een herhalingsrecept omdat de doosjes leeg zijn, hoef je alleen maar even naar de assistente te bellen.

- Als je relatie uitgaat en je geen seks meer hebt, maak je de strip waarmee je bezig bent gewoon af. Vervolgens word je ongesteld en ben je klaar met de pil.
Alle reacties Link kopieren
quote:dorito schreef op 20 oktober 2008 @ 22:22:

Je moet de pil een maand slikken voordat ie werkt, vertelt je huisarts vast allemaal wel.







....



Ehr?





Wat een bullshit zeg.
Alle reacties Link kopieren
post van java klopt wel, beginnen op dag 1 van menstruatie en je bent gelijk beschermd. SOA-verhaal blijft relevant.
Java, wat een mooi helder overzicht geef je!

Nou menstruatie zit er net op, dus dat duurt nog ff drie weken.



Heb net de huisarts gebeld, en je raadt het al: deze is nog meer dan een week op vakantie(komt wel beter uit voor het slikschema;) hahaha )
Alle reacties Link kopieren
Hee Joukje, ik heb destijds jouw topic van A tot Z gelezen! Spanennd hoor...



Wat vind je ervan dat je binnenkort seks gaat hebben? Leef je er al erg naar toe, of vond je de hele aanloop naar jullie relatie eigenlijk bijzonderder?
Alle reacties Link kopieren
Hey Joukje, je kan op elke willekeurige dag beginnen in principe, maar dan ben je nog een week (7 dagen) niet beschermd. Als je begint op de 1e dag van je menstruatie, dan ben je meteen beschermd. Kan dus allebei. Pil is echt ideaal als je met je 1e lover bent (deed ik toen ook).
Alle reacties Link kopieren
Mocht je in de war raken van alle berichten hier: in de bijsluiter staat precies vanaf wanneer je ongesteld bent en welke risico's er zijn als je hem een dag vergeet (hangt af in welke week van de cyclus je bent). Kun je het rustig nalezen.
haha, rustig nalezen is altijd handig!



Zat vanavond al te denken, als ik moet wachten op mijn volgende menstruatie,dan duurt dat nu nog drie weken, voordat ik met hem naar bed zou willen. En als ik volgende week naar de huisarts ga, en dan meteen begin met slikken ,zou ik vandaag over twee weken al 'veilig' zijn... nou ja die ene week maakt ook niet zoveel uit geloof ik..
Alle reacties Link kopieren
Gezien jullie tempo is over een half jaartje vroeg genoeg.



Voor alles wat je verder wilt weten over de pil: www.anticonceptie-online.nl
@qwertu,hahaha, nou dat halfjaartje ga ik toch niet halen.





Ben inmiddels afgelopen week naar mijn huisarts geweest( voelde me nu wel een volwassen meid...)

Hij schreef voor: Mycroginon 30(of hoe je dat schrijft)

heb een doosje van de apotheek met erop: stediril 30

-Waarom is dat zo?



Heb nog een vraagje:

-wil eigenlijk beginnen op de 1e dag van mijn menstruatie, omdat ik dan direct veilig zou zijn, houd mijn menstruatie dan ook meteen weer op(afgebroken)?

-een andere tip van het papier van de apotheek: begin op de zaterdag in je menstruatie, dan ben je na drie weken niet in het weekend ongesteld. Maar mijn logische berekening: laatste pil na 3 weken is dan op vrijdag, dus krijg je toch dat weekend je menstruatie??? want je volgende pil is pas de zaterdag erop. (toch?)



Dit was echt mijn laatste hierover...:-)



Liefs Jouk

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven