Hond veranderd ineens..

30-06-2015 10:22 139 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hoihoi dames,..



Ik vraag om advies omdat ik even niet meer weet wat ik moet doen.



we hebben een kruising pittbullXrottweiler van 6 jaar oud, super lief beest nooit geen problemen mee gehad, grootste sulletje die er rond loopt.



maar sinds enige dagen vind ik ineens zijn gedrag erg veranderd, hij was altijd erg gehoorzaam maar nu luistert hij niks meer, trekt alles omver om aan eten te komen terwijl hij net zo veel eten krijg als hij die hele 6 jaar krijgt, onbeperkt brokken+1x daags zacht voer, hij luistert niet meer, loopt mij omver en kijkt me echt aan met een enge blik in zijn ogen, is opeens erg opdringerig naar mij toe, als hij bij me zit en ik wil dat hij weggaat omdat hij al zijn gewicht in de strijd gooit om ?? krijg ik hem opeens niet meer bij me weg, hij loopt af en toe met de haren overeind, van kop tot kont, uit het niks zonder een reden zo op me af, gister avond heeft hij voor het eerst in 6 jaar tijd geblaft en gegromd.



ik weet niet meer wat ik moet doen, me vriend zeg dat het wel weer over gaat maar ik voel me echt niet meer fijn in mijn huis, als mijn vriend weg gaat wil ik niet meer thuis zijn.



het is hier thuis altijd rustig en stabiel en de honden hebben dan ook een goede opvoeding gehad, vandaar ik totaal niet begrijp waar dit gedrag zo spontaan vandaan komt.



heeft iemand tips of in een herkenbare situatie gezeten?



MVG steenpuist
Alle reacties Link kopieren
Ik heb niet alles gelezen. Mijn advies, laat hem grondig onderzoeken door een dierenarts. Het klinkt imo naar een aandoening. Honden veranderen niet zomaar van gedrag, heel vaak ligt daar een ziekte aan ten grondslag. Laat ook foto's maken van zijn skelet. Het kan ook iets in de kop zijn. Maar ik geloof niet zo in trauma's bij honden. Dan had je al eerder zulk gedrag gezien. En laat zijn bloed ook controleren. Echt doen hoor, ik ken veel van dit soort verhalen. Sterkte iig.
Mensen kunnen alleen zichzelf redden.
Alle reacties Link kopieren
quote:Elandic schreef op 30 juni 2015 @ 12:14:

[...]





Oke Duidelijk. Er moet inderdaad naar m gekeken worden door de dierenarts.



Enneh... Dierenartsen werken heel anders dan de humane gezondheidszorg. Die kunnen dus echt na 1x in de keel van de hond kijken en ruiken aan de adem de diagnose stellen dat het keelkanker is. Ja, ik denk dat de foutmarge bij dierenartsen vele malen hoger ligt dan bij de humane gezondheidszorg, ik vind het een raar systeem maar goed.[/quote]



Dit stukje snap ik niet helemaal. Ben je nou saracastisch? En welk systeem bedoel je?Nee helaas ben ik niet sarcastisch. Vriendin van me ging naar de DA omdat de hond uit z'n bek stonk, hij keek in de keel en meteen de diagnose: keelkanker. Dit is een compleet ander systeem dan bij mensen: eerst naar de huisarts, die stuurt je waarschijnlijk door naar de internist of als je geluk hebt meteen naar de KNO arts. De KNO arts kijkt, neemt misschien een punctie, ziet dat het kankercellen zijn, stuurt je door naar de oncoloog etc. Alleen dat is veel te duur voor bij huisdieren, dus dierenartsen werken anders. Je kwam over alsof het absurd is dat de dierenarts met dit geval tot de conclusie hersentumor zou kunnen komen, maar zoals dierenartsen werken wordt die diagnose regelmatig gesteld
Alle reacties Link kopieren
quote:emmetje2 schreef op 30 juni 2015 @ 12:15:

Ik zou naar de DA gaan,klinkt alsof zijn schildklier wat mankeert.Dan worden dieren vaak erg hongerig en krijgen wilde blik in hun ogen.Voelen zich gejaagd.De kans op een vertraagde schildklier is bij een hond groter dan een versnelde. Bij een vertraagde schildklier worden ze slomer, zoeken ze warme plaatsen op (want ze hebben het koud) en kijken ze vaak een beetje triest. Lijkt me niet het geval bij deze hond.
Harry stared at the word "Pig," and looked up at the tiny owl now fluttering around the light fixture on the ceiling. He had never seen anything that looked less like a pig.
Alle reacties Link kopieren
Dierenartsen werken niet anders, en zijn vergelijkbaar opgeleid als artsen.

Er is geen ander "systeem". Als iemand naar de KNO arts en daarna de oncoloog voor dieren wil, dan kan dat. Het enige verschil is inderdaad dat de kosten uit eigen zak betaald moeten worden. En er zijn veel dierenartsen die geen specialist zijn die toch heel veel dingen zelf kunnen, doordat de drempel lager is om je als dierenarts te bekwamen in aanvullende diagnostiek en chirurgie.

Als er ooit 1 dierenarts is geweest die volgens horen zeggen een tumor in de keel heeft vastgesteld door te kijken kan dat twee dingen betekenen: 1. Er zat een grote stinkende massa in de keel met een tumoreus uiterlijk; waarschijnlijkheidsdiagnose: keeltumor. 2. Deze dierenarts had een donkerbruin vermoeden maar had het fout.

Beide opties betekenen niet dat de humane gezondheidszorg een ander medisch systeem gebruikt. Wel worden er inderdaad om financiele redenen soms keuzes gemaakt die in de humane zorg natuurlijk niet zo gemaakt zouden worden.



Sorry ik hou nu weer op met off topic gedoe
Alle reacties Link kopieren
Er zijn heel veel redenen waardoor een hond plotseling van gedrag kan veranderen. Lichamelijk kan je al denken aan slechtziendheid, slechthorendheid, ziekten die pijn veroorzaken(artrose), dementie, tumoren etc. Naar de dierenarts gaan om eerst een lichamelijke kwaal uit te sluiten vind ik niet zo'n slecht idee. Maar uit je beschrijving denk ik dat het komt door je eigen onzekerheid en een hond die zich daarom zeer dominant gaat gedragen.
Harry stared at the word "Pig," and looked up at the tiny owl now fluttering around the light fixture on the ceiling. He had never seen anything that looked less like a pig.
Alle reacties Link kopieren
afspraak maken bij de dierenarts om uit te sluiten dat er lichamelijk iets mankeert. Word hij gezond verklaard dan daarna via de link hierboven een gedragstherapeut in de arm nemen. Waar woon je?
Alle reacties Link kopieren
sinds van de week die engerd weg ging is hij wel aan 1 stuk door aan het hijgen dat viel me vriend zelfs op
Alle reacties Link kopieren
Mijn hond veranderde ook, die werd snauwerig bij aanraken en trok ook wel z'n lip op als je langs liep bv. Ik heb het ook eerst in gedrag gezocht maar een goede gedragsdeskundige zag dat hij pijn had (en daarom dus niet meteen opstond als ik erdoor wilde. Was geen dominant gedrag maar pijn)
Drinkt hij meer water dan voorheen? ( niet vanwege de warmte maar anders?)
Alle reacties Link kopieren
nee dat niet gewoon normaal, alleen erg veel hijgen non stop, en best warme oortjes/hoofd.



ik zit me af te vragen of hij niet iets heeft over gehouden van die pitbull, en misschien ziek is dat hij daarom zo doet naar mij dat ik er wat meer/beter op let dan mijn vriend ( ben ook de hele dag thuis met ze) ik ga hem in ieder geval na laten kijken want wil wel weten wat dit is
Alle reacties Link kopieren
Hier ook vrienden die echt een schat van een boxer hadden deed geen vlieg kwaad was altijd lief voor de kinderen en de katten.Tot hij zoontje van 6 aanviel.gelukkig was vader er op tijd bij.Ze hebben hem in laten slapen en de dierenarts heeft hem onderzocht en hij bleek een hersentumor te hebben.Dit hoeft het natuurlijk niet te zijn maar echt ga naar de dierenarts.Ze veranderen niet zomaar ineens.
Bedenk niet wat je wilt hebben, maar geniet van wat je hebt
quote:SteenPuist schreef op 30 juni 2015 @ 12:46:

sinds van de week die engerd weg ging is hij wel aan 1 stuk door aan het hijgen dat viel me vriend zelfs op



Sinds wanneer is dat precies?

Hijgt hij echt de hele dag door?

Hijgen duidt niet alleen op warmte bij een hond maar ook op stress/spanning.
Kan hij oorontsteking hebben? Heeft hij laatst gezwommen?
Alle reacties Link kopieren
ja echt nadat die man weer vertrok is hij gaan hijgen en raar gaan doen tegen mij..



die man heb ik de deur uit ?gebonjoerd? en me hond binnen gelaten en me vriend gebeld ik was nogal overstuur ervan, sinds dien is hij aan het hijgen en raar doen tegen mij, want op het hijgen na merkt me vriend niks aan hem op.



mijn hond was op het moment dat die man binnen was niet in dezelfde ruimte dus hij kan hem niks hebben aangedaan waarvan hij zo doet dus snap het echt niet meer
http://kids.licg.nl/Conte ... an_een_hond_Handig5_0.pdf
Alle reacties Link kopieren
Het blijft gissen zo. Naar de dierenarts en blijkt hij gezond dan door naar een gedragstherapeut. Ga aub niet zelf aanklooien met dit gedrag!
Alle reacties Link kopieren
hij zwemt bijna elke dag wel, maar oor ontsteking heb je een hele goeie, dat zou dat ietwat warme koppie kunnen verklaren. de dierenarts had het wel over, omdat die pitbull hem bij zijn strot heeft gegrepen het over kan slaan op zijn oren, hij loopt niet met een scheef oortje oid dat niet
http://kids.licg.nl/Conte ... an_een_hond_Handig5_0.pdf



Er staat goede info in.
Alle reacties Link kopieren
quote:SteenPuist schreef op 30 juni 2015 @ 12:57:

ja echt nadat die man weer vertrok is hij gaan hijgen en raar gaan doen tegen mij..



die man heb ik de deur uit ?gebonjoerd? en me hond binnen gelaten en me vriend gebeld ik was nogal overstuur ervan, sinds dien is hij aan het hijgen en raar doen tegen mij, want op het hijgen na merkt me vriend niks aan hem op.



mijn hond was op het moment dat die man binnen was niet in dezelfde ruimte dus hij kan hem niks hebben aangedaan waarvan hij zo doet dus snap het echt niet meerAls jij gestrest bent door die man dan voelt je hond dat aan en neemt dat gedrag over. Nu ben je ook nog eens gestrest doordat je hond zich afwijkend gedraagt. Je hebt een duidelijke aanleiding waardoor je hond zich zo gedraagt, het is immers gebeurd vanaf het moment dat die man bij jou naar binnen stapte.
Harry stared at the word "Pig," and looked up at the tiny owl now fluttering around the light fixture on the ceiling. He had never seen anything that looked less like a pig.
Alle reacties Link kopieren
Tja dat mag niet. Ik zou hem ontmoedigen.
En als het vuur gedoofd is komen er wolven
Alle reacties Link kopieren
Als de groep uitgebreid wordt dan gaat elk lid van de groep zijn positie benadrukken.
En als het vuur gedoofd is komen er wolven
Alle reacties Link kopieren
Retrostar ik snap even je eerste berichtje niet en de 2de ook niet eigenlijk
Alle reacties Link kopieren
Zijn net mensen. Alleen hebben zij tanden dus en ik zou hem zijn positie duidelijk maken nog vóór hij op het idee komt om jou zijn wapens te laten voelen. Want met je handen leg je het tegen hem af.



Hij moet dus geloven dat je hem kan onderwerpen.
En als het vuur gedoofd is komen er wolven
Alle reacties Link kopieren
quote:SteenPuist schreef op 30 juni 2015 @ 13:12:

Retrostar ik snap even je eerste berichtje niet en de 2de ook niet eigenlijkSorry, in een groep hondachtigen heerst een strikte hiërarchie. Ben jij de baas niet, dan is de enige andere positie die je kan hebben die van ondergeschikte.
En als het vuur gedoofd is komen er wolven
Alle reacties Link kopieren
Steenpuist, waarom wil je geen gedragstherapeut inschakelen?

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven