Kleine moestuin

09-02-2010 20:53 3448 berichten
Ik ben de hele winter al enthousiast boeken aan het lezen over de kleine moestuin. Zijn er hier mensen die ook een kleine tuin hebben, en hier allerlei creatieve oplossingen voor hebben?



Zo vraag ik me af of het handig is om in een hoekje toch een regenton te plaatsen?



Kortom, ik hoop hier ervaringen te wisselen...
Alle reacties Link kopieren
@ Sarah, wat goed dat er een pepertje opkomt!!



@ Helianthus, ik ben helaas niet lid van de bieb (begin het wel te overwegen nu). Wel ben ik heel benieuwd naar de boeken van Peter Bauwens, en ook naar jouw boek en naar de boeken van Gayla Trail. Zodra mijn bankrekening het toelaat wil ik wel wat gaan kopen, maar dan moet ik nog kiezen he.
Ik zag gisteren dat ze bij de Aldi bloembollen, plantuien, rabarber, asperges, aardbeiplantjes en sjalotjes hadden. Heb gelijk 2 zakken rode sjalotjes gehaald.



Weet iemand hoe diep de wortelstokken v.d. dahlia's moeten en moet ik deze wortelstokken in het najaar ook weer eruit steken of kan ik ze in de tuingrond bewaren?
Plant-uien liggen hier standaard bij de Lidl....



Dahlia's heb ik zelf er altijd in gelaten, maar ik weet eigenlijk niet hoe vorstbestendig ze zijn? Kan me voorstellen dat ze een winter zoals dit jaar, met -15, niet zo overleven



Ik lees nu op internet dat ze idd niet winterhard zijn. Dus je zou ze uit moeten graven.
Alle reacties Link kopieren
Wat leuk om te horen hoe bij iedereen de plantjes de grond uitschieten. Ik heb afgelopen zondag de peultjes buitengezet, die hebben de laatste dagen genoeg regen gehad en nu het zonntje er op, heerlijk!



Oh ja, ik ben met man tot compromis gekomen; hij heeft de framboos verzet. Deze heeft vorig jaar als enige vruchtgedragen terwijl ik die plant in dat voorjaar geplant had. Grote kans dus dat ie dit jaar ook weer vruchtdraagt. Verder heb ik alvast mijn stukje aardappelgrond pootklaar gemaakt. Nu nog wachten tot mijn biologische aardappelen ver genoeg uitgeschoten zijn en dan kunnen die ook de grond in. Ik zag wel een flinke kattedrol liggen gisteren dus ik moet opd e hoeken nog een antikattenplant neerzetten. Heeft iemand een goede suggestie?



Komende zaterdag eens op zoek gaan naar meloen en okrazaadjes!!!
Poep, wie heeft jou gescheten?
@louise: Volgens mij had ik al ergens iets over anti-kattenplanten neergezet, maar kan het niet meer terug vinden. Maar Wijnruit is de meest bekende plant. Citroenmelisse is een goede tweede. (Ik zal de site ff voor je opzoeken)
quote:verli schreef op 16 maart 2010 @ 12:30:

@louise: Volgens mij had ik al ergens iets over anti-kattenplanten neergezet, maar kan het niet meer terug vinden.Site gevonden op pagina 2 van dit topic op 10-02 om 02:07
quote:Sarah Scott schreef op 15 maart 2010 @ 17:19:

Heli, wanneer is de beste tijd om tomaten over te potten?Op pagina 2 staat ook een link over tomaten dieven en overpotten enz.Tomaten kweken Moet je wel iets naar beneden scrollen.
quote:Sarah Scott schreef op 16 maart 2010 @ 10:34:

Dahlia's heb ik zelf er altijd in gelaten, maar ik weet eigenlijk niet hoe vorstbestendig ze zijn? Kan me voorstellen dat ze een winter zoals dit jaar, met -15, niet zo overleven

Ik lees nu op internet dat ze idd niet winterhard zijn. Dus je zou ze uit moeten graven.Dank je Sarah.
quote:louise1 schreef op 16 maart 2010 @ 12:15:

Komende zaterdag eens op zoek gaan naar meloen en okrazaadjes!!!Welke meloen zou je willen? Hou er wel rekening mee dat het eigenlijk te koud is voor meeste meloenen in NL. Of je moet ze in een kas opkweken of je moet ze, als je er voor kiest om ze buiten in de volle grond neer te zetten, onder plastic zetten (tunnelkasje bijvoorbeeld)

Alle reacties Link kopieren
Verli; bedankt voor je katten en meloentips! Ik vrees dat er dan geen meloen zal komen
Poep, wie heeft jou gescheten?
quote:verli schreef op 16 maart 2010 @ 12:38:

[...]



Op pagina 2 staat ook een link over tomaten dieven en overpotten enz.Tomaten kweken Moet je wel iets naar beneden scrollen.

Dank je wel! Heb hem opgeslagen bij de favo's!



Hier is het 2e pepertje ook boven de grond!
Alle reacties Link kopieren
Oh ja, wat ik met de pepertjes bedoelde; als ze eenmaal ontkiemt zijn gaat het best hard; ik had het eerste jaar al goede oogst. Het ontkiemen daarintgen ging langzaam en lang niet alle zaadjes kwamen op.



Hmmm, krijg toch eigenlijk wel weer de kriebels om ze te gaan kweken dit jaar. Vind het echter toch een beetje te link met die nieuwsgierige kindertjes van mij...Moet er niet aan denken dat één van hun ze gaan verpletten tussen de vingers (zoals ze zograag doen bij de cherrytomaatjes) of ze willen gaan proeven, ach erm..
Poep, wie heeft jou gescheten?
Alle reacties Link kopieren
quote:louise1 schreef op 16 maart 2010 @ 14:42:

Vind het echter toch een beetje te link met die nieuwsgierige kindertjes van mij...Moet er niet aan denken dat één van hun ze gaan verpletten tussen de vingers (zoals ze zograag doen bij de cherrytomaatjes) of ze willen gaan proeven, ach erm..



Nee, dat wil je echt niet! Ik kweek zelf geen pepers: ik krijg ze altijd van een vriendin/collega. Ik vind een half pepertje in een gerecht vaak wel lekker, maar ik zou niet weten wat ik met een hele plant zou moeten doen.



Het zijn een stel stiekemerds, die kiempjes. Kijk je 's avonds: nog niks te zien... Kijk je 's ochtends: ja hoor, weer 6 kiempjes boven de grond!



Het is/wordt deze week trouwens prachtig tuin- en wandelweer! Ik heb zelfs al 15gr gezien bij de weersvoorspelling!
Alle reacties Link kopieren
@pepertjes: ik heb nu big jim pepertjes gezaaid, die schijnen niet zo pittig te zijn. Ik hou jullie op de hoogte!



@heli: je boek is er! Ik heb er even snel doorheen gebladerd en het ziet er leuk uit! makkelijk leesbaar en leuk opgezet.

*gaat straks verder lezen*



Het wordt echt lekker weer deze week. Manlief is de volkstuin aan het klaar maken, dan kunnen we daar ook beginnen Joepieieieie
Alle reacties Link kopieren
Ik heb 2 paprika´s boven de grond! na bijna 3 weken

De aardbeien doen nog steeds niets, ik hoop dat het nog wel iets wordt...ze zitten nu bijna 3 weken in de grond.

De sla is nog steeds lang en dun, ze staan nu in de bijkeuken waar het koeler is dan de woonkamer.

De tomaten zijn zo´n 3-4 cm hoog, is dit een goede lengte om over te potten?
Alle reacties Link kopieren
Hoi allemaal!



Wat een leuke en geode berichten hier van allemaal



Bij mij zijn de komkommerplantjes nu het grootst. De sla en radijs komt ook goed op, maar van de paprika's en de pepertjes nog geen spoor.



Mijn kat heeft 2 bakjes omgegooid, daar was ik minder blij mee..



Wanneer moet ik de plantjes meer ruimte geven?



Het wordt een mooie zonnige dag, vanmiddag ga ik weer aan de slag in de tuin met viooltjes die ik gisteren heb gekocht. 3 bakjes met ieder 10 violen voor 5 euro bij Karwei gehaald
Alle reacties Link kopieren
Hoi allemaal,

hier niet veel te melden behalve dat de pepertjes nu in 1 keer als een speer gaan hoor.

Prulleke, ik had het gezien in het karwei krantje, ik zag dat ze daar ook fruitstruikjes hadden maar geen aardbeien, dat vind ik jammer. Ga misschien morgen even kijken, eerder heb ik geen tijd!

groetjes
quote:louise1 schreef op 16 maart 2010 @ 13:07:

Ik vrees dat er dan geen meloen zal komen Het kan wel, maar je moet geen mega meloenen verwachten. De watermeloenen die ik, tot nu toe, heb opgekweekt hadden het formaat van een kleine bal. maar ze waren wel super lekker.
Ik zag trouwens dat de Aldi vanaf woe 24 maart weer Groentezaden verkoopt. Vooral de (winter/zomer)wortels en sperziebonen zijn erg goed van dit merk.
Alle reacties Link kopieren
Weten jullie misschien of een framboos ook in een grote pot kan? Ben gek op frambozen.
Alle reacties Link kopieren
Ik heb zojuist een aardappel in een grote pot gestopt. Kan me niet voorstellen dat het iets gaat doen, maar leuk om uit te proberen!
Alle reacties Link kopieren
Volgens mij kan framboos wel in een grote pot.



Vandaag heb ik tomaatjes, mex. mini-komkommer, ananaskers en paprika gezaaid en tomaatjes, sla, meloen en ananaskers overgezet naar grotere potjes. Zonde om dan nog een aantal plantjes weg te gooien, maarja ik heb zoveel gezaaid omdat ik er niet vanuit ging dat alles op zou komen. Nu zit ik dus met een heleboel plantjes. En gister heb ik 3 soorten sla gezaaid.
Alle reacties Link kopieren
@ framboos: geen idee.



@ Prulleke: peper en paprika zijn onregelmatige en langzame kiemers. Geduld dus!



Hier gaat alles goed: In de kas zie ik al sprietjes van de sla, spinazie, veldsla en doperwten. Ook enkele bloemen heb ik gezaaid en tot mijn grote verrassing gaat dat ook goed: papaver en Gaura Lindheimeri. Met de ontkieming van de laatste ben ik heel erg blij. De planten in de tuin zien er namelijk niet goed uit! Natuurlijk wacht ik nog af, maar ik ben blij dat deze zaden zijn ontkiemd, zodat ik mogelijk nog wat planten 'reserve' heb. (hoort eigenlijk thuis op Sarahs topic, maar goed)
Alle reacties Link kopieren
Thnx (Bluesgirl). Heb meteen de framboos gekocht. Twee kale takken.

Wat zaaien jullie veel!
Alle reacties Link kopieren
Even off-topic:

@ Bluesgirl: ik ben zo benieuwd naar je nick. Wat heb jij met blues? Luister je er graag naar of speel je misschien een instrument?

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven