Rookgeur uit kleding

18-04-2011 09:38 62 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hoi,



Ik lees al een tijdje mee, maar heb nu toch een praktische vraag waarop ik hoop dat jullie een tip hebben.



Mijn man is een kettingroker. En ja, dat is slecht en ja, daar zou hij eigenlijk mee moeten stoppen.



Maar ik wil eigenlijk weten hoe ik die rookgeur uit mijn kleding houdt. En niet dat als mijn kleding uit de was komt al ruikt alsof ik een avond in een rokerig bruin cafe heb rondgehangen.



Iemand tips?
Alle reacties Link kopieren
Ik rook ook, binnen.

Hier staan standaard 2 bakjes met spiritus, één in de huiskamer, één in de aangrenzende eetkamer.

Steeds goed bij blijven vullen en je hebt geen rooklucht meer in huis.





Ik gebruik daar soufflébakjes voor.



“Don’t look back – you’re not going that way.”
quote:_kaaatje schreef op 19 april 2011 @ 09:22:

[...]





Of hij wel of niet buiten of binnen rookt en hoe ik daar mee om ga, was niet waar ik om vroeg. Ik zie het nut dan ook niet in om daar verder over in discussie te gaan.



misschien niet, maar rooklucht in je huis en je wasgoed gaat niet weg met wat geurkaarsjes en spuitbussen van de Action.

Voorbeelden:

Mijn zwager en schoonzus roken ook. Overdag buiten vanwege de kinderen, maar 's avonds gewoon binnen. Hun zoon slaapt helemaal op zolder en daar staat ook zijn kledingkast; als hij komt logeren, stinkt zijn logeertasje echt zo ranzig als een kroeg van voor 2010 op zondagochtend. Maw, die rook van 's avonds gaat drie deuren door en twee trappen op.

Mijn collega rookte vandaag buiten een sigaretje...ik rook het binnen twee kamers verder.

Ik kreeg eens kleding van een rokende kennis. Ik heb het 5 keer gewassen voordat ik het acceptabel vond om aan te trekken (en toen rook het dus nog een beetje)



Ik ken maar twee oplossingen voor jouw (jullie!) probleem:

1) stoppen met roken

2) buiten roken
En als roker (of fervent meeroker) ruik je de altijd aanwezige tabaksrook gewoon niet meer, dus een bakje spiritus zal wat geur wegnemen, maar een niet-roker zal het toch blijven ruiken.

Mijn schoonouders hebben btw een luchtzuiveraar, en dat is tot nu toe de beste oplossing na stoppen die ik ken. Maar ook die haalt lang niet alle rooklucht weg.
Alle reacties Link kopieren
quote:_kaaatje schreef op 19 april 2011 @ 09:22:

[...]

Of hij wel of niet buiten of binnen rookt en hoe ik daar mee om ga, was niet waar ik om vroeg. Ik zie het nut dan ook niet in om daar verder over in discussie te gaan.Het is inderdaad je goed recht om aan symptoombestrijding te doen en de kern te ontwijken. Succes met je relatie
Iets wat vier dagen bloedt en niet doodgaat is niet te vertrouwen.
Alle reacties Link kopieren
quote:Ruza schreef op 19 april 2011 @ 11:20:

Je ruikt iemand die nooit binnen rookt toch echt niet op dezelfde manier als iemand die wel binnen rookt.Oh jawel hoor, verschil is alleen dat als je binnen rookt, alles binnen zo gaat stinken en als je buiten rookt alleen de persoon
Alle reacties Link kopieren
quote:Very Cherry schreef op 20 april 2011 @ 01:00:

[...]



Het is inderdaad je goed recht om aan symptoombestrijding te doen en de kern te ontwijken. Succes met je relatie Dank je wel. Ik heb een hele goede relatie, al twintig jaar. En jij?
Alle reacties Link kopieren
@Tickel

Bedankt. ik zal de bakjes met spiritus ook eens uitproberen.



En voor de rest.

Ik ben mij bewust van de discussie rondom roken en die discussie vindt ook zeker in onze relatie plaats. Maar aangezien dat iets tussen mijn man en mij is, ben ik niet van plan die discussie ook met jullie te voeren.



En dit is het laatste wat ik zeg over de rookdiscussie. Nieuwe praktische tips m.b.t. de rookgeur zijn nog steeds welkom.
Alle reacties Link kopieren
quote:_kaaatje schreef op 20 april 2011 @ 09:59:

[...]

Dank je wel. Ik heb een hele goede relatie, al twintig jaar. En jij?Dat heb ik niet, een hele goede relatie van 20 jaar, met een kettingroker maar ik ruik wél lekker
Iets wat vier dagen bloedt en niet doodgaat is niet te vertrouwen.
je kunt natuurlijk je huis vol zetten met bakjes spiritus (ruikt ook heerlijk ), of overal synthetische rozengeur spuiten, be my guest. Of een luchtzuiveraar aanschaffen dus.

Maar dat haalt dus niet alle rooklucht weg, om nog maar te zwijgen over de oude rooklucht die overal al inzit.

Okay, je wilt het er niet over hebben, maar ik begrijp niet dat je niet met je man tot een compromis kan (wilt) komen over roken in huis. Mijn man rookt helaas ook, maar niet binnen. Waarom zou hij het recht moeten hebben om de leefomgeving van mij en de kinderen te vergiftigen?
btw vind ik het voorstel om buiten te roken een hele praktische tip. Of kan je man niet lopen?
Alle reacties Link kopieren
quote:Ruza schreef op 19 april 2011 @ 11:20:

Je ruikt iemand die nooit binnen rookt toch echt niet op dezelfde manier als iemand die wel binnen rookt.





Misschien anders (minder?), maar je ruikt het wel degelijk.

Het zit niet alleen in kleding, maar ook in haar, poriën en adem
Frankly my dear, I don"t give a damn
Alle reacties Link kopieren
quote:Nammma schreef op 18 april 2011 @ 10:12:

Sinds ik ben gestopt met roken ruikt mijn huis dus ook veel en veel frisser en mijn kleding dus ook. Het hoeft minder vaak in de was...



Gisteren was ik bij vrienden en ik rook dus al in de hal dat er thuis gerookt wordt. Want ook je reuk gaat er op vooruit....



Ik was ook een kettingroker, en ben dus na 41 jaar gestopt!WAUW!!!!

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven