tips canarische eilanden

08-12-2011 10:26 34 berichten
Alle reacties Link kopieren
We willen graag in april nog even naar de warmte en niet te ver vliegen. Nu denken we aan de canarische eilanden. Zijn met kind van 4, en houden niet van die massale toeristenplaatsen.

Beetje kleinschalig appartementencomplex of bungalowpark, gezellig plaatsje met diverse restaurantjes maar niet supertoeristisch. Is dit nog te vinden op 1 van de eilanden? Tips erg welkom!

We houden er ook wel van om een auto te huren en de omgeving te verkennen.
Alle reacties Link kopieren
Ik ben er zelf nog nooit geweest maar La Palma schijnt heel mooi en rustig te zijn met leuke restaurantjes.
Alle reacties Link kopieren
La Palma, Puerto de Tazacorte of Puerto Naos. Zeker geen massatoerisme, wel gezellige boulevard en restaurantjes en (zwart) strand. Prachtige natuur in de omgeving om te bekijken.
..
Alle reacties Link kopieren
quote:pinky_1980 schreef op 08 december 2011 @ 10:31:

Ik ben er zelf nog nooit geweest maar La Palma schijnt heel mooi en rustig te zijn met leuke restaurantjes.Heel Erg Rustig. Ik ben er 2 weken geweest, 1 week was eigenlijk lang genoeg.
De tip die ik je wil meegeven: Ren heel hard weg als er iemand op je afkomt met krasloten waarmee je een "gratis" vakantie kunt winnen.
Alle reacties Link kopieren
HD Hotels Parque Cristobal



Wij zijn hier afgelopen jaar geweest met onze kindjes van 4 ren 6. Echt heerlijk, rustig, niet te ver overal vandaan, eten was goed (all-in) en mooie bungalows. Mooie zwembaden enz voor de kids.

Oh ja wij zijn in Gran Canaria geweest, in Tenerife zit dezelfde.



Succes
Alle reacties Link kopieren
Puerto de Mogan op Gran Canaria, kijk maar eens bij Neckermann. Zijn we vorig jaar november geweest met dochters van 3 en 1, in Appartementen Mogan Valle. Super leuk plaatsje, niet zo 'plat', maar wel gezelligheid met terrasjes etc. Is er bovendien altijd iets beter weer dan op rest eiland omdat het in baai ligt. Heerlijk strandje in het dorp met langzaam aflopend water, ideaal om te spelen. Bij app ook prima zwembaden. Wij zouden graag nu in december weer gaan, maar waren te laat met boeken en gaan nu naar Tenerife. Kijk ook eens bij Eliza was here, die hebben ook leuke plekjes, maar daar heb ik geen ervaring mee.
Alle reacties Link kopieren
O leuk al die reacties. Ik ben druk aan het googlen.

Hoe is jullie ervaring met de temperatuur in april? Daar lees ik ook weer wisselende verhalen over.

Een beetje strandtemperatuur lijkt me wel lekker..
Alle reacties Link kopieren
Geen ervaring in april, maar goed, in Puerto de Mogan is het dus vaak beter dan op rest eiland, en omdat het in baai ligt is het water ook warmer in zee.
Alle reacties Link kopieren
Wij zijn in mei geweest, we hielden natuurlijk vantevoren weer.nl in de gaten, daar stond zo'n 22 graden op, toen we er waren was het zeker 26 tot 28. Dit heeft in Gran Canaria te maken met de berg in het midden, waardoor de temperatuur in het noorden en zuiden veel kan verschillen.
quote:kriebelbeest schreef op 08 december 2011 @ 10:38:

[...]





Heel Erg Rustig. Ik ben er 2 weken geweest, 1 week was eigenlijk lang genoeg.

Eens.



Op Gran Canaria is het plaatsje Arguineguin wel een aanrader. En Puerto de Mogan, inderdaad.
Het weer is het hele jaar door goed op de CE. Er zijn wel wat bewolkte dagen en er kan een spatje regen vallen (zeker in het noorden van de eilanden), maar dat stelt over het algemeen niet veel voor.
Alle reacties Link kopieren
krijg weer helemaal zin in! Zo heerlijk vis gegeten in de haven, lekker gespetterd in het baaitje, was echt een bijzonder geslaagde vakantie.
Alle reacties Link kopieren
Dat klinkt erg goed Fyrin!
Alle reacties Link kopieren
Lanzarote, playa blanca

Appartementen H10 Bahia blanca rock

Zijn we 4 jaar geleden in april geweest. Niet te druk/massaal. Ook verder niet veel te doen, maar dat is nergens op de CE vind ik. Leuk stadje, 3 minuutjes lopen naar het strand en supermarkt aan de overkant van de straat.
Alle reacties Link kopieren
Wij konden toen begin april niet op het strand liggen, te frisse wind steeds. Wel lekker bij het zwembad gelegen.
Ik ben de afgelopen 5 jaar in eind maart naar de Canarisch geweest, alle keren goed weer. Ruim 20 graden en een zonnetje. Als het niet te hard waait, is het op het strand prima uit te houden.

In deze periode was het op geen van de eilanden druk. Zelfs niet in de echte toeristenoorden.



Op Lanzarote (2x) ben ik in Puerto del Carmen geweest, waar eindeloos veel restaurantjes zijn en het gezellig druk was.

Op Tenerife in Costa Adeje (Playa de Fanabe), genoeg restaurantjes, beetje reuring maar niet te veel. Kleinschalig apartementencomplex (Adonis als ik het goed heb).

Op La Palma in Los Llanos de Aridane, waar niet veel (understatement) te doen was. Heel weinig eetgelegenheden ook. Op La Palma worden veelal losstaande huizen van particulieren verhuurd.

Op Fuerteventura in Esquinzo, een klein dorp vlak bij Jandia, waar genoeg restaurants te vinden zijn.



Ieder eiland heeft toch wel een eigen karakter vind ik. Lanzarote vond ik het gezelligst en La Palma absoluut geen aanrader. Anderen zullen daar weer heel anders over denken.
Alle reacties Link kopieren
Je hebt al genoeg tips over C.E. Ook leuk zijn kaapverdische eilanden. Nog geen massatoerisme. Hoor en mooie verhalen over. Qua weer is het meestal wel goed.



Nog een tip:

Madeira,hoewel je daar wel af en toe een bui kunt treffen. Wij hadden vaak s'ochtends bewolking of beetje regen en in de middag prachtig weer. Niet veel stranden,maar dan moet je naar Porto Santo gaan met de boot of Madeira en paar dagen Puerto Santo



Wij waren dit jaar in Madeira. Echt heel mooi. Niet echt toeristisch. Vriendelijke mensen en heel betaalbaar. Huur in ieder geval een auto. Dan kun je je goed verplaatsen als het je niet bevalt. Ook op de Canarische Eilanden. Op madeira is het afkoop eigen risico wel wat duurder dan bijvoorbeeld Canarische Eilanden. Van Kaapverdische eilanden weet ik dat niet.
Alle reacties Link kopieren
oja als je auto's gaat huren een tip car4hollidays.nl doen we al jaren en prima service. Ze zijn een tussen handelaar,meer hebben goede prijzen en goede huurders. Ook als er problemen zijn zijn ze bereid het goed op te lossen. Wat we fijn vinden is dat je ter plaatsen hoeft te betalen. Bijna bij alle autos ben je CDW verzekerd (geen eigen risico) Je moet alleen voor een paar euro de SCDW afkopen
Alle reacties Link kopieren
Fyrin, hoe is het met de restaurantjes en de levendigheid in het dorpje/haventje? Zijn er genoeg restaurantjes open?

Dat is voor ons wel een voorwaarde, dat we in het dorpje zelf kunnen eten en ook niet pas na 20.00 uur..
Alle reacties Link kopieren
Ik ben een aantal jaren terug op Tenerife geweest in April. Toen was het helemaal niet druk daar. Durf zo uit mijn hoofd even niet te zeggen waar we precies zijn geweest.

We hebben toen een auto gehuurd en hebben zo een hoop van het eiland kunnen zien.



Ik denk dat het in April op de meeste plaatsen nog niet heel erg druk is. En als je een auto huurt kan je zelf de onbegaande paden opzoeken! Geniet alvast van de voorpret!
Op een dag word je wakker en besef je dat er geen tijd meer is om te doen wat je altijd al wilde doen. Doe het nu!
Alle reacties Link kopieren
Ik vond La Palma dus juist heel leuk, met auto naar mooie wandellocaties gereden en erg mooi gelopen, maar met kleine kinderen is dat waarschijnlijk niet zo ideaal. Lanzarote vond ik ook leuk, maar ook vanwege de prachtige woeste omgeving en daarin lopen en fietsen. Tenerife en Gran Canaria ben ik nooit geweest, dus geen tips. Op La Palma hebben we huisjes gehuurd (op 2 locaties aan de westkust, waar het weer beter is dan aan de oostkust).
Alle reacties Link kopieren
ramiaatje, meer dan genoeg restaurantjes waar je op kindvriendelijke tijdstippen prima kan eten, terrasjes, ijswinkeltjes, noem maar op!
Alle reacties Link kopieren
La Palma is erg mooi, vooral als je helemaal naar boven gaat, gewoon sprookjesachtig mooi. Je bent dan boven de wolken en kijkt neer op wolkendekken. Het eiland is niet druk en nog behoorlijk autentiek. Het enige "storende" in het landschap vond ik de bananenplantages.



La Gomera is nog rustiger en een wandelparadijs, wel minder hoog dan La Palma. Nadeel is wel dat je er niet rechtstreeks naar kunt vliegen, je moet dan vanaf Tenerife met de boot. Misschien niet zo handig met een jong kind.



Van Tenerife had ik een niet kloppend vooroordeel: druk, veel te toeristisch. Dat klopt maar gedeeltelijk, eigenlijk geldt dit alleen voor de toeristenoorden met de vele hotels. De rest van het eiland is prachtig qua natuurschoon, indrukwekkend is hier ook weer de top van het eiland met een schitterend uitzicht.



Gran Canaria vond ik minder mooi qua natuurschoon een beetje gewoontjes t.o.v. de andere drie die ik bezocht heb.



Wij zijn bij alle eilanden op de zuidkant gaan zitten, dan heb je de grootste kans op mooi weer. Het kan zo zijn dat je als je maar iets het binnenland ingaat dat je bewolking hebt en een lage temperatuur (10-15 gr.) en als je dan echt aan de zuidkust zit dat het daar zonnig is met 23 gr.



Wat betreft accomodaties heb je daar enorm veel keus: Van grote all-inclusive resorts tot kleinschalige appartementjes of zelfs op zich zelf staande huisjes.
Alle reacties Link kopieren
quote:Fyrin schreef op 08 december 2011 @ 11:36:

krijg weer helemaal zin in! Zo heerlijk vis gegeten in de haven, lekker gespetterd in het baaitje, was echt een bijzonder geslaagde vakantie.Was t ook nog een beetje betaalbaar om uit eten te gaan? Lees verschillende verhalen erover.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven