sociale huurwoning

18-01-2012 20:30 17 berichten
Alle reacties Link kopieren
Woon nu al 2 jaar in 'n flat via sociale woningbouw. Ik sta bij meerdere woningbouwverenigingen ingeschreven en hoop binnenkort bij een van deze genoeg punten te hebben voor iets nieuws.

Maar nu kreeg ik van een van deze een brief dat ik moest verlengen, maar hiervoor moest ik ook een inkomensverklaring meesturen. Momenteel heb ik alleen studiefinanciering en stagevergoeding, maar dit telde volgens hun beide niet als inkomen. Hier word ik dus ook uitgeschreven, want kan niet ingeschreven blijven zonder inkomensverklaring.

Bij de anderen hoefde ik geen inkomensverklaring mee te sturen. Maar nu vraag ik me af of je dit wel moet kunnen tonen wanneer je 'n huurwoning aangeboden krijgt?

De vorige keer kon ik 't huren op basis van 'n wajong, maar omdat ik die nu niet meer heb vraag ik me af of ik nu wel iets anders kan gaan huren.

Er wonen hier wel meer studenten in de flat, dus daarom lijkt het mij dat het wel mogelijk moet zijn..

Weet iemand misschien hoe dit zit?
Alle reacties Link kopieren
Bij sociale woningbouw moet je weldegelijk je inkomen aan kunnen tonen, want anders gaan al die miljonairsjochies in jouw zo gewenste huis zitten. Als je teveel inkomen hebt kom je namelijk niet in aanmerking. En als je te weinig inkomen hebt lopen ze kans op huurachterstanden.
Ruil hem in voor een ED! Veilig en warm. Dat is wat je nodig hebt!
Alle reacties Link kopieren
Jewel hoor, stufie en stagevergoeding telt wel als inkomen. Bij ons in ieder geval wel!



Als je een nieuwe sociale huurwoning aangeboden krijg zul je denk ik opnieuw een inkomensverklaring moeten sturen. Kijken ze hoeveel je maximaal mag huren (of juist minimaal).
Ik bewoon ook en sociale woning en moest tevens een inkomstenverklaring afleggen. Maar aangezien in die week ik nog geen uitsluitsel had of ik een uitkering zou krijgen moesten mijn ouders garant staan voor de huurbetaling. Zo voorkomen ze enorme huurachterstanden. En inderdaad dat je niet te veel verdiend.
Alle reacties Link kopieren
Ja dat is natuurlijk zo. Maar ik snap dan niet hoe andere studenten via 'n woningbouwvereniging aan 'n huurwoning komen.. De meeste hebben toch alleen studiefinanciering, lijkt mij.

Andere studenten die via woningbouw 'n woning huren?

Zou wel erg balen zijn als 't niet kan, want wil hier wel echt graag weg.. :( & moet er sowieso over 'n half jaar uit, dan moet ik wel iets anders kunnen krijgen!
Alle reacties Link kopieren
Oké, dan hoop ik inderdaad dat het per woningbouw verschillend is en het bij deze wel gewoon mogelijk is..

Fijn dat het niet altijd zo is dat stufi niet telt als inkomen!
Alle reacties Link kopieren
Ik heb toendertijd (is al een jaar of 5 geleden) inderdaad gegevens over mijn studiefinanciering opgestuurd, en van mijn bijbaantje. Dat was voldoende.
Alle reacties Link kopieren
Het is wel handig om te weten dat jij een woning ook daadwerkelijk kan betalen. Om iemand eruit te zetten is een heel gedoe, en kost de woningbouw veel tijd en geld.

Hiermee willen ze dit voorkomen.
Ja en?
Alle reacties Link kopieren
Toen ik mijn huis kreeg van de woningbouw heb ik helemaal niks qua inkomensgegevens hoeven overleggen. Een huurdersverklaring van mijn vorige verhuurder was genoeg.



TO, volgens mij wonen wij in dezelfde stad. Zou vreemd zijn als dat dus niet meer zou kunnen.
Alle reacties Link kopieren
De regelgeving is sinds begin 2010 erg veranderd. Bij onze corporatie moet je een IB60 formulier van de belastingdienst hebben met je inkomen om in aanmerking te komen voor een sociale huurwoning.
Alle reacties Link kopieren
ik heb sinds 2 maanden een sociale huurwoning

en je moet je ib60 formulier inleveren.



Bij mij tellen stuffi en stagevergoeding gewoon mee als inkomen.

anders had ik hier nu niet gezeten
quote:Fame schreef op 18 januari 2012 @ 20:33:

Bij sociale woningbouw moet je weldegelijk je inkomen aan kunnen tonen, want anders gaan al die miljonairsjochies in jouw zo gewenste huis zitten. Als je teveel inkomen hebt kom je namelijk niet in aanmerking. En als je te weinig inkomen hebt lopen ze kans op huurachterstanden.
Alle reacties Link kopieren
Ik (student) moest ook een inkomensverklaring inleveren toen ik vorig jaar mijn appartement ging huren. Mijn stufi wordt inderdaad niet mee geteld als inkomen... dit was echter mijn enige inkomen. Toch moest ik die verklaring aanvragen en inleveren. Dat hier 0¤ (of 100¤ p.m. stagevergoeding) op stond maakte niet uit. Het appartement valt binnen de laagste categorie wbt. inkomen. Ik hoefde geen minimum aan inkomen binnen te krijgen...
Alle reacties Link kopieren
Bel ze anders.
Alle reacties Link kopieren
Als student kun je je ouders als borgsteller opgeven zodat men weet dat de huur betaald word.
Alle reacties Link kopieren
je moet een ib60 formulier overhandigen omdat de corporatie verantwoording moet afleggen over het toewijzen van woningen binnen de EUnorm. Stufi is voor de belastingdienst geen ikomen en kan zo dus ook niet meegeteld worden als inkomen. Maar de corporatie kan het wel als inkomen zien. Dat is het natuurlijk ook, alleen geen belastbaar inkomen. De corporatie kan er wel voor kiezen om het al dan niet mee te laten tellen. Ik zou zeggen, vraag het even na bij betreffende corpo en je weet het.
Alle reacties Link kopieren
Thnx voor de reactie.

'k vertrouw er nu maar gewoon op dat het wel kan! Dus lekker door aan 't reageren op huisjes.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven