Geld & Recht alle pijlers

alimentatie

29-04-2012 18:01 43 berichten
Alle reacties Link kopieren
Mijn vriend en ik hebben 9 jaar een relatie. Wij zijn allebei eerder getrouwd geweest. Mijn kinderen zijn al volwassen en wonen zelfstandig.

Sinds een jaar wonen mijn vriend en ik samen. Hij heeft 2 kinderen van 15 en 12 jaar. Sinds twee maanden woont zijn jongste zoon van 12 jaar bij ons. Volgens zijn moeder was hij thuis helemaal ontspoord. Ze belde mijn vriend hysterisch op en zei als hij dat "klotejong" niet kwam ophalen zij hem in een tehuis zou stoppen. Dat zij hem niet langer in huis wilde hebben (dit alles terwijl het kind naast haar stond).

De twee kinderen van mijn vriend kwamen al jaren elk weekend bij ons en wij hebben nooit problemen met ze gehad. Nu de jongste hier woont gaat het een stuk beter met hem, hij is jarenlang door zijn moeder geestelijk en lichamelijk mishandeld. Toen hij bij zijn moeder woonde is jeugdzorg daar thuis geweest en aan de hand van de gesprekken is er een rapport opgesteld waarin hij als een halve crimineel wordt afgeschilderd terwijl zijn moeder het arme slachtoffer is.

Het kind zei de eerste dag toen hij bij ons kwam al dat hij mij meer als een moeder zag dan zijn eigen moeder. Hij gaat nu in onze woonplaats naar een nieuwe school en heeft gelukkig nieuwe vriendjes.

Nu is de ex van mijn vriend erachter gekomen dat ze nu de jongste bij ons woont geen alimentatie en kinderbijslag voor hem ontvangt en nu wil ze een rechtszaak beginnen om voor de oudste die bij haar woont meer alimentatie te vragen.

Mijn vriend heeft zijn studie afgerond in de loop der jaren en is meer gaan verdienen. Ik heb net een nieuwe baan gevonden en ben nu bang dat ik voor de ex van mijn vriend moet meebetalen. Zij werkt zelf maar 20 uur per week en weigert meer te gaan werken. Ze heeft de helft van de erfenis van de ouders van mijn vriend gekregen en heeft daar een huis voor gekocht. Ze heeft een kleine hypotheek op het huis.

Wie kan mij tips geven wat we nu het beste kunnen doen. Kan ik beter weer op mijzelf gaan wonen? Hoe zouden we onze maandelijkse lasten kunnen verhogen?

Zal zij kans maken op een verhoging van de alimentatie? Wie heeft hier ervaring mee?
Volgens mij heeft ze geen recht op meer alimentatie. Zou toch krom zijn als je met 1 kind ineens meer zou krijgen.

Je weet hoe de vork in de steel zit, vertel dit aan de rechter. Ik kan me niet voorstellen dat deze daar dan in mee gaat.



Voor de goede orde, stap even naar het juridisch loket, je kan daar persoonlijk terecht, maar volgens mij ook via internet.



Succes.
Overigens, er was sprake van een nieuwe wet, waarin gesteld wordt dat kinderalimentatie niet meer zolang gaat duren als voorheen. Ik geloof dat er sprake was van 5 jaar, maar dat weet ik niet zeker. Google daar even op.
Alle reacties Link kopieren
Bedankt voor de tip, ik zal kijken op het juridisch loket op internet.

De verandering in alimentatie van 12 naar 5 jaar geldt volgens mij voor partneralimentatie, niet voor kinderalimentatie.

De partneralimentatie heeft mijn vriend afgekocht bij zijn ex.
Alle reacties Link kopieren
Dat lijkt me sterk Cateautje. Gaat dat niet over partneralimentatie?

Je blijft als ouder toch gewoon financieel verantwoordelijk voor je kind?
Ik geloof niet meer in sprookjes.
Alle reacties Link kopieren
quote:Cateautje schreef op 29 april 2012 @ 18:08:

Overigens, er was sprake van een nieuwe wet, waarin gesteld wordt dat kinderalimentatie niet meer zolang gaat duren als voorheen. Ik geloof dat er sprake was van 5 jaar, maar dat weet ik niet zeker. Google daar even op.



Volgens mij gaat dat over partneralimentatie, die 5 jaar.



Maar volgens mij heeft ze helemaal geen recht op meer alimentatie.
Alle reacties Link kopieren
Jullie lasten worden hoger doordat de jongste bij jullie woont. Zij krijgt minder omdat ze een kind minder heeft om te onderhouden.
Alle reacties Link kopieren
quote:mimootje schreef op 29 april 2012 @ 18:11:

Jullie lasten worden hoger doordat de jongste bij jullie woont. Zij krijgt minder omdat ze een kind minder heeft om te onderhouden.Misschien heeft ze dan juist wel recht op minder alimentatie. Omdat de lasten hoger worden
Alle reacties Link kopieren
Oooow, in dat geval hoef jeje toch geen zorgen te maken? Hij betaalt voor 1 kind minder. Sterker nog, zijn ex is misschien ook wel financieel verantwoordelijk voor het kind dat nu bij jullie woont.
Ik geloof niet meer in sprookjes.
Ik wist het niet zeker meer, dat gaf ik al aan. Dit soort berichten raken mij niet, dus dan gaat het een beetje langs me heen. Het was goed bedoeld.
Alle reacties Link kopieren
Ja, volgens mij moet zij nou ook meebetalen aan het kind wat nou bij jullie woont. Het zou dus logisch en eerlijk zijn als niemand meer alimentatie betaald.
Alle reacties Link kopieren
quote:mimootje schreef op 29 april 2012 @ 18:11:

Jullie lasten worden hoger doordat de jongste bij jullie woont. Zij krijgt minder omdat ze een kind minder heeft om te onderhouden.Klopt, + maar vergeet jullie (nu hoger?) gezamelijk inkomen en dat van zijn ex niet mee te nemen, dat alles bij elkaar zal bekeken worden.
Alle reacties Link kopieren
Zij zou dan minder betalen omdat haar inkomen lager is en jullie naar rato.

Dan het verschil bekijken, dat zou dan jullie nieuw te betalen kinderbijslag zijn.



Waarom werkt ze niet mee dan die uren?

Waarom komt de oudste ook niet bij jullie aangezien zij ze mishandeld?
Alle reacties Link kopieren
Maar zij heeft minder inkomen omdat zij maar 20 uur werkt.

Ze heeft wel een toevoeging voor een advocaat, dat vind ik ook vreemd, aangezien ze een eigen huis heeft?

Mijn vriend komt niet in aanmerking voor een toevoeging, dus die rechtszaak gaat waarschijnlijk weer een paar duizend euro kosten...
quote:valesca666 schreef op 29 april 2012 @ 18:20:

Maar zij heeft minder inkomen omdat zij maar 20 uur werkt.

Ze heeft wel een toevoeging voor een advocaat, dat vind ik ook vreemd, aangezien ze een eigen huis heeft?

Mijn vriend komt niet in aanmerking voor een toevoeging, dus die rechtszaak gaat waarschijnlijk weer een paar duizend euro kosten...Verzamel al die informatie op papier en leg het voor.
Alle reacties Link kopieren
Tenzij ze verliest denk ik?
Alle reacties Link kopieren
Ze wil niet meer uren werken en de oudste wil bij haar blijven omdat hij daar (in hun woonplaats) zijn vrienden en school heeft en toch loyaal is aan zijn moeder.

Hij heeft thuis de vaderrol overgenomen. Zijn moeder bespreekt alles met hem, ook de financieen en haar liefdesleven.
Alle reacties Link kopieren
Ze gaan idd kijken naar het gezamelijke inkomen van TO en vriend. Van TO wordt verwacht dat ze de helft van de kosten op zich neemt (huishoudelijke zaken enzo, niet de alimentatie). Maar ik weet niet hoe dat nou zit in geval van TO omdat zij een kind bij hen hebben wonen
Alle reacties Link kopieren
Moet dan niet alle alimentatie vervallen, zij heeft 1 kind en hij ook.



En anders als hij alimentatie moet betalen moet zij dat ook lijkt me....mss wel een stuk minder omdat haar inkomen lager is.



Maar het lijkt me toch onreeel als de vader alimentatie moet betalen omdat 1 kind bij de moeder woont en de moeder niks moet betalen omdat 1 kind bij de vader woont...
Alle reacties Link kopieren
Als ze verliest moeten wij ook betalen, dat is altijd zo bij familierecht.
Alle reacties Link kopieren
quote:valesca666 schreef op 29 april 2012 @ 18:23:

Zw wil niet meer uren werken en de oudste wil bij haar blijven omdat hij daar (in hun woonplaats) zijn vrienden en school heeft en toch loyaal is aan zijn moeder.

Hij heeft thuis de vaderrol overgenomen. Zijn moeder bespreekt alles met hem, ook de financieen en haar liefdesleven.







Krijgt ze een aanvullende uitkering?
Alle reacties Link kopieren
quote:valesca666 schreef op 29 april 2012 @ 18:25:

Als ze verliest moeten wij ook betalen, dat is altijd zo bij familierecht.Dat is raar...zij vraagt het toch zelf aan? Vage boel
Alle reacties Link kopieren
Nee, ze heeft geen uitkering, ze werkt 20 uur en een aantal uren zwart (schoonmaakwerk).

Ze heeft een paar maanden een uitkering gehad, maar moest dit later terugbetalen omdat ze een eigen huis heeft.
Als er sprake was van geestelijke en lichamelijke mishandeling en jeugdzorg vraag k me af waarom vader niet al veel eerder de kinderen opgevangen heeft?
Alle reacties Link kopieren
Omdat zij alles ontkende, mijn vriend heeft jaren geleden al contact met de kinderbescherming opgenomen en geprobeerd de voogdij te krijgen.

Ze heeft zelfs de mensen van jeugdzorg een rad voor de ogen gedraaid.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven