Gezondheid alle pijlers

klopt/kan dit

30-05-2012 15:38 15 berichten
Alle reacties Link kopieren
Vraagje niet betreffende mijzelf.

Hier zitten een hoop slimme mensen die veel weten vandaar mijn vraag. Ik heb me rot gegoogled maar kan niks vinden vandaar dat ik hier een oproepje plaats.



Volgende speelt: Vriend , verslaafd, hulp gezocht, wilde in behandeling ( lees opname) word nu afgewezen omdat hij niet verzekerd blijkt te zijn,

Hij is wat ik weet al uit zijn verzekering gezet door niet te betalen ( allemaal dom maar dat is een ander verhaal ) werd toen aangemeld bij dat college zorgverzekering gebeuren.

Blijkt nu niet meer verzekerd te zijn en word dus ook niet opgenomen mits hij zelf de kosten betaald.



Lees deze persoon heeft geen inkomen, schulden , verslaafd, en blijkt nu dus ook niet meer verzekerd te zijn... wat nu?



Ohja gesprekken etc kon wel, toen werd er niet gerept over het niet verzekerd zijn, maar nu een opname volgt omdat situatie uitzichtloos is kan dit niet...mits er betaald word..
Alle reacties Link kopieren
Ik lees op de website van het CVZ (College voor zorgverzekeringen):



Uw zorgverzekeraar heeft u aangemeld als wanbetaler. U betaalt daarom vanaf nu een hogere premie aan het CVZ, totdat u uw schuld aan uw zorgverzekeraar heeft afgelost.



Wat betekent dit voor u? U betaalt de hogere premie (ook wel: 'bestuursrechtelijke premie') aan het CVZ in plaats van de zorgpremie aan uw zorgverzekeraar. U blijft verzekerd bij uw eigen zorgverzekeraar. Er verandert niets aan uw schuld: die moet u nog steeds zelf aflossen bij uw zorgverzekeraar.



U blijft verzekerd voor zorg uit de Zorgverzekeringswet bij uw eigen zorgverzekeraar. Heeft u medische zorg nodig, dan krijgt u de kosten vergoed zoals vermeld in uw verzekeringspolis.

Heeft u rekeningen zelf betaald, dan kunt u die indienen bij uw zorgverzekeraar. Wel kan uw zorgverzekeraar een betaling aan u verrekenen met de schuld die u nog bij hem heeft.
Alle reacties Link kopieren
@ Madille klopt, maar die van CVZ is nooit betaald( was al uit handen gegeven door de "normale verzekering" zeg maar)
Waaraan is hij verslaafd?



Mss is dit een heel dom antwoord. Maar een verslavingskliniek verwacht echt niet dat je vooraf betaald. Hij heeft al schulden dus daar kan vast nog wel een beetje bij. Zeker als hij daardoor weer kan gaan werken om het allemaal af te betalen. Ga er gewoon mee akkoord dat hij het allemaal betaald.



Is opname wel nodig? Want je hebt genoeg kliniekjes overal wat goedkoper is dan opname.
Alle reacties Link kopieren
Ik snap je bericht niet. Er staat dat je gewoon verzekerd blijft. Je kan het beste de precieze situatie beschrijven.



Weet je zeker dat de zorg die je vriend gebruikt uberhaupt wel onder de zorgverzekeringswet valt en vergoed wordt? Als het hulp is die onder de aanvullende verzekering valt bijvoorbeeld dan kan ik me voorstellen dat andere regels gelden (dat is immers niet zulke noodzakelijke zorg). Het kan ook zijn dat hij de rekening zelf moet betalen en dat hij daarna een declaratie indient. Dan krijgt hij inderdaad dus geen geld terug, maar wordt zijn schuld wel minder, en dus krijgt hij dus eigenlijk wel zijn geld terug (alleen op een indirecte manier).
Alle reacties Link kopieren
Het kan niet dat je niet verzekerd bent volgens de zorgverzekeringswet. Je moet die zorg gewoon krijgen. Als je niet betaalt, dan wordt er alleen op allerlei manieren, via CVZ, via je werkgever, via het CJIB geprobeerd aan dat geld te komen.



Maar in je OP staat ook dat gesprekken wel konden, maar opname niet. Dan lijkt het mij erop dat de gesprekken wel onder de zorgverzekeringswet vallen. Wat voor opname is dat precies? Waar valt dat onder? Is dat geen AWBZ (als het zo uitzichtloos is)?
Alle reacties Link kopieren
Het gaat hier om AWBZ zorg. Hieronder de handreiking voor ggz-instellingen bij onverzekerde clienten. Per instelling zal verschillen hoe hier mee omgegaan wordt. Bel eens een aantal GGZ instellingen om te informeren. Heeft jouw vriend nog ergens een huisarts, al is het maar formeel? Zo nee, zorg daar eerst voor.



http://www.lampion.info/u ... ekerden-versie-100416.doc
Alle reacties Link kopieren
Opname verslavingszorg= AWBZ in principe.
Alle reacties Link kopieren
Hij heeft geen inkomen en staat nergens ingeschreven ( zijn verzekering had hem er al uit gegooit) en czv ( via cjib) heeft hij nooit betaald. Schijnbaar omdat hij niet meer als ingezettene ingeschreven staat in het kadaster is dit gekomen.

Er werd gewoon gezegd je bent per die en die datum niet meer verzkerd, normaliter word dit verzekerd , maar jij bent niet meer verzekerd, dus je kan wel opgenomen worden maar dan moet je dit zelf betalen........... Situatie is nu nog uitzichtloser dan uitzichtloser
Alle reacties Link kopieren
@ Anouar, zo naar huis kllaar met werk, kom er op terug dankje alvast voor je hulp
Alle reacties Link kopieren
@ Anouar, zo naar huis kllaar met werk, kom er op terug dankje alvast voor je hulp
De vriend sturen naar zijn laatst ingeschreven gemeente. En daar inlaten schrijven bij dakloze opvang, Daar hebben postbus adressen daar kan ie evt uitkering aanvragen, en ander hulp die nodig is.
Alle reacties Link kopieren
nien80 schreef op 30 mei 2012 @ 16:57:

Schijnbaar omdat hij niet meer als ingezettene ingeschreven staat in het kadaster is dit gekomen.

Je bedoelt het GBA? Dan behandelen ze hem dus alsof hij verhuisd is naar het buitenland ofoz. Ik zou ik hem opnieuw bij de gemeente laten inschrijven. Als hij geen vast woonadres heeft, kun je geloof ik ook een briefadres opgeven? Maar daar weet de gemeente wel meer van, lijkt me.
Alle reacties Link kopieren
Ik werk zelf bij het zorgkantoor waar dagelijks allerlei AWBZ indicaties voorbij komen. Wat voor indicatie had je vriend? Er zijn namelijk GGZ A, B en C pakketten. Dit heeft dus ook niks met de zorgverzekering te maken.



Je geeft aan dat hij niet meer verzekerd is, bedoel je dan dat hij geen zorgverzekering meer heeft? Dat mag namelijk niet, iedereen is wettelijk verplicht verzekerd te zijn.



Laatste vraag: vaak heb je dus een CIZ indicatie nodig, dat kun je aanvragen via www.ciz.nl



Als je vragen hebt hoop ik je te kunnen helpen, want dit soort dingen komen dagelijks bij het zorgkantoor voorbij!
Alle reacties Link kopieren
Boemie schreef op 30 mei 2012 @ 20:10:

Ik werk zelf bij het zorgkantoor waar dagelijks allerlei AWBZ indicaties voorbij komen. Wat voor indicatie had je vriend? Er zijn namelijk GGZ A, B en C pakketten. Dit heeft dus ook niks met de zorgverzekering te maken.



Je geeft aan dat hij niet meer verzekerd is, bedoel je dan dat hij geen zorgverzekering meer heeft? Dat mag namelijk niet, iedereen is wettelijk verplicht verzekerd te zijn.



Laatste vraag: vaak heb je dus een CIZ indicatie nodig, dat kun je aanvragen via www.ciz.nl



Als je vragen hebt hoop ik je te kunnen helpen, want dit soort dingen komen dagelijks bij het zorgkantoor voorbij!
Het zal er wel mee te maken hebben dat hij uitgeschreven is bij GBA. Dan kunnen ze denk ik niet indiceren, omdat hij hier zogenaamd niet woont en geen adres in Nederland heeft en dus geen ingezetene is. Ik denk dat wat ze over de verzekerimg hebben gezegd geen hout snijdt: ok hij heeft geen verzekering als je geen ingezetene bent, maar dat was uberhaupt al niet relevant. En waarom hij die gesprekken dan weer wel vergoed krijgt?

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven