Gezondheid alle pijlers

Rode ogen

16-07-2013 16:23 14 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hallo Allemaal,



Vraag: ik heb dit jaar bijna geen hooikoorts klachten behalve rode branderige ogen die pijn doen. Ik kan nauwelijks tegen licht en de oogleden zijn ook opgezet. In de ochtend begint het met een rode rand rond de pupillen en door de loop van de dag worden mijn hele ogen rood.



Ik ben een lenzendrager maar en het advies is natuurlijk om mijn bril te gaan dragen. Heb ik een week gedaan en heeft niks uitgehaald, zelfde klachten. Aangezien ik bijna -11 heb en dagelijks een stuk moet autorijden draag ik liever lenzen omdat ik autorijden met bril enger vind omdat ik aan de zijkanten niets zie.



Heeft iemand advies wat ik nog meer kan doen? Draag natuurlijk een grote zonnebril en alle instructies van droge lucht en pluisjes.
Alle reacties Link kopieren
Slik je wel medicijnen tegen de hooikoorts?
Alle reacties Link kopieren
Ja ik slik Allerfree maar die helpt dus niks.
Alle reacties Link kopieren
Heb je er een dokter naar laten kijken?
Alle reacties Link kopieren
liijkt eerder een infectie
Alle reacties Link kopieren
Misschien iets anders tegen hooikoorts proberen? Bij mij hielp allerfree ook niet maar Prevalin wel, daar zit een andere werkzame stof in (iets met cetrizine geloof ik)
Weet je zeker dat een allergie wel het probleem is? Ik zou met die klachten de huisarts raadplegen en vragen om een doorverwijzing voor de oogarts. Als het wel een allergie is: ik heb in het verleden naast mijn lenzen (-12, ken het brilprobleem) Zaditen oogdruppels gebruikt. Ik weet niet of dat nog bestaat, maar er moet vast iets zijn.
Alle reacties Link kopieren
Naar de huisarts voor oogdruppels!

Heb ik ook voor mn hooikoorts en werkt perfect!
Yarn is cheaper than therapy...
Alle reacties Link kopieren
De afgelopen periode had ik last van dezelfde klachten; hooikoorts en pijnlijke geïrriteerde rode tranende ogen, waardoor ik ’s middags op kantoor mijn lenzen niet meer verdroeg. Ik doe werkzaamheden achter de computer en de airconditioning op kantoor hebben ook een uitdrogend effect op ogen. Ik ben twee weken geleden met mijn klachten naar de contactlenzenspecialist in het ziekenhuis gegaan voor een oogcontrole. De specialist constateerde bij mij een hoornvlies beschadiging en dit heet erosie. De kleine schaafwondjes en droge plekjes op het hoornvlies kan veroorzaakt zijn door het te lang blijven doordragen van mijn lenzen. Hierdoor kreeg ik oogklachten. Contactlenzen kunnen onzuiverheden hebben of op den duur niet meer goed passen of scherpe randjes hebben. Kreeg het advies om mijn lenzen voorlopig niet meer te dragen en direct door te gaan naar de opticien voor de aanschaf van een tijdelijke bril. Heb dit ook gedaan en mij consequent aan het advies gehouden. Niet leuk want ik sport veel en heb een hekel aan het dragen van een bril. Nu ben ik er wel aan gewend. Het is nu twee weken geleden en ik ben toevallig vanmiddag opnieuw op oogcontrole geweest. Mijn ogen zijn door het dragen van mijn bril tot rust gekomen. Heb nog een paar kleine plekjes, maar geen oogklachten meer. Het goede nieuws is ook dat ik door het herstel kan overgaan tot de aanschaf van zachte dag lenzen. Deze worden besteld en daarna ga ik terug naar de specialist voor uitleg hoe ik met zachte lenzen moet omgaan. Het inzetten schijnt blijkbaar lastiger te zijn dan bij harde lenzen. Het is zeker aan te raden om naar de dokter of contactlenzenspecialist te gaan voor een oogcontrole en vooral om een oogbeschadiging of een bacteriële besmetting uit te sluiten. Het herstellen van littekentjes en plekjes op je hoornvlies kan snel gaan, maar ook maanden duren als je er niets aan doet. Met allerlei vervelende gevolgen op den duur.
Alle reacties Link kopieren
Absoluut even naar de huisarts gaan.Ik heb ook jaren lenzen gedragen tot ik op een dag dezelfde klachten kreeg;rode, branderige ogen, lichtschuw en tranen.Ik dacht toen;Ach gaat vast wel weer over, m'n ogen zijn een beetje droog...Tot ik toch maar eens naar de huisarts ben gegaan, ik zat dezelfde middag nog bij de oogarts in het ziekenhuis, die constateerde een hoornvliesontsteking, waarschijnlijk veroorzaakt door mijn extreem droge ogen icm zachte lenzen.Ik had vaatingroei en zag nog maar 70% met mijn aangedane oog...Ik heb druppels gehad en het dringende advies om mijn lenzen uit te laten.



Helaas is het voor mij daar niet bij gebleven, ik heb er een chronische hoornvliesontsteking aan overgehouden met littekenvorming op mijn hoornvlies.Ik druppel nu de hele dag door kunsttranen en heb ook traanbuisplugs gekregen.En mijn lenzen mag ik nóóit meer in.Al met al ben ik nu al 4 jaar met mijn oog aan het aanmodderen...



Ik zeg niet dat jij nu ook een hoornvliesontsteking hebt, absoluut niet.Ik zeg wel;wees voorzichtig met je ogen, laat je lenzen voorlopig uit en laat er even naar kijken!!



Succes ermee!
Alle reacties Link kopieren
Mijn huisarts is helaas op vakantie en de andere huisartsen zijn alleen voor nood. Is dit nood?



Poeh ben wel een beetje geschrokken door jullie verhalen misschien toch maar niet verder aanmodderen.
Alle reacties Link kopieren
Ik zou zeker even de vervangende huisarts bellen.
Alle reacties Link kopieren
Je kunt altijd even overleggen met de assistente toch?Ik zou voor de zekerheid wel even bellen.
Ik ook. Om er maar eens een cliché in te gooien: het zijn wèl je ogen!

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven