Sinterklaas vroeger

12-11-2013 15:56 71 berichten
Alle reacties Link kopieren
Hoi,



Ik ben eens benieuwd wat jullie vroeger voor Sinterklaas cadeaus kregen. De kinderen van nu krijgen vaak tablets, smartphone, Wii, X-box enz.

Wat voor speelgoed was "in" in jullie tijd en in welke jaren was dat ongeveer?
Alle reacties Link kopieren
Barbies

Boeken

Keukentje

Spelletje
Alle reacties Link kopieren
Knijpbeertjes
Eind jaren '80 en jaren '90:

Poppenwagen

Circusbrandweerauto

Verkeersspeelkleed

Kinderatlas (die wilde ik graag)

Barbies en toebehoren zoals winkel, schoonheidssalon etc.

Pyjama

Boekjes



Later, vanaf 2003:

Spullen voor uitzet zoals zwarte en crème-kleurige badhanddoeken, gastendoekjes en washandjes

Kaarsenstandaards (zelf uitgezocht)

New-age cd tegen slapeloosheid

Discman

Decoratie voor in huis

Harry Potter boeken en dvd's



Nu:

Een envelop met geld
Alle reacties Link kopieren
“Don’t look back – you’re not going that way.”
Alle reacties Link kopieren
Ik kreeg altijd een nieuwe pyjama en als geluk had ook nog wat speelgoed van mijn lijstje maar geen hele dure dingen.
Alle reacties Link kopieren
Plaatje van Tickel had ik ook maar weet niet of dat met sinterklaas. Een paarse my little pony kan ik me nog wel herinneren en 1x een paard voor mijn barbie.
Alle reacties Link kopieren
stiften

kleurboek

pyjama

leesboek

barbie(spulletjes)
Alle reacties Link kopieren
Eind jaren 80: een Barbie of My Little Pony was wel het mooiste (en duurste) dat je kon krijgen denk ik, en het grootste dat ik ooit kreeg was een tweedehands schommelstoel.



Dit jaar voor het eerst zelf een kind dat Sinterklaas meeviert. Waar ik me over verbaas zijn de 'schoenkadootjes'. Wat is dat nou opeens? Ik kreeg snoepjes, en als ik mijn schoen voor de derde avond op rij zette, een briefje van Sinterklaas dat het wel even genoeg was zo.
Alle reacties Link kopieren
Cassettebandje van Kinderen voor Kinderen

Knutselspullen, vouwblaadjes

Spelletje of puzzel

Fabuland

Dufties
Alle reacties Link kopieren
Inderdaad standaard een KvK bandje of cd. Fleurs, Barbie's of items ervan.



Altijd een trui, pyjama of sloffen.



Soms iets duurders wat ik dan samen met mijn broer kreeg, een spel ofzo.



Nu doe ik dat nog steeds voor mijn kinderen. Ze krijgen altijd iets bruikbaars, en wat mee te spelen. Ik heb een budget per kind voor ong 50 euro. Dochter krijgt nu bv een rieten poppenwagen van Mp, ziet er groot uit, maar kost 10 euro.

Ik ben niet zo van de enorme dure cadeau's. Het gaat bij de kinderen van deze leeftijd (1 en 4) vooral om het uitpakken.
Alle reacties Link kopieren
quote:Tickel schreef op 12 november 2013 @ 16:13:

[afbeelding]





ik heb er 2 gehouden toen ik de rest van mijn knuffels allemaal de deur uit heb gedaan
I was born in the sign of water, and it's there that I feel my best
Alle reacties Link kopieren
Eind jaren 60: een chocoladeletters en iets bruikbaars; wanten, sokken of sloffen



Tja....
Alle reacties Link kopieren
Heel weinig, wij vierden Sinterklaas niet echt. Kreeg wel altijd een kadootje op school.
Schoencadeautjes kreeg ik vroeger ook al hoor, Azile. Soms wat lekkers, maar meestal echte cadeautjes, en als er iemand bij mij logeerde kreeg die ook een cadeautje.



Ik kreeg vroeger barbies, spulletjes voor de poppen of ander speelgoed, en altijd een knuffelbeest, eigenlijk nooit echt nuttige dingen ofzo. Cd's, boeken kreeg ik ook.
Alle reacties Link kopieren
Het beste kado dat ik ooit van sinterklaas heb gekregen was een pak printpapier. Of voor mij een pak tekenpapier dan. Zo cool vond ik dat, al die lege blaadjes, die ik allemaal kon vol tekenen.



Verder kreeg ik ook wel andere dingen hoor, maar dit is wat ik altijd onthouden heb. Cool, omdat het juist een super goedkoop kado was.
Alle reacties Link kopieren
Hmmm, duidelijk de OP niet goed gelezen, sorry.
Oh ja, en een chocoladeletter was ook standaard. Dat is het nog steeds trouwens.
Als klein kind, toen ik nog geloofde in Sinterklaas, dingen als puzzels en spelletjes. Wel altijd een mand vol, de welvarende jaren 90



Toen ik wat ouder werd kreeg ik Kinderen voor Kinderen cd's, pyjama, en wat kleinigheidjes. In ieder geval zeker geen echt dure dingen. Schoencadeautjes deed mijn moeder geloof ik ook niet aan, was toch vooral zo'n chocolademuis en dat soort dingen.
Alle reacties Link kopieren
De Barbie Benneton Boutique.



Mooiste cadeau ooit, tenminste kan me nog heel goed herinneren hoe fantastisch blij ik daarmee was. Stelde eigenlijk helemaal niet zoveel voor, kwam hem laatst tegen toen ik speelgoed uitzocht bij m'n ouders.



Begin '90 jaren.
Alle reacties Link kopieren
ik was het enige kleinkind, en kreeg altijd van iedereen een cadeautje, dus veul cadeautjes



wat ik me nog kan herinneren: piratenschip en kasteel van playmobil (niet in hetzelfde jaar), poppen, puzzeltjes, prikblokken, chocoladeletter, dat soort dingen. Kleinere cadeaus met 1 groot cadeau van mijn ouders
I was born in the sign of water, and it's there that I feel my best
Alle reacties Link kopieren
Voor mijn gevoel altijd heel veel. Maar met een groot gezin, iedereen minstens 5 pakjes waren al minimaal 45 pakjes, dus een hele berg. Vaak ook een groter cadeau voor meerdere zussen. En verder kleurboek, spel, snoep.

En daar zaten dus ook piama/wanten. pantoffels, of wat er maar nodig was van die dingen bij.

En als het al vroeg erg koud was, dan kregen we de wanten/das in de schoen. Verder in de schoen hooguit een liedjes/kleurboek van sinterklaas (op zondag als extra) en verder suikergoed, of zoiets.

We mochten wel altijd de schoen zetten, maar die was niet iedere dag gevuld. Je wist toch tevoren niet of Piet in de buurt zou zijn, Niets gehad, pech gehad, morgen misschien wel, nu waren andere kinderen aan de beurt
De waarheid is dat iedereen zomaar wat probeert
Alle reacties Link kopieren
Jaren 80:



Dufties

Lolo bal

Barbies

My little pony

Playmobil

Lego

Wie is het, en andere bordspellen



En ik herinner me nog zo'n make-up kop op een standaard, en het bekende retro boomhuis, van toen ik nog wat jonger was.



Mijn ouders waren wel van het verwennen met Sinterklaas. De woonkamer lag echt bezaaid met cadeaus altijd.
Alle reacties Link kopieren
Ik kreeg niet elke dag wat in mijn schoen. En als ik het kreeg waren het snoepjes. Ik heb 1x een marsepijnen/suiker baby wiegje gehad. Veel te zonde om op te eten.



Voor de sint kreeg ik een chocolade letter, dagboekje, briefpapier, een nieuwe pyama, sloffen, en 1x als ultiem toppunt als laatste in de zak.... een disco Monchichi! Geweldig!!
Alle reacties Link kopieren
En we kregen inderdaad ook met het hele gezin een bordspel.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven